Petnaesti poraz za Klokočevec

GRADIĆI – Igralište NK Gradići

Sudac: Novak (Pušća)

Pomoćnici: Kakša (Bistra) i Grubač (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Gestić(2), 1:1 Presečki(5), 2:1 Beljo (19 – 11m), 3:1 Presečki(71)

GRADIĆI: Pereković, Vukušić, Rajić, Presečki, Beljo, Kitanović, Kukuruzović (od 54. Lisec), Rozić, Cindrić (od 90. Ćevid), Gale, Pirin

Trener: Branko Bolanča

KLOKOČEVEC: Čalić, Skukan (od 33. Radulović), Ćosić, Brajković, Ivančić, Dumić, Kasalo, Vlašić, Gestić, Matijaščić, Ovčarić

Crveni karton: Kasalo(85)

Igrač utakmice: Davor Presečki (Gradići)

Gosti iz Klokočevca dobro su započeli susret u Gradićima, već u 3. minuti Gestić koristi prekid i glavom pogađa za 0:1. No, prednost im je trajala samo 2 minute kada je Presečki poravnao na 1:1. Beljo petnaestak minuta kasnije iz opravdano dosuđenog jedanaesterca preokreće rezultat u korist domaćina. Na konačnih 3:1 dvadesestak minuta prije zadnjeg sučeva zvižduka postavlja svojim drugim golom Presečki, a igrači Ferde Kamenčića upisuju petnaesti prvenstveni poraz.

Mladost (O) - TOP 1:2 (0:1)

Žlender osigurao trobod

OBREZINA – Igralište SRC Mladost

Sudac: Grdaković (Zdenčina)

Pomoćnici: Jurinić (Jastrebarsko) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Žlender(20), 1:1 Kuhar(48), 1:2 Žlender(87)

MLADOST: Karas, Gađi, Paurević (od 85. Martinić), Šainčić, Trupčević (od 63. Lažnjak), Devedžić (od 67. Antolović), Kuhar, J. Tadić, M. Tadić, Vučilovski, Lasić (od 46. Bedeković)

Trener: Davor Miholić

TOP: Bugarin, Lisec, Puntarec, Klingor, G. Meglajec, I. Meglajec, Divjak (od 66. Padljak), Fabek, Žižić, Žlender, Jordan

Crveni karton: J. Tadić(24)

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (TOP)

Dalibor Žlender je sa svoja dva gola osigurao trobod za Kerestinčane. Prvi gol Žlender postiže nakon 20 minuta igre, a domaćini ubrzo ostaju s igračem manje te se činilo da će gosti lako upisati pobjedu. No, „mladostaši“ početkom nastavka izjednačuju na 1:1, a taj rezultat je vrijedio sve do pred kraj susreta kada Žlender pogađa za po viđenoj igri zasluženu minimalnu pobjedu.

Vrh – Zrinski Tehnovent 0:0

Golmani imali svoj dan

KRALJEV VRH – Igralište Šumice

Sudac: Vuković (Zelina)

Pomoćnici: Barnjak (Omamno) i Vukašinec (Mraclin)

VRH: Krcko, Grgec, Jedvaj, Rod, Pušek, Lacković, Dašić, Franjo (od 76. Cipek), Škarika (od 52. Minić), Ječmenjak, Strugar

Trener: Marijan Martinko

ZRINSKI TEHNOVENT: Mandir, Ramić, Šicl (od 83. Radovanić), Šantalab, Žganjer, Murić, Letinčić, Mataušić (od 72. Horvat), Bošnjak (od 58. Radek), Jagodić, Mandir

Trener: Zoran Smiljanec

Igrač utakmice: Mandir (Zrinski Tehnovent)

Drugi uzastopni remi Zrinskog s kojim se polagano, ali sigurno miču s dna tablice. Golmani su imali svoj dan pa se mreže na oba gola nisu tresle tijekom svih 90 minuta.

Nakon 23. kola vodi Dinamo Hidrel s 51 bodom, drugi je TOP s 45, Zrinski Tehnovent je trinaesti s 21, dok je Klokočevac na petnaestom mjestu s 16 bodova

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 23. kolo

Bregana – Dinamo (O) 2:0 (1:0)

Jedan za početak, drugi za kraj

Sudac: Balić (Brdovec)

Pomoćnici: Kovačić (Zagreb) i Žiljak (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Galinec(11), 2:0 Tolić(89)

BREGANA: Vitko, Petrić, Radovanić, Nider, Makarun, Sokolović (od 62. Benković), Celizić, Baboelić, Tolić, Bašić (od 80. Grdanjski), Galinec

DINAMO OKIĆ: Dikšić, Kelečić, Gojšić (od 60. I. Bučar), Razum, Bubanović, Falica, Lukić, Nevrkla, Obradović, Balen (od 85. Kurtalj), Župan

Trener: Damir Katušić

Igrač utakmice: Ivica Petrić (Bregana)

Igrači Bregane su pogotcima na početku i pri samom kraju susreta osigurali 12. prvenstvenu pobjedu. Već u 11. minuti pred vratima Dikšića najbolje se snašao Galinec i snažno zakucao loptu pod gredu. Gosti su prijetili izjednačenjem, a najbolju šansu u 87. minuti im je sjajno obranio Vitko. Potvrda pobjede stiže u 89. kada Tolić pogađa za 2:0.

