Škola košarke 2000. godište KK Samobor, pod vodstvom trenera Nenada Tišme, postigla je izvrstan uspjeh plasiravši se u 1. regionalnu ligu! Tamo će se mladi Samoborci boriti s najboljim hrvatskim košarkašima iz košarkaških klubova Cibona, Zagreb, Cedevita, Dubrava...

Ovo se dogodilo po prvi puta u povijesti kluba od kada se igraju kvalifikacije za 1. ligu. Sigurno je da će i ovaj uspjeh pridonijeti popularizaciji košarke u Samoboru.

I.H.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 13. kolo Maksimir Pastela - Rudar 22:27 (13:13)

Važni bodovi s gostovanja

Nakon poraza kod kuće od Ivanića u 12. kolu, gostovanje kod ekipe Maksimir Pastele bilo je za Rudare od izuzetne važnosti, jer u slučaju poraza definitivno bi se našli u neugodnoj poziciji zbog mogućnosti komplikacija na prvenstvenoj ljestvici. Svjesni situacije, Rudari su ušli u utakmicu odlučni da osvoje dva značajna boda, što je u prvom poluvremenu rezultiralo s dosta nervoze i tehničkih pogrešaka u igri. U prvom dijelu ekipe su se smjenjivale u vodstvu, da bi domaćini u zadnjim sekundama prvog poluvremena izjednačili na 13:13. U nastavku domaćini prvih devet minuta ne uspijevaju postići pogodak pa Rudari ostvaruju prednost 17:13, što se pokazalo presudno za daljnji tijek utakmice. Do kraja rukometaši iz Ruda uspijevaju sačuvati prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i 6 golova razlike (23:17) te sasvim zasluženo osvajaju dva vrijedna boda. Ako se nakon poraza od Ivanića kritizirala igra u obrani i učinak vratara, ovaj puta mora se pohvaliti upravo dobra igra u obrani i odličnog Turkovića na golu.

Utakmica 14. kola protiv ekipe Maksimira igra se već u srijedu, 29. veljače, s početkom u 20 sati 30 minuta.

RUDAR: V. Lehpamer, F. Kumrle, F. Skendrović, M. Štajnkler 1, S. Šujster 3, J. Cvetković 1, H. Štibohar 5, Z. Fabeković 1, D. Trčak 3, P. Fresl, Z. Đikić 7, J. Štajnkler 4, A. Trčak 1, H. Turković, E. Fresl 1, T. Fabeković. Trener: D. Gaća.

I.H.

RUKOMET - 3. HRL središte, 16. kolo Zaprešić - Rudar II 18:20 (8:12)

Pobijedili vodećeg na ljestvici

U derbiju kola Rudari su napravili veliko iznenađenje pobijedivši u gostima ekipu Zaprešića, koja je do ove utakmice dijelila vodeću poziciju na ljestvici s ekipom Metalca. Rudari su u susret ušli rasterećeno, sa željom da odigraju dobru utakmicu i pokušaju se revanširati domaćinima za poraz koji su doživjeli u jesenskom dijelu prvenstva. Dobrom igrom u obrani, postavljenim i organiziranim napadom Rudari su u prvom poluvremenu stekli prednost od 4 pogotka razlike (12:8). U nastavku domaćini uspijevaju u dva navrata izjednačiti (15:15 i 18:18) i očekivalo se da će napraviti konačni preokret, ali umjesto preokreta Rudari od 51. minute uspijevaju zaustaviti sve napade domaćina te s dva pogotka Mateja Štajnklera ostvaruju lijepu i zasluženu pobjedu.

U 17. kolu Rudari su domaćini ekipi Sloge iz Križa, a utakmica se igra u subotu, 3. ožujka, s početkom u 19 sati i 30 minuta.

D.G.

RUKOMET - Poziv u rukometnu školu RK Rudar

Postani rukometaš

Rukometni klub Rudar upisuje nove polaznike u svoju školu rukometa. Pozivaju se zainteresirani dječaci koji bi željeli trenirati i igrati rukomet da se jave na sljedeće brojeve telefona trenera: dječaci rođeni 1998. i 1999. godine na 099/691-5812 (Hrvoje Štibohar). Dječaci rođeni 2000. i 2001. godine na 098/209-445 (Vladimir Šujster) te dječaci rođeni 2002. i mlađi na 098/184-6693 (Krunoslav Hofer). Više o radu i ustroju kluba može se doznati na www.rk-rudar.hr.

M.Š.

RUKOMET - Nastupi mlađih kategorija RK Rudar

Odlične igre dječaka

Mlađi kadeti RK Rudar odigrali su utakmice 8. kola na gostovanju u Karlovcu, u kojima su poraženi od ekipe Karlovca 20:27, a pobijedili su ekipu Ogulina 27:20. Prikazanom igrom u obje utakmice mogu biti zadovoljni, a osvojeni bodovi i dalje ih drže u borbi za plasman u jedinstvenu kadetsku rukometnu ligu.

Dječaci A odigrali su 18. kolo međužupanijske lige, u kojem su na gostovanju kod vodeće ekipe RŠ Karlovac poraženi 26:15. Do 15. minute rezultat je bio izjednačen da bi tada, po već ustaljenom običaju, ljudi u crnom počeli dijeliti pravdu na "karlovački način". Nisu Rudari imali iluzije da bi mogli pobijediti kvaliteniju ekipu RŠK, ali nema potrebe da na taj način dijele pravdu među djecom koja su pravi sportski prijatelji i svakodnevno su u kontaktu. I pored poraza, Rudari zauzimaju položaj u gornjem dijelu prvenstvene ljestvice, s realnim izgledima za plasman u završnicu Prvenstva Hrvatske. U 19. kolu Rudari u derbiju dočekuju ekipu CO Zagreba. Utakmica se igra u nedjelju, 4. ožujka, s početkom u 11 sati.

