Jedinstvena županijska liga – 15. kolo Rugvica – TOP 1:1 (1:1)

Pomoćnici: Kušer i Grubač (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Oroz(89), 1:1 Žlender(20)

RUGVICA: Papak, Mujčić, Sedlić (od 51. F. Majić), Bogović, Barberić, Brtan (od 74. Dokić), L. Lukić, Stanić, Oroz, A. Lukić, B. Majić

Trener: Vlado Papić

TOP: Bugarin, Andabak, G. Meglajec, Klingor, Vukas, Žižić (od 70. Vratarić), Lisec, Skender, I. Meglajec Žlender, Jordan

Igrač utakmice: Filip Oroz (Rugvica)

Otvorena, napadačka utakmica u Rugvici rezultirala je s po jednim golom u svakoj mreži. Već u 8. minuti Oroz šalje loptu iza Bugarina za ranih 1:0. Gosti uzvračaju vrlo brzo, u 20. najbolja gostujuća špica Žlender koristi grešku obrane pa poravnava na 1:1. Do kraja susreta domaćini malo bolja momačd, ali bez opipljivijih prilika pa svaka momčad na zatvaranju polusezone osvaja po bod.

Nakon petnaestog kola, polovice odigranih utakmica, vodi Polet (B) sa 45 bodova, dok je TOP na trećem mjestu s 31 bodom.

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 14. kolo Sava – Samobor 0:0

Zaslužena podjela bodova

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 14. kolo
Sava – Samobor 0:0

STRMEC – Igralište Lazina

Sudac: Matić

Pomoćnici: Rukšač i Marčetić (svi iz Zaprešića)

SAVA: Husak, Filipović (od 63. Ovčariček), Bajza, J. Matošević (od 90. Golubić), Rogić, Golemović, Drenški, Kostanjski, Čakanić, Brdarić (od 82. Krnjić), Gavran

Trener: Robert Regvart

SAMOBOR: Bašić, Rubinić, Hainešek, Salopek, Pavlović, Novoslec, Puškarić (od 89. Komljenović), Horvat, Kotarski (od 68. Štefković), Brujić, Stanec (od 46. Frajt)

Trener: Stjepan Čordaš

Crveni karton: Salopek (68)

Igrač utakmice: David Drenški (Sava)

Po hladnom vremenu odigran je lokalni derbi Save i Samobora koji je završio početnim rezultatom. Teški teren bio je dodatni uteg i jedan od glavnih razloga zbog kojih 150 gledatelja nije moglo vidjeti sve što igrači znaju. Iako je prvih 10 minuta igre sugeriralo drugačije. Domaćini su sad već standardno zaprijetili udarcem Drenškog s 30 – ak metara koji je dobro zagrijao Bašića na golu Samobora. Gosti su pak uzvratili preko Brujića koji je na lijevoj strani „zanjihao“ Golemovića, ali njegov udarac pogađa mrežu s vanjske strane. Ostatak prvog dijela obilježen je borbom na sredini terena bez izrazitijih opasnosti za oba vratara. Nastavak malo uzbudljiviji, barem što se tiče agresivnosti igrača. Samoborci tako ostaju s igračem manje u 68. minuti kada je Salopek nagazio Gavrana nakon što je igra već zaustavljena. No, i s igračem manje gosti su opasniji pa ponovno Brujić prijeti u 80. Minuti iz slobodnog udarca dobro puca, ali lopta "liže" prečku i odlazi u gol aut. Za Savu je u nastavku najozbiljnije priprijetio Kostanjski, ali njegov slab udarac glavom Bašić lagano brani. Sve u svemu, zaslužena podjela bodova.

Nakon četrnaestog kola vodi Strmec (B) s 29 bodova, druga je Bistra s 28, Samobor je deveti s 21, dok je Sava na trinaestom mjestu s 15 bodova.

KARATE - Tatami Cup, Budimpešta, 19. studenoga

Henč i Baždar brončani u Budimpešti

Glad za medaljama i novim karate natjecanjem proteklog je vikenda bila jača od nepovoljnih vremenskih uvjeta (gusta magla) koje su samoborsku karate ekspediciju pratile do Budimpešte, gdje su nastupili na prestižnom turniru Tatami Cup. 550 natjecatelja iz 59 klubova i 9 zemalja natjecalo se u svim uzrasnim kategorijama, a Karate klub Samobor je nastupio s najmlađim karatistima od 10 do 13 godina starosti. U Budimpešti su nastupili Helena Škreb, Mark Knezović, Leon Henč, Ian Baždar, Luka Komes, Igor Beketić-Katanec, Leonard Šogorić i Leon Kramarić.

