KARATE - Prvenstvo Hrvatske za učenike - Jastrebarsko, 26. veljače

Vidi se lijep napredak

U subotu, 26. veljače, je u Jastrebarskom održano Prvenstvo Hrvatske za učenike u borbama. Sudjelovalo je 270 natjecatelja, a karataši KK Samobor nastupili su s 10 natjecatelja i popravili prošlogodišnji uspjeh, osvojivši 2 srebrna odličja i tri plasmana među prvih 8.

Nakon prošlogodišnjeg, pomalo iznenađujućeg srebra u kategoriji učenika +42 kg, Leonard Šogorić je ovaj puta pokazao da postaje jedna od karika samoborskog kluba od koje se u budućnosti mogu očekivati izuzetno visoki dometi. Leonard je u prve dvije borbe deklasirao protivnike prije isteka vremena rezultatima 8-0, sljedeće dvije borbe je riješio također vrlo glatko, da bi tek u polufinalu imao dostojnog protivnika kojeg je pobijedio poenom pred kraj borbe. U finalu je nakon 1-1 u regularnom dijelu tek u produžetku izgubio od ovaj puta boljeg natjecatelja iz Vukovara.

U kategoriji učenika do 34 kg Dorijan Romić je također osvojio drugo mjesto. Dorijan je nakon uvjerljive uvodne pobjede na najtežem ispitu bio u drugom kolu, gdje je pobijedio tek nakon sudačkog izjašnjavanja. Ta pobjeda kao da je Dorijanu "dala krila" pa je sljedeće tri borbe glatko pobijedio. U finalnom meču Dorijan je izgubio u zadnjoj sekundi zbog prejakog udarca.

Treba naglasiti kako su ove dvije medalje posebnog sjaja, jer su te dvije kategorije bile najkvalitetnije, s 49, odnosno 42 natjecatelja.

Antonio Despot, Ian Baždar i Fabijan Čakanić su nakon dvije pobjede posustali u četvrtfinalu, ali su pokazali velik napredak u odnosu na prošlu godinu, kada su poraženi u prvim kolima.

Lyon Nenadić, Leon Henč i Luka Peles su nakon uvodnih pobjeda morali priznati nadmoć svojim protivnicima, dok su Helena Škreb i Mark Knezović izgubili u prvom kolu.

Treneri Davor Cipek i Davor Mrzak, koji su bili s natjecateljima, ističu kako je ovo veliki rezultat, jer je ovo bilo najkvalitetnije PH za učenike do sada održano. Broj natjecatelja se u odnosu na prvo PH za ovaj uzrast iz 2008. godine popeo sa 132 na 270 natjecatelja.

MALI NOGOMET - Malonogometna lig "Kerestinec – 2011"

Kreće se 15. ožujka.!

Malonogometna liga seniora "Kerestinec – 2011" kreće 15. ožujka u SC Čičak u Kerestincu. Utakmice će se odigravati u večernjem terminu utorkom i petkom, a uplata kotizacije od 2.000 kn po momčadi i prijave vrše se do 12. ožujka, kada će se održati i izvlačenje skupina, u Bistrou Bačvica u Ježdovcu.

Sve ostale informacije mogu se dobiti i na telefone 098/392-077 i 091/7922851.