KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 19. kolo Rudeš – Samobor 82:92 (41:48)

Presudilo iskustvo Samoboraca

SAMOBOR: Bogut, Gionechetti, Šilobod 2, Hrvoj 10, , Bekavac 15, Češkić, Nakić 21, Gašparac 9, Han 8, Vlaić 5, Vučković 22. Trener: Milan Ličina

RUDEŠ: Rački 3, Bačurin 25, Jelaska 14, Devčić 11, Galić 6, Štimac 2, Brozović 2, Župan, Čutuk, Mihaljević, Pavković 8, Grabarić 11. Trener: Z. Bačurin

I druga pobjeda zaredom u gostima, odnosno treća u nizu seniora Samobora protiv ekipe Rudeša iz Zagreba. Mnogo šira klupa Samobora dozvolila im je da započnu utakmicu s drugom petorkom, što koriste domaćini i krajem prve četvrtine imaju 4 koša viška. U drugoj četvrtini prva petorka Samoboraca odlično igra i do poluvremena ostvaruje 7, a do polovice zadnje četvrtine 20 koševa prednosti. Tada ponovo igraju rezerve Samoboraca tako da domaćini uspijevaju tek prepoloviti svoj siguran poraz. U pobjedi Samobora ponovo su briljirali Vučković s 22 i Nakić s 21 košem. Solidnu partiju pružili su i Bekavac s 15, Hrvoj s 10 i Gašparac s 9 koševa i 10 asistencija. Kod Rudeša jedina svjetla točka bio je veteran Bačurin s 25 koševa, dok ostali mlađi jednostavno nisu mogli parirati iskusnijima Samoborcima. U 20. kolu u Samoboru gostuje momčad Siska. Igra se u subotu, 12. ožujka, u SD Samobor.

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 1. kolo Samobor – Selekcija Zagrebačke županije 88:71 (49:38)

Pregazili ih u startu

SAMOBOR: Belamarić 2, Smolčić 18, Mandalinić 3, Dragozet 6, Imbert 27, Levanić 4, Džimbeg 10, Šuvaković 16, Jardas 2. Trener: Marin Sedlar

KSZŽ: Topalović 5, Drvenkar 3, Petreković, Dadić, Bingula 22, Grgošević 3, Ćosić 4, Turkalj 7, Mušan 8, Majcunić 19, Pokrajac, Pavičić. Trener: Silvije Jenkač

Već u prvoj četvrtini Samoborci su čvrstom obranom i brzim kontranapadima s čak 30 uknjiženih koševa dali do znanja tko će pobijediti. Do kraja utakmice u nešto slabijem ritmu rutinirano dolaze do uvjerljive pobjede protiv selekcije Košarkaškog saveza Zagrebačke županije. U pobjedi Samoboraca istakli su se Imbert s 27, Smolčić s 18 i Šuvaković sa 16 koševa. Kod gostiju najučinkovitiji su bili Bingula s 22 i Majcunić s 19 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – 3. kolo Šanac – Samobor 56:57 (30:29)

Dramatična završnica pripala Samoboru

SAMOBOR: Srabotnak, Skok, Guberina, Borić, Čižmešija 7, Korade 15, Belamarić 12, Sladić 23. Trener: Marin Sedlar

ŠANAC: Lukačić S. 31, Požar 8, Sanković 2, Lukačić K., Peris, Mišić, Kos 8, Štefanac, Trajanovski, Janeković 7. Trener: V. Đukić

Mlađi kadeti Samobora ubilježili su i treću pobjedu u nizu, ovaj puta na vrućem terenu u Karlovcu protiv ekipe Šanca u izuzetno zanimljivoj i dramatičnoj završnici. Gotovo cijelu utakmicu ekipe se smjenjuju u vodstvu, da bi tri minute prije kraja najbolji Samoborac Sladić s 8 povezanih koševa donio malu prednost svojoj ekipi. Iako do kraja utakmice Samoborci ostaju bez pogotka, domaćini u dva navrata uspijevaju iz slobodnih bacanja doći na koš zaostatka, a sa istekom utakmice suci im poklanjaju još dva slobodna bacanja, koja na sreću Samoboraca promašuju, tako da na kraju Samoborci minimalno, ali ipak zasluženo slave. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Sladić s 23 i Korade s 15 koševa. Kod Šanca najučinkovitiji je bio S. Lukačić s 31 košem.

KYOKUSHINKAI KARATE - 6. Zemplen kup – Satoraljaujhely, 26. veljače

Samoborci se okitili medaljama

Šesti po redu Zemplen kup održan je 26. veljače u mađarskom gradu Satoraljaujhely na sjeveroistoku Mađarske u organizaciji mađarskog ogranka IKO Matsushima Kyokushinkaikan.

Hrvatski ogranak ove organizacije i Hrvatski kyokushinkai savez na ovom su natjecanju predstavljali članovi KKK Domenica Sveta Nedelja: Ivan Turčin, Lucijan Barać, Dora Mlinarić, Ante Bulaja i Emil Šikac.

Ivan Turčin i Lucijan Barać nastupili su u teškoj kategoriji starijih kadeta, gdje je Ivan osvojio 1. mjesto, a Lucijan 2. mjesto.

Dora Mlinarić je nastupila u teškoj kategoriji starijih juniorki i zauzela 3. mjesto.

Ante Bulaja i Emil Šikac nastupili su u teškoj kategoriji stariji juniora, gdje je Ante osvojio 3. mjesto.

Pored dobrog nastupa i uz osvojene medalje, ovaj turnir je i dobar uvod u domaća natjecanja kroz Hrvatsku kyokushinkai ligu, koja sezonu 2011. započinje turnirom u Sisku, 19. ovog mjeseca.

Album fotografija sa 6. Zemplen kupa potražite na Facebook profilu pod imenom: Karate Kyokushinkai.

Više o radu IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska te klubova Domenica Sveta Nedelja i Fortis Samobor saznajte na www.karate-kyokushinkai.hr, kao i na mob. 091/5122-079 i 098/747-026.