KOŠARKA - Seniori – A2 liga - 17. kolo Samobor – Gorica 73:67 (37:45)

Najiskusniji donijeli preokret

SAMOBOR: Bogut 6, Moćan, Gionechetti 2, Šilobod 11, Hrvoj 4, Vučković 17, Češkić, Nakić 17, Gašparac 11, Han 4, Vlaić 1, Levanić. Trener: Milan Ličina

GORICA: Bogovac 2, Gazić 3, Rubin 16, Bahun 2, Lasić 5, Lovrić 11, Stipanović 3, Habljak, Dmitrović 3, Puljak 16, Vodopija, Kuga 6. Trener: Silvio Jenkač

Od samog početka gosti iz Gorice imaju prednost, koja je u nekoliko navrata iznosila i desetak razlike. Međutim Samoborci se ne predaju već odličnom obranom i sigurnijim napadima u drugom poluvremenu postepeno smanjuju razliku. Konačno, u zadnjoj minuti Samoborci dolaze do prvog izjednačenja na utakmici 67:67. U zadnjoj minuti Samoborci debljih živaca serijom od 6 uzastopnih koševa dolaze do prvog vodstva i zaslužene pobjede protiv odlične ekipe iz Gorice. U zadnjoj odlučujućoj četvrtini sav teret pao je na najiskusnije Samoborce Gašparca i Vučkovića, koji postižu svih dvadesetak koševa Samoboraca u samoj završnici. Uz Vučkovića sa 17 koševa, te Gašparca s 11 koševa, odličnu rolu u prvom poluvremenu pružili su Nakić sa 17 koševa i 11 skokova te Šilobod s 11 koševa i 7 skokova, i to za samo 10 minuta igre. Kod Gorice najučinkovitiji su bili Puljak i Rubin, oba s po 16 koševa.