KOŠARKA - Juniori – 3. HRL – 7. kolo Samobor – Duga Resa 106:53 (51:24)

Ostali u trci za prvo mjesto

SAMOBOR: Vranić 12, Bencek 9, Dragozet 10, Račić 2, Kalafatić, Imbert 22, Tokić 21, Šuvaković 11, Šmit 8, Dašić 4, Vlašić 7, Šandrk. Trener: Josip Vlah

DUGA RESA: Brazdičić 2, Martinović, Popovački 12, Beber 13, Muratović 7, Binički 2, Đonlagić 2, Mikšić 8, Bišćan 3, Škrtić 4. Trener: Kasunić

Još jedna uvjerljiva pobjeda juniora Samobora od 53 razlike, ovaj puta na domaćem terenu protiv juniora Duge Rese. Već na samom otvaranju utakmice Samoborci ostvaruju dvadesetak koševa prednosti preko odličnih Imberta i Tokića, tako da u nastavku utakmice svi igrači dobivaju podjednaku minutažu da se iskažu. Ovom pobjedom Samoborci i dalje ostaju u trci za prvo mjesto lige. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Imbert s 22, Tokić s 21 i Vranić s 12 koševa. U obrani najbolji Tokić s 13 skokova. Kod Duge Rese istakli su se učinkovitošću Beber s 13 i Popovački s 12 koševa.

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 5. kolo Samobor – Jaska 110:75 (58:40)

Bez prave konkurencije

SAMOBOR: Sladić 4, Belamarić, Mandalinić 6, Dragozet 16, Imbert 34, Levanić 6, Džimbeg 8, Šuvaković 23, Vranić 13. Trener: Marin Sedlar

JASKA: Popović, Lukić 24, Bingula 14, Majcunić 20, Joksimović 5, Meštrić 6, Golub, Baštašić, Sirovčić 6. Trener: Renato Majcunić

Kadeti Samobora i dalje nemaju pravog protivnika u županijskoj ligi kadeta, tako da je ovaj puta uvjerljivo svladana Jaska na domaćem terenu u Samoboru s rezultatom od čak 110:75. U redovima Samobora ponovno je briljirao Imbert s 34 koša, a solidno su odigrali Šuvaković s 23, Dragozet sa 16 i Vranić s 13 koševa. Kod Jaske najučinkovitiji je bio Lukić s 24 koša.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL - 8. kolo Zapad Cedevita – Samobor 48:76 (25:41)

Nezaustavljivo prema naslovu

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL - 8. kolo
Zapad Cedevita – Samobor 48:76 (25:41)

SAMOBOR: Srabotnak 4, Skok 4, Guberina, Borić, Čižmešija 6, Korade, Belamarić 33, Sladić 29, Vrbančić. Trener: Marin Sedlar

ZAPAD CEDEVITA: Lekić 22, Špeljak 2, Palić 10, Franović, Laco, Krneta 2, Butković, Ferković 2, Slaviček 10. Trener: Šarac

S još jednom uvjerljivom pobjedom mlađi kadeti Samobora ne ispuštaju prvo mjesto lige. Ovaj puta Samoborce, uz odličnu obranu te brze i učinkovite kontranapade, krasila je i izuzetna preciznost za tri koša. U pobjedi Samobora istakli su se učinkovitošću Belamarić s 33 i Sladić s 29 koševa. Kod Zapad Cedevite najučinkovitiji je bio Lekić s 22 koša.

KOŠARKA - Mlađi kadeti - 2. HRL – 8. kolo Samobor II – Ivanić 94:41 (44:23)

Zahuktali se u drugom poluvremenu

SAMOBOR II: Škiljan 10, Čižmešija 10, Antunović 8, Srabotnak 17, Iviček 2, Marković, Kupres 12, Crnica 14, Grubešić 8, Planinčić 8, Pukšar 1, Tadić 4. Trener: Mirko Mandalinić

IVANIĆ: Marović 6, Katalenić, Božić 26, Fugaš F. 3, Pedić 6, Fugaš N. Trener: Magić

I druga ekipa mlađih kadeta Samobora odigrala je odličnu utakmicu i slavila s uvjerljivih 53 koša razlike protiv gostiju iz Ivanić Grada. Dok se prva četvrtina igrala u egalu, u drugoj je Samoborce krenuo šut, dok su gosti posve stali. Kako utakmica odmiče, Samoborci igraju sve bolje i zasluženo osvajaju bodove. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Srabotnak sa 17, Crnica sa 14 i Kupres s 12 koševa. Kod Ivanića najbolje je odigrao Božić s 26 koševa.

KOŠARKA - Veterani – 1. ŽL – 6. kolo Ivanić – Samobor 53:71 (22:39)

Zagrizli odmah na početku

KOŠARKA - Veterani – 1. ŽL – 6. kolo
Ivanić – Samobor 53:71 (22:39)

SAMOBOR: Župančić 3, Klupač 11, Nadramija, Škiljan K. 12, Džimbeg, Antolović 10, Škiljan Z. 5, Pavlin 1, Mustafić 7, Pavšek 22, Antunović. Trener: Darko Džimbeg

IVANIĆ: Tišljer 5, Zajčić 2, Bertović 2, Štefanović, Đura 3, Mužina 2, Turkalj 10, Belić 13, Kopić, Beljan, Turk 10, Dasović 2, Schmitlechner 1, Kalinić 1, Đurić 2. Trener: Kalinić

Od samog početka Samoborci igraju učinkovito u napadu, a kad su početkom druge četvrtine zaigrali malo čvršće u obrani vrlo brzo ostvaruju dvadesetak koševa prednosti, koja je u drugom poluvremenu iznosila najviše 29 koševa. Dalje igraju malo opuštenije, ali na kraju ipak uvjerljivo dobivaju susret.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Pavšek s 22, Škiljan Krešo s 12 i Klupač s 11 koševa. Kod Ivanića najučinkovitiji je bio Belić s 13 koševa.

