Bodovi ipak ostali u Bregani

Gledatelja 40

Sudac: Blažević

Pomoćnici: Benković i Žiljak (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Miković(11 – 11m), 1:1 Sokolović(21), 2:1 D. Celizić(58 – 11m), 2:2 Štulhofer(65), 3:2 Sokolović(78)

BREGANA: Vitko, Babojelić, Dan. Celizić (od 64. Galinec), A. Andabak, Makarun, Nider, Sokolović (od 79. Tančak), Kos, Grdanjski, Dam. Celizić, Tolić (od 74. Bašić)

DONJA KUPČINA: Peršin, Štulhofer (od 85. Mihaljević), I. Štulhofer, Brezović, Gerber, Stupljanec, Orečić (od 75. Veselinović), Krčelić, Marušić (od 61. Plivelić), Milković, Fratrić

Trener: Ivica Miković

Igrač utakmice: Miroslav Sokolović (Bregana)

Uzbudljiva utakmica s 5 pogodaka u kojoj svi bodovi ostaju u Bregani. Gosti već u 11. minuti s 11 metara dolaze do početne prednosti koju je desetak minuta kasnije anulirao Sokolović neobranjivim udarcem glavom. Domaćini do rezultatske prednosti dolaze početkom drugih 45 minuta kada je s bijele točke precizan Celizić. Štulhofer preciznim udarcem iz slobodnog udarca lovi Vitka na „spavanju“ te poravnava na 2:2. No, Sokolović svojim drugim golom u 78. minuti svojoj momčadi donosi tri boda, a sebi epitet igrača utakmice.

Bestovje – Jaska 0:5 (0:2)

Gosti projurili kraj domaćina

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Pomoćnici: Podolšak (Zdenci) i Mandić (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Barilo(11), 0:2 Lucić(29), 0:3 Režek(52), 0:4 Lucić(76), 0:5 Barilo(78)

BESTOVJE: Rebrović, Selimović, Pucak (od 46. Šarić), Pavlović, Čakarić, Žerjav, Avsec, Grgas, Bećirović (od 63. Iv. Ačkar), Borić, Softić (od 63. Gržan)

JASKA: Nežić, Šoić, Mašetić, A. Antunović, Tomašević, Vulje, Golubović (od 73. Noovsel), M. Antunović (od 88. Penić), Barilo, Režek, Lucić (od 78. Smičiklas)

Trener: Branko Mlinar

Igrač utakmice: Marijo Antunović (Jaska)

Uvjerljiv poraz doživjeli su igrači Bestovja na domaćem terenu. Gosti iz Jastrebarskog su pred osamdesetak gledatelja „peticom“ projurili kroz Bestovje i tako nanjeli 5. ovosezonski poraz igračima Vladimira Gržana. Kod gostiju najviše su se istaknuli Lucić i Barilo s po 2 gola.

Krašić – Rakitje 1:1 (0:1)

Bod za ostanak na liderskoj poziciji

KRAŠIĆ – Igralište Krašića

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Pomoćnici: Gvozdanović (Jaska) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Biškupić(13), 1:1 Mih. Novosel(65)

KRAŠIĆ: Mar. Novosel, Joha (od 45. D. Tukić), K. Penić, Ferenčić, Severinac, Mar. Penić, J. Tukić, Petković, Ivančić, Prstac, Mih. Novosel

Trener: Mate Ivančić

RAKITJE: Divković, Pavić, Horvat (od 25. Brekalo), Baksa, Martinčević, Nujić, Biškupić, Martinčević (od 72. Dorotić), Ladan, Martinović, Novačić (od 46. Jozić)

Trener: Ivan Balaško

Igrač utakmice: Marijan Petković (Krašić)

Vodeće Rakitje je remiziralo na gostovanju kod Krašića, ali su i drugoplasirani dinamovci „kiksali“ i osvojili samo bod tako da se poredak na čelu tablice nije promjenio. Goste je u početnu prednost doveo Biškupić, a na konačnih 1:1 u 65. minuti je postavio Novosel.

Novaki slobodni (Galgovo odustalo od natjecanja)

Nakon 17. kola vodi Rakitje s 39 bodova koliko ima i drugi Dinamo (J), Bregana je četvrta s 33, osmi su Novaki s 25, dok je Bestovje na jedanaestom mjestu s 22 boda.

KARATE - 3. Bushido karate kup prijateljstva - Peščenica, 13. ožujka

Izvrsni mladi kataši KK Samobor

U odličnoj organizaciji Karate kluba Bushido iz Zagreba, 13. ožujka je u ŠD Peščenica održan 3. Bushido karate kup prijateljstva. Na turniru je sudjelovalo 115 natjecatelja iz 19 klubova s područja cijele Hrvatske te iz Bosne i Hercegovine.

Uz karate klubove ove godine nastupila je i gradska reprezentacija Zagreba.

Turnir je održan u karate disciplini – kate, a nastupili su dječaci i djevojčice u dobi 7 - 14 godina. Konkurencija je bila izuzetno jaka, nastupilo je desetak osvajača medalja sa zadnjeg prvenstva Hrvatske, a trebalo je ostvariti i 4 - 5 pobjeda da bi se osvojila medalja.

Samoborski kataši su bili vrlo uspješni te osvojili ukupno 4 medalje, a Karate klub Samobor se svrstao na drugo mjesto po uspješnosti, odmah iza domaćina, Karate kluba Bushido.

Rezultati KK Samobor

Lucija Gečević – 3. mjesto učenice

Luka Meštrović – 1. mjesto mlađi kadeti

Luka Komes – 2. mjesto mlađi kadeti

Rebecca Smolčić – 2. mjesto mlađe kadetkinje

Nastupili su još Fran Trošelj, Kruno Fadljević, Nika Medved i Toni Vuković. Imali su odličan nastup, ali, nažalost, nisu uspjeli osvojiti medalju.

KARATE - 11. Slovenia Open - Laško, 12. ožujka

Zrin Pezer i Filip Kolarec brončani

Na poziv izbornika hrvatske kadetske karate selekcije u slovenskom Laškom na 11. Slovenia Openu nastupilo je troje samoborskih kadeta: Zrin Pezer, Filip Kolarec i Paskal Šimec.

U brojnoj i oštroj konkurenciji Zrin Pezer (kadeti do 57 kg) i Filip Kolarec (kadeti do 70 kg) uspjeli su nakon četiri pobjede i jednog poraza osvojiti brončano odličje. Paskalu nije uspjelo doći do medalje, ali je ostavio jako dobar dojam. Njegovo vrijeme dolazi, jer je tek nedavno postao kadet.