Pomoćnici: Žiljak (oba iz Zaprešića) i Kakša (Bistra)

BREGANA: Vitko, I. Andabak, Nider, Makarun, A. Andabak, Tančak (od 70. Ivandić), Dan. Celizić, Ovčarić, Župančić (od 57. Babojelić), Kovačić (od 78. Šeperić), Grdanjski (od 78. Radovanić)

Trener: Franjo Šeperić

KRAŠIĆ: J. Penić, Bakarić, K. Penić (od 72. Tukić), Ferenčić, Ma. Penić, Severinac, Prstac, Novosel, M. Tuček, Petković, M. Penić

Trener: Ivan Županac

Igrač utakmice: Tomislav Župančić (Bregana)

Bez streljiva su ostali igrači Bregane koji nisu iskoristili malobrojne prigode u lošoj utakmici koju su pružile obje momčadi. Za domaćine možemo izdvojiti samo dvije izgledne prilike i to obje u prvom dijelu. Prvo je Župančić iz slobodnog udarca zaprijetio Peniću, a zatim je najbolju priliku za domaćine zapucao Ovčarić udarcem kraj vrata gostiju.

Novaki – Pušća 6:0 (2:0)

Potop u zadnjih 10 minuta

NOVAKI – ŠRC Novaki

Gledatelja 70

Sudac: Milašinčić (Jaska)

Pomoćnici: Grdaković (Zdenčina) i Drkulec (Lučenica)

Strijelci: 1:0 Gotovac(2), 2:0 Mujić(34), 3:0 Đumlija(79), 4:0 Bajan(84), 5:0 Žagar(86), 6:0 Gotovac(88)

NOVAKI: Cerle, Živković (od 79. Pirih), Đumlija, Lešković, Bura, Gerenčer (od 70. Žagar), Šoštarić (od 64. Vidak), H. Petković, Mujić (od 58. Bajan), Guštin, Gotovac

Trener: Zvonko Rudelić

PUŠĆA: Jelačić, Bačan, Gorupec, Bernardić, T. Peharec, N. Peharec, Barilović, Bzik, Nemčić, Studak, N. Jelačić

Trener: Željko Zornjak

Igrač utakmice: Ivan Gotovac (Novaki)

U susretu momčadi iz sredine tablice uvjerljiva pobjeda Novaka od 6:0. Domaćini su do poluvremena vodili samo 2:0, ali je potop gostiju uslijedio u zadnjih 10–ak minuta kada je Jelačić čak 4 puta morao u mrežu po loptu.

Rakitje – Dinamo (J) 2:0 (1:0)

Ubjedljivo i sigurno

RAKITJE – Igralište u Rakitju

Gledatelja 200

Sudac: Gvozdanović

Pomoćnici: Solenički (oba iz Jastrebarskog) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Biškupić(40), 2:0 D. Martinčević(55)

RAKITJE: Barun, Pavić, Horvat, D. Martinčević (od 88. Raić), Biškupić (od 85. Brekalo), K. Martinčević, M. Barun (od 58. Boras), Ladan, Martinović, Golub, Hlevnjak (od 74. Miholić)

Trener: Vladimir Tuweg

DINAMO JAKOVLJE: Grgac, Eldić (od 76. Hribar), Kukec, Jelić, Malić, Kovačiček, Kovačec, Eršek (od 82. Jedvaj), Solenički, Šipek, Šimunić

Trener: Adam Mijatović

Igrač utakmice: Avgustin Martinović (Rakitje)

U derbiju kola pobjeda je pripala domaćinu koji se ovom pobjedom izjednačio na vrhu tablice s dosadašnjim liderom prvenstva, Dinamom iz Jakovlja. Svih 90 minuta Rakitje je bilo bolja momčad i to su prvi puta okrunili u 40. minuti kada Biškupić koristi asistenciju Pavića i posprema loptu iza Grgaca. Potvrda pobjede stigla je početkom drugog dijela kada Martinović „krade“ loptu na sredini terena i izvrsno upošljava Martinčevića koji je precizan za konačnih 2:0.

