KYOKUSHIN KARATE - Članovi IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska na Vll. Zemplen kupu

Dora Mlinarić osvojila zlato

Članovi IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska, Dora Mlinarić i Ivan Turčin iz Kyokushin karate kluba Domenica Sveta Nedelja te Lovro Mihelić iz Kyokushin karate kluba Fortis Samobor, 18. su veljače nastupili na VII. Zemplen kupu u mađarskom gradu Sataraljaujhely.

Dora Mlinarić osvojila je zlato u kategoriji juniorki, Ivan Turčin osvojio je srebro u teškoj kategoriji starijih kadeta, dok je Lovro Mihelić nastupio u srednjoj "B" kategoriji seniora.

Dora je do zlata došla nakon tri pobjede, a uspjeh je to veći uzme li se u obzir kako je do prvog mjesta došla pobjedama nad prošlogodišnjom prvakinjom te nad prošlogodišnjom viceprvakinjom u ovoj kategoriji (Dora je na prošlom Zemplen kupu 2011. godine osvojila treće mjesto).

Ivan je nakon dvije pobjede izgubio borbu u finalu pomalo razočaran, jer je nadmoć koju je imao tijekom borbe izgubio pred sam kraj protivnikovim odlično tempiranim stražnjim polukružnim udarcem nogom u glavu.

Lovro je svoj nastup u seniorskoj konkurenciji završio već nakon prve borbe, izgubivši ponajviše radi svoje neaktivnosti, dopustivši protivniku plasiranje nekoliko teških udaraca u noge koji su presudili u protivnikovu korist.

Velikog predaha za članove IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska nema, jer se 25. ožujka u Sportskoj dvorani Samobor s početkom u 15 sati održava 9. kup Domenice u organizaciji Hrvatskog kyokushinkai saveza i uz domaćinstvo Kyokushin karate kluba Domenica Sveta Nedelja, čime se obilježava 10 godina postojanja kluba.

Radi se o otvorenom kyokushin karate turniru za uzrast od limača do seniora, na koji su pozvani nastupiti svi, bez obzira na stil ili pripadnost nekom savezu ili organizaciji.

Više o radu IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska te kyokushin karate klubova Domenica Sveta Nedelja i Fortis Samobor pogledajte na web stranici: karate-kyokushinkai.hr i na facebook profilu pod imenom Karate Kyokushinkai.