RUKOMET - 2. HRL zapad, 6. kolo Rudar – Kozala 26:22 (17:11)

Pokazali pravo lice

Uoči utakmice s vodećom ekipom Kozale, seniori Rudara imali su turbulentan tjedan, jer je odlukom Upravnog odbora smijenjen trener Vučić, a na uslugama se zahvalilo igračima Ivanu Mihiću i Marijanu Žižiću. U ne baš sjajnom ozračju dočekana je tako utakmica s vodećom Kozalom, o čijem je ishodu umnogome ovisio nastavak sezone. Na samoj utakmici teško bi se stekao dojam da su gosti iz Rijeke vodeći na prvenstvenoj ljestvici, a Rudari tek sedmi. Krenuli su Rudari furiozno, čvrstom obranom iz koje su sijevale kontre i već u 9. minuti imaju vodstvo 8:2. Gosti se uspijevaju pribrati i u 20. minuti dolaze na samo dva gola zaostatka 12:10, da bi Rudari s 5 golova zaredom ponovno stekli značajnu prednost, koja na kraju prvog poluvremena glasi za Rudar fantastičnih 17:11. U drugom poluvremenu Rudari nastavljaju u istom tempu pa u 44. minuti njihova se prednost penje na 22:14. Bodreni mnogobrojnom i bučnom publikom Rudari uspijevaju sačuvati prednost za konačnih 26:22 i zasluženo osvajaju dva važna boda. Bila je ovo pobjeda kolektiva i zajedništva u kojoj su svi igrači dali svoj doprinos. U 7. kolu Rudari gostuju u Petrinji.

RK Rudar: A. Guliš, F. Skendrović, M. Štajnkler, S. Šujster 1, J. Cvetković 1, J. Kerepčić, H. Štibohar 4, Z . Fabeković 4, D. Trčak 3, Z. Đikić 6, J. Štajnkler 4, A. Trčak, H. Turković, E. Fresl 2, D. Jagodić. Trener. Darijo Gaća

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 11. kolo

Dinamo Hidrel – Sava 2:2 (1:0)

Rogić u zadnjoj minuti za bod

NOVO ČIĆE – Igralište Dinamo Hidrela

Sudac: Đurašina (Vrbovec)

Pomoćnici: Bičanić (Dugo Selo) i Pankretić (Vrovec)

Strijelci: 1:0 Jovanovski(26), 2:0 Pavlica(63), 2:1 Kostanjski(66), 2:2 Rogić(90)

DINAMO HIDREL: Beko, K. Budimir, Pavlica, Rančić, Šantek (od 46. Menjak), Tarle (od 55. Šimun), V. Novosel, Žugaj, Jovanovski, Bejić, Varivoda

Trener: Damir Dittrich

SAVA: Husak, Golubić (od 29. Brdarić), Filipović, Matošević (od 65. Krnjić), Rogić, Golemović, Drenški, Kostanjski, Ovčariček, Čakanić, Gavran

Trener: Robert Regvar

Igrač utakmice: David Drenški (Sava)

U derbiju začelja podjela bodova. Iako su Strmčani gubili 2:0 do 66. minute, zasluženo odnose bod iz Novog Čića. U 10. Drenški pogađa glavom prečku, a 15. minuta kasnije Jovanovski iz slobodnog udarca briše paučinu Husakovog gola za 1:0. Početkom nastavka Kostanjski za goste ponovno pogađa okvir gola pa domaćini i to kažnjavaju drugim golom, strijelac je bio nekoliko minuta kasnije Pavlica. Sreća je tada napokon počela pratiti Savu, u 71. Drenški izvodi slobodni udarac, a na odbijancu je najbrži Kostanjski za 2:1. Prije nego što je Rogić u 90. donio bod Savi, gosti su još jednom pogodili okvir vrata (Krnjić) pa Sava zasluženo slavi bod, a da je bilo i više sreće mogla je i sva tri.

BSK – Samobor 0:5 (0:1)

Domaćin preslab za Samoborce

BUDAŠEVO – Igralište BSK - a

Sudac: Matić

Pomoćnici: Marčetić i Rukšač (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Hainešek(9), 0:2 Brujić(49), 0:3 Grgečić(62), 0:4 Frajt(67), 0:5 Grgečić(78)

BSK: Lončar (od 68. Fetić), Rapić, Arslanović, Žarković, Zekaj, Periček, Prica (od 46. H. Sklezur), M. Perković, I. Sklezur, Turkalj (od 73. V. Perković), Pejak

Trener: Dražen Štengl

SAMOBOR: Bašić, Štrkalj, Hainešek, Salopek (od 46. Grgečić), Pavlović, Novoselec, Puškarić, Horvat, Kotarski (od 46. Štefković), Brujić, Rubinić (od 52. Frajt)

Trener: Stjepan Čordaš

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Protiv slabih domaćina koji niti jednom nije zaprijetili Bašiću, novoj „jedinici“ Samobora, gosti su upisali drugu uzastopnu pobjedu. Već u 9. minuti centaršut Hainešeka je skrenut pa završava iza Lončara za 0:1. Do poluvremena Samoborci imaju nekoliko čistih prigoda (Kotarski i Puškarić), ali se rezultat ne mijenja. Odmah na startu nastavka Brujić s 10 – ak metara pogađa za 0:2, a ubrzo se Grgečić upisuje po prvi put u listu strijelaca. Frajt prizemnim uadrcem u 67. minuti postiže svoj privijenac ove sezone, a svojim drugim golom Grgečić u 78. zaključuje priču s visokih 0:5.

