Pomoćnici: Vujić (Sisak) i Kovačević (Petrinja)

Strijelci: 1:0 Sastić(33), 2:0 Čehulić(84)

BISTRA: Pavalić, Čekić (od 46. Mamić), Brezak, Jozinović, Škrlin, Škreblin, Kranjčić, Hanžek (od 46. Zrinski), Čehulić, Zovko, Sastić (od 76. Rasi)

Trener: Renato Jurčec

SAVA: Kožarec, Golubić, Filipović, Čakanić, Matošević, (od 59. Kukolja), Rogić, Kočnar (od 77. Klobučar), Golemović, Drenški, Ovčariček (od 67. Ružak), Brdarić

Trener: Josip Katušić

Igrač utakmice: Tomislav Sastić (Bistra)

Rutinska pobjeda domaćina koji je u 90 minuta dva puta uspio matirati vrlo dobrog Kožarca za sigurnu pobjedu. Domaćini su cijelo vrijeme imali inicijativu, dok su se gosti orijentirali na udarce iz daljine (uglavnom Drenški). Kožarec je prvi puta kapitulirao nakon pola sata igre kada Sastić koristi dobru loptu i pokraj nemoćnu Savine „jedinice“ šalje loptu u mrežu. Potvrda pobjede stiže u nastavku, nakon kornera najprisebniji je bio Čehulić za konačnih 2:0.

Savski Marof – Samobor 6:2 (4:0)

Moglo je i gore

SAVSKI MAROF – Igralište Savskog Marofa

Sudac: Mandir (Vrbovec)

Pomoćnici: Bičanić (Dugo Selo) i Gašpar (Križ)

Strijelci: 1:0 Ostrić(2), 2:0 Roca(5), 3:0 Žlebački(28), 4:0 Mađarić(43), 5:0 Roca(66 – 11m), 5:1 BrujiĆ(69), 5:2 Brujić(75), 6:2 Đeno(82)

SAVSKI MAROF: Pilić, Šarušić, Vučetić, I. Ištuk, Mađarić, Ošrtić (od 31. Levanić), Roca (od 69. Krstanović), Ladan, Rašić (od 57. Đeno), A. Ištuk, Žlebački

Trener: Miroslav Šorgić

SAMOBOR: Kostelac, Frajt (od 46. Stanec), Štrkalj, Salopek, Novoselec, Horvat (od 80. Kumerički), Puškarić, Vranković, Rubinić (od 46. Kotarski), Brujić, Grgečić

Trener: Stjepan Čordaš

Igrač utakmice: Domagoj Ladan (Savski Marof)

Pravi potop Samoboraca na gostovanju u Savskom Marofu. Već nakon 5. minuta domaćini imaju 2:0, a do poluvremena je još Kostelac dva puta morao po loptu u mrežu. U nastavku igrači Miroslava Šorgića „spuštaju“ u brzinu niže, pa gosti preko Brujića postižu dva počasna gola. Samoborci ubrzo moraju nešto promijeniti i u pristupu i u igri jer će se inače boriti za ostanak u ligi.

Nakon devetog kola vodi Lekenik s 20 bodova, druga je Moslavina s 19, Samobor je dvanaesti s 10, dok je Sava na petnaestom mjestu sa 6 bodova.

RUKOMET - Nastupi momčadi RK Rudar

Prvi poraz seniora

U 4. kolu seniori Rudara u susretu s vodećom ekipom Sesveta doživjeli su svoj prvi ovogodišnji poraz (24:29). Rudari su dobro započeli utakmicu i imali vodstvo do rezultata 10:9, nakon čega gosti izjednačuju i pruzimaju vodstvo te poluvrijeme završavaju u svoju korist rezultatom 15:12. U tom razdoblju igre događaju se očigledne sudačke greške na štetu Rudara, što iskusni gosti koriste, a domaćini gube koncentraciju. U nastavku utakmice Rudari su pobijedili sami sebe. U silnoj želji da svladaju kvalitetnog protivnika napravili su bezbroj grešaka, ali i kad bi se ukazala prilika da smanje zaostatak na dva gola razlike, uslijedila bi sudačka odluka koja je bacala u očaj domaće igrače, a publiku dizala na noge i izazivala burne proteste. Iskusna i kvalitetna ekipa gostiju znala je iskorititi ponuđeno i zasluženo odnose dva vrijedna boda. U 5. kolu Rudari gostuju kod ekipe Matulja.

Sastav Rudara: M. Žižić 5, F. Skendrović, M. Štajnkler, S. Šujster, J. Cvetković, H. Štibohar 5, Z . Fabeković 2, D. Trčak 1, P. Fresl, Z. Đikić 2, J. Štajnkler 3, A. Trčak 2, H. Turković, E. Fresl 2, D. Jagodić 4.

