Moglo je i gore

Sudac: Blažević

Pomoćnici: Jeleč i Grubać (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Šandor(9), 0:2 Pirin(77)

TOP: Pipić, G. Meglajec (od 75. Bugarin), Andabak, Klingor, Vratarić (od 46. Kalman), I. Meglajec, Lisec, Hržić, Žižić (od 46. Rogić), Žlender, Jordan

GRADIĆI: Tejić, Miloš, Cindrić, Vukušić, Rozić, Hrženjak (od 72. Gotovac), Kitanović (od 80. Fidrih), Šandor (od 60. Mešić), Šimun, Pirin, Kadoić

Igrač utakmice: Dejan Pipić (TOP)

Derbi (sudar treće i četvrte momčadi lige) 18. kola zasluženo je pripao gostima iz Gradića. Domaćinima osim loše igre na ruke nije išao niti loš sudac Blažević koji nije dosudio očiti jedanaesterac za TOP, a prvi gol gostiju je krajnje diskutabilan jer lopta nije cijelim obujmom prešla crtu. Gosti solidni, postigli dva gola, a mogli su još da na vratima TOP – a nije bi raspoloženi Pipić. Sve u svemu, nakon tri proljetna kola igrači Kerestinca još nisu okusili slast pobjede pa ubrzo moraju uloviti jesensku formu za lov na Savu i drugo mjesto tablice.

Nakon osamnaestog kola, vodi Polet (B) s 50 bodova, druga je Sava (SH) s 37, dok je TOP na trećem mjestu s 33 boda.

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 1. kolo Ivanić – Samobor 51:78 (24:46)

Odličan početak prvenstva

SAMOBOR: Belamarić 24, Sladić 17, Levanić, Korade 12, Antunović 2, Guberina 9, Skok 14, Borić. Trener: Marin Sedlar.

IVANIĆ: Maronić 3, Božić, Dadić 12, Borić, Oštrić 6, Turkalj 21, Puran, Fugaš 9. Trener: T. Magić.

Kadeti Samobora u prvom kolu županijske lige startali su uvjerljivom pobjedom na gostovanju kod ekipe Ivanića iz Ivanić Grada s rezultatom 51:78. Utakmica je praktički riješena već u prvom poluvremenu nakon odlične igre i vodstva Samoboraca od 22 razlike. Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Belamarić s 24 koša, te uz njega vrlo dobri Sladić s 17, Skok s 14 i Korade s 12 koševa. Kod Ivanića najučinkovitiji je bio Turkalj s 21 košem. U narednom kolu Samobor dočekuje momčad Petar Zrinski, a susret se igra u subotu, 24. ožujka u 12:2 sati u SD Samobor.

KYOKUSHIN KARATE - Krokić kup Samobora 2012. – Samobor, 17. ožujka

Domaćini najuspješniji

17. ožujka održano je prvo ovogodišnje natjecanje koje se boduje za Prvenstvo Hrvatske Hrvatskog kyokushin karate saveza, a organizator je bio Karate klub Mladost Samobor. Dolaskom na natjecanje Samoborce su počastili gosti iz Slovačke, Mađarske i novi čalnovi HKKS-a, karateke iz Novog Vinodolskog.

Na početku natjecanja svim okupljenima obratili su se nova predsjednica KK Mladost Ljiljana Šurbek Bošnjak, predsjednik HKKS-a shihan Milan Garašić, te tajnik Samoborskog športskog saveza Juro Horvat, koji je natjecanje ujedno i otvorio. Na samom natjecanju nastupilo je 130 natjecatelja, a u tako jakoj konkurenciji članovi KK Mladost ostvarili su izvrstan rezultat –okitili su se sa 6 zlatnih, 3 srebrne i 9 brončanih medalja te tim rezultatom bili ujedno i najuspješniji klub na natjecanju.

Filip Bošković koji se natjecao u "C" kategoriji seniora uz zlatnu medalju okitio se i nagradom za najbolju tehniku. Premoćno je vladao kategorijom, iako mu je ovo tek prva sezona da se natječe kao senior.

