Pomoćnici: Đuranec (Vrbovec) i Pankretić (Velika Ludina)

Strijelci: 1:0 Puškarić(60), 2:0 Puškarić(77)

SAMOBOR: Škof, Novak, Hainešek, Vulić, Leuštek, Novoselec, Puškarić (od 84. Stanec), Salopek, Grgečić, Brujić, Štefković (od 64. Raić)

METALAC: Gavrić, Brodarac, Milunić (od 80. Žarković), M. Toljan, Trepić, Kolić, Dorosulić, P. Toljan (od 80. Gavranović), Milinković, Pavlenić (od 75. Dobrić), Pavić

Trener: Dean Medarević

Igrač utakmice: Ivan Puškarić (Samobor)

I u drugom nastupu novi trener Samobora Kovačić ostao je "stopostotan". Detonator osamnaeste prvenstvene pobjede za domaćine bio je Ivan Puškarić s dva postignuta pogotka. Oba puta se mreža gostiju iz Siska tresla u drugom poluvremenu (60. i 77. minuta), iako su domaćini već prvom mogli osigurati pobjedu, ali su mreže mirovale zbog promašaja iz situacija iz kojih je teže ne postići gol. Unatoč novoj pobjedi, Samoborci su i dalje 6 bodova iza lidera prvenstva, Mladosti i Stupnika, koji dijele prvo mjesto.

Sava nije igrala.

Nakon 24. kola vodi Mladost (P) s 61 bodom, drugi je Stupnik s isto toliko, Samobor je treći s 55, dok je Sava na jedanaestom mjestu s 26 bodova (- 1 utakmica).

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 8. kolo Petar Zrinski – Samobor 50:132 (22:55)

Potvrdili superiornost

SAMOBOR: Smolčić 16, Mandalinić 6, Dragozet 12, Imbert 35, Džimbeg 19, Šuvaković 22, Vranić 22. Trener: Marin Sedlar

PETAR ZRINSKI: Juršetić 6, Pavić 2, Jendriš 8, Premzl 3, Drvenkar 17, Pavić 3, Periša, Mikac 4, Bašić, Topalović 6, Jularić 1. Trener: Hrvoje Konopa

Do pred sam kraj prve četvrtine domaćini imaju minimalnu prednost od 11:10. Tada su Samoborci krenuli punom snagom s presingom po cijelom terenu, tako da je prednost Samoboraca iz minute u minutu rasla. Na kraju više nego zaslužena pobjeda od 82 koša razlike i potvrda superiornosti kadeta Samobora u prvoj ligi Zagrebačke županije. U ekipi Samobora istakli su se učinkovitošću Imbert s 35 te Šuvaković i Vranić, oba s po 22 koša. Kod domaćina najučinkovitiji je bio Drvenkar sa 17 koševa.

KARATE - Euro Cup 2011 - Austria, Pinzgau, 30. travnja

Smolčić i Gečević zlatne

U subotu, 30. travnja, u austrijskom gradu Pinzgauu održan je jaki međunarodni turnir Euro Cup 2011, na kojem je sudjelovalo 608 natjecatelja iz 15 zemalja. Svoju međunarodnu vrijednost željeli su na ovom turniru potvrditi i mladi Karate kluba Samobor te je pod vodstvom trenera Saše Bjegovića u Austriji nastupilo sedmero mladih sportaša.

Najuspješnije su bile Rebecca Smolčić (kate do 14 godina) i Lucija Gečević (kate do 12 godina), koje su svaka u svojoj uzrasnoj kategoriji trijumfirale te obogatile svoje vitrine zlatnim medaljama.

Odličan drugi bio je i kata team djevojčica u sastavu Lana Kovačić, Nika Medved i Lucija Gečević, koje su u Austriji ponovile rezultat s nedavnog prvenstva Hrvatske.

Broncom se u Austriji okitio i mladi borac Leonard Šogorić u kategoriji učenika do 12 godina +37 kg, a u istoj kategoriji je za dlaku bez medalje ostao Ian Baždar.