U 4. kolu 3. lige - središte druga ekipa Rudara gostovala je u Križu kod ekipe Sloge i doživjela poraz 34:29 (17:15). Utakmica je bila izjednačena, ali je mlada momčad Rudara u završnici isforsiranim i nerezonskim šutevima s igračem manje dala priliku domaćinu da se odlijepi na tri pogotka prednosti, što oni uspijevaju sačuvati i na kraju povećati. Utakmica je bila odlična prilika za stjecanje iskustva protiv fizički jače i iskusnije ekipe.

Sastav Rudara: A. Guliš, D. Trčak 6, F. Skendrović 3, E. Fresl 4, T. Fabeković, F. Cvetković, R. Kišiček 1, M. Štajnkler 11, F. Kumerle, A. Trčak 4, A. Skendrović, D. Erbežnik, D. Tušinec.

U 2. krugu HKRL kadeti Rudara izgubili su od Osijeka 21:26, a pobijedili Nexe 30:21. U 4. kolu međužupanijske lige dječaci "A" ostvarili su važnu pobjedu u Sisku protiv Siscije 27:26. Pobjedonosni gol pet sekundi prije kraja postigao je Lovro Gaća. Dječaci B u međužupanijskoj su ligi pobijedili Jamnicu 23:10 i Zaprešić 22:10.

KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 2. kolo Samobor – Bosco 84:81 (40:43)

Smireni u završnici

SAMOBOR: Imbert 3, Moćan, Gionechetti, Vučković 8, Hrvoj 8, Bekavac 15, Levanić, Nakić 16, Gašparac 18, Tkalčić 16, Ribarić, Ćorić. Trener: Milan Ličina

BOSCO: Reljanović 14, Papak 11, Mamić, Gunjina 4, Planinić, Žganec K. 4, Žganec B., Vukoja, Gudelja 17, Krasić 20, Livajić 9, Bubalo 2. Trener: Goran Perić

Na samom početku utakmice veliko pojačanje Bosca, Bariša Krasić, ubacuje desetak koševa zaredom i gosti ostvaruju nekoliko koševa prednosti, koje uspješno čuvaju do polovice zadnje četvrtine. Tada Samoborci konačno odigravaju nekoliko minuta odlične obrane i vrlo učinkovito u napadu te ostvaruju veliku prednost od 80:70 samo dvije minute prije kraja utakmice. Međutim, gosti se ne predaju, idu na sve ili ništa, i presingom stižu Samoborce na samo koš razlike 81:80 pola minute do kraja utakmice. U samoj završnici Samoborci ipak smireniji i zasluženo slave s 84:81 protiv odlične ekipe Bosca iz Zagreba. Kod Samoboraca odlično je vodio igru razigravač Gašparac, istaknuvši se učinkovitošću s 18 koševa i čak 12 asistencija suigračima. Uz njega vrlo učikoviti su bili Tkalčić sa 16 koševa te Nakić sa 16 koševa i 11 skokova. Kod Bosca istakli su se Krasić s 20 i Gudelja s 17 koševa.

KOŠARKA - Kadeti – 1. HRL – 1. kolo Dubrava – Samobor 72:69 (46:32)

Nes(p)retno izgubili utakmicu

SAMOBOR: Srabotnak, Belamarić 3, Smolčić 8, Mandalinić 8, Sladić 5, Levanić 16, Korade, Antunović, Čižmešija 4, Šuvaković 25, Skok. Trener: Marin Sedlar

DUBRAVA: Miličević, Barac, Šarić 19, Perić, Mandurić 14, Matić 2, Filić 7, Teskera, Rudelić 4, Klišanin 4, Knez, Belanović 22. Trener: T. Mašina

Iako su kadeti Samobora u prvom poluvremenu loše šutirali, naročito trice, te na poluvremenu visoko gubili, nisu se predavali. U drugom poluvremenu Samoborci u obrani igraju sve bolje, a u samoj završnici krenuo ih je i šut, tako da samo 30 sekundi do kraja utakmice stižu domaćine na samo koš razlike. Tada Samoborci presijecaju jednu loptu i imaju čistu priliku za pobjedu, ali suci iz nekog razloga prekidaju kontranapad dodijelivši loptu Dubravi, koja pogađa za 3 razlike. U zadnjih par sekundi Levanić ne uspijeva iz teške pozicije pogoditi za tricu te tako malo nesretno Samoborci gube utakmicu u prvom kolu 1. lige kadeta. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Šuvaković s 25 i Levanić sa 16 koševa. Kod Dubrave istakli su se Belanović s 22 i Šarić s 19 koševa.

U 2. kolu u Samobor dolaze kadeti Cibone. Utakmica se igra u nedjelju, 23. listopada, u 16:20 sati u Sporskoj dvorani Samobor.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. ŽL – 1. kolo Samobor - Jaska 124:19 (64:11)

Za početak 105 koševa razlike!

