Zrinski Tehnovent – Vrh 5:1 (3:1)

Efikasno u Širokom grmu

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Pomoćnici: Grdaković i Čunović (oba iz Zdenčine)

Strijelci: 1:0 Blažević(2), 2:0 Tenšek(18), 3:0 Mataušić(21), 3:1 Pušek(24 – 11m), 4:1 Mihelčić(67), 5:1 Horvat(90)

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, Vrančić (od 80. Paulić), Makarun, Ramić, Bošnjak (od 80. Stanić), Šicl, Tenšek (od 71. Župančić), Mihelčić, Blažević (od 71. Horvat), Mataušić (od 78. I. Koletić), J. Koletić

VRH: Ljubić, Minić, Jedvaj, Dašić, Pušek, Dropulja, Rod, Škarika, Strugar (od 83. Fijačko), Šimunić, Knjaz

Trener: Zlatko Koledić

Igrač utakmice: Igor Šicl (Zrinski Tehnovent)

Dobra i efikasna utakmica u Širokom grmu iz koje su domaćini lako odnjeli sve bodove. Već nakon dvadeset minuta igre prednost farkaševčana iznosila je 3:0, a do poluvremena su gosti s kreča uspijeli samo smanjiti na 3:1. U nastavku ista priča kao u prvih 45 minuta pa se mreža Ljubića trese još dva puta za visokih 5:1. Po jedan gol za pobjednike postigli su Blažević, Tenšek, Matijaščić, Mihelčić i Horvat.

Novaki – Mladost (KS) 0:3 (0:0)

Nastavak loše serije

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Matić (Zaprešić)

Pomoćnici: Žiljak (Zaprešić) i Kikaš (Bistra)

Strijelci: 0:1 Vujčec(67), 0:2 Jakšić(69), 0:3 Vujčec(84)

NOVAKI: Antolić, Pocrnja, Nobilo (od 46. Selimović), Petković, Crnjac, Žerjav, Softić (od 46. Sestić), Gotal, Bećirović (od 69. Rupčić), Bajan, Ivanović

MLADOST KLINČA SELA: Bilobrk, Palčić, Matulin, Sirovica (od 86. Čavar), Kelečić, Budiščak, Zde. Botički (od 74. Lukić), I. Botički (od 89. Marčinković), Stunja, Vujčec, Jakšec

Igrač utakmice: Mato Bilobrk (Mladost)

Novaki nastavljaju s lošim izdanjima, ovaj put su bodove odnjeli mladostaši iz Klinča Sela. Sve do 67. minute mreže su mirovale, da bi u zadnjih 20 minuti gosti ubacili u višu brzinu i postigli tri gola. Seriju golova je započeo i završio Vujčec, a jednom se u listu strijelaca upisao i Jakšić.

Klokočevac – Sutla 3:0 (0:0)

Trobodom na vrh

Gledatelja 250

Pomoćnici: Solenički i Kramarić (oba iz Jastrebarskog)

Strijelci: 1:0 Beloša(56), 2:0 Ćosić(67 – 11m), 3:0 Matijaščić(74)

KLOKOČEVAC: Žoglev, Skukan, Ćosić (od 87. Kušter), Ivančić (od 88. Lehpamer), Janjić, Vlašić, Gestić, Beloša, Matijaščić (od 82. Kulašević), Brajković (od 86. Bugarski), Ovčarić

SUTLA: Legan, Olovec (od 37. Maričević), Dugandžić, Bršec, Banovac, Leskovar, Rautek (od 65. Georgijev), Miletić (od 70. Večerić), Šintić, Šikač, Lozar

Trener: Zoran Boch

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Klokočevac)

Derbi sezone je donio pobjedu za domaćina koji je ovim trobodom preuzeo vodeću poziciju. Prvih 45 minuta proteklo je nadigravanju sa samo jednom pravom prilikom, i to za domaćina, ali su u izglednoj situaciji Ovčarić spetljao. U nastavku kvaliteta Bijelih golubova dolazi do izražaja pa Beloša „odbijanac“ u 56. sprema iza Legana. Na 2:0 je iz jedanaesterca povisio Ćosić (srušen Janjić), dok je "točku na i" postavio Matijaščić pred kraj susreta pa sada Klokočevac s vrha tablice gleda na ostatak društva.

