Strijelci: 0:1 R. Karabelj(13), 0:2 D. Karabelj(54), 1:2 Sokolović(85)

BREGANA: Vitko, Dan. Celizić, Makarun, Andabak, Tančak, Dam. Celizić, Kos, Tolić (od 46. Grdanjski), Bašić (od 46. Sokolović), Galinec (od 46. Babojelić), Petrić

SLOGA BREZJE: Jelić, R. Karabelj (od 80. Hajtok), Kriste, Dankić, Dejanović (od 68. Struhak), Sabljić, D. Karabelj, Mlinar, Vrdoljak (od 75. Mijić), Jankavić, Burnik

Trener: Dragutin Kuhtić

Igrač utakmice: Rade Dejanović (Sloga)

Poraz Bregane pred domaćim navijačima od momčadi Sloge iz Brezja. Gosti već u 13. minuti dolaze u vodstvo, a strijelac je bio Karabelj koji precizno odapinje iz daljine. Domaćini u prvom dijelu imaju samo jednu priliku za izjednačenje, ali udarac Celizića odlazi preko gola. Početkom nastavka (53. minuta) gosti poduplavaju prednost, a glavni asistent drugom bratu Karabelju bio je domaći vratar Vitko. Igrači Bregane do kraja susreta postigli su samo utješni gol i to Sokolović 5 minuta prije kraja susreta.

Bestovje – Sloga (O) 3:1 (2:0)

Bolje se snašli

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Balić (Brdovec)

Pomoćnici: Kovačić (Zagreb) i Grdaković (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Pavlović(15 – 11m), 1:1 Bistrički(38), 2:1 Žerjav(57), 3:1 Borić(87)

BESTOVJE: Rebrović, Pucak, Ovčariček, Pavlović, Čakarić, Žerjav, Lukač, Avsec (od 83. Šimunović), Đukić (od 66. Ačkar), Borić, Softić

SLOGA OREŠJE: Žoglev, Pilić (od 67. Šamec), Čakanić, Marić, Dančulović, Boc, Bistrički, Džepina, Stojanović (od 46. Pušelj), Maršanić (od 78. Rakita), Sapanjoš

Trener: Mladen Oršiček

Igrač utakmice: Mato Pavlović (Bestovje)

Devetu prvenstvenu pobjedu ubilježili su igrači Vladimira Gržana na domaćem terenu protiv susjeda iz Orešja. Izjednačeno prvo poluvrijeme, što igrom što prilikama rezultirao je odlaskom na odmor rezultatom 1:1 (strijelci Pavlović/Bistrički). U nastavku na zelenom terenu bolje su se snašli domaćini i postigli dva gola za pobjedu. Za 2:1 bio je precizan Žerjav, dok je pred kraj susreta pobjedu potvrdio Borić golom za 3:1.

Rakitje – Dinamo (O) 0:5 (0:2)

Opet petica!

RAKITJE – Igralište u Rakitju

Sudac: Benković

Pomoćnici: Blažević i Žiljak (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Rubinić(15), 0:2 Župan(34), 0:3 Kelečić(47), 0:4 J. Bašić(83), 0:5 Mesić(86)

RAKITJE: Divković, Horvat, Martinčević, Nujić, Jozić, Baksa, Barun (od 10. Balaško), Dorotić, Ladan, Brekalo (od 59. Vareškić), Hlevnjak

DINAMO OKIĆ: Dikšić, Gojkić (od 80. J. Bašić), Kelečić (od 81. T. Bašić), Razum, Bubanović, Falica, Rubinić, Nevrkla, Župan (od 50. Pučar), Valečić (od 39. Mesić), Lukić (od 84. J. Pučar)

Trener: Damir Katovčić

Igrač utakmice: Rubinić (Dinamo)

Drugi uzastopni poraz Rakitja rezultatom 0:5. Momčad koja je još prije dva kola bila u borbi za prvo mjesto očito se ispuhala te će se morati zadovoljiti s trećim mjestom u konačnici. Gosti iz Okića u prvih su 45 minuta dva puta matirali Divkovića, a u nastavku još tri puta za visoku pobjedu.

