RUKOMET - 2. HRL zapad, 14. kolo Rudar - Maksimir 30:20 (16:11)

Uvjerljivo do novih bodova

U unaprijed odigranoj utakmici 14. kola rukometaši Rudara lakše su od očekivanog došli do novih bodova pobijedivši ekipu Maksimira. Gosti su bili ravnopravan protivnik do rezultata 7:7, kada domaćini postižu četiri gola u nizu i podižu rezultat na 11:7, a do kraja poluvremena Rudari povećavaju prednost na 16:11, čime je već naslućen pobjednik. U drugom poluvremenu Rudari pojačavaju obranu i s nekoliko kontri dolaze do 27:15, čime je definitivno odlučen pobjednik. Do kraja susreta priliku su dobili svi igrači iz zapisnika, a da su oni bili malo precizniji pobjeda je mogla biti i uvjerljivija od konačnih 30:20. Uz uvijek prisutnu borbenost i naglašenu želju za pobjedom, ponovno je obrana bila bolji segment igre rukometaša iz Ruda, dok je u napadu bilo bespotrebne žurbe.

Ovom pobjedom RK Rudar se učvrstio na 6. mjestu, s dobrim izgledima da do kraja prvenstva poboljša svoj položaj na prvenstvenoj ljestvici. U 15. kolu Rudari gostuju kod ekipe Sesveta i svi vjeruju u nastavak uspješnog niza.

Rudar: V. Lehpamer, F. Kumrle 1, F. Skendrović, S. Šujster 1, J. Cvetković 1, J. Kerepčić 1, H. Štibohar 7, Z. Fabeković 2, D. Trčak 4, P. Fresl, Z. Đikić 6, J. Štajnkler 3, A. Trčak, H. Turković, E. Fresl 5, T. Fabeković. Trener: D. Gaća.