KOŠARKA - Seniori - A2 liga – 6. kolo Samobor – Mladost 72:79 (42:41)

Prvi domaći poraz Samobora

SAMOBOR: Imbert, Moćan 2, Gionechetti, Ušić, Hrvoj 11, Ribarić 2, Levanić, Nakić 21, Gašparac 6, Tkalčić 11, Bekavac 9, Vučković 10. Trener: Milan Ličina

MLADOST: Junaković 16, Perić 2, Lebo 11, Bešlić, Hrkač 12, Njegovan, Bundović 6, Mustapić 17, Jelinek 2, Baran 11, Jurčević, Dojkić 2. Trener: Veljko Mršić

Početkom druge četvrtine gostujuća ekipa Mladosti iz Zagreba nakon dobre igre ima najveću prednost na utakmici od deset koševa razlike (20:30). Tada se Samoborcima konačno pogodila dobra petorka u igri, koja serijom od 18:0 preokreće rezultat u svoju korist te do kraja treće četvrtine održavaju desetak koševa prednosti. Početkom zadnje četvrtine gosti vrlo brzo poravnavaju rezultat. Dalje se igra u egalu do zadnje dvije minute do rezultata 70:70. U napetoj završnici Mladostaši boljih živaca realiziraju sve svoje napade, dok Samoborci gube čak tri lopte zaredom te doživljavaju svoj prvi domaći poraz od mlade, ali vrlo borbene ekipe Mladosti, koja je zadnju četvrtinu dobila s visokih 26:12.

Kod Samoboraca, uz odličnog Nakića s 21 košem i 14 skokova, vrlo dobro su odigrali Hrvoj i Tkalčić, oba s po 11 koševa. Kod Mladosti najučinkovitiji su bili Mustapić sa 17 i Junaković sa 16 koševa.

KOŠARKA - Međunarodni turnir veterana Volim Samobor

Samoborci osvojili turnir

Samoborski košarkaši-veterani ove subote ugostili su veteranske ekipe Opatije, Zlatni otok s Krka i Brežica iz Slovenije. U prvoj utakmici dviju odličnih ekipa, Brežica i Samobora, rezultat se lomio cijele utakmice i tek u samoj završnici prisebniji Samoborci s nekoliko preciznih ubačaja zasluženo slave rezultatom 54:49.

U drugoj, još napetijoj utakmici, veterani Opatije imali su pred sam kraj desetak koševa prednosti, koje u odličnoj završnici serijom koševa veterani Zlatnog otoka uspijevaju anulirati za zasluženi produžetak, a u produžetku, iako su na početku poveli sa 4 koša prednosti, Opatijci u zadnjoj sekundi preciznim košem ipak odnose pobjedu rezultatom 71:69.

U utakmici za treće mjesto, nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu, svježiji Brežičani na kraju uvjerljivo dobivaju susret protiv ekipe Zlatni otok rezultatom 70:51.

U finalu odlično pripremljeni Samoborci jednostavno su pretrčali Opatijce i u nekoliko navrata vodili s dvadesetak razlike, koje gosti ipak u samoj završnici uspijevaju umanjiti na pristojan poraz od 76:67. Na kraju Samoborci zasluženo osvajaju Međunarodni košarkaški turnir veterana Volim Samobor.

Pehar za najboljeg igrača turnira po izboru trenera pripao je veteranu Dorčiću iz ekipe Zlatni otok. Pehar za najboljeg strijelca turnira s ubačenih 44 koša iz dviju utakmica pripao je Petru Pavšeku iz ekipe Samobora. Nakon zanimljivih utakmica i odlične organizacije, domaćini su u obližnjem Smerovišću kod Dumića počastili večerom ekipe veterana te se ugodno druženje nastavilo i izvan sportskih terena.

KOŠARKA - Kadeti – 1.HRL – 5. kolo Petar Zrinski – Samobor 69:87 (26:51)

Uvjerljivi i u Vrbovcu

SAMOBOR: Srabotnak, Belamarić 8, Mandalinić 8, Sladić 13, Levanić 20, Korade 4, Šuvaković 24, Skok 2, Antunović 6, Borić, Čižmešija 2. Trener: Marin Sedlar

PETAR ZRINSKI: Pavić A. 21, Pavić F., Jularić 11, Bosner, Premzl, Drvenkar 19, Topalović 18, Benedik, Mikac, Rodman

Kadeti Samobora ostvarili su i drugu uvjerljivu pobjedu zaredom, i to u gostima u Vrbovcu protiv ekipe Petar Zrinski. Još u prvoj četvrtini domaćini uspijevaju parirati Samoborcima i održati egal rezultat. U drugoj četvrtini Samoborci prelaze na agresivnu obranu čovjeka i u potpunosti razbijaju domaćina, dobivši tu dionicu s 31:6. U drugom poluvremenu igraju rezerve Samobora, tako da domaćini uspijevaju tek neznatno smanjiti visoku pobjedu Samoboraca. Kod Samobora istakli su se Šuvaković s 24 i Levanić s 20 koševa. Kod domaćina najučinkovitiji je bio Pavić A. s 21 košem.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. ŽL – 4. kolo Gorica – Samobor 58:57 (31:21)