Iako je baš u tim mlađim uzrasnim kategorijama konkurencija

bila najjača i najbrojnija, samoborski karatisti su osvojili dva brončana odličja. Prvo brončano odličje je osvojio Leon Henč koji je u najmasovnijoj kategoriji (64 natjecatelja) pokazao visoku kvalitetu samoborskih karatista. Leona je nakon četiri pobjede tek u polufinalu uspio zaustaviti slovački predstavnik, a borbu za odličje u repasažu Leon nije htio prepustiti ukrajinskom borcu. Leon se iz borbe u borbu

uzdizao i bilo je evidentno da rezultat neće izostati.

Drugu broncu je osvojio uvijek samozatajan Ian Baždar, koji je također tek u polufinalu posustao od uistinu boljeg domaćeg mladog borca. Ian je borbu za treće mjesto odradio kroz repasaž u briljantnom nastupu. Mladi Samoborac je u svim borbama pokazao snagu i brzinu koja odlikuje pravog "fajtera".

Ostatak Samoboraca i Samoborki su u svojim borbama pokazali zavidnu razinu tehnike i taktike, ali je nedostajalo malo sportske sreće da ostvare bolji plasman. U Budimpešti su mlade samoborske nade nastupile pod stručnim vodstvom trenera Vjekoslava Škreba.

JUDO - Koroška Open, Slovenj Gradec

JK Samobor u top 5

Judaši JK Samobor boravili su u Slovenj Gradecu na iznimno jakom judo turniru Koroška Open. Taj je turnir unazad nekoliko godina izvrsno mjerilo za trenutnu formu mlađih natjecateljskih kategorija do uzrasta kadeta i kadetkinja pa treneri dovode samo najpripremljenije natjecatelje. Tako se ove godine na turniru okupilo 563 natjecatelja iz 18 zemalja. Na kraju drugog dana, kad su se zbrojili svi rezultati, trener Josip Šančić je bio i zadovoljan i nezadovoljan. JK Samobor je u konkurenciji 54 kluba osvojio 4. mjesto, a 3. ekipa Bežigrada je skupila samo jedan bod više.

Samoborski judaši u jednom uzrastu nisu imali natjecatelja, a još njih nekoliko, zbog manjih ozljeda i drugih obveza, nije moglo nastupiti pa je krajnji rezultat ipak odličan. Ekipni pobjednici su judaši domaćina, Acron iz Slovenj Gradeca, drugi su judaši Sambo 70 iz Moskve, treći Bežigrad iz Slovenije, a iza JK Samobor se smjestio Tajfun Odesa iz Ukrajine.

Dora Bortas je uz zlatnu medalju osvojila i nagradu za najbolju natjecateljicu u svom uzrastu. Uz Doru, zlatna je bila i Lorena Štengl, a srebrne medalje su osvojili Filip Šipek, Borna Ivošević, Marta Bortas, Helena Vuković i Dora Bogović.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 9. kolo Zagreb CO II - Rudar 40:34 (18:18)

Bez obrane nema bodova

Uoči utakmice s drugom ekipom Zagreba CO loš zdravstveni bilten u ekipi Rudra dodatno je pogoršala ozljeda Domagoja Jagodića, tako da su Rudari nastupili bez Šujstera i Fabekovića te s ozljeđenim Jagodićem i Štajnklerom, koji su stisli zube u želji da pomognu ekipi. Početak utakmice nagovještavao je povoljan rezultat za Rudare, jer su u 20. minuti imali visoko vodstvo 12:7. Promjena obrane domaćina i brzopletost u napadu, rezultiraju da 5 minuta Rudari ne postižu pogodak, što mladi zagrebaši predvođeni Antom Kalebom koriste i do poluvremena uspijevaju izjednačiti. Ohrabreni preokretom Zagrebaši kreću još agresivnije u nastavku, a kod Rudara polako dolaze do izražaja ozljede ključnih igrača. Utakmica se definitivno prelomila od 46. do 50. minute kada su Rudari, nakon opravdanih isključenja, u igri imali samo 4 igrača, što domaćini koriste i odlaze na nedostižnih 36:27. Do kraja Rudari ublažavaju poraz. Ozljede ključnih igrača, slabija obrana i lošiji vratarski učinak uzrok su poraza protiv odličnih mladih Zagrebaša. Sljedeću utakmicu Rudari gostuju kod ekipe ZG Dubrave.

RK Rudar: A.Guliš, F. Skendrović, M. Štajnkler, J. Cvetković 1, J. Kerepčić, H. Štibohar 11, D. Trčak 3, Z. Đikić 12, J. Štajnkler 4, A. Trčak, H. Turković, E. Fresl 2, D. Jagodić 1.

