KARATE - Prvenstvo Hrvatske u katama za mlađe uzrasne kategorije – Daruvar, 16. travnja

Kataši vrlo uspješni

U subotu, 16.travnja, u daruvarskoj gradskoj sportskoj dvorani održano je Prvenstvo Hrvatske u katama za mlađe uzraste. Karate klub Samobor nastupio je s ukupno 14 natjecatelja te osvojio četiri odličja u konkurenciji 220 najboljih hrvatskih mladih kataša iz 35 klubova cijele Hrvatske.

Najveći uspjeh ostvarile su ekipe (kata team) mlađih učenika i učenica, koje su plasmanom u finale napravile odličan rezultat, a u finalu, nažalost, za dlaku izgubile te tako osvojile srebrna odličja.

Kata team mlađih učenika nastupio je u sastavu Damjan Nenadić, Fran Trošelj i Kruno Fadljević.

Ekipa učenica je nastupila u sastavu Lana Kovačić, Lucija Gečević i Nika Medved.

Odlični su bili i mlađi kadeti u sastavu Luka Komes, Luka Meštrović i Toni Vuković, koji su osvojili brončano odličje, ali mogu žaliti i za višim plasmanom koji su objektivno zaslužili na ovom prvenstvu.

Najveći uspjeh u pojedinačnom dijelu natjecanja ostvarila je odlična Lucija Gečević, osvojivši brončano odličje u konkurenciji učenica. Lucija sportski napreduje iz dana u dan pa njeno vrijeme tek dolazi.

U susretima za treće mjesto izgubili su nadareni Kruno Fadljević (mlađi učenici) te druga postava ekipe učenica (Marta Reder, Helena Škreb, Tara Perović) i time osvojili solidno peto mjesto.

Titulom "gubitnicima dana" mogu se proglasiti Rebecca Smolčić i Luka Meštrović, koji su svojom kvalitetom jamčili plasman za pobjedničko postolje, ali, nažalost, suci to nisu prepoznali te pobjednicima proglasili njihove suparnike, koji to realno nisu zaslužili. No, i to je dio sporta s kojim se svaki uspješan sportaš može i mora nositi.

U svakom slučaju bio je to još jedan vrlo uspješan nastup mladih sportaša Karate kluba Samobor na prvenstvima Hrvatske.