Bestovje – Sloga (B) 0:4 (0:2)

Lagana pobjeda susjeda iz Brezja

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Jurinčić (Lug)

Pomoćnici: Pavić (Kerestinec) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 0:1 D. Karabelj(30), 0:2 D. Karabelj(35), 0:3 M. Vrdoljak(55), 0:4 Jurić(77)

BESTOVJE: Antolić, Selimović, Ačkar, Pavlović, Mikek (od 65. Lukač), Večerić, Sastić, Bećirović (od 65. Šarić), Letinčić, Borić, Softić

Trener: Vladimir Gržan

SLOGA BREZJE: Jelić, R. Karabelj, Sabljić, Jurić, Lovrić, H. Struhak, D. Karabelj, M. Vrdoljak, D. Struhak (od 72. Jankavić), Borak, Dejanović (od 84. Burnik)

Trener: Dragutin Kuhtić

Igrač utakmice: Dragan Jelić (Sloga)

U susjedskom derbiju lagana pobjeda gostiju iz Brezja. Već do poluvremena igrači Sloge vode 0:2 golovima Karabelja, dok su se u nastavku u listu strijelaca upisali Vrdoljak i Jurić za uvjerljivo slavlje pete momčadi prvenstva.

Nakon 13. kola vodi Dinamo (J) s 29 bodova koliko ima i drugo Rakitje, Bregana je treća s 26 bodova, Novaki su deseti s 18, dok je Bestovje na jedanaestom mjestu sa 17 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 13. kolo

Sloga (K) - Klokočevac 0:0

Bod uz puno sreće

KRIŽ – Igralište Sloge

Sudac: Kušter (Zaprešić)

Pomoćnici: Matić (Zaprešić) i Grgurić Brdovec)

SLOGA KRIŽ: Moguljak, Pogorski, Vorel, Sokolić, Korman, Đerek (od 49. Bradić), Bosankić, Bubenik (od 81. Mejšurić), Marijanić, Kovačević, Karašić

Trener: Patrik Oković

KLOKOČEVAC: Đurđević, Bošnjak (od 87. Kovačić), Ćosić, Janjić, Janžić, Lehpamer, Kušter, Matijaščić (od 90. Radulović), Žabčić (od 60. Gestić), Beloša, Sokolović

Trener: Ferdo Kamenčić

Igrač utakmice: Hrvoje Janjić (Klokočevac)

Uz puno sreće igrači Klokočevca iz Križa donose bod. Domaćini su napadali svih 90 minuti, dok su se gosti orijentirali na kontre iz kojih su rijetko ugrožavali domaćeg vratara Moguljaka. Ovim bodom Klokočevac se izjednačio s predposljednjim Zrinskim i slijedeće kolo u kojem se sastaju upravo ta dva kluba odlučiti će kome će pripasti posljednje mjesto tablice.

Zrinski Tehnovent – TOP 1:3 (0:1)

Pobijedili sami sebe

FARKAŠEVAC – Igralište Široki grm

Gledatelja 60

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Grdaković (Donja Zdenčina) i Čunović (Gornja Zdenčina)

Strijelci: 0:1 Dekalić(1 – ag), 1:1 Blažević(51), 1:2 I. Meglajec(78), 1:3 Šicl(87 – ag)

ZRINSKI TEHNOVENT: Levak, Petrić, Mataušić, Ramić, Dekalić (od 80. M. Jagodić), Kovačević, Šicl, D. Jagodić (od 77. Ištuk), Blažević (od 88. Trnar), Murić, Mandir

Trener: Damir Dragozet

TOP: Bugarin, Filipi, Lisec (od 90. Maceković), G. Meglajec (od 60. Hržić), Marijan, Fabek (od 90. Kalman), Vratarić, Vukas (od 62. Puntarec), Žlender, I. Meglajec, Jordan

Trener: Milan Končarević

Igrač utakmice: Marijan Jordan (TOP)

U susjedskom dvoboju domaćini su uspjeli s 2 autogola pobjediti sami sebe. Već u prvoj minuti Dekalić neoprezno skreće loptu i ona neobranjivo završava iza Levaka. Farkševčani se u igru vraćaju početkom nastavka kada Blažević poravnava rezultat na 1:1. Gosti drugi put u minimalnu prednost dolaze u 78. minutigolom Meglajeca, a točku na i nekoliko minuta prije kraja susreta postavlja Šicl koji mijenja smjer lopti i vara Levaka za konačnih 1:3.

