ATLETIKA - Samoborci uspješni na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za kadete i kadetkinje i mlađe kadete i kadetkinje

Državna odličja za Koražiju, Kufrina i Ćosić

2. i 3. srpnja održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje i mlađe kadete i kadetkinje na koje se uputila vrijedna ekipa od devet mladih atletičarki i atletičara AK Samobor 2007, u pratnji trenera Blaža Jankovića i pod budim okom nekolicine roditelja. Rezultati koje su postigli govore sami za sebe – ukupno 5 medalja na razini države za AK Samobor 2007, koji je u ukupnom poretku prema broju medalja završio 6. od ukupno 32 kluba koja su sudjelovala na prvenstvu.

Leon Koražija je s osobnim rekordom u bacanju vortexa i dominantnih 66,05 m postao državni prvak u ovoj disciplini, a uz ovu zlatnu medalju okitio se i brončanom u disciplini bacanja kugle, također s osobnim rekordom od 11,12 m.

Dvije medalje ponio je kući i Filip Kufrin, koji je postao državni viceprvak u disciplini 600 m u odličnoj utrci, srušivši osobni rekord s rezultatom 1.40,31, a srebru iz ove discipline pridružio je i brončanu medalju na 400 m, također postigavši osobni rekord s rezultatom od 1.01,92.

Srebrnu medalju osvojila je i Dolores Ćosić u disciplini 80 m s preponama, postigavši osobni rekord sa sjajnim vremenom od 13,73, te postala ponosna državna viceprvakinja, zauzevši i 6. mjesto u bacanju vortexa.

U oštroj konkurenciji natjecatelja iz 32 kluba neustrašiv sportski duh i odlične rezultate pokazali su svi natjecatelji AK Samobor 2007. Tako su u štafeti 4x60 m mlađi kadeti u sastavu Patrik Pavlin, Luka Janković, Leon Koražija i Filip Kufrin osvojili odlično 4. mjesto. Pojedinačno Patrik Pavlin zauzeo je 7. mjesto u utrci na 200 m, a 8. na 60 m. Luka Janković osvojio je 8. mjesto u ukupnom poretku u utrci na 80 m s preponama. Ana Erceg, čija utrka se odvijala tijekom jakog pljuska, bila je odlična 5. u zahtjevnoj utrci 300 m s preponama te 13. u utrci na 300 m. Andrea Ladišić zauzela je 14. mjesto u utrci 100 m s preponama i 16. mjesto na 300 m s preponama. Vrijedne mlađe kadetkinje Ana Biber i Lucija Žganjer imale su brojnu konkurenciju u svojim disciplinama. Ana Biber izborila se za 16. mjesto u utrci na 60 m i 18. na 200 m, a Lucija Žganjer za 15. mjesto u utrci na 80 m s preponama te skočivši 3,82 m u dalj.

Ni vremenski uvjeti koji su se mijenjali od pljuska do jakog sunca nisu uspjeli bitno utjecati na rezultate predanog rada i posvećenosti atletici ovih mladih sportaša i trenera te sasvim sigurno možemo reći da su ova odličja više nego zasluženo donijeli kući prije ljetne stanke od natjecanja, ali ne i treninga koji će se odvijati čitavo ljeto. Nakon 11 medalja s državnih natjecanja u raznim kategorijama atletičara AK Samobor 2007 od početka sezone, motivacije za nastavkom rada ne nedostaje.