Posebno veseli rezultat s ovog natjecanja, koji pokazuje da je rad s mlađim naraštajima, limačima, djecom, kadetima i seniorima kvalitetan i dobar. U kategorijama u kojima su nastupali osvojili su medalju, a do nje su zbog mnogo natjecatelja po kategorijama morali pobijediti i do 4 borbe te time još jednom dokazali svoj velik potencijal. Vidjeli smo izuzetne generacije natjecatelja pred kojima je još mnogo natjecanja i stjecanja iskustva, ali koji već sada daju naznake da će biti izvrsni karateke.

Također moramo napomenuti da Karate klub Mladost Samobor ove godine slavi 40 godina postojanja te se ovim putem zahvaljuju svima koji su uveličali ovo natjecanje. Karate klub Mladost kolijevka je kyokushina u Hrvatskoj, klub iz kojeg je kyokushin potekao u sve dijelove Hrvatske i većinu bivše Jugoslavije. Klub je to u kojem su trenirale generacije i generacije naših sugrađana, nastajale mnoge karateke, voditelji klubova, crni pojasevi.

Svim članovima kluba vodstvo čestita na odličnim rezultatima, te se nadaju da će uspjeh ponoviti i na sljedećem natjecanju.

Fotografije s natjecanja i rezultate, kao i sve informacije o klubu možete naći na web stranici KK Mladost www.kyokushin-mladost.hr.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 16. kolo Rudar – Matulji 31:33 (16:19)

Poraz u derbiju

Rudari nisu uspjeli u derbiju 16. kola na domaćem parketu zaustaviti vodeću ekipu Matulja. Utakmica je počela dobro za Rudare, koji su imali kontrolu igre i rezultata do 21. minute, kada vode 13:11. No, do kraja prvog poluvremena gosti uspijevaju okrenuti rezultat u svoju korist i uz malo sreće odlaze na odmor s prednošću od tri gola. U drugom dijelu Rudarima ništa ne polazi za rukom te gosti u 46. minuti imaju 7 golova prednosti (24:31). I kada su svi pomislili da je utakmica riješena, domaći igrači u sljedećih 8 minuta postižu 7 pogodaka, a obrana uspijeva zadržati sve napade gostiju i u 54. minuti rezultat glasi 31:31. Tada trener gostiju poziva time-out, nakon čega gosti upijevaju postići svoj 32. gol. Stizanje rezultata iscrpilo je domaće rukometaše, a u ključnim trenucima ostaju bez Hrvoja Štibohara, kojem je nehotičnim startom gostujućeg igrača razbijena arkada. Sve to utjecalo je da su Rudari u sljedeće četiri minute uspjeli prokockati tri napada (uz promašeni sedmerac), što gosti koriste i postavljaju konačan rezultat utakmice.

Po završetku utakmice objektivna domaća publika obje je ekipe za prikazanu igru nagradila pljeskom, a domaćim dečkima nema se što zamjeriti, jer su izgubili od kvalitetnog protivnika, mada bi neriješeno možda bilo najrealnije.

Rudar: V. Lehpamer, F. Kumerle, F. Skendrović, M. Štajnkler 6, J. Cvetković, J. Kerepčić 2, H. Štibohar 5, Z. Fabeković 2, T. Štajnkler, P. Fresl, Z. Đikić 11, J. Štajnkler 2, A. Trčak, H. Turković, E. Fresl 1.

RUKOMET - MŽRL, dječaci A, 20.kolo Rudar – Medveščak NFD 31:26 (13:10)

Pobjeda nakon tri kola

Nakon 3. kola, u kojem su igrali s tri vodeće ekipe na prvenstvenoj ljestvici i osvojenog samo jednog boda, Rudari su u svojoj dvorani ugostili ekipu Medveščak NFD i ostvarili pobjedu. Gosti iz Zagreba bili su ravnopravni samo u prvom poluvremenu, da bi Rudari već početkom nastavka povećali svoju prednost na 17:11 i time riješili pitanje pobjednika. Najveće vodstvo Rudari su imali u 48. minuti pri rezultatu 29:19, nakon čega su priliku dobili igrači s klupe, što gosti koriste i smanjuju zaostatak na prihvatljivih 31:26. S novim bodovima Rudari drže priključak s ekipom Trnja i nastavljaju borbu za 5. mjesto, koje vodi na završnicu Prvenstva Hrvatske.

