KOŠARKA - Juniori – 3. HRL – 3. kolo Samobor – Podsused 104:52 (40:28)

Prejako ih pritisnuli

SAMOBOR: Dašić, Bencek 3, Dragozet 10, Račić 2, Kalafatić 3, Imbert 29, Tokić 15, Šuvaković 17, Šandrk 2, Hribar 10, Vlašić 13, Šmit. Trener: Josip Vlah

PODSUSED: Jesenko 2, Ljubej 4, Pacak 3, Jelinčić, Batrla 9, Peremin, Marinković 11, Barl 6, Gudlek 10, Branjug, Tišlar 5, Granatir 2. Trener: Zauher

Juniori Samobora nastavljaju s pobjedama, a ovaj puta slave protiv ekipe iz Podsuseda s uvjerljivih 52 koša razlike. Na početku i nije krenulo tako sjajno. Iako Samoborci forsiraju čvrstu presing igru s brzim kontranapadima nakon 5 minuta igre i deset promašenih zicera još uvijek je rezultat 4:0 za goste. Tada je krenula serija od 17:0 za Samoborce, a do kraja utakmice gosti više ne mogu pratiti sve jači pritisak Samoboraca koji nakon odlične obrane u serijama postižu koševe za zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Imbert s 29 i Šuvaković sa 17 koševa te centar Tokić s 15 koševa i čak 17 skokova. Kod Podsuseda najučinkovitiji je bio Marinković s 11 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti - 1. HRL – 4. kolo Samobor – Rudeš 87:81 (45:32,77:77)

U produžetku derbi pripao Samoborcima

SAMOBOR: Srabotnak 5, Skok 9, Borić 5, Čižmešija 21, Belamarić 31, Sladić 16, Grubešić. Trener: Marin Sedlar

RUDEŠ: Šarić 4, Jurić 6, Čukman, Biondić 6, Delić 6, Ražov 25, Kušina 4, Miljković 2, Skorupan 28. Trener: N. Kukić

U derbiju kola sastale su se dvije neporažene ekipe Samobora i Rudeša iz Zagreba. Dok je prva četvrtina protekla u izjednačenoj igri, u drugoj četvrtini Samoborcima je sve ulazilo u koš, tako da su u jednom trenutku imali najveću prednost od 17 koševa. U drugom poluvremenu gosti igraju sve bolje i pomalo tope prednost Samoboraca. U zadnjoj minuti Samoborci ostaju bez koša, dok gosti sa 4 uzastopna koša izjednačuju, a u zadnjem napadu imaju i šut za pobjedu, koji na sreću Samoboraca ne pogađaju. U produžetku ipak smireniji Samoborci vođeni playem Belamarićem ostvaruju zasluženu pobjedu za vodeće mjesto lige. Kod Samoboraca odlično su odigrali Belamarić s 31, Čižmešija s 21 i Sladić sa 16 koševa. Kod Rudeša istakli su se Skorupan s 28 i Ražov s 25 koševa.

KARATE - 9. Karate fest - Virovitica Open 2011 – Virovitica, 5. ožujka

15 medalja Samoborcima

Na 9. po redu tradicionalnom međunarodnom turniru u Virovitici okupilo se nešto više od 650 karateka Hrvatske, Mađarske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Slovenije. U tom brojnom društvu nastupilo je i dvadesettroje mladih karatistica i karatista Karate kluba Samobor predvođenih seniorom Dariom Svetićem, koji je nastupio u otvorenoj kategoriji.

U žestokoj i brojnoj konkurenciji mlade Samoborke i Samoborci su pokazali svoju kvalitetu te u konačnici osvojili pregršt medalja: 4 zlata, 2 srebra i 9 bronci. Stručno vodstvo kluba može itekako biti zadovoljno nastupom ove sjajne mlade generacije samoborskih sportaša, koja garantira još dugi niz uspješnosti najtrofejnijeg samoborskog sporta.

REZULTATI KARATE KLUBA SAMOBOR

- ZLATNE MEDALJE: ženski kata team učenica (Lana Kovačić, Nika Medved, Lucija Gečević), muški kata team ml. kadeta (Luka Meštrović, Luka Komes, Toni Vuković), Leon Henč i Zrin Pezer

- SREBRNE MEDALJE: Ian Baždar i Leon Kramarić

- BRONČANE MEDALJE: Lucija Gečević, Rebecca Smolčić, Antonio Despot, Dorijan Romić, Leonard Šogorić, Emil Vrkljan, Zrinka Pezer, Filip Kolarec i Dario Svetić

S.S.

STOLNI TENIS - 2. utakmica 9. kola 3. HSL Regija srednja Hrvatska

Uspjeh u Jastrebarskom

U četvrtak, 3. ožujka, odigrana je druga utakmica 9. kola 3. Hrvatske stolnoteniske lige Regija srednja Hrvatska, Samobor je kao gost igrao u Jastrebarskom i pobijedio ekipu Jaske sa 4:0. Deseto kolo se igra 12. ožujka, a Samoborci su domaćini Dugom Selu 2 i Velikoj Gorici 2.

Rezultati:

Boris Crnilo - Stanko Eskulić 0:3, Lovro Tomac - Hrvoje Mihalić 1:3, Tomislav Ciban - Krunoslav Znika 1:3, parovi Lovro Tomac & Boris Crnilo - Stanko Eskulić & Hrvoje Mihalić 0:3.