Zrinski Tehnovent – BSK 3:1 (1:1)

I treća pobjeda

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Jurinić (Jaska) i Drkulec (Lučenica)

Strijelci: 0:1 Šarunić(24), 1:1 Mataušić(28), 2:1 Letinčić(57), 3:1 Sirovica(90)

ZRINSKI TEHNOVENT: J. Mandir, Šicl, Šantalab, Murić, Letinčić (od 70. Sirovica), Mataušić (od 62. Žganjer), Radek (od 75. Bošnjak), D. Jagodić, Vrančić, Blažević, F. Mandir

Trener: Zoran Smiljanec

BSK: Vukančić, Matić, Križić (od 46. Turkalj), Matijašec, Ivanković, Dujaković, Pezić (od 46. Delač), Klun, Šarunić, Žlebački, Leskovar

Trener: Marijan Šivag

Igrač utakmice: Juro Mandir (Zrinski Tehnovent)

Treću prvenstvenu pobjedu upisali su igrači Zrinskog u 18. kolu domaćom pobjedom protiv BSK – a. Iako, nakon 25. minuta nije „mirisalo“ na takav krajnji rezultat. Gosti su poveli golom Šarunića, ali je već 4 minute kasnije mirnoću u domaće redove golom donio Mataušić. U nastavku su vrijednu pobjedu golovima osigurali Letinčić(57.) i Sirovica (90.) za konačnih 3:1.

Klas - Klokočevac 2:1 (1:1)

Domaćinu derbi začelja

MIĆEVEC – Igralište Klasa

Sudac: Novak (Pušća)

Pomoćnici: Rašić i Grubač (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Kasalo(36), 1:1 Fišer(40), 2:1 Serdar(82)

KLAS: Reberniščak, Špičić, Fistrić (od 80. Hlevnjak), Vidović, Kundih, Caganić, Spasenić, Kazić, Serdar, Fišer (od 80. Grancarić), Furić

Trener: Darko Bogadi

KLOKOČEVAC: Čalić, Skukan, Ćosić, Janjić (od 75. Lehpamer), Ivančić, Bošnjak, Kušter (od 75. Ovčarić), Kasalo, Vlašić, Kulašević (od 61. Brajković), Matijaščić

Igrač utakmice: Serdar (Klas)

U derbiju začelja svi bodovi ostaju domaćinu koji je ovom pobjedom prepustio fenjer Bijelim golubovima. Gosti su bolje ušli u susret, a to su i kapitalizirali golom Kasala u 36. minuti. Minimalno vodstvo igrača Ferde Kamenčića trajalo je samo 4 minute kada stanje na semarofu izjednačava Fišer. U nastavku susreta otvorena igra obje momčadi u kojoj su više sreće imali igrači iz Mićevca koje je do troboda doveo Serdar golom desetak minuta prije zadnjeg sučeva zvižduka.

TOP – Ostrna 2:3 (0:2)

Iznenađenje na Kerestincu

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Gledatelja

Sudac: Čužić (Velika Gorica)

Pomoćnici: Petrac (Velika Buna) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 0:1 Višić(15), 0:2 Cvijanović(44 – 11m), 1:2 Jordan(70 – 11m), 1:3 Šušak(89), 2:3 Žižić(90)

TOP: Bugarin, Filipi (od 89. Maceković), G. Meglajec, Vukas, Hržić (od 67. Patljak), Žižić, Fabek, Lisec, I. Meglajec, Puntarec (od 46. Klingor), Jordan

OSTRNA: Mandić, Funtek, Šušak (od 89. Radovac), Pintar, Lovrić, Kojundžija, Begović (od 67. Jaković), Nestić, Jonjić (od 65. Katić), Cvijanović, Višić

Trener: Velibor Vujić

Crveni karton: Vukas (60)

Igrač utakmice: Filip Višić (Ostrna)

Igrači Ostrne priredili su iznenađenje pobjedom u Kerestinca kojim su se domaćini gotovo pa oprostili od borbe za prvo mjesto (vodeći Dinamo Hidrel bježi 9 bodova). Gosti su na odmor nakon prvih 45 minuta otišli s prednošću od 0:2. Domaćini se vraćaju u 70. minuti kada je s kreča precizan Jordan. U zadnjim minutama susreta domaćini kreću na sve ili ništa a gosti to koriste i golom Šuška potvrđuju pobjedu. Na krajnjih 2:3 postavlja Žižić u sudačkoj nadoknadi.

Nakon 18. kola vodi Dinamo Hidrel sa 44 bodova, drugi je TOP s 35. Zrinski Tehnovent je četrnaesti s 15, dok je Klokočevac na šestnaestom mjestu s 12 bodova.

