STOLNI TENIS - 2. kolo 1.HL - muški zapad

Bez Eskolića nije išlo

22. listopada u novoj Sportskoj dvorani Samobor odigrano je 2. kolo 1.HL stolni tenis muški zapad. U povijesnoj, prvoj domaćoj utakmici, pred poprilično ispunjenim tribinama, Samoborci su ugostili momčad Splita i u "tvrdoj" utakmici izgubili sa 4:2.

Neigranje ozlijeđenog Eskolića nije obeshrabrilo Samoborce i kod rezultata 2:2, u vrlo izjednačenim mečevima pobjeda odlazi gostima.

Dario Ilijić i par Ilijić - Mihalić donijeli su bodove domaćinima.

Sljedeće kolo se igra za tjedan dana, a Samoborci su gosti u Zagrebu kod GSTZ i Industrogradnje.

STOLNI TENIS - 2. otvoreni turnir Zagrebačke Županije za sve mlađe kategorije

Samoborci solidni

23. listopada odigran je u Sportskoj dvorani Samobor 2. otvoreni turnir Zagrebačke Županije za sve mlađe kategorije. Rekordan broj natjecatelja u 8 kategorija opravdao je odličnu organizaciju domaćina, a nastupilo je i 11 Samoboraca.

Treba istaknuti odlično četvrto mjesto Vida Šoića u kategoriji mlađih kadeta, treće mjesto Zare Ilić i četvrto mjesto Klare Znika u kategoriji mlađih kadetkinja.

3. OT Zagrebačke županije igra se za dva tjedna u Jastrebarskom.

RUKOMET - Nastupi rukometaša Rudara u svojim kategorijama

Seniori izgubili dobiveno

U 5. kolu 2. HRL zapad seniori RK Rudar na gostovanju u Rijeci kod ekipe Matulja pretrpjeli su minimalan poraz, iako su većim dijelom utakmice bili u uvjerljivom vodstvu. Domaćini su tek u 56. minuti došli u vodstvo i tu prednost spretno i sretno sačuvali do kraja susreta. Rudari su utakmicu otvorili na najbolji mogući način, u 22. minuti imaju vodstvo 12:4, ali domaćini uspijevaju srediti redove i do poluvremena smanjuju na 4 pogotka zaostatka. U drugom poluvremenu Rudari održavaju razliku i u jednom trenutku imaju vodstvo 23:18, nakon čega slijedi razdoblje totalne blokade, što domaćini koriste i po prvi puta poravnavaju rezultat na 23:23. Rudari ponovno uspijevaju (27:25), da bi uporni domaćini u 56. minuti po prvi puta poveli rezultatom 28:27. U posljednje tri minute igra se gol za gol i 13 sekundi prije kraja kod rezultata 30:30 domaćini pozivaju time-out, a nakon njega brzom kombinacijom uspijevaju izboriti sedmerac, kojeg Seferagić uspijeva realizirati i postavlja konačnih 31:30. Kod Rudara istaknuo se Zoran Fabeković postigavši 12 golova. U 6. kolu Rudari su domaćini vodećoj ekipi Kozale.

Druga ekipa Rudara u 5. kolu 3. HRL središte u tvrdoj i neizvjesnoj utakmici svladala je ekipu Medveščaka 2 rezultatom 26:25. Gosti su u nastavku imali prednost 19:15, ali domaćini mnogo boljom igrom rade preokret te u dramatičnoj završnici Rudari uspijevaju sačuvati stečenu prednost i zasluženo osvajaju dva boda. Najefikasniji su bili Erik Fresl i Domagoj Jagodić s po 7 golova.

Mlađi kadeti Rudara nastavljaju nizati pobjede. U 3. krugu 1. HMKRL pobijedili su Senj Walenborn 20:19 i Buzet 30:22 te tako imaju 100% učinak sa šest pobjeda iz šest utakmica. U ove dvije utakmice T. Štajnkler postigao je 17, L. Plevko 8, a L. Gaća i R. Oslaković po 7 golova.

U velikom derbiju MŽRL za dječake "A" Rudari su protiv ekipe RŠ Karlovac doživjeli svoj prvi poraz u prvenstvu. Ohrabreni dobrim igrama mladi su Rudari željeli iznenaditi odličnu ekipu RŠ Karlovac, ali nisu imali sreće i nisu iskoristili zadnji napad za izjednačenje. Najviše golova postigli su L. Gaća 8 i I. Frketić 7.

Kod dječaka "B“ najmlađi Rudari pobijedili su RŠ Karlovac 2 rezultatom 30:11 predvođeni Paulom Dragozetom na golu i Mihaelom Trčkom kao strijelcem 15 golova, a za prikazano brojna ih je publika nagradila završnim ovacijama.

KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 3. kolo Dubrava – Samobor 79:82 (45:39)

U dramatičnom finišu izborili prvo mjesto

SAMOBOR: Imbert, Moćan 3, Bekavac 7, Hrvoj 11, , Levanić, Nakić 4, Gašparac 25, Tkalčić 10, Ribarić, Ćorić 2, Vučković 20. Trener: Milan Ličina

DUBRAVA: Čubrić 3, Vodopija, Oršanić 7, Kraljić 5, Garma N. 15, Garma J. 24, Semren, Galić 7, Prgomet 6, Mišić 12. Trener: N. Piacun

U derbiju kola dviju neporaženih ekipa Samoborci su u gostima napravili veliko iznenađenje pobijedivši favorizirane, do jučer još prvoligaše Dubravu. Samoborci su u utakmicu ušli hrabro i polovicom prve četvrtine imaju najveću prednost od 6 koševa, tako da krajem četvrtine i početkom druge igra druga petorka. To vrlo učinkovito kažnjavaju domaćini i sa serijom dvica i trica ostvaruju najveću prednost na utakmici od 10 koševa, 30:20. Povratkom u igru najjače petorke Samoboraca igra je ponovno ravnopravna te Samoborci postepeno smanjuju prednost i u samoj završnici igra se u egalu. 24 sekunde prije kraja Dubrava preko Garme N. odlazi na 3 razlike 79:76. Samoborci odmah preko Gašparca smanjuju na 1 razlike samo 20 sekundi do kraja te igraju presing. Najmlađi igrač Samobora Tkalčić osvaja loptu, klupa Dubrave prigovara sucima, a nakon tehničke klupi Samoborac Vučković pogađa oba bacanja za vodstvo od 1 razlike, a Samoborci imaju loptu samo 9 sekundi do kraja. Dubrava u istoj sekundi faulira Gašparca koji promašuje oba bacanja, ali Samoborci ponovno presingom na polovici terena preko Bekavca osvajaju loptu koji asistira Gašparcu na zicer za 3 razlike samo 2 sekunde do kraja. Nakon time outa Dubrava izvodi loptu na polovici Samoboraca na dotad nepogrešivog iz trice Garmu N., koji ipak dobro pokriven pogađa tek obruč na veliko veselje Samoboraca koji ovom velikom pobjedom potvrđuju prvo mjesto lige.

U pobjedi Samoboraca istakli su se razigravač Gašparac, koji je odlično vodio ekipu te bio najučinkovitiji s 25 koševa, Vučković s 20, Hrvoj s 11 i Tkalčić s 10 koševa.

Kod Dubrave najučinkovitiji su bili braća Garma J. s 24 i Garma N. s 15 koševa.