SAMOBOR: Srabotnak 24, Iviček 12, Marković 4, Matijaščić 13, Grubešić 5, Škiljan 14, Čižmešija 4, Savić 6, Tadić 8, Kupres 12, Crnić 14, Planinčić 8. Trener: Mirko Mandalinić

JASKA: Fratrić, Stojković, Radečić 8, Šeperić, Kišan, Miljković 2, Stinčić 2, Eraković 7, Radić, Majcunić. Trener: Stunja

Dva mjeseca svakodnevnog treniranja mlađih kadeta Samobora se više nego isplatilo, tako da ne čudi pobjeda Samoboraca od preko 100 koševa razlike protiv nespremnih Jaskanaca. U pobjedi Samoboraca najučinkovitiji su bili Srabotnak s 24, Crnić i Škiljan s po 14, Matijaščić s 13 i Iviček s 12 koševa. Kod Jaske najbolji su bili Radečić s 8 i Eraković sa 7 koševa.

ATLETIKA - Pojedinačno prvenstvo HALSA - mlađe kategorije

10 medalja za Samoborce

ATLETIKA - Pojedinačno prvenstvo HALSA - mlađe  kategorije

U subotu, 15. listopada, u Varaždinu je održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske atletske lige sjever. Sudjelovalo je 412 natjecatelja iz 18 klubova (Bjelovar, Dinamo-Zrinjevac Zagreb, Ivanić-Grad, Jasenovac, Karlovac, KA-Tim iz Karlovca, Križevci, Međimurje iz Čakovca, Mladost-Zagreb, Mursko Središće, Nedelišće, Nova Gradiška, Petar Zrinski iz Vrbovca, Podravka lista iz Koprivnice, Varaždin, Vrbovec i Zagreb-ULIX). Natjecatelje Atletskog kluba Samobor 2007 pratio je trener Blažo Janković.

Prije samog početka natjecanja bilo je proglašenje najboljih klubova HALS-a. Limačice Atletskog kluba Samobor 2007 ponosno su primile pehar za osvojeno prvo mjesto u ligi. Drugo mjesto osvojile su limačice Varaždina, a treće su zauzele limačice Dinamo-Zrinjevca iz Zagreba.

Prvo mjesto u kategoriji limača osvojili su limači Međimurja iz Čakovca, dok su limači AK Samobor 2007 bili drugi.

U ukupnom poretku lige mlađe kadetkinje su na 7. mjestu, mlađi kadeti na 5., starije kadetkinje na 15., stariji kadeti na 11., mlađe juniorke na 8., a mlađi juniori na 6. mjestu.

U kategoriji limačica na 60 m Ana Fresl osvojila je srebrnu medalju. Na 400 m Emanuela Mažar bila je treća. U bacanju vorteksa Dora Španović osvojila je zlatnu medalju. Zlatnu medalju donijele su kući i djevojke iz štafete 4x100 m. Trčale su u postavi Ema Telišman, Dora Španović, Jana Hrs i Ana Fresl.

U kategoriji limača na 60 m Damjan Lacković bio je treći. U bacanju vorteksa srebrnu medalju osvojio je Antonio Jagodić s bačenih 46,77 m.

Srebrnu medalju limači su osvojili i u štafeti 4x100 m. Trčali su Franko Stanić, Marko Stipe Posavec, Marin Muheljić i Damjan Lacković.

Za mlađe kadete zlatnu medalju u bacanju kugle od 3 kg odnio je kući Leon Koražija s bačenih 11,45 metara.

Starija kadetkinja Ana Erceg nastupila je u dvije discipline. Na 100 m prepone osvojila je brončanu medalju, a na 300 m je također bila brončana.

Atletski klub Samobor 2007 ukupno je na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske atletske lige sjever za mlađe kategorije osvojio 10 medalja i osvojio 5. mjesto.

ATLETIKA - Pojedinačno prvenstvo HALS-a - starije kategorije i 3. kolo troboja

Tara Glaser zlatna

U nedjelju, 16. listopada, u Varaždinu je održano Pojedinačno prvenstvo HALS-a za starije kategorije i 3. kolo troboja za mlađe kategorije. Troboj je bio podijeljen na mlađe i starije limače te na mlađe kadete i kadetkinje.

U ovom su se kolu mlađi i stariji limači borili u tri discipline: 200 m, skok u dalj i bacanje vorteksa, a mlađi kadeti i kadetkinje u disciplinama: 80 m prepone, skok udalj i bacanje vorteksa.

U ukupnom poretku troboja u kategoriji mlađih limačica Buga Ema Štefanac osvojila je brončanu medalju.

U kategoriji limačica srebrnu medalju osvojila je Ana Fresl, a mlađa kadetkinja Dolores Ćosić brončanu medalju.

Na Pojedinačnom prvenstvu za starije kategorije HALS-a mlađa juniorka Tara Glaser osvojila je zlatnu medalju u disciplini troskoka s rezultatom 10,25 m.

Štafetu mlađih juniora 100x200x300x400 m trčali su Leon Koražija, Alen Grgos, Filip Koražija i Lovro Librić. Dečki su u Samobor donijeli srebrnu medalju.

Sljedeće natjecanje je 33. međunarodna trka Grada Koprivnice, koja će se održati 6. Studenoga.