Novaki – Dinamo (J) 3:6 (0:1)

U golijadi gosti ipak efikasniji

NOVAKI – ŠRC Novaki

Gledatelja 90

Sudac: Milašinčić (Jaska)

Pomoćnici: Belan (Novaki) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 0:1 Hanzec(35), 0:2 Hanzec(46), 1:1 Gotovac(52), 2:2 Guštin(56), 2:3 Kovačiček(59), 2:4 Hanzec(61), 2:5 Hanzec(80), 3:5 Barač(83), 3:6 Eršek(85)

NOVAKI: Prahin, Lešković, Đumlija, Bura (od 46. Matek), Marković, Petković, Šoštarić, Valek, Gotovac (od 63. Bungić), Guštin, Barač

Trener: Davor Egri

DINAMO JAKOVLJE: Grgac, Đunđek, Kovačec ml. (od 46. Severin), Jelić, Malić (od 66. Hribar), Kovačiček, Kovačec st., Pučić (od 46. Eršek), Šipek, Šimunić, Hanzec

Trener: Adam Mijatović

Igrač utakmice: Božidar Hanzec (Dinamo)

Golijada u Novakima otišla je na stranu gosta koji je u svojim redovima imao raspoloženog Hanzeca koji je postigao 4 od 6 dinamovih golova. Prvo poluvrijeme miroljubivo, tek Hanzec jednom šalje loptu iza Prahinovih leđa u 35. minuti susreta. U prvih 15 minuta nastavka „pada“ čak 5 golova, a iz tog razdoblja gosti izlaze sa sigurnom prednošću od 2:4. U zadnjih 10 minuta ponovno stupaju na scenu slabe obrane te nakon 90 minuta na semaforu svijetli 3:6.

Nakon 27. kola vodi Jaska sa 61 bodom, drugi je Dinamo (J) s 58, treće je Rakitje s 52 (-1 utakmica), Bregana je peta sa 41 bodom, Bestovje je deveto s 37, dok su Novaki na dvanaestom mjestu s 30 bodova.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 2. HRL – 14. kolo Vučići – Samobor II 83:46 (47:18)

Brzopleti u kontranapadima

SAMOBOR II: Tonković, Škiljan, Čakanić, Srabotnak 15, Iviček, Kupres 6, Antunović, Čižmešija 18, Grubešić 2, Pukšar 4, Skok 1. Trener: Mirko Mandalinić

VUČIĆI: Šikić 6, Strunjak, Čubrinić 9, Vrban, Čavić 13, Matijašević 11, Horvat 12, Šeparović 14, Kovačić 8, Bekavac 2, Volarević 8. Trener: Horgas

Iskusnija i snažnija ekipa Vučića iz Zagreba nije dozvolila mlađoj ekipi Samobora II da ugroze njihovo uvjerljivo vodstvo. Na kraju zaslužena pobjeda gostiju, koja bi bila barem upola manja da su mladi Samoborci bili malo pribraniji kod brzopletih prevođenja lopte u kontranapade, a koji su redovito završavali izgubljenim loptama.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Čižmešija s 18 i Srabotnak s 15 koševa. Kod Vučića najučinkovitiji je bio Šeparović sa 14 koševa. U 14. kolu mlađe kadete Samobora čeka domaći ogled sa Zabokom. Utakmica se igra u nedjelju, 29. svibnja, u 15:20 minuta u SD Samobor.

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 9. kolo Gorica – Samobor 57:78 (34:44)

Isplatila se fizička sprema

SAMOBOR: Belamarić, Smolčić 17, Mandalinić, Imbert 10, Levanić, Jardas 2, Šuvaković K. 14, Šuvaković I. 21, Vranić 14. Trener: Marin Sedlar

GORICA: Boić, Ehman 13, Harapin 2, Sindičić, Tomšić, Uzelac 7, Dapčević 12, Mateković 13, Kušević 10. Trener: Jenkač

U prvoj četvrtini Goričani su pružili dobar otpor Samoborcima, favoritima prvenstva. Ipak, do poluvremena dolazi do izražaja fizička sprema i duža i kvalitetnija klupa Samoboraca, tako da se odljepljuju na desetak razlike. U drugom poluvremenu domaćini presingom bezuspješno pokušavaju sustići Samoborce. U samoj završnici svježiji Samoborci povećavaju prednost na dvadesetak razlike za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Ivan Šuvaković s 21 i Smolčić sa 17 koševa. Kod Gorice najučinkovitiji su bili Ehman i Mateković oba s po 13 koševa. Naredno, 10. kolo igra se u četvrtak, 26. svibnja, kad Samobor gostuje kod Jaske.