Nakon jedanaestog kola vodi Lekenik s 23 boda, druga je Bistra s 22, Samobor je deveti s 16, dok je Sava na trinaestom mjestu s 10 bodova.

KOŠARKA - Veterani – 1. ŽL – 1.kolo Samobor – Centar Lug 78:60 (40:32)

Lokalni derbi pripao Samoborcima

SAMOBOR: Klupač 11, Džimbeg 2, Markota 9, Škiljan 10, Kelečić 9, Sedlar 4, Antunović 6, Golić, Antolović 3, Pavšek 11, Župančić 13. Trener: Mirko Mandalinić

CENTAR LUG: Kufrin 5, Pavlić 2, Benčić 4, Bogolin, Hrastinski 7, Tot, Spaseski 17, Novosel 9, Tomić 10, Šimrak, Magdić 6. Trener: Toni Spaseski

U lokalnom derbiju prvih 5 minuta odlično igraju veterani Centar Luga i ostvaruju vodstvo od 10:4. Tada su Samoborci odigrali malo čvršće u obrani i s nekoliko realiziranih kontranapada prelaze u vodstvo. Do kraja utakmice trkački pripremljeniji Samoborci iz četvrtine u četvrtinu povećavaju prednost za na kraju uvjerljivu pobjedu od 78:60. Kod Samoboraca najučinkovitiji veteran je bio Župančić s 13 koševa, a kod veterana Centar Luga Spaseski sa 17 koševa.

KOŠARKA - Juniori - prijateljska Samobor – Zapruđe 126:100 (57:57)

Serijom trica do slavlja

SAMOBOR: Bencek, Jardas, Dašić, Imbert, Račić, Burić, Šuvaković, Vranić, Šandrk. Trener: Josip Vlah

Juniori Samobora ostvarili su pobjedu u prijateljskom ogledu protiv vrlo dobre ekipe Zapruđa iz Zagreba. Do zadnje četvrtine igralo se u egalu. Tada Samoborci odigravaju nekoliko brzih kontranapada preko Vranića, a uz njega odlični Imbert pogađa zaredom 5 trica bez promašaja i Samoborci odlaze na dvadesetak koševa razlike za zasluženu i uvjerljivu pobjedu.

Japanci odabrali Samoborce

U subotu, 29. listopada, u Zagrebu, u Muzeju suvremene umjetnosti, otvoren je Tjedan japanske kulture. Na otvorenju su nastupili Taiko bubnjari, prikazan je tradicionalni japanski ples te servirana japanska hrana. U Galeriji hrvatske pošte u Jurišićevoj ulici otvorena je izložba zmajeva, zvrkova, origamija, kaligrafije i fotografija Japana. U nedjelju u dvorani Gorgona Muzeja suvremene umjetnosti pred dvjestotinjak oduševljenih promatrača prikazane su borilačke vještine čije porijeklo seže u Japan. Predstavnici Veleposlanstva Japana za prezentaciju su odabrali klubove iz Samobora pa su nastupili Kendo klub Samobor, Judo klub Samobor, Aikido klub Kitasu, Karate klub Samobor i Kyokushin karate klub Mladost.

Za početak, Kendo klub Samobor je prikazao umjetnost izvlačenja samurajskih mačeva te prikaz mačevanja s bambusovim štapovima. Judo klub Samobor je u gotovo umjetničkom prikazu prezentirao sve elemente juda: osnove gimnastike, borbe za gard, usporene prikaze tehnika, kate i osnove samoobrane. Aikido klub Kitasu je prikazao načine obrane od golorukog napadača, od noža i palice (mača). Karatisti KK Samobor prikazali su kate, rad s fokuserima i borbe. Nastupio je i juniorski hrvatski kata tim, koji je prikazao dvije kate. Za kraj, Kyokushin karate klub Mladost je u izuzetno efektnom nastupu pokazao kate i prikaz lomljenja građevinskog materijala.

U dvorani Gorgona ovaj put nije vladala kazališna atmosfera, već su gledatelji svaki efektni potez popratili gromoglasnim aplauzom. Povezanost japanskog veleposlanstva i samoborskih borilačkih klubova potječe od humanitarne akcije Samoborsko borilačko srce za Japan, koja je u lipnju organizirana za pomoć stradalima u potresu i katastrofalnom tsunamiju koji su u ožujku pogodili Japan. Priredbi u Samoboru nazočio je i japanski veleposlanik u Republici Hrvatskoj, njegova ekselencija Yoshio Tamura. Zadovoljstvo prikazanim u Samoboru veleposlanik je potvrdio pozivom samoborskim klubovima za prezentaciju na Tjednu japanske kulture te pljeskom iz prvog reda dvorane Gorgona. Tjedan japanske kulture nastavljen je haiku i origami radionicama, predavanjima i projekcijama animiranih filmova.