Nakon 13. kola vodi Dinamo Hidrel s 29 bodova, drugi je BSK s 27, TOP je treći s 25, dok su Zrinski Tehnovent i Klokočevac petnaestom i šestnaestom mjestu s 8 bodova.

KOŠARKA - Kadeti – 1. HRL – 3. kolo Dubrava – Samobor 75:45 (37:21)

Teško postizali koševe

DUBRAVA: Bjelanović 2, Nimac 10, Barac M. 3, Bešlić 9, Barac D. 14, Nakić 4, Pešut 8, Mandurić, Šimović 17, Raguž 8.

SAMOBOR: Jardas, Vranić 9, Mandalinić 4, Dragozet, Levanić 2, Imbert 8, Džimbeg 5, Šuvaković K. 11, Rendulić, Šuvaković I. 6. Trener: Marin Sedlar

Protiv čvrste obrane domaćina Samoborci vrlo teško postižu koševe. Dubravaši do kraja treće četvrtine imaju solidnih petnaestak koševa prednosti, koje protiv zamjena Samoboraca u zadnjoj četvrtini duplaju za zasluženu i uvjerljivu pobjedu. Kod Samoboraca jedini dvoznamenkasti je bio Karlo Šuvaković s 11 koševa. Kod Dubrave najučinkovitiji je bio Šimović s 17 koševa.

U narednom kolu Samobor na svom terenu dočekuje Maksimir. Susret se igra u nedjelju, 14. studenoga, u 16:20 sati u SD Samobor.

KOŠARKA - Prvenstvo OŠ liga '98. - 1. HRL - 7. kolo Pešća – Samobor 26:19 (17:11)

Zakazali u zadnjoj četvrtini

PEŠĆA: Slana 6, Kolarević, Jurić, Paleka 11, Brzica, Orenda 5, Dokmanović, Pavić, Banožić, Rudeš, Mustać, Dragović, Đurić, Segarić 4.

Trener: Đ. Zatezalo

SAMOBOR: Srabotnak 6, Tadić, Vrbančić, Grubešić, Kupres, Škiljan 2, Matijaščić, Antolović 2, Čižmešija 3, Marković, Čakanić, Čipek 2, Iviček 4.

Trener: Mirko Mandalinić

Najmlađi Samoborci izgubili su u sedmom kolu lige od Pešće, i to tako da su potpuno zakazali u zadnjoj četvrtini ne postigavši nijedan koš. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Srabotnak sa 6 i Iviček sa 4 koša. Kod Pešće najbolji je bio Paleka s 11 koševa.

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 13. kolo

Savski Marof - Samobor 1:5 (0:5)

Nemoćni protiv lidera

SAVSKI MAROF – Igralište Savskog Marofa

Sudac: Pajač (Sveti Ivan Zelina)

Pomoćnici: Horvatić (Zaprešić) i Merkaš (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Brujić(1), 0:2 Grgečić(18), 0:3 Mraković(20 – ag), 0:4 Grgečić(26), 0:5 Hainešek(32), 1:5 Mraković(47)

SAVSKI MAROF: Habazin, Lepesić, Vulić, Leskovar, Mraković, Dumbović, Ladan, Štrbac (od 46. A. Đeno), Pavlić (od 61. Žerjavić), Gregurić, Ž. Đeno

