RUKOMET - Županijska rukometna liga - vanjski prsten

Hrvoje Brekalo i Darko Štuka vode Mladost

U Županijskoj rukometnoj ligi odigrana su već četiri kola prvenstva u kojem su ove godine i dva karlovačka kluba, Karlovac II i Gaza. Upravo su Samoborci prva dva kola odigrali na gostovanju u Karlovcu sa spomenutim klubovima i u oslabljenom sastavu izgubili. No, sve će se sigurno promijeniti u nastavku kada se momčad uigra s novopristiglim igračima Milanom Šutićem, Matejom Vranekovićem, Antom Matagom i Lukom Majerićem. Od ove godine momčad vodi proslavljeni samoborski rukometaš Hrvoje Brekalo, kome idu sve pohvale za dosadašnji volonterski rad, a pogotovo kada se zna da samoborski rukometaši treniraju u školskim terminima u 6 popodne, kada pola momčadi ima nastavu ili se nalazi na fakultetu.

Ovogodišnji sastav Mladosti '09: Mirko Zovko, Mateo Grdanjski, Ante Mataga, Josip Gagula, Matej Petrić, Matej Vraneković, Marko Matijaščić, Antonio Petrić, Filip Petrić, Tomislav Kurilić, Milan Šteković-Šutić, Luka Majerić, Ivan Katanica, Franjo Razum, Luka Cvetković, Lovro Jozić. Treneri: Hrvoje Brekalo i Darko Štuka.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 12. kolo

Zrinski Tehnovent – Zaprešić 3:3 (1:2)

Uzbudljivo i napeto

Sudac: Velić (Lug Samoborski)

Pomoćnici: Drkulec (Lučenica) i Čunović (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Tenšek(3), 1:1 Tomić(27), 1:2 Tomić(35), 2:2 Tenšek(60), 3:2 Ramić(71), 3:3 Sekušak(90)

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, Vrančić, Makarun, Ramić, Šicl, I. Koletić (od 46. Žganjer), Tenšek (od 85. Paulić), Mihelčić, Blažević (od 70. D. Horvat), Mataušić (od 66. Župančić), J. Koletić

ZAPREŠIĆ: Štih, D. Galjanić (od 67. Kaurin), Brezak (od 46. Skomrak), Jurešić, M. Galjanić, Kuš (od 74. Iveković), Percela (od 75. Trbuha), Sekušak, Tomić (od 83. Noovsel), Tkalčević, Martinko

Trener: Zdenko Kuš

Igrač utakmice: Valentino Mihelčić (Zrinski Tehnovent)

Zanimljiva utakmica u Farkaševcu donijela je 6 golova i podjelu bodova. Već u 3. minuti Tenšek je načeo mrežu Štiha, a dvadesetak minuta kasnije Tomić izjednačava rezultat najprisebnijom reakcijom nakon obrane Vitka. Isti igrač samo par minuta kasnije ponovno brži od domaće „jedinice“ pa igrači Zrinskog na odmor odlaze s golom manjka. Na sreću domaćina, raspoloženi Tenšek svojim drugim golom izjednačava na 2:1 nakon sata igre, a u 71. Ramić koristi ubačaj Župančića i lagano pogađa za 3:2. Sva tri boda Farkaševčani su držali do sučeve nadoknade, kada Sekušak glavom pogađa za konačnih 3:3.

Novaki – Mladost (KD) 2:1 (2:1)

Sve u prvom poluvremenu

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Gvozdanović (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Golub (Guci) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Bajan(26), 1:1 Debogović(31), 2:1 Bajan(38)

NOVAKI: Antolić, Herceg, Gajšek, Pavlović, Nobilo, Žerjav, Šarić (od 58. Petković), Gotal (od 72. Ivanović), Borić, (od 89. Pocrnja), Bajan, Softić

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, Frkanec (od 79. Cimprešak), Franec (od 46. Gačarić), Juratovac, Bura, Merkl, Marković, Debogović, Valek, Sutlar (od 53. Nežić)

Trener: Danijel Valenčak

Igrač utakmice: Mićo Bajan (Novaki)

Svi golovi u Novakima postignuti su u prvom poluvremenu. Nakon propuštene po jedne izgledne prilike na svakoj strani (Borić i Debogović), Bajan u 26. pogađa za 1:0. Debogović se 5 minuta kasnije iskupio za propuštenu početnu šansu pa je bio precizan za 1:1. Bajan do poluvremena postiže svoj drugi gol, a kako u nastavku unatoč prilikama na obje strane se mreže nisu tresle Novaki slave drugu prvenstvenu pobjedu.

