Ni penal ni pomogel

STRMEC – Igralište Save

Sudac: Krečak (Zagreb)

Pomoćnici: Kovač (Velika Mlaka) i Župan (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 M. Matošević(4), 1:1 Novak(35), 2:1 Gavran(36), 2:2 Šimunović(38)

SAVA: Kožarec, Drenški, Golemović, Ilečić (Od 46. Kočnar), Čakanić, Klobučar (od 46. Kukolja), J. Matošević, M. Matošević, Brdarić (od 90. Kostanjski), Gavran

STRMEC BEDENICA: Jakše, Benko, Martinić (od 60. Antolković), Novački, Frljužec, Gotal, Bedeković, Novak (od 62. Šetić), Šimunović, T. Benko (od 81. Stojanović), Pluščec

Trener: Marko Kovačević

Igrač utakmice: Mario Matošević (Sava)

Ni dvostruka prednost i penal nisu bili dovoljni Strmčanima da upišu prvu proljetnu pobjedu. Sve se bitno na Lazini dogodilo u prvom poluvremenu. Već u 4. minuti je Matošević donio radost domaćim navijačima koju je nakon pola sata igre poništio Novak. U međuvremenu najstrožu kaznu je domaćine je propustio realizirati Gavran. Isti igrač se djelomično iskupio u 36. kada se rezultat mijenja na 2:1. NO, i to je kratkog vijeka – dvije minute kasnije Šimunović vraća stvari na početak. U nastavku susreta mreže se više nisu tresle te Sava upisuje treći uzastopni remi.

Mraclin - Samobor 0:1 (0:1)

Još su u utrci

MRACLIN – SRC Nova graba

Sudac: Koprić (Potočec)

Pomoćnici: Nežić (Vrbovec) i Merkaš (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Salopek(8)

MRACLIN: Hrstić, Škrinjarić, T. Lučić, Džoilan, Popović (od 79. Cetić), K. Lučić (od 65. Ražov), dandić, M. Rus, Krpačić, Gusak, Brebrić

Trener: Stjepan Grđan

SAMOBOR: Škof, Frajt, Hainešek, Salopek, Raić, Vulić, Puškarić (od 83. Naglić), Horvat (od 70. Vincelj), Brujić, Grgečić, Novak (od 83. Novoselec)

Trener: Zdenko Jedvaj

Igrač utakmice: Dario Salopek (Samobor)

Minimalnom pobjedom u Mraclinu Samoborci su nastavili borbu s Mladosti za vodećim mjestom u prvenstvu. Trenutak odluke zbio se već u 8. minuti susreta kada je s dvadesetak metara opalio Salopek, a lopta je neobranjivo završila iza leđa Hrstića. Do poluvremena najbliži povećanju gostujuće prednosti bio je Grgečić, ali se mreža nije tresla. Domaćini su najbolje prilike za izjednačenje imali u zadnjim minutama susreta, ali je Škof u obje prigode bio dovoljno pažljiv te bodovi odlaze prema Hebrangovoj ulici.

Nakon 18. kola vodi Mladost (P) sa 45 bodova, drugi je Samobor sa 43, dok je Sava na desetom mjestu s 22 boda.

KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 21. kolo Maksimir – Samobor 69:70 (28:31)

Tijesna pobjeda u završnici

SAMOBOR: Bogut 2, Imbert, Gionechetti 2, Češkić, Hrvoj 20, Bekavac, Vučković 22, Nakić 16, Gašparac 4, Han 2, Vlaić 2, Levanić

Trener: Milan Ličina

MAKSIMIR: Kragulj 24, Vlašić, Smolčić 5, Jularić 1, Miketa, Šutalo 9, Kravos 15, Stojanović 2, Gogić, Karmelić 13, Zadro, Lacić