Kod dječaka B na rasporedu je bilo prvo kolo u višem rangu natjecanja u 1. međužupanijskoj ligi, u kojem su Rudari nastavili s dobrim igrama. Nakon nespretnog poraza u 1. kolu od ekipe Maksimir Pastele 22:24, iako oslabljeni neigranjem Jurića, Čretnika i Skoka i uz povrijeđenog Vranekovića, mladi su Rudari u 2. kolu uspjeli odigrati odličnu utakmicu i visoko pobijediti fizički znatno snažnije vršnjake iz Trnja. Bilo je 24:15 za Rudare koje su predvodili Trčak i Bošnjak, uz odlične Dragozeta i Kusa na golu te efikasne Franjka i Petra Karla Lucevića. Svoje prve minute u starijoj uzrasnoj kategoriji upisali su Antonio i Andrej Ban te Ivan Lucević. U 3. kolu Rudari gostuju kod ekipe Dugog Sela.

U mini rukometu najmlađi članovi RK Rudar s Jamnicom su odigrali 9:9, a pobijedili su Dugo Selo 9:6 te Rugvicu 9:0.

D.G.

GIMNASTIKA - 3. turnir sv. Vlahe, Dubrovnik

Katja srebrna

Na poziv Gimnastičkog kluba Dubrovnik tri gimnastičarke GK Samobor i trenerica Martina Bublić od 17. do 19. veljače boravile su u Dubrovniku. Povod je bio 3. turnir sv. Vlahe, na kojem je osim gimnastičarki GK Samobor nastupilo i 60-ak gimnastičarki iz Splita, Solina, Sinja, Zagreba i Dubrovnika.

U kategoriji mlađih kadetkinja Katja Žganjer Knežević je osvojila 2. mjesto (1. mjesto izmaklo joj je za samo jednu desetinku), dok je u konkurenciji kadetkinja Sara Petrić osvojila 7., a Jesen Kovaček 9. mjesto.

I.H.

KARATE - Tuzla Open 2012 – Tuzla, 25. veljače

Samoborci vrlo dobri

KARATE - Tuzla Open 2012 – Tuzla,  25. veljače

Na poziv Karate saveza Bosne i Hercegovine u Tuzli je 25. veljače nastupila i hrvatska karate selekcija u proširenom sastavu. U sastavu hrvatskih karateka nastupilo je i troje članova Karate kluba Samobor: Ana Lenard, Križan Pezer i Matej Tomazin. Radi gripe Tuzlu su propustili Maja Lenard, Nikola Šoić, Haris Kovačević i Sara Sitovica, dok je Dario Svetić imao poslovnih neodgodivih obveza.

Na ovom jakom sportskom natjecanju nastupile su selekcije sedam zemalja s ukupno 1050 sportaša iz Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Slovenije, BiH, Kuvajta i Mađarske.

Europskim državama ovaj turnir je poslužio u pripremne svrhe pred Prvenstvo Europe koje će se održati na dalekim Tenerifima od 11. do 13. svibnja. Samoborski reprezentativci su pokazali trenutno zavidan nivo forme pa su se iz Tuzle vratlili s odličjima.

Ana Lenard je u svojoj kategoriji do 61 kg posustala tek u finalu te time osvojila drugo mjesto.

Mlađahni Križan Pezer je nagovijestio svoju dobru sezonu te je u konkurenciji superlakaša (do 60 kg) osvojio treće mjesto.

Matej Tomazin je u pojedinačnom dijelu poluteškaša (do 84 kg) ostao bez medalje, ali je pružio odlične partije pobijedivši sve svoje borbe u ekipnom dijelu, u kojem je Hrvatska osvojila srebrno odličje.

U svakom pogledu bio je to dobar nastup samoborskih karateka koji se pripremaju za Prvenstvo Hrvatske, koje će se održati za dva tjedna u Rijeci.

KARATE - 9. TAD kup – Rijeka, 19. veljače Sportska dvorana Mladost - Trsat

Lyon Nenadić zlatni

KARATE - 9. TAD kup – Rijeka, 19. veljače
Sportska dvorana Mladost - Trsat

Karate klub TAD iz Rijeke bio je vrlo uspješan organizator 9. po redu tradicionalnog turnira, koji je ove godine okupio čak 600 sportaša iz Hrvatske, BiH, Austrije, Italije, Češke i Slovenije.

Karate klub Samobor je u Rijeci nastupio s osam mladih boraca pod vodstvom trenera Davora Cipeka, koji su ostvarili polovičan uspjeh osvajanjem četiri medalje.

Najbolji je ovaj puta bio vrlo raspoložen Lyon Nenadić, koji se okitio zlatom u konkurenciji učenika do 34 kg. Brončano odličje osvojili su Helena Škreb (učenice do 36 kg), Ian Baždar (učenici preko 42 kg) i Leonard Šogorić (mlađi kadeti do 52 kg).

Bez medalje su se u Samobor ovaj puta vratili Dorijan Romić, Mark Knezović, Igor Katanec Beketić i Luka Komes.