Rudar: A. Otmačić, D. Kišiček, I. Mataušić 2, I. Terihaj 1, M. Škiljan 5, L. Gaća 4, I. Frketić 5, M. Arh 2, M. Seba, K. Skendrović 7, J. Runtas, V. Runtas 1, D. Piršić, D. Banjedvorec 2, T. Mataušić.

RUKOMET - 1. HKRL, 9. krug Iz Rijeke s dvije pobjede

1. HKRL, 9. krug

Iz Rijeke s dvije pobjede

U 9. krugu natjecanja 1. hrvatske kadetske rukometne lige Rudari su na gostovanju u Rijeci protiv ekipa Crikvenice i Pećina ostvarili 100%-ni uspjeh. U prvoj utakmici protiv ekipe Pećina neizvjesnost je trajala samo prvo poluvrijeme (10:11). Početkom drugog dijela Rudari postižu 5 golova zaredom i imaju vodstvo 18:12, koje domaćini do kraja utakmice uspijevaju smanjiti na prihvatljivih 21:24, jer su Rudari napravili brojne izmjene. U drugoj utakmici protiv ekipe Crikvenice, koja se je igrala samo 15 minuta nakon prve utakmice, Rudari su već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika ostvarivši prednost 11:6, koja je tijekom utakmice iznosila najviše 8 golova, a završilo je 23:18 za rukometaše iz Ruda.

S nova 4 boda Rudari zauzimaju sredinu prvenstvene ljestvice u konkurenciji 24 kluba 1. HKRL.

Rudar: Pap 1, F. Skendrović 11, K. Tanković 1, V. Kelečić 5, T. Štajnkler 5, M. Koščica 2, T. Fabeković 6, R. Kišiček 1, A. Skendrović 1, A. Trčak 10, D. Erbežnik 4, D. Tušinec.

KARATE - Kup Jadrana - Split, 18. ožujka

Samoborci opet najuspješniji

U organizaciji Karate kluba Sokol iz Splita u Sportskom centru Gripe u Splitu održan je u nedjelju, 18. ožujka, tradicionalni međunarodni turnir Kup Jadrana 2012., koji je okupio više od 550 sportaša iz 65 klubova Hrvatske, Mađarske, BiH, Crne Gore i Slovenije.

U Splitu je iz Karate kluba Samobor nastupilo devetero mladih sportaša koji su se natjecali u konkurenciji kata, a u cilju što bolje pripreme za Prvenstvo Hrvatske koje će se održati 14. travnja u Križu.

Ovaj pripremni turnir je još jednom potvrdio da su mladi Samoborci u jako dobroj formi te da bi se na Prvenstvu Hrvatske za tri tjedna trebali dogoditi odlični rezultati.

U konkurenciji mlađih učenika dominirali su Samoborci pa su između sebe i podijelili medalje: prvi je bio Dino Šimunec, drugi Fran Trošelj, a treće mjesto je osvojio Damjan Nenadić.

U konkurenciji mlađih učenica Nika Jelen je bila jedina samoborska predstavnica te je ulaskom u finale osigurala odličnu srebrnu medalju.

Kruno Fadljević je zapeo u polufinalu učenika, ali je u repasažu pobjedom osigurao broncu i time nastavio odličan rezultatski niz.

Lucija Gečević je ponovila rezultat od prije sedam dana s Bushido kupa te zlatnim odličjem najavila svoj pohod na vrh hrvatskog karatea.

Mlađi kadeti Samobora su dominirali u svojoj kategoriji pa su finale zasluženo izborila oba predstavnika Karate kluba Samobor: Toni Vuković i Luka Meštrović. U finalnom srazu pobjedu je odnio Toni Vuković.

Osim pojedinačnih uspjeha, nadmoćne pobjede su osigurala i oba kata teama samoborskog karate kluba pa je tako u konkurenciji mlađih učenika ekipa u sastavu Dino Šimunec, Fran Trošelj i Damjan Nenadić uvjerljivo pobijedila, ali i odradila odličan nastup.

Fran Trošelj, Damjan Nenadić i Kruno Fadljević su također bili nezaustavljivi u starijoj konkurenciji učenika. Pravila Hrvatskog karate saveza dopuštaju da se nastupi u starijoj konkurenciji, ukoliko se radi o izlaznom godištu.

U svakom slučaju velik trud mladih sportaša i trenera daje odlične rezultate te se očekuje da će se ovakav niz nastaviti.