Krašić – Rakitje 4:2 (1:0)

Teško sa Žumberčanima

KRAŠIĆ – Igralište Krašića

Sudac: Zajec

Pomoćnici: Benković (oba iz Zaprešića) i Podolšak (Zdenci)

Strijelci: 1:0 K. Penić(2), 2:0 Tuček(53), 3:0 Tuček(66), 4:0 Petković(71), 4:1 Martinčević(86), 4:2 Martinčević(87)

KRAŠIĆ: M. Novosel, F. Penić, J. Šimatić (od 71. Ilijanić), Ferenčić, P. Šimatić, Benković, K. Penić (od 63. Tukić), Petković, Tuček, Prstac, Novosel

Trener: Ivan Županac

RAKITJE: Dorotić, Prevendar (od 57. Boras), Hlevnjak, Burazer, Golub (od 79. B. Sinković), Nujić, Mikek, Pavić (od 68. Dorotić), Martinović, Baksa, Martinčević

Trener: Krešimir Barun

Crveni karton: Martinović(88)

Igrač utakmice: Marijan Petković (Krašić)

Već u 2. minuti Penić dovodi domaćine u rano vodstvo. Mreže miruju sve do početka nastavka kada gosti u razmaku od 15 – ak minuta primaju tri gola s kojim su zapečatili još jedan poraz (peti u sezoni). U smiraj susreta poraz Rakitja s dva gola malo je ublažio Martinčević za konačnih 4:2.

Dinamo (J) – Bestovje 2:0 (0:0)

Nisu izdržali

JAKOVLJE – Igralište Dinama

Sudac: Boščak (Bregana)

Pomoćnici: Oslaković (Domaslovec) i Munić (Bregana)

Strijelci: 1:0 Š. Pučić(51 – 11m), 2:0 Jakovina(60)

DINAMO JAKOVLJE: Tejić, Franjo, Jelić, Malić, Kovačec, Kovačiček, Đurđević, Bukovac, Gulić (od 74. Kumiša), Š. Pučić (od 80. Brezec), Jakovina (od 88. D. Pučić)

Trener: Goran Ostojić

BESTOVJE: M. Ačkar (od 46. Rebrović), Bosak, Kurtušić, Mar. Đurđević, Zeman, Šimunović (od 60. Briševac), Mat. Đurđević, Stojanović (od 60. Tomić), Bekić (od 74. Pranjić), I. Ačkar, Đukić

Trener: Tomislav Kakuk

Igrač utakmice: Saša Jakovina (Dinamo)

Dugo se Bestovje odupiralo napadima kvalitetnijih domaćina iz vrha tablice. Domaćinima je krajem prvog dijela poništen i gol, ali u 51. minuti nije bilo spasa jer je Pučić s bijele točke pospremio loptu iza Rebrovića. Odluka o konačnom rezultatu pada u 60. minuti kada gol postiže igrač utakmice Jakovina.

Sloga (O) – Bregana 0:1 (0:1)

Ispravili prošlotjedni kiks

OREŠJE – SC Orešje

Sutkinja: Gurdon - Bašimanović

Pomoćnici: Mandić i Horvatić (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Iv. Runtas(28)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Tkalčević, Čakanić, Pilić, Čakarić, Boc (od 26. Haramina), Barić, Bistrički, Kokot, Dančulović (od 46. Penezić), Sapanjoš (od 75. Čevra)

Trener: Mladen Oršiček

BREGANA: Divković, Prelec (od 69. Bilić), Runtas (od 79. Pejić), I. Andabak, Tančak (od 90. Kovačić), Horvat, Povrh, Ladan (od 46. Galinec), Celizić (od 73. Tucman), A. Andabak, Babojelić

Igrač utakmice: Ivan Runtas (Bregana)

Vrijedna pobjeda Bregane koja je tako ispravila kiks koji joj se dogodio u prošlom kolu (domaći poraz od Krašića). Gol vrijedan tri boda pao je u 28. minuti kada mladi Runtas koristi grešku Čakarića i pogađa za 0:1. Do kraja susreta igrači Vladimira Tuwega požrtvovno su branili gol prednosti pa zasluženo pobjeđuju.

