Kupljenovo, igralište Zaprešića. Gledatelja 30.

Sudac: Podolšak (Zdenci), pomoćnici: Kakša (Bistra) i Rončević (Zaprešić).

ZAPREŠIĆ: Cingulin, Galjanić, Skomrak, Jurešić, Brlek, Fabek, Tkalčević, Sekušak (od 72. Z. Kuš), Martinko (od 85. Novosel), P. Kuš (od 72. Iveković), Tomić (od 67. Kaurin). Trener: Zdenko Kuš

BREGANA: Divković, Horvat, A. Andabak, Babojelić, Povrh (od 80. Tucman), Benković (od 57. Galinec), Ladan, Celizić (od 89. Lončarić), Tančak (od 46. Prelec), Runtas (od 70. Čučić). Trener: Vladimir Tuweg

Igrač utakmice: Marko Tkalčević (Zaprešić)

Serija dobrih rezultata Bregane nastavljena je i u zadnjem kolu u kojem je osvojen bod na teškom gostovanju u Kupljenovu. Po teškom terenu koja je onemogućavao razvijanje kvalitetne igre najbolje prilike su imali domaćini. Na sreću Bregane, Divković je bio u formi i spriječio sve pokušaje Zaprešića pa se mreže nisu tresle, a Bregana se ovim bodom još više "utaborila" na sredini tablice pred zasluženi zimski predah.

Klokočevec – Dinamo (J) 2:0 (1:0)

Klokočevec, igralište Stjepan Celizić Bajdo. Gledatelja 100.

Sudac: Krečak (Zagreb), pomoćnici: Piličić i Kovač (oba iz Velike Mlake).

Strijelci: 1:0 Matijaščić(12), 2:0 Ovčarić(71)

KLOKOČEVEC: Žoglev, Skukan, Ćosić, Ivančić, Janjić (od 88. Lehpamer), Vlašić, Gestić, Beloša, Matijaščić, Kulašević (od 73. Kasalo), Ovčarić (od 80. Žibert). Trener: Ferdo Kmenčić

DINAMO JAKOVLJE: Tejić, Kumiša, Franjo, Jelić, Presečki, Kovačec, Pučić, Jakovina, Malić, Bukovac (od 30. Eršek), Kovačiček. Trener: Goran Ostojić.

Igrač utakmice: Mladen Matijaščić (Klokočevac)

Derbi kola pripao je domaćinu koji su ovom pobjedom osigurali naslov jesenskih prvaka. Već u prvih 5 minuta dva puta se trese okvir Dinama, a gol stiže u 12. – ponovno stativa nakon Vlašićeva udarca, ali je na odbijancu najprisebniji Matijaščić. Do poluvremena dva puta prijete i gosti, ali je Žoglev siguran. U nastavku pada gol odluke, u 71. Ovčarić najbolje reagira u gužvi i posprema loptu iza Tejića pa Bijeli golubovi zasluženo slave jesenski naslov.

Novaki – Dinamo (O) 3:3 (3:1)

Novaki, igralište Novaka. Gledatelja 60.

Sudac: Zajec (Zaprešić), pomoćnici: Grgurić (Brdovec) i Žiljak (Zaprešić).

Strijelci: 1:0 Borić(4), 1:1 T. Mesić(8), 2:1 Borić(23), 3:1 Borić(44), 3:2 T. Mesić(52), 3:3 T. Mesić(55)

NOVAKI: Prahin, Pavlović (od 68. Selimović), Gajšek, Herceg, Avsec, Žerjav, B. Kelečić, Valečić, Borić, Kelečić. Trener: -

DINAMO OKIĆ: Sabljić, Razum (od 46. K. Tandarić), Lafter, Hrkač, Jakopec, B. Kelečić, Valečić, Rubinić (od 87. Nevrkla), T. Mesić (od 87. Hasanović). Trener: Goran Obradović

Igrač utakmice: Goran Borić (Novaki)

Remi u Novakima obilježila su dva igrača – Borić i Mesić, koji su postigli svaki po 3 gola. Već u 4. Borić trese mrežu za 1:0, a Mesić 4 minute kasnije uzvraća jednakom mjerom. Do poluvremena nezadrživi Borić postiže još dva gola za lijepu prednost domaćina od 3:1. Prednost koju oni nisu uspjeli zadržati, jer je Mesić već u prvih 10 minuta nastavka uspio anulirati dva gola zaostatka Dinama pa na semaforu svijetli konačnih 3:3.

Mladost (KD) – Zrinski Tehnovent 2:2 (1:1)

Kraj Donji, igralište Bili brig. Gledatelja 60.

Sudac: B. Lafter, pomoćnici: M. Lafter (oba iz Novog Sela Okićkog) i Solenički (Jastrebarsko).

