NOGOMET - Rezime protekle nogometne sezone na samoborskom području

Sezona za što brži zaborav

Protekla nogometna sezona može se okarakterizirati lošom za samoborske klubove. Unatoč ambicijama da prijeđe u viši rang natjecanja (3. HNL zapad), NK Samobor će i sljedeće sezone igrati u 4. HNL središte. Na kraju jeseni bili su na prvom mjestu, ali slabiji ulazak u proljetni dio natjecanja koštao ih je naslova, koji je zasluženo osvojio NK Stupnik, dok je Samobor prvenstvo završio na trećem mjestu s 5 bodova zaostatka.

U Jedinstvenoj županijskoj ligi prvak je Dinamo Hidrel sa 64 boda, drugi je TOP iz Kerestinca, a oba samoborska predstavnika ispadaju iz lige. Zrinski iz Farkaševca završio je sezonu na 14., a Klokočevec na 15. mjestu te ih sljedeće sezone očekuje nastup u 1. županijskoj ligi – zapad.

U toj 1. ŽL zapad prvak je postala Jaska, dok je Bregana bila sedma. Nažalost, Galgovo je već ranije odustalo od natjecanja pa je završilo na posljednjem mjestu i ispada u 2. županijsku ligu – zapad. U 2. ŽL zapad jedini predstavnik s našeg područja bio je NK Rakov Potok, koji je sezonu završio na trećem mjestu, dok je prvak postala Sutla.

Naravno, s obzirom na stanje u HNS-u i moguće promjene u zadnji tren, kao i zbog mogućnosti da pojedini klubovi odustanu od natjecanja, moguće je da se pojedini samoborski klubovi spase od ispadanja pa će se definitivni sastav liga znati za koji tjedan, kada završe prijave za natjecanja.

M.Š.

ATLETIKA - Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke

Samoborci iskušali svoje kapacitete

25. i 26. lipnja u Zagrebu je održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke, natjecatelje rođene 1992. i 1993. godine. Mlađa juniorka Tara Glaser (1994.) i mlađi juniori Lovro Librić (1994.) i Filip Koražija (1995.) odmjerili su snage sa starijom kategorijom natjecatelja.

Prvog dana natjecanja Tara Glaser nastupila je u troskoku i srušila osobni rekord s rezultatom od 10,46 m, čime je u ukupnom poretku zauzela izvrsno 6. mjesto. Mlađi junior Lovro Librić nastupio je u utrci na 400 m s preponama, koju je završio na 7. mjestu s vremenom 1:01,42. Mlađi junior Filip Koražija prvi puta je nastupio u utrci na 800 m i s vremenom 2:05,08 ravnopravno otrčao s juniorima te zauzeo neočekivano 6. mjesto u ukupnom poretku, ujedno i drugo najbolje vrijeme mlađih juniora koji su se natjecali u ovoj disciplini.

Nakon natjecanja na kojem nisu bili opterećeni poretkom, već su iskušali svoje kapacitete u odnosu na starije i iskusnije natjecatelje, naši atletičari daju nam naslutiti još mnoge dobre rezultate.

Iduće natjecanje na kojem će sudjelovati atletičari AK Samobor 2007 je Pojedinačno prvenstvo za kadete i kadetkinje te mlađe kadete i kadetkinje, a održat će se 2. i 3. srpnja u Rijeci.