Nakon desetog kola vodi Klokočevac s 26 boda, drugi je Dinamo (J) s 25, Zrinski Tehnovent je peti s 20 bodova, Rakitje je deseto s 11, Bregana je četrnaesta s 8 bodova, Novaki su petnaesti sa 4, dok je Bestovje na šestnaestom mjestu s jednim bodom.

JUDO - Zagreb Open 2011. – 15. i 16. listopada

Samoborci zapaženi u jakoj konkurenciji

U subotu i nedjelju, 15. i 16. listopada, u Sportskoj dvorani Sutinska vrela u Podsusedu, u organizaciji Judo kluba Panda održan je međunarodni judo turnir Zagreb Open 2011. Na turniru su, kao i uvijek do sada, nastupili i samoborski judaši i u jakoj međunarodnoj konkurenciji iz 10 zemalja ostvarili zapažene rezultate.

Prvi je na tatami izašao ovaj puta najmlađi samoborski natjecatelj Ivan Ištuk i u konkurenciji 16 judaša osvojio izvrsno 3. mjesto.

U konkurenciji dječaka rođenih 2001., 2000. i 1999. godine Ante Vukres je ponovno dokazao da trenutno nema konkurencije. Kroz četri borbe sa četiri ipona došao je do zlatne medalje. Marcel Škalec je, nažalost, u finalnoj borbi posustao i došao do srebrne medalje. Malo iznenađenje je priredio Filip Šipek, koji je u konkurenciji 25 natjecatelja u drugom kolu izgubio, ali je u nastavku kroz repasaž u tri borbe skupio isto toliko ipona i na kraju osvojio 3. mjesto.

Već je više puta ponovljeno da u uzrastu djevojčica istih godišta sestre Bortas nemaju prave konkurencije, pa i Marta i Dora s po četri ipona osvajaju zlatne medalje. Njima se sa zlatnom medaljom pridružila i Marija Lindić.

Dora i Marta Bortas su nastupile i u uzrastu mlađih kadetkinja. U borbama s dvije godine starijim natjecateljicama i jedna i druga su zabilježile samo po jedan poraz i osvojile srebrne medalje.

I Ante Vukres se okušao u uzrastu mlađih kadeta. U polufinalu je izgubio od kasnijeg pobjednika, bugarskog natjecatelja, ali je pobijedio u borbi za treće mjesto. Josip Garašić je također u polufinalu nesretno izgubio, ali i on je u nastavku stigao do brončane medalje.

Prema preporuci izbornika hrvatske kadetske reprezentacije, Dora Bogović i Katarina Lucija Vuković, iako mlađe kadetkinje, nastupale su u uzrastu kadetkinja. Dora je u kategoriji do 57 kg došla do brončane medalje, a Katarina je samo jednoj natjecateljici morala priznati da je bolja, i to klupskoj kolegici Petri Leško. Petra je dakle, osvojila zlato, a Katarina Lucija srebro.

U konkurenciji 48 klubova Judo klub Samobor je osvojio drugo mjesto.

U nedjelju borili su se seniori.

Matija Frlić je u konkurenciji 20 judaša osvojio srebro. Uspio je pobijediti prvaka Slovačke, prvaka Bosne i Hercegovine - petog s Europskog prvenstva, ali je u finalu izgubio od drugog Slovaka.

Do srebra u konkurenciji seniorki je stigla i samoborska juniorka Sara Šipek, a Dea Haberle i kadetkinja Petra Leško do brončanih medalja.

U seniorskoj konkurenciji od 16 klubova Judo klub Samobor je osvojio peto mjesto.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 10. kolo Naftaš Ivanić – TOP 2:1 (1:0)

Poraz s bijele točke

IVANIĆ GRAD – Sportski park Zelenjak

Sudac: Šimanović (Lomnica)

Pomoćnici: Šabić (Jaska) i Borković (Domagović)

Strijelci: 1:0 M. Samardžić(38), 1:1 Žlender(63), 2:1 Maras(72 – 11m)

NAFTAŠ IVANIĆ: Ćorković, Vdović, Vuković (od 62. Šurlin), Škulec, M. Samardžić, Troha, Peh (od 90. Poje), Maras, Radoš, Bungić (od 53. Marinić), Sraka (od 66. Bošnjak)