Strijelci: 0:1 Horvat(12), 1:1 Haramina(17), 2:1 Debogović(59), 2:2 Kovačević(86)

MLADOST KRAJ DONJI: Horvat (od 75. Frkanec), Juratovac, Gačarić, Merkl, Markanović, Jakolić, Valek, Sutlar (od 46. Debogović), Harmat, Haramina. Trener: -

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, Vrančić, Makarun, Šicl (od 75. Koletić), Mihelčić (od 75. Draclin), Žganjer, Tenšek (od 75. Župančić), Bošnjak, Horvat, Kovačević, Mataušić. Trener: Ferdo Kamenčić

Igrač utakmice: Miroslav Vitko (Zrinski Tehnovent)

Drugi veliki derbi (sudar 4. i 5. momčadi lige) ovog kola odigran je u Kraju Donjem. Tamo su gosti već u 12. minuti poveli preko Horvata. Mladostaši pet minuta kasnije preko Haramine poravnavaju rezultatsko stanje. Zamjena Debogović nakon sat vremena igre razveseljuje 60–ak domaćih navijača golom za 2:1. Farkaševčani do petog remija u sezoni dolaze u 86. minuti kada brzu kontru nezaustavljivo završava Kovačević. Debogović se mogao proslaviti u sudačkoj nadoknadi, ali njegov udarac s bijele točke pogađa okvir vrata od kojeg se odbija u gol–aut pa se rezultat više ne mijenja.

Bestovje – Rakitje 2:0

Nakon petnaestog kola, polovice odigranih utakmica, vodi Klokočevec s 36 bodova, druga je Sutla s 34, Zrinski Tehnovent je peti s 29 bodova, Bregana je deveta s 19, Rakitje je dvanaesto s 15 bodova, Novaki su petnaesti s 9, dok je Bestovje na šestnaestom mjestu s 4 boda.

KYOKUSHIN KARATE - Ususret 16. memorijalu Branka Bošnjaka

Dođite vidjeti vrhunske borbe

Ovogodišnji Memorijal Branka Bošnjaka 16. je po redu, a održava se u spomen na člana Karate kluba Mladost iz Samobora koji je život izgubio u obrani suvereniteta Republike Hrvatske. Proteklih godina natjecanje je prošlo ogromnu transformaciju; od prvog Memorijala koji je održan davne 1995. godine i na kojem je nastupilo samo 16 natjecatelja u jednoj, apsolutnoj kategoriji, pa do kasnijih izdanja sa stotinjak natjecatelja u četiri muške i tri ženske kategorije.

Članovi KK Mladost marljivo su kroz godine radili ne bi li probali stvoriti natjecanje koje će biti jako, izvrsno organizirano i prepoznatljivo u Europi i svijetu. Mukotrpan rad skupine ljudi kroz godine urodio je plodom i uspjeli su u svom naumu - stvorili su natjecanje kojeg pohodi cijela Europa. Sama činjenica da su prošlogodišnjem jubilarnom 15. Memorijalu prisustvovali čelni ljudi Europske kyokushin organizacije EKO Board i u Hrvatsku došli dva dana ranije te održali sastanak i uveličali natjecanje, dovoljno govori o brendu koji se kroz godine stvorio. Kroz godine na Memorijalu su sudjelovali mnogi poznati europski i svjetski natjecatelji: Donatas Imbras, Marius Illas, Veronika Szovetes, Edit Abraham, Gabor Rosza i tako u nedogled. U tako jakoj konkurenciji boraca iz cijele Europe hrvatski natjecatelji uspjeli su se svake godine popeti na pobjedničko postolje uz bok najboljima. Ponajviše veseli činjenica da se taj kontinuitet održao kroz godine te smo time dokazali da nimalo ne zaostajemo za najboljima.

Prošlogodišnji spektakularni finale ženske teške kategorije preko 65 kg, gdje se naša natjecateljica Kristina Kojundžić susrela s Litvankom Norom Vaznelyte nije nikoga ostavilo ravnodušnim. Sama borba bila je izvrsna, a cure su se borile 9 minuta da bi se nakon teške i iscrpljujuće borbe naša Kristina uspjela popeti na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja te bila nagrađena nagradom za najbolji borbeni duh.

Ove godine boje Hrvatske ponosno će predstavljati Kristina Kojundžić, Stela Oroz, Anastazija Korčij, Sanjana Milošević, Mladen Sinkić, Kruno Terihaj i Matej Deveđija. Jedna mlada, nova generacija boraca ogledat će se s najboljim natjecateljima Europe. Memorijal ove godine, zbog prebukiranih termina, mijenja lokaciju održavanja te se tako vraća tamo gdje je i počeo, u dvoranu OŠ Bogumila Tonija. Bit će održan u subotu, 26. studenoga, s početkom u 14 sati. Dođite i podržite naše natjecatelje.