Bestovje – Mladost (KS) 3:2 (1:1)

Minimalno, ali slatko

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Benković (Zaprešić)

Pomoćnici: Kramarić (Rakitje) i Kazimović (Samobor)

Strijelci: 1:0 Softić(11), 1:1 Smoljo(22), 2:1 Softić(61), 3:1 Grgas(65), 3:2 N. Sirovica(84)

BESTOVJE: Antolić, Pucak (od 65. Kurtušić), Šarić (od 69. Sastić), Žerjav, Čakarić (od 58. Ovčariček), Lukač, Selimović, Avsec, Grgas, Borić, Softić

MLADOST KLINČA SELA: Knežević, Lukić (od 69. Čavar), Stunja, N. Sirovica, Kelečić, Z. Botički, Palčić, Carin, Smoljo (od 82. Rušnov), V. Stunja (od 46. Nikolić), B. Botički

Igrač utakmice: Armin Softić (Bestovje)

Nakon uvjerljivog poraza u prošlom kolu, igrači Bestovja u ovom su slavili s minimalnom prednošću. Softić je s dva gola domaćine doveo do prednosti od 2:1 (pogodak za goste postigao Smoljo), a u 65. minuti potvrdu pobjede donosi Grgas. Konačnih 3:2 postavlja Sirovica pred kraj susreta.

Rakitje – Jaska 1:1 (1:0)

Nema nezadovoljnih

RAKITJE – Igralište u Rakitju

Gledatelja 250

Sudac: Rožić (Buševec)

Pomoćnici: Dolbašić (Novo Čiće) i Meić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Martinović(45 – 11m), 1:1 Matošević(77)

RAKITJE: Divković, Horvat, Martinčević (od 47. Jozić), Nujić (od 80. Pavić), Biškupić, Baksa, Barun (od 90. Brekalo), Ladan, Martinović, Golub, Hlevnjak

JASKA: Nežić, Novosel (od 73. Šmiciklas), Mačešić, A. Antunović (od 85. Pinturić), Tomašević, Vulje, Golubić, M. Antunović, Batarilo, Režek (od 65. Matošević), Všetečka (od 59. Lucić)

Trener: Branko Mlinar

Igrač utakmice: Matošević (Jaska)

U derbiju kola vodeće momčadi su remijem podijelile bodove pa je tako Jaska ostala vodeća s bodom viška, ali igrači Rakitja imaju jedan susret viška u „talonu“ pa ni oni ne mogu biti nezadovoljni. Vodstvo za izabranike Vladimira Tuwega u 45. minuti je donio Martinović golom iz jedanaesterca, a konačnih 1:1 petnaestak minuta prije kraja utakmice postavlja Matošević.

Novaki – Zaprešić 3:4 (1:2)

Efikasno u Novakima

NOVAKI – ŠRC Novaki

Pomoćnici: Jurčić (Pribić) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 0:1 Ivanic (25), 0:2 Brekalo(29), 1:2 T. Bungić(45), 1:3 Stojanac(50), 2:3 Bura(52), 2:4 Ivanic(61), 3:4 H. Petković(68)

NOVAKI: Cerle, Marković, Gotovac, Bura, Bajan, Lešković, Guštin, Valek, T. Bungić, Petković, Šoštarić (od 46. Pirih),

ZAPREŠIĆ: Bazulić, Martinko (od 89. Fabek), Barun, Skomrak, Stojanac, Franjković, Ivanic, Cvetković, Zekić, Brekalo (od 90. Karamatić), Tkalčević

Trener: Mario Lovrentijev

Igrač utakmice: Igor Ivanic (Zaprešić)

Efikasn susret odigran je u Novakima u kojem su gledatelji mogli vidjeti čak 7 golova. Gosti su od početka nametnuli svoj ritam te nakon pola sata vode 0:2. Malu nadu za domaćine donosi Bungić u zadnjim trenucima prvog dijela golom za minimalni zaostatak. U nastavku tempo su ponovno davali gosti koji su dva puta odlazili na prednost od dva gola, a domaćini vraćali na minus jedan, koliko je i na kraju ostalo (3:4).

Nakon 23. kola vodi Jaska s 51 bodom, drugo je Rakitje s 50 (-1 utakmica), Bregana je peta s 40 bodova, Bestovje je deveto s 32, dok su Novaki na jedanaestom mjestu s 28 bodova.