Trener: Zoran Rede

TOP: Bugarin, G. Meglajec, Trivunov (od 62. Puntarec), Klingor, Hržić, Vratarić (od 80. Skender), Lisec, Rogić (od 62. Žimbrek), I. Meglajec (od 66. Žižić), Žlender, Jordan

Igrač utakmice: Nenad Vuković (Naftaš)

Minimalni poraz (ukupno treći u sezoni) zabilježili su igrači TOP–a na gostovanju u Ivanić Gradu. Domaćini su bili bolja momčad na terenu pa su i postigli prvi gol pred kraj prvog poluvremena kad je precizan bio Samardžić. Gosti su se u nastavku popravili pa ove sezone nezadrživi Žlender poravnava na 1:1. U 72. minuti za domaćine je dosuđen jedanaesterac koji Maras pretrara u 2:1 za konačno slavlje domaćih navijača.

Nakon desetog kola vodi Polet (B) s 30 bodova, dok je TOP na drugom mjestu s 21.

TENIS - Završni turnir Dječje lige Tenis kluba Bojan bio je prilika i za blic seminar s Vjeranom Friščićem

Upijali znanje jednog od najvećih trenera

Tenis klub Bojan početkom travnja osmislio je i pokrenuo Dječju ligu, jedinstvenu za svu djecu kluba. Liga je osmišljena za sve jakosne skupine djece u klubu, kako bi svima bilo interesantno igrati; crvena skupina za djecu koja su tek počela igrati tenis, zelena skupina za djecu natjecatelje do 11 godina, te žuta skupina za djecu od 11 godina na više. Smisao i cilj lige je osigurati djeci što je više mečeva u sezoni proljeće - ljeto, kako bi, osim treninga, djeca imala i lijep broj odigranih mečeva, a kroz to i učenje brojanja, odnosa pobjeda-poraz, igranje važnih poena i učenja koji su to važni poeni, gemovi, emotivna stabilnost, iskustvo... U Dječjoj ligi ove godine bilo je više od 60-ero djece, članova TK Bojan.

Završni turnir Dječje lige bio je 9. listopada, a na njega je bio pozvan i jedan od najvećih trenera u Hrvatskoj Vjeran Friščić, koji je svojim znanjem i iskustvom održao lijepo predavanje djeci, trening, a ujedno s roditeljima podijelio razmišljanja, objašnjenja... Ako se za nekoga može reći da je u tenisu prošao sve, onda je to Vjeran Friščić. Bio je prvak Hrvatske i reprezentativac. Školovao se za trenera u SAD-u, Engleskoj i Njemačkoj. Od 1986. radi za Međunarodnu trenersku federaciju kao ekspert za školovanje trenera i učitelja tenisa. Šest je godina bio izbornik FED i Davis Cup reprezentacije u sastavu Iva Majoli, Mirjana Lučić, Silvija Talaja i Jelena Kostanić. Trenutno radi s Bornom Čorićem, jednim od najperspektivnijih igrača što ih Hrvatska danas ima.

U TK Bojan su presretni što su djeci i roditeljima omogućili blic seminar Vjerana Friščića, smatrajući da je jako bitno da djeca steknu određena znanja i iskustva od tako kvalitetnog stručnjaka.

TK Bojan trenutno broji oko 70-ero djece u pogonu kluba, 54-ero djece u školskom tenisu pod pokroviteljstvom Hrvatskog olimpijskog odbora i Hrvatskog teniskog saveza. Značajan je i program koji je besplatan za djecu, a kojeg je TK Bojan ove godine glavni koordinator i provoditelj za Samobor i okolicu. Riječ je o programu osmišljenom za djecu od 7 do 10 godina, kojim se popularizira tenis, te se djecu uči osnovnim udarcima kroz igru i veselje, u trajanju od 30 sati. TK Bojan u ovoj zimskoj sezoni (od 1. studenoga do 15. ožujka) održavat će treninge u Sv. Nedelji (ŠRC Horti), a sva zainteresirana djeca koja bi htjela biti dio tima teniske obitelji neka se slobodno jave preko maila info@tenis-bojan.com, na mobitel 095/573-7571, a detalje mogu pogledati na web stranici www.tenis-bojan.com.