Domaćini sretniji

SAMOBOR: Srabotnak 22, Antolović, Marković 2, Tadić 2, Grubišić 10, Čakanić, Čižmešija 17, Planinčić, Kupres 2, Škiljan, Iviček 2. Trener: Mirko Mandalinić

GORICA: Jukić 17, Kutić, Pepić, Lepur 2, Tomić 19, Srebrenović, Šipušić 6, Slamnik 2, Milatović, Kompes. Trener: H. Istanbuli

Prvo poluvrijeme domaćin Gorica prikazao je bolju igru te ostvaruju vodstvo od deset koševa razlike. Drugo poluvrijeme Samoborci sve bolje igraju i sustižu domaćine. Zadnjih pet minuta u napetoj završnici ekipe se izmjenjuju u vodstvu, da bi na kraju domaćini spretniji i sretniji u posljednjim sekundama utakmice pogodili za pobjedu s košem razlike. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Srabotnak s 22 i Čižmešija sa 17 koševa. Kod Gorice istakli su se Tomić s 19 i Jukić sa 17 koševa.

Preumorni za uspjeh

U 1. HKRL kadeti Rudara u 3. krugu natjecanja gostovali su u Trilju. Nakon što su prethodni dan nastupali za svoje škole i za drugu ekipu Rudara, kadeti su već u 3 ujutro krenuli put Trilja, gdje su ih čekale utakmice s ekipama Zadra i Trilja. Umorni i neispavani, Rudari nisu bili u mogućnosti odigrati na potrebnoj razini i doživjeli su dva zaslužena poraza, od Zadra 21:38, a od Trilja 26:30. Za RK Rudar igrali su F. Skendrović 8, K. Tanković 4, V. Kelečić 5, T. Štajnkler 10, T. Fabeković 5, F. Cvetković, R. Kišiček 3, A. Skendrović, A. Trčak 12, D. Erbežnik, D. Tušinec.

Mlađi kadeti u 4. krugu 2. HMKRL gostovali su u Labinu, gdje su protiv domaćina Mladog Rudara odigrali 21:21, a potom su poraženi od Arene Jadrograd iz Pule 14:21. U prvoj utakmici mogli su i do pobjede, ali domaći sudački dvojac isključuje igrače Rudara i sudi sedmerac 2 sekunde prije kraja, koji domaćini realiziraju za konačnih 21:21. U drugoj utakmici, još pod dojmom nepravde iz prve utakmice, Rudari igraju brzopleto i nervozno, no i s takvom igrom imaju rezultat 10:11, a onda opet nekoliko čudnih sudačkih odluka pomaže domaćinu. Sastav Rudara bio je A. Otmačić, B. Lujić, P. Obraz, F. Čretnik, I. Mataušić, R. Oslaković, L. Gaća, D. Tušinec, D. Fulir, L. Plevko, T. Štajnkler, K. Tanković, M. Fresl.

U 8. kolu MŽRL dječaci "A" Rudara pobijedili su Medveščak NFD 32:29 (15:15), dok su dječaci "B" tek u 8. kolu nakon vrlo dobre utakmice doživjeli prvi poraz na gostovanju kod ekipe Ivanića 22:24. Za dječake "A" igrali su A. Otmačić, A. Barišić 1, D. Kišiček, I. Mataušić 6, M. Škiljan, L. Gaća 5, M. Arh 4, I. Frketić 10, M. Seba, K. Skendrović 2, D. Piršić, D. Banjedvorac 4, I.Terihaj, V. Runtas i J. Runtas, a za dječake "B" P. Dragozet, K. Prodanović 1, F. Franjko, F. Bošnjak 5, M. Skok 3, M. Jurić 6, M. Trčak 7.

I.H.

RUKOMET - Rukomet, 2. HRL zapad - 8. kolo Rudar – Kvarner Kostrena 31:22 (12:11)

Oslabljeni do bodova

Rudari su utakmicu 8. kola protiv posljednjeplasirane ekipe Kvarnera Kostrene dočekali u oslabljenom sastavu, bez ozljeđenih Zorana Fabekovića i Josipa Štajnklera, a nakon samo dvije minute iz igre je morao i Sandro Šujster. Sva trojica još osjećaju posljedice utakmice u Petrinji. Iako su u pripremi utakmice upozoravani da ne smije doći do opuštanja i potcjenjivanja protivnika, Rudari nisu mogli a da si ne priušte lošu praksu mnogih ekipa i olako shvate objektivno slabijeg protivnika. Takav pristup utakmici imao je za posljedicu da su skromni gosti cijelo prvo poluvrijeme pružali žilav otpor, ne dopuštajući Rudarima da odu na veću prednost. U drugom poluvremenu domaći rukometaši kreću mnogo odlučnije i vrlo brzo serijom 6-0 odlaze na za goste nedostižnih 21:14. Do kraja utakmice priliku su dobili svi igrači s klupe Rudara. U drugom dijelu posebno se istakao Zvonimir Đikić, koji je postigao 11 od 19 golova Rudara. Rudari su sada šesti, a u 9. kolu gostuju kod druge ekipe Zagreb CO.