KOŠARKA - Veterani – 1. ŽL – 5. kolo Samobor – Gorica 59:67 (30:39)

Presingom tek do minus 8

SAMOBOR: Župančić 9, Klupač 1, Mulahalilović 7, Škiljan K. 8, Džimbeg, Antunović, Antolović, Škiljan Z. 4, Mandalinić, Mustafić 6, Pavšek 18, Markota 6. Trener: Darko Župančić

GORICA: Mateković 8, Kovčalija 2, Milković, Radić 9, Čopić 5, Jotić 6, Matić 9, Kovačević 28. Trener:

Do polovice druge četvrtine Samoborci drže priključak. Tada gosti svježiji i precizniji ostvaruju pomalo prednost koja je krajem treće četvrtine iznosila najviše 18 koševa. U zadnjoj četvrtini veterani Samobora presingom pokušavaju preokrenuti rezultat, ali uspijevaju tek smanjiti poraz na podnošljivih 8 razlike. Kod Samoboraca istakao se učinkovitošću Pavšek s 18 koševa. Kod Gorice odlično je odigrao Kovačević s 28 koševa.

KOŠARKA - Juniori - 3. HRL – 5. kolo Samobor – Mladost II 90:81 (46:44)

Tokić i Šuvaković održali nadu

SAMOBOR: Vranić, Bencek 13, Dragozet 9, Račić, Kalafatić, Imbert 11, Tokić 32, Šuvaković 25, Dašić, Šmit, Vlašić, Šandrk,. Trener: Josip Vlah

MLADOST II: Fistrić, Lažeta M. 1, Cvijanović, Lažeta J. 17, Marić 23, Molvarec, Kovač, Markota 18, Burka 2, Buntak 15, Balaban, Damiani 5. Trener: Uroić

Juniori Samobora još jednom pobjedom očuvali su drugu poziciju i izglede za prvaka lige. Utakmica je do poluvremena igrana dosta čvrsto i u egalu. U trećoj četvrtini Samoborci odličnom igrom Tokića i Šuvakovića ostvaruju prednost od desetak koševa, koju uspijevaju sačuvati do kraja utakmice za vrijednu pobjedu. Kod Samoboraca briljirali su Tokić s 32 koša i 16 skokova te Šuvaković s 25 koševa i 11 skokova. Kod Mladosti najučinkovitiji je bio Marić s 23 koša.

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 3. kolo Samobor – Petar Zrinski 123:53 (63:26)

Plus 70 za potvrdu dominacije

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 3. kolo
Samobor – Petar Zrinski 123:53 (63:26)

SAMOBOR: Sladić 5, Smolčić 24, Mandalinić 1, Dragozet 16, Imbert 7, Levanić 17, Rendulić 2, Džimbeg 9, Jardas 16, Šuvaković 16, Vranić 10. Trener: Marin Sedlar

PETAR ZRINSKI: Juršetić 20, Tvorić 3, Jendriš 9, Fugaj, Sesvećan 2, Drvenkar 10, Topalović 5, Jelen 2, Rodman 2. Trener: Hrvoje Konopa

Još jedna više nego uvjerljiva pobjeda kadeta Samobora od 70 koševa razlike protiv kadeta Petra Zrinskog iz Vrbovca. Ovom pobjedom moglo bi se reći da Samoborci jednostavno nemaju pravog protivnika u županijskoj ligi. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Smolčić s 24 i Levanić sa 17 koševa. Kod gostiju istakao se Juršetić s 20 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – 6. kolo Samobor – Bosco 79:37 (41:15)

Šesta u nizu

SAMOBOR: Čižmešija 6, Srabotnak 6, Borić 2, Korade 10, Belamarić 28, Sladić 27, Vrbančić. Trener: Marin Sedlar

BOSCO: Akšamović 2, Stočiš, Komerički, Hamzagić, Galinović 25, Škalčjac 6, Mataić, Sternak 4, Lončar, Kulušić, Hrenar. Trener: Jovanović

Mlađi kadeti Samobora šestom uzastopnom pobjedom u 6. kolu lige protiv ekipe Bosca iz Zagreba i dalje ostaju na prvom mjestu. Zonskim presingom po cijelom terenu s brzim kontrama Samoborci već na poluvremenu imaju oko tridesetak koševa prednosti, dok u drugom poluvremenu u nešto slabijem ritmu još povećavaju prednost za zasluženu pobjedu. U redovima Samoboraca iskazali su se učinkovitošću Belamarić s 28 i Sladić s 27 koševa. Kod Bosca gotovo sve koševe ubacio je Galinović - 25 koševa.