Trener: Dražen Jambrečina

SAMOBOR: F. Štefković, Frajt, Hainešek, Salopek, Ivkočić (od 46. Naglić), Novoselac, I. Štefković (od 74. Čejvan), Novak, Mišura, Grgečić (od 46. Puškarić), Brujić

Trener: Zdenko Jedvaj

Igrač utakmice: Matija Grgečić (Samobor)

Lagani posao za igrače Zdenka Jedavaja s druge strane Save. Okrnjena momčad domaćina kojoj je nedostajalo nekoliko standardnih igrača već je nakon pola sata igre bila u rezultatskom minusu od 5 golova. Seriju je već u 1. minuti otvorio Brujić, a ubrzo su mu se pridružili Grgečić (2 puta) i Hainešek. Gostima je pomogao i Mraković autogolom, ali je isti igrač u nastavku uspio postići i pogodak u „pravu“ mrežu za konačnih Savski Marof - Samobor 1:5.

Polet (B) – Sava 2:3 (0:1)

Poletna Sava

BUŠEVEC – SRC Zvrnik

Sudac: Kos (Kutina)

Pomoćnici: Vlašić (Donja Vlahinička) i Turkalj (Kutina)

Strijelci: 0:1 Bencalić(5), 1:1 I. Rožić(51), 1:2 Gavran(57), 1:3 Bencalić(71), 2:3 I. Rožić(84)

POLET BUŠEVEC: Klasnić, Sabljo, Stuparić (od 66. Barišić), Kovačević, J. Rožić, Sučić, Lovrić (od 74. Šimun), Petravić (od 41. Pobor), Mikulinec, I. Rožić, Vidak

Trener: Vlado Benšak

SAVA: Kožarec, Kukolja, Drenški, Golemović, Rogić, Čakanić, Bencalić (od 90. Golubović), Prelec, J. Matošević (od 83. Filipović), M. Matošević, Gavran

Trener: Petar Ignjatić

Igrač utakmice: Miljenko Bencalić (Sava)

Trinaesto kolo bilo je sretno za igrače Save koji se sa gostovanja u Buševcu vraćaju s punim pljenom. Već u 5. minuti igrač utakmice Bencalić bježi domaćoj obrani i pogađa za 0:1. Prednost gostiju traje sve do početka nastavka kada domaći kapetan Rožić glavom poslije kornera vraća utakmicu na rezultatski početak. Strmčani ubrzo golom Gavrana iz slobodnog udarca ponovne vode, a prednost na sigurnih 1:3 povećava Bencalić svojim drugim golom u 71. minuti. Domaćini su do kraja susreta uspjeli samo ublažiti poraz, strijelac je ponovno bio Rožić.

Nakon 13. kola vodi Samobor s 34 boda, druga je Mladost (P) s 32, dok je Sava na devetom mjestu s 18 bodova.

Grad Samobor podržao sportske inicijative iz Svetog Martina pod Okićem i Galgova

Predložena dogradnja dvorane i novo nogometno igralište

Rukometni klub Sveti Martin iz Svetog Martina pod Okićem uputio je Gradu Samoboru zamolbu za uvrštenje školske sportske dvorane Osnovne škole Mihaela Šiloboda u plan kapitalne izgradnje za proširenje sportske dvorane s dimenzijama rukometnog igrališta. Ozirom na dugogodišnju tradiciju rukometnog kluba iz Svetog Martina pod Okićem i zbog uvjeta natjecanja (klub samo tri do četiri utakmice može odigrati na otvorenom igralištu) zamolba je prihvaćena te će se krenuti u realizaciju predloženog u 2011. godini. Proširenjem školske sportske dvorane riješio bi se problem putovanja za sve selekcije rukometnog kluba, a ostalim sportskim udrugama mjesnih odbora koji gravitiraju Svetom Martinu pod Okićem pružila bi se mogućnost realizacije sportskih programa u toj dvorani, bez dodatnih troškova putovanja u Samobor.