Trener: Ilija Matijević

Dok su Samoborci ušli u utakmicu "lako ćemo", dotle Maksimir igra fanatično, riješeni da u predzadnjem kolu osiguraju ostanak u ligi. Tako krajem prve četvrtine imaju solidno vodstvo od 16:6. Samoborci su se trgnuli tek krajem druge četvrtine, kada odličnom obranom i brzim polukontrama serijom od petnaest koševa preokreću rezultat i dolaze do vodstva od tri razlike na poluvremenu. U drugom poluvremenu u izjednačenoj, a na trenutke i malo gruboj igri ekipe se izmjenjuju u vodstvu i tek pred sam kraj Samoborci rutiniranom igrom dolaze do 7 koševa prednosti. Tada uzvraća najbolji igrač Maksimira Kragulj i tricom smanjuje na 4 razlike, a Samoborcima sekundu prije kraja lopta odlazi u aut i nakon minute odmora jednostavno puštaju Kragulja da u zadnjoj sekundi postigne još jednu tricu za najgori mogući poraz od jedan razlike i s malim izgledima da u zadnjem kolu osiguraju ostanak u ligi.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Vučković s 22 koša, odlični Hrvoj s 20 koševa uz 100% ubačaja iz igre, kojem je falio još samo 1 skok i 1 osvojeni prekršaj za triple double-učinak, te Nakić sa 16 koševa i 14 skokova. Igru Samoboraca odlično je vodio Gašparac proigravši s 8 asistencija suigrače na zicer. Kod Maksimira najučinkovitiji je bio play Kragulj s 24 koša, od čega 5 trica. Nakon pete pobjede zaredom Samoborci u zadnjem kolu očekuju još jednu pobjedu, u subotu u 17 sati, i to na domaćem terenu protiv ekipe Mladosti iz Zagreba s početkom u 17 sati.

RUKOMET - Županijska liga - vanjski prsten - 12.kolo Mladost – Rudar 2 39:28 (21:14)

Senzacija u Samoboru

Mladost '09: Zorko, Habuš 5, D. Babić, Gagula 7, M. Petrić, Kušić 9, Radić 7, A. Petrić 3, Stanec, F. Petrić, Kurilić 7, Razum, Matijaščić 1

Trener: Darko Štuka

Rudar 2: Guliš, F. Skendrović, Kelečić 3, Jagodić 8, D. Trčak 1, Cvetković, Kišićek, A. Skendrović 4, Lehpamer, A. Trčak 4, Holetić, M. Štajnkler 8

Trener: Darijo Gaća

Dugo očekivani rukometni derbi između dvije prvoplasirane momčadi županijske lige, Mladosti '09 iz Samobora i do sad neporaženog Rudara 2 iz Ruda odigran je u nedjelju, 20. ožujka, u novoj Sportskoj dvorani Samobor. Utakmica je od samog početka mogla zadovoljiti dobro popunjeno gledalište. Derbi je imao sve atribute derbija, osim rezultatske neizvjesnosti. Samoborci su kroz cijelu utakmicu držali rezultatsku kontrolu, za što treba pohvaliti odlično vođenje momčadi trenerskog dvojca Štuka – Stanec, kao i fanatičnu borbu svih igrača Mladosti '09. Kod Rudara se mogao vidjeti umor igranjem utakmica druge lige, što nikako ne umanjuje visoku pobjedu Mladosti '09, utoliko što su veliku minutažu odigrale mlade snage Samoboraca, pogotovo nakon ozljede Habuša.

Mladost '09 sljedeću utakmicu igra u subotu, 26. ožujka, u 19:30 sati u novoj dvorani Samobor, te se pozivaju svi ljubitelji rukometa da dođu pozdraviti trenutno najbolju momčad lige Mladost '09 iz Samobora.

B.P.

KARATE - 12. Open Italia – Milano, 18. - 19. ožujka

Sari bronca!

Prošireni sastav hrvatske karate selekcije nastupio je 18. i 19. ožujka na 12. Open Italia, jednom od najjačih i najbrojnijih svjetskih karate turnira. Kada se radi o takvim natjecanjima oni ne mogu proći bez sudjelovanja samoborskih karateka, s obzirom da su u samom vrhu hrvatskog karatea.

