KOŠARKA - Seniori – A2 liga - 16. kolo Zrinjevac – Samobor 91:86 (50:42)

Na korak do iznenađenja

SAMOBOR: Bogut 4, Moćan 7, Gionechetti 3, Češkić, Hrvoj 4, Bekavac 19, Vučković 11, Nakić 17, Gašparac 7, Han 9, Vlaić 5, Levanić. Trener: Milan Ličina

ZRINJEVAC: Linde 2, Proleta 8, Tomić, Prgomet 26, Vranić 8, Katura 23, Guzobad, Penić 11, Palinić, Livajić 11, Čulek 2, Mornar. Trener: N. Nikolić

Vodeća ekipa prvenstva Zrinjevac iz Zagreba cijelu utakmicu ima nekoliko koševa prednosti koje uspješno brane preko raspoloženih strijelaca Prgometa i Kature. U nekoliko navrata Samoborci su imali priliku za preokret, a zadnja je bila dvadesetak sekundi prije kraja utakmice kod 3 koša prednosti za domaćina, kada je na Samoborcu Moćanu bio namjerni prekršaj. Ipak, domaćini imaju sreće, jer Samoborci promašuju oba bacanja, a odmah zatim pri pokušaju trice za produžetak suci im dosuđuju korake. Nakon toga domaćini iz kontranapada postignutim košem samo potvrđuju svoju važnu pobjedu za potvrdu prvog mjesta. Inače u izuzetno kvalitetnoj utakmici kod Samoboraca istakli su se Bekavac s 19 koševa, te Nakić s 17 koševa i 11 skokova. Kod domaćina, koji su postigli čak 10 trica, najučinkovitiji su bili Prgomet s 26 i Katura s 23 koša, od čega svaki po 4 trice.

KOŠARKA - Seniori – C2 liga – 6. kolo Samobor II – Bosco II 77:66 (42:26)

Nadigrali ih iskustvom

SAMOBOR II: Dašić 3, Bencek 7, Gionechetti 23, Kleščić I., Kalafatić, Šmit, Levanić 34, Kleščić V. 10, Vlašić. Trener: Josip Vlah

BOSCO II: Banić 3, Anić 11, Skokna 6, Bosnić 15, Janović 10, Gajski 9, Šarinić 2, Črnelč, Lupinski 6, Vrdoljak 4. Trener: Jovanović

Mlađi seniori Samobora došli su do teške, ali zaslužene pobjede protiv ekipe Bosca II iz Zagreba. Gotovo cijelu utakmicu Samoborci imaju desetak koševa prednosti. Gosti se ne predaju i presingom 3 minute prije kraja dolaze do izjednačenja rezultata. Tada sve akcije Samoboraca idu pod koš preko iskusnog Levanića, koji s 10 uzastopnih koševa vraća rezutat na desetak razlike za zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca, uz Levanića s 34 koša, istakao se učinkovitošću i Gionechetti s 23 koša. Kod gostiju naučinkovitiji je bio Bosnić s 15 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – kval. 3. kolo Samobor – Dugo Selo 76:62 (33:35)

A sad po 7. mjesto

SAMOBOR: Srabotnak 2, Crnica, Skok 12, Vrbančić, Belamarić 22, Korade 8, Guberina, Borić 3, Sladić 11, Čižmešija 18. Trener: Nenad Tišma

DUGO SELO: Sesar, Joka 8, Meštrić, Kostanjevac, Čuže 4, Grgošević 33, Dokić 2, Vukšan, Perko, Bebek 1, Čičak 14. Trener: Jozo Jurković

Mlađi kadeti Samobora još jednom su odigrali odličnu utakmicu te na kraju uvjerljivom i zasluženom pobjedom ostvarili drugo mjesto u skupini i priliku da u ligi za plasman od 7. do 14. mjesta ostvare eventualno uspjeh kao i prošle godine, tj. 7 mjesto u 1. HRL za mlađe kadete. Iako se prvo poluvrijeme igralo u egalu, Samoborci u drugom poluvremenu malo jačom obranom i brzim kontranapadima vrlo brzo ostvaruju veću prednost za mirniju završnicu. U ekipi Samoboraca istakli su se Belamarić s 22 i Čižmešija s 18 koševa. Kod Dugog Sela najučinkovitiji je bio Grgošević s 33 koša.