KOŠARKA - Sportske škole '00 – 1. HRL – 3. kolo Samobor – Trnsko 15:11 (5:6)

Teško, ali zasluženo

Samobor: Tišma, Lindić 4, Kontak, Horvat, Vraneković 2, Šaban, Iveta 1, Crnić, Toplek 1, Matijaščić 7, Kenđel. Trener: Nenad Tišma

Trnsko: Jelović, Lukenda, Petrović, Majstorović 3, Miklečić 2, Mehdić 3, Sabljanović 2, Čočaj, Božić, Strilić 1, Čalak. Trener. Č. Majstorović

U trećem kolu lige najmlađi Samoborci svladali su ekipu Trnskog teškom mukom, ali zasluženo, i to tek u samoj završnici utakmice. Utakmicu su karakterizirale dobre obrane s malim brojem pogodaka na obje strane. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Matijaščić sa 7 i Lindić sa 4 koša.

Najmlađi se vratili s medaljama

Na osmom po redu tradicionalnom međunarodnom turniru koji se održao 3. travnja u Rijeci nastupilo je 500 sportaša iz 45 klubova iz Mađarske, Bosne i Hercegovine, Italije, Slovenije, Austrije i Hrvatske.

Među njima bilo je i šestero mladih natjecatelja Karate kluba Samobor, koji su dostojno prezentirali svoj klub i grad te osvojili četiri odličja.

Srebrno odličje osvojio je "vječito drugi" Leonard Šogorić (učenici preko 42 kg) te sve bolji Leon Henč (učenici do 38 kg).

Korak do finala bili su Helena Škreb (učenice do 34 kg) i Lyon Nenadić (učenici do 30 kg), koji su u konačnici osvojili brončano odličje.

Stepenicu do medalje ostali su Antonio Despot i Ian Baždar, koji ovoga puta nisu imali sreće te su izgubili u borbi za treće mjesto.

FOTO (slijeva na desno): Ian Baždar, Lyon Nenadić, Leonard Šogorić, Leon Henč, Antonio Despot, Helena Škreb

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 20. Kolo

Sava – Laduč 0:1 (0:0)

Još uvijek bez pobjede

STRMEC – Igralište Save

Sudac: Kos (Kutina)

Pomoćnici: Vlašić (Donja Vlahinička) i Baneković (Kutina)

Strijelci: 0:1 Borošak(86)

SAVA: Kožarec, Kumerički (od 78. Kostanjski), Golemović, Rogić, Čakanić, Ovčariček, J. Matošević, Kočnar (od 89. Klobučar), M. Matošević, Brdarić (od 64. Kukolja), Gavran

LADUČ: Galić, Boranić, Hutinski, Čičko, Ostojić, Jurakić (od 84. Muškovac), Dačnik (od 46. Galjanić), Borošak, Marković, Švigir (od 89. Adilović), Remenar

Trener: Miroslav Vuksanić

Igrač utakmice: Domagoj Borošak (Laduč)

I nakon petog proljetnog kola igrači Save još nisu upisali prvu pobjedu. U lošem susretu pred stotinjak gledatelja na Lazini uspješniji su bili gosti koji su do gola vrijednog tri boda došli u sam smiraj susreta kad je loptu iza leđa Kožarca „pospremio“ Borošak.

Strmec (B) – Samobor 2:1 (0:1)

Praznih ruku iz Bedenice

BEDENICA – Igralište Čret

Sudac: Krečak (Zagreb)

Pomoćnici: Kovač (Velika Mlaka) i Župan (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Raić(22), 1:1 Gorički(80), 2:1 Frljužec (84)

Malogorski, Benko, Martinić (od 46. Šiltić), Frljužec, Gorički, Gotal, Bedeković, Bakšaj, Novak (od 46. Pljuščec), Šimunović, Kovačević (od 76. Antolković)

Trener: Marko Kovačević

SAMOBOR: Škof, Frajt, Hainešek, Novoselec, Raić, Vulić, Puškarić, Horvat, Brujić, Grgečić, Novak

Trener: Zdenko Jedvaj

Igrač utakmice: Ivan Lucijan Gorički (Strmec)

U derbiju 20. kola Samoborci su ostali praznih ruku i porazom izgubili drugu poziciju, a i lider iz Petrinje im je već odmakao opipljivih 5 bodova. Samoborci su sve izgubili u zadnjih 10 minuta susreta na igralištu Čret. Gosti su izjednačili u 80. minuti kada se udarac Goričkog neugodno odbio od neravnog terena i završio iza leđa Škofa. Na opću ofenzivu gosta u zadnjim minutama utakmice domaćini su odgovorili brzom kontrom koju je golom završio Frljužec. Igrači Zdenka Jedvaja do početne prednosti došli su lijepo odmjerenim udarcem Raića koji je neobranjivo pogodio iz „slobodnjaka“, ali se nakon 90 minuta pokazalo da taj gol nije bio dovoljan ni za bod.

Nakon 20. kola vodi Mladost (P) s 51 bodom, drugi je Stupnik sa 49, Samobor je treći sa 46, dok je Sava na desetom mjestu s 22 boda.