U Milanu su nastupili Ana Lenard, Dario Svetić, Haris Kovačević, Nikola Šoić i Sara Sirovica. Svi osim Sare natjecali su se u seniorskoj konkurenciji, dok je Sara nastupila u konkurenciji mlađih seniorki (18 - 21 godina) preko 60 kg.

Ana Lenard (kategorija do 61 kg) je, nakon dvije sigurne pobjede, u četvrtfinalu izgubila od domaće reprezentativke na izjašnjavanje sudaca, nakon neodlučenog rezultata u regularnom dijelu meča. Domaći teren i suci skloni domaćinu bili su presudni za gubitak borbe, iako se stekao dojam da je trebala pobijediti hrvatska prvakinja.

Haris Kovačević (kategorija do 75 kg) je nakon pobjede u prvom kolu izgubio sljedeću borbu te se tim porazom oprostio od daljnjeg natjecanja.

Hrvatski prvak u kategoriji do 67 kg Dario Svetić, kao i doprvak Nikola Šoić, nisu imali zapažen nastup te su oba izgubili u prvom kolu. Bio je očito da su se emocionalno ispraznili tjedan dana ranije na prvenstvu Hrvatske, gdje su briljirali i zasluženo ušli u finale.

Čast samoborskog karatea spasila je mlađa seniorka Sara Sirovica, koja je imala pet borbi - četiri sigurne pobjede te jedan poraz. Konačno treće mjesto samoborske 17-godišnjakinje na ovako jakom natjecanju velik je podstrek za daljnji rad i sportski napredak. Ne treba sumnjati da samoborski sport ima u Sari Sirovici veliku perspektivu te da će ona i nadalje ostvarivati značajne sportske dosege.

Bronca za Gabrijelu Tušinec

Gabrijela Tušinec, članica Karate kluba Bregana ostvarila je zapažen rezultat osvajanjem trećeg mjesta u kategoriji mlađih seniorki do 53 kg.

Osim Gabrijele, odlične borbe prikazali su Karlo Pejić i Ivan Bilić u kategoriji mlađih seniora do 68 kg, koji su poraženi u trećem, odnosno četvrtom kolu.

U juniorskoj kategoriji Dijana Ćosić je zabilježila jednu pobjedu i poraz, a Mateja Lučić je poražena u prvom kolu.

Skupština Samoborskog športskog saveza

Financijska strogoća u recesijskoj godini

Samoborski športski savez rekapitulirao je svoje prošlogodišnje aktivnosti u petak, 18. ožujka, na svojoj skupštini. Predsjednik Saveza Boris Makarun iskazao je zadovoljstvo brojnošću samoborske sportske obitelji i prošle godine ostvarenim rezultatima, a naglasio je i važnost donošenja Strategije razvoja sporta Grada Samobora 2012. – 2020. godine. Financijski dio izvješća završio je pak zadovoljstvom zbog plusa na žiro računu od 22 tisuće kuna, koji je prenesen u 2011. godinu, no od toga nikakve koristi neće imati Moto klub Samobor, Zrakoplovni klub Parafreek, Hokej klub Šišmiš, Kuglački klub Samobor – Uniqa i Športski bridge klub Samobor. Naime, za njih neće biti financijske potpore zbog, kako je rečeno, neudovoljavanja zahtjevima Saveza (nepotpuna programska dokumentacija, rad s mladima, vlastito borilište, registrirani natjecatelji...). Slična financijska sudbina čeka Trofej Grada Samobora i Tri kornera-elver, dok će financijsku podršku saveza dobiti Fašnički turnir u mini rukometu i Međunarodni judo kup. Novost je i da ove godine izgleda nema Olimpijskog fašnika dječjih vrtića pa su sredstva preusmjerna u KK Mladost, KK Breganu i Društvo za sportsku rekreaciju.

Tajnik saveza Juro Horvat upozorio je kako će se u recesijskoj godini voditi više računa o poslovanju i radu članica SŠS-a, no i da samoborski sportski kolektivi neće ostati zakinuti za iznose na koje su navikli. Tome bi trebala pripomoći i nedavno uspostavljena baza podataka koja će olakšati praćenje stanja klubova.