RUKOMET - Nastup mlađih kategorija RK Rudar

Mlađi kadeti oslabljeni protiv vodećeg

Druga ekipa RK Rudara u 9. kolu 3. HRL središte ugostila je drugu ekipu Ivanića i pobijedila 41:34 (21:17). Treneri obje ekipe iskoristili su priliku da isprobaju mlađe igrače koji u drugoligaškoj konkurenciji imaju manju minutažu. Ekipa Rudara nastupila je u sastavu: A. Guliš, D. Trčak 5, F. Skendrović 5, E. Fresl 11, F. Cvetković, M. Štajnkler 5, F. Kumrle 3, A. Trčak 5, D. Erbežnik 3, D. Jagodić 5.

Mlađi kadeti igrali su utakmice 5. kruga 1. HMKRL. Protiv favorita Zameta i Trsata iz Rijeke nastupili su oslabljeni te doživjeli dva poraza – od Zameta 17:29, a od Trsata 13:23. Iako rezultatski uvjerljivi, porazi su to koji "ne bole", jer su Rudari nastupili bez Tomislava Štajnklera i Luke Plevka, najboljih strijelaca ekipe. I bez njih Rudari su odigrali hrabro i dobro te u obje utakmice pružali solidan otpor favoriziranim gostima. Za Rudar su igrali B. Lujić 1, P. Obraz, F. Čretnik, I. Mataušić, R. Oslaković 6, L. Gaća 7, D. Tušinec, D. Fulir, Tanković 7, K. Skendrović 5.

U 1. MŽRL dječaci A u 9. kolu pobijedili su Polet 24:20, dok su dječaci B izgubili od vodećeg Dugog Sela 21:26. Za dječake A nastupili su A. Barišić, D. Kišiček, I. Mataušić 5, M. Škiljan 2, L. Gaća 4, M. Arh 1, I. Frketić 8, M. Seba, K. Skendrović 3, S. Grbić, D. Piršić, D. Banjedvorac 1, I.Terihaj, J. Runtas i V. Šilobod, a za dječake B P. Dragozet, K. Prodanović 1, F. Franjko, F. Bošnjak, M. Skok, M. Jurić i M. Trčak.

RUKOMET - Županijska liga vanjski prsten – 8. kolo Sveti Martin – Mladost '09 Samobor 22:23 (11:12)

Mladost slavila u derbiju

Derbi 8. kola ŽRL između prvoplasiranog Sv. Martina i samoborske Mladosti '09 odigran je u nedjelju, 21. studenoga. U dobro popunjenoj novoj dvorani pobijedila je Mladost '09, koja je tijesno vodila gotovo cijelim tijekom utakmice. Utakmicu je, nažalost, obilježila zadnja minuta, kada se u napetoj završnici "izgubio" zapisnički stol za zakašnjelim reagiranjem na "time out" Sv. Martina te sudačkim sviranjem upitnog prijestupa za izjednačenje. Inače, sam tijek utakmice, bez obzira na motiviranost obje momčadi, protekao je u fer i sportskoj borbi.

Svakako na kraju treba napomenuti i ipak tužan kraj za Mladost '09 zbog odlaska najboljih igrača iz kluba u druge momčadi, tako više nećemo gledati najboljeg golmana lige Zovka, najboljeg strijelca Kurilića, najbolje lijevo krilo Gagulu, i dobrog "duha" Matagu. Hvala dečki!

Nadamo se da rukovodstvo kluba i Samoborski športski savez neće dozvoliti ponovno gašenje rukometa u Samoboru, jer interes i kvaliteta mladih nisu upitni.

Božidar Petrić

KOŠARKA - KADETI – 1. HRL – 6. kolovoz Šanac – Samobor 41 : 75 (24 : 39)

Nastavljen pobjednički niz

SAMOBOR: Srabotnak 2, Belamarić 4, Smolčić 10, Mandalinić 16, Sladić 2, Levanić 18, Antunović, Čižmešija, Šuvaković 23, Skok. Trener: Marin Sedlar

ŠANAC: Lukačić 14, Đurđević, Katić 2, Muratović 2, Požar 2, Tvrdinić, Kajunić 7, Pastuhović 12, Kos 2, Matić

Kadeti Samobora nastavljaju pobjednički niz trećom pobjedom zaredom i to u gostima u Karlovcu uvjerljivom pobjedom protiv ekipe Šanca. Već u prvom poluvremenu Samoborci imaju solidnu prednost od 15 koševa razlike. U trećoj četvrtini Samoborci odigravaju više nego odlično zonski presing te iz kontranapada ostvaruju oko četrdesetak koševa prednosti koje u zadnjoj dionici rezervni igrači uspješno brane za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Šuvaković s 23, Levanić s 18 i Mandalinić s 16 koševa.

Kod Šanca najviše su ubacili Lakačić 14 i Pastuhović 12 koševa.