Sloga (B) - Klokočevac 1:4 (1:3)

Lak posao u Brezju

BREZJE – Igralište Sloge

Sudac: Cikojević (Samobor)

Pomoćnici: Kramarić (Rakitje) i Šestak (Smerovišće)

Strijelci: 0:1 Ćosić(8), 0:2 Ćosić(20), 0:3 Ćosić(24 – 11m), 1:3 D. Karabelj(41), 1:4 Beloša(82)

SLOGA BREZJE: Jelić, R. Karabelj (od 77. Gundić), Kriste (od 88. Josipović), H. Struhak, Jurić, Burnik, D. Karabelj (od 88. Spajić), Mlinar, Vrdoljak, D. Struhak (od 77. K. Bošnjak), M. Bošnjak

Trener: Dragutin Kuhtić

KLOKOČEVAC: Žoglev, Skukan (od 87. Jelinčić), Kižlin (od 86. Radulović), Lehpamer, Janjić, Kušter, Gestić, Beloša (od 85. Klarić), Matijaščić, Kulašević, Ćosić (od 87. Žibert)

Igrač utakmice: Damir Ćosić (Klokočevac)

Već u prvih 30 minuta gosti osiguravaju pobjedu u Brezju. Raspoloženi Ćosić u 8., 20. i 24. minuti trese mrežu Jelića. Domaćini do poluvremena preko Karabelja malo ublažavaju rezultatski minus. U nastavku ništa spektakularno, samo je Beloša u 82. povećao svoj konto postignutih pogodaka.

Bregana – Rakitje 1:0 (1:0)

I lopta je šetala

Sudac: Kazimović

Pomoćnici: Božić (oba iz Samobora) i Tiljak (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Ladan(15 – 11m)

BREGANA: Divković, Prelec (od 90. Biondić), Babojelić, A. Andabak, Tančak (od 17. Galinec), I. Andabak, Povrh, (od 65. Čukić), Pejić (od 89. Lončarić), Ladan (od 55. Runtas), Horvat

RAKITJE: S. Dorotić, Prevendar (od 85. Popović), Hlevnjak, Barun, Golub, Nujić, Josipović (od 70. Novačić), Mikek, L. Dorotić, Baksa, Martinčević

Trener: Krešimir Barun

Igrač utakmice: Ante Andabak (Bregana)

Minimalna pobjeda Bregane za lagano hvatanje priključka sa sredinom tablice. Raspoloženi vratari pokazuju da u ovom susretu neće biti puno golova, ali Dorotić u 15. minuti kapitulira pred Ladanovim udarcem s bijele točke. U nastavku Bregani nije priznat sporni gol (lopta je „šetala“ po gol liniji), a u zadnjim trenucima susreta Popović promašuje bod jer njegov udarac glavom odlazi tik uz Divkovićeva vrata.

Krašić – Bestovje 4:2 (2:0)

Promašen izlet na Žumberak

KRAŠIĆ – Igralište Krašić

Gledatelja 40

Sudac: Kakša (Bistra)

Pomoćnici: Mandić (Zaprešić) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 1:0 Mih. Novosel(6), 2:0 Mih. Novosel(42), 3:0 Mih. Novosel(57), 3:1 Tušek(60), 4:1 M. Penić(67 – 11m), 4:2 Tušek(88)

KRAŠIĆ: Mar. Novosel, Penić (od 82. Ilijanić), Tukić (od 63. M. Penić), Ferenčić, Šimatić, Benković, K. Penić, Petković, Tuček (od 68. Šimecki), Prstac (od 41. M. Penić), Mih. Novosel

Trener: Ivan Županac

BESTOVJE: M. Ačkar, Bosak, Miholić, Zeman, Kurtušić (od 56. Tušek), Stopić (od 52. Rebrović), Lukač (od 46. Stojanović), Bekić, Karačić, I. Ačkar, Jedvaj (od 52. Đurđević)

Trener: Tomislav Kakuk

Igrač utakmice: Mihael Novosel (Krašić)

Još jedan poraz Bestovja, ovaj put u Krašića. Domaćini vode od 6. minute golom Novosela. Isti igrač pred kraj prvog dijela poduplava prednost Krašića udarcem iz daljine. U nastavku ponovno Novosel bježi obrani Bestovja pa u 57. minuti upisuje hat – trick. Tušek u 60. postiže prvi gol za goste, a u 67. Penić realizira opravdano dosuđeni jedanaesterac za 4:1. Na konačnih 4:2 u 88. postavlja Tušek svojim drugim golom.

Nakon dvanaestog kola vodi Dinamo (J) s 31 bodom, drugi je Klokočevac s 29, Zrinski Tehnovent je peti s 24 boda, Bregana je dvanaesta s 12 bodova, Rakitje na četrnaesto s 11, Novaki su petnaesti sa 7, dok je Bestovje na šestnaestom mjestu s jednim bodom.