KOŠARKA - Juniori – 3. HRL – 14. kolo Samobor – Dugo Selo 51:46 (26:9)

Zasluženo prvaci!

SAMOBOR: Račić, Bencek 6, Vranić 12, Dašić, Kalafatić, Imbert 15, Tokić 6, Šuvaković I. 9, Muslić, Šuvaković K. 1, Šmit, Šandrk 2. Trener: Josip Vlah

DUGO SELO: Keri, Rajner 9, Ešegović, Mack 8, Pandžić 4, Ćuže, Kristić 1, Anđal, Žmalec, Grgošević 15, Novosel 7, Šarić 2. Trener: Franjo Končić

Juniori Samobora pobjedom u zadnjem kolu protiv ekipe Dugog Sela uvjerljivo, uz tek jedan prvenstveni poraz, proslavili su osvajanje prvaka 3. HRL. Utakmica se igrala s čvrstim obranama i malim brojem koševa. Ipak, početkom treće četvrtine Samoborci se odvajaju na najveće vodstvo od dvadeset koševa razlike 33:13. Tada trener Samoboraca Josip Vlah ubacuje rezervne igrače, koji se baš i nisu snašli, tako da gosti do kraja utakmice umanjuju svoj poraz na pristojnu razliku.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Imbert s 15 i Vranić s 12 koševa. Kod Dugog Sela najmlađi Grgošević je bio i najbolji s 15 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – 14. kolo Samobor – Zabok 64:47 (34:16)

Na korak do 1. mjesta

SAMOBOR: Srabotnak 6, Skok 4, Guberina 4, Borić 3, Belamarić 21, Sladić 13, Čižmešija 13. Trener: Marin Sedlar

ZABOK: Martinko 3, Martinić 3, Sovec, Špinjak, Stanić 3, Huić, Celjak 3, Komin 4, Tuđen 22, Hrastinski 7, Kolar 2. Trener: Branko Sadaić

Mlađi kadeti Samobora uvjerljivo su svladali na domaćem terenu ekipu Zaboka uzvrativši im duplo za poraz iz prvog dijela. Ovom pobjedom Samoborci su ipak ostali prekratki za jednu pobjedu, tj. ostali su samo na korak do prvog mjesta lige koje će se odlučiti između Rudeša iz Zagreba i Šanca iz Karlovca. Sama utakmica se prelomila u drugoj četvrtini, koju su Samoborci dobili s uvjerljivih 20:2. Stečenu prednost Samoborci su obranili za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca odlično je odigrao Belamarić ubacivši 21 koš, a uz njega vrlo dobri su bili Čižmešija i Sladić, oba s po 13 koševa. Kod Zaboka jedini dvoznamenkasti bio je Tuđen s 22 koša.

KARATE - Croatia Cup 2011, 28. svibnja, Zagreb, Sporska dvorana Trnsko

Samoborcima čak trinaest medalja!

U Sportskoj dvorani Trnsko u Novom Zagrebu ove subote je održan jubilarni, 20. po redu, Croatia Cup u karateu. Natjecanje je okupilo 400 sportaša iz 12 zemalja.

Samoborski karate klub nastupio je u najjačem sastavu u mlađim uzrastima i to se pokazalo kao dobra odluka, jer su Samoborci u jakoj međunarodnoj konkurenciji osvojili trinaest odličja: šest u katama i sedam u borbama. Mlade samurajke i samuraji Karate kluba Samobor su vitrine kluba popunili s 3 zlata, 4 srebra i 6 bronci.

Natjecanje je započelo katama i tu su odmah mlade Samoborke i Samoborci pokazali pravu vrijednost već odavno prepoznate karate škole priznate i van granica naše zemlje.

Zlatom su se okitili Fran Trošelj (mlađi učenici), Lucija Gečević (učenice) i Rebecca Smolčić (mlađe kadetkinje), srebro je osvojio Kruno Fadljević (mlađi učenici) te Rebecca Smolčić koja je nastupila i u starijoj uzrasnoj karegoriji - kadetkinja. Dobar nastup imala je i Nika Medved, što je rezultiralo broncom u konkurenciji učenica.

Natjecanje u borbama je u kategoriji učenica -34 kg otvorila Helena Škreb i s osvojenom broncom nagovijestila uspješan dan samoborskih boraca. U kategoriji učenika -38 kg Leon Henč je također osvojio brončano odličje. Odličje istog sjaja još su osvojili Matej Štefanić i Leon Kramarić u kategoriji mlađih kadeta -57 kg te Leonard Šogorić u kategoriji učenika +42 kg. Ovaj put su najuspješniji bili Ian Baždar u kategoriji učenika +42 kg i Igor Katanec Beketić u kategoriji mlađih kadeta -42 kg, koji su posustali tek u finalnim borbama.

Lyon Nenadić, Fabijan Čakanić, Dorijan Romić, Antonio Despot i Mark Knezović ovaj put nisu uspjeli osvojiti odličja, ali su ostavili odličan dojam, kao i kataši Damjan Nenadić, Dražen Šarić i Luka Komes.

Sedam medalja za Breganu

Uspješan nastup u Trnskom zabilježili su i članovi Karate kluba Bregana. Osvojili su dva zlata, jedno srebro i četiri bronce.

Paula Andričević je osvojila dvije medalje - zlato u kategoriji kadetkinja do 54 kg i broncu u kategoriji mlađih kadetkinja do 55 kg. Mihael Matijaščić je već treću godinu zaredom postao pobjednik na Croatia Cupu. Ovaj put je dominirao u kategoriji mlađih kadeta do 45 kg. Srebro je osvojila Mateja Lučić u kategoriji juniorki do 48 kg. Ivan Bilić je odličnim borbama osvojio treće mjesto u kategoriji mlađih seniora do 68 kg. Broncu je osvojila i Dijana Ćosić u kategoriji juniorki do 53 kg. Elena Bratanić je borbenim nastupima izborila broncu u kategoriji učenica do 40 kg.

Blizu medalje bio je Martin Sokolović, koji je nakon dvije pobjede tijesno poražen u polufinalu, a zatim je, nažalost, izgubio i meč za treće mjesto. Ovom prilikom su bez medalje ostali Marina Bratanić, Karlo Pejić, Patrick Fotak, Domagoj Žabčić, Martin Horvat i Luka Ivir.