RUKOMET - Završena sezona u 2. HRL – zapad

Rudari su uspjeli

Rukometaši Rudara ove su sezone svojim navijačima priredili vrlo uzbudljivu završnicu, jer su ostanak u drugoligaškom društvu osigurali u posljednjem kolu, zapravo u posljednjih 30 minuta prvenstva. Naime, u zadnjem kolu ostvarili su i prvu gostujuću ovosezonsku pobjedu protiv Matulja 35:33, igrajući na sve ili ništa u drugom poluvremenu, nakon što su na kraju prvog bili u zaostatku 3 gola (16:19). U tome su uspjeli, što je značilo i ostanak u ovom rangu natjecanja, jer iza njih su ostale ekipe Sesveta i Buja pa tako ne ovise ni o raspletu u 1. ligi. Junak utakmice protiv Matulja bio je Hrvoje Štibohar postigavši 13 golova.

Nakon što je izboren ostanak bit će sada dovoljno vremena za analizu cijele sezone, u kojoj je bilo pehova i ozljeda važnih igrača, ali u kojoj su prigodu dobili i mladi igrači. Statistika pokazuje da je u jesenskom dijelu momčad odigrala 10 utakmica i osvojila 6 bodova, a na proljeće pod vodstvom novog trenera Deana Vučića u 12 utakmica 10 bodova, izgubivši ukupno u sezoni tri susreta u svojoj novoj dvorani u Rudama (Ivanić, Dugo Selo i Cro. osiguranje 2) te izborivši odlučujuću gostujuću pobjedu u Rijeci.

Posljednju utakmicu protiv Matulja Rudar je igrao u sastavu: V. Skendrović, S. Šujster 4, J. Cvetković 3, J. Kerepčić, H. Štibohar 13, Z. Fabeković 5, D. Trčak 4, P. Fresl, T. Modrić, A. Trčak, E. Fresl 5, D. Jagodić, M. Štajnkler, F. Kumerle.