RK Rudar: A. Guliš, F. Skendrović, M. Štajnkler, S. Šujster 1, J. Cvetković 2, J. Kerepčić 1, H. Štibohar 5, D. Trčak 3, Z. Đikić 12, J. Štajnkler, A. Trčak, H. Turković, E. Fresl 4, D. Jagodić 3.

I.H.

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 13. kolo

Mraclin – Sava 3:3 (1:2)

Bod s teškog gostovanja

MRACLIN – SRC Nova graba

Sudac: Mandir (Vrbovec)

Pomoćnici: Krnic i Bogović (oba iz Siska)

Strijelci: 0:1 Gavran(16), 0:2 Drenški(26), 1:2 Popović(30), 2:2 Krpačić(60), 2:3 Kočnar(68), 3:3 D. Rus(72)

MRACLIN: Hrstić, Škrinjarić, Džolan, Matković, K. Lučić, Dandić, M. Rus (od 46. D. Rus), Popović, Krpačić, Potočnjak, Antunović

Trener: Josip Katušić

SAVA: Husak, Golubić (od 55. Filipović), Bajza, Matošević (od 62. Kočnar), Rogić, Golemović, Drenški, Kostanjski, Ovčariček, Brdarić (od 80. Kukolja), Gavran

Trener: Robert Regvar

Igrač utakmice: Igor Krpačić (Mraclin)

Sava nastavlja s dobrim igrama, s teškog gostovanja u Mraclinu vraćaju se s bodom u džepu. Sjano otvaranje gostiju donjelo je vodstvo od 0:2 nakon samo 26 odigranih minuta. Ponovno je strijelac bio Drenški dalekometnim udarcem s 40 – ak metara. Prije toga Gavran je glavom svladao Hrstića za početnu prednost. Domaćin nakon pola sata smanjuje na 1:2, a početkom nastavka Krpačić donosi „virtualni“ bod domaćinu. U 68. Kočnar koristi sudar domaćin obrambenih igrača pa lagano zabija za 2:3. Mraclinjani ubrzo izjednačuju na 3:3 i do kraja susreta opsjedaju gostujući gol, ali ne tresu Savinu mrežu pa se bodovi dijele svakoj momčadi po jedan.

Udarnik – Samobor 3:3 (0:1)

Teško, teško...

KURILOVEC – Igralište SRC Kurilovec

Gledatelja 150

Sudac: Kurtović

Pomoćnici: Marčetić i Rukšač (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Brujić(18), 0:2 Kotarski(53), 1:2 Radoš(57), 2:2 Sokol(64), 2:3 Puškarić(66), 3:3 Vrdoljak(71)

UDARNIK: Žugaj, Radoš, Japec, Strelec, Vidak, Sokol, Kičak, Vrdoljak, Kovačić (o 49. Mršić), Biljan (od 57. Šunjić), Peić

Trener: Senad Harambašić

SAMOBOR: Bašić, Štrkalj (od 64. Novak), Hainešek, Salopek, Pavlović, Novoselec, Puškarić, Horvat, Kotarski (od 76. Komljenović), Brujić, Rubinić (od 46. Frajt)

Trener: Stjepan Čordaš

Igrač utakmice: Josip Sokol (Udarnik)

Ponovno je loše obrambeno izdanje Samoboraca oduzelo sva tri zaslužena boda. Brujić u 18. minuti udarcem s 30 metara lovi na „spavanju“ Žugaja pa gosti vode 0:1. Do kraja prvog dijela Kotarski i Brujić ne koriste izgledne prilike za povećanje vodstva. Kotarski početkom nastavka ne griješi i na Frajtovu asistenciju sprema loptu iza leđa domaće „jedinice“. Domaćini se nakon minusa od 2 gola bude pa samo u razmaku od 7 minuta postižu 2 gola za poravnanje rezultata. U 75. Puškarić postiže treći gol za Samobor, ali niti to gostima nije dovoljno za trobod jer Vrdoljak u 71. zabija za konačnih 3:3.

Nakon trinaestog kola vodi Lekenik s 27 bodova, drugi je Strmec (B) s 26, Samobor je osmi s 20, dok je Sava na dvanaestom mjestu sa 14 bodova.