I Nogometni klub Galgovo uputio je Gradu Samoboru zamolbu za financijsku potporu za otkup zemljišta za izgradnju novog nogometnog igrališta u svom mjestu. Obzirom na tradiciju nogometnog kluba iz Galgova te postignute uspjehe nižih uzrasnih kategorija, kao i uvjeta natjecanja, klub traži pomoć u otkupu zemljišta koje se nalazi nasuprot sadašnjeg nogometnog igrališta. Naime, postojeće igralište nalazi se na zemljištu u privatnom vlasništu i ne zadovoljava propisane dimenzije za odigravanje nogometnih utakmica (nije dovoljno široko) pa klub svoje utakmice unatrag dvije godine igra u Klinča Selu. Grad Samobor podržao je inicijativu NK Galgovo za otkupom zemlje (oko 2500 m2) te će pokušati osigurati financijska sredstva za otkup predloženog zemljišta.

I.H.

KARATE - Zajedničke pripreme članova Karate saveza Zagrebačke županije

Zajedno do što boljih rezultata

Proteklog su vikenda (od 5. do 7. studenoga) u dvorani za borilačke sportove OŠ Bogumila Tonija održane zajedničke pripreme klubova Karate saveza Zagrebačke županije. Prvi trening je održan u petak, dok su u subotu i nedjelju održana po dva treninga. Pripreme su organizirane u namjeri da klubovi iz naše županije na nadolazećim prvenstvima Hrvatske za kadete, juniore i mlađe seniore postignu što bolje rezultate. Naime, 14. studenoga u Rijeci će biti održano državno prvenstvo za kadete i mlađe seniore, dok će se 20. studenoga u Ivanić Gradu natjecati juniori. Instruktor županijskog Karate saveza Davor Mrzak, koji je i vodio pripreme, smatra da su svi natjecatelji u dobroj formi te da se od njih može očekivati između 10 i 15 osvojenih medalja.

I.H.

KOŠARKA - Seniori – A2 liga - 5. kolo Samobor – Zrinjevac 71:80 (33:39)

Ulovili ih pa se spetljali

SAMOBOR: Bogut 7, Radičev 6, Gionechetti 2, Šilobod 2, Hrvoj 3, Bekavac 8, Matić 3, Nakić 13, Gašparac 20, Han 3, Begić 4, Levanić. Trener: Milan Ličina

ZRINJEVAC: Linde, Proleta 14, Tomić, Prgomet 10, Vranjić 15, Kralj 15, Guzobad 7, Penić 6, Čulek, Livajić 13, Jurišić, Pavlinić. Trener: Josip Sesar

Samoborci su ušli u utakmicu s katastrofalnim šutom, tek dva ubačaja u prvih osam minuta i minus 13 koševa na kraju prve četvrtine. U drugoj četvrtini razigrali su se Samoborci i do poluvremena smanjuju na 6 razlike. Drugo poluvrijeme Samoborci se trude preokrenuti rezultat te 5 minuta prije kraja preko Gašparca smanjuju na samo koš zaostatka. Međutim, tada nespretno gube nekoliko lopti u napadu, što kažnjava sa 6 uzastopnih koševa gostujući igrač Kralj za novo vodstvo od 7 razlike, koje je na kraju bilo dovoljno za zasluženu pobjedu Zrinjevca.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Gašparac s 20 koševa te Nakić s 13 koševa i 12 skokova. Kod Zrinjevca odlično su odigrali Kralj i Vranjić, oba s po 15 koševa.

U 6. kolu Samobor gostuje kod Gorice. Susret se igra u nedjelju, 14. studenoga, u 19:15 sati u Velikoj Gorici.

Sveta Nedelja Vikingsi iznenadili na 1. Hrvatskom međunarodnom turniru – Crobowl

Na svom prvom turniru - drugi!

Sveta Nedelja Vikings, klub američkog nogometa koji djeluje na području Svete Nedelje, ali ima nekoliko aktivnih članova i iz Samobora i zagrebačkih kvartova, osvojio je 2. mjesto na svom prvom službenom turniru i to upravo na 1. Hrvatskom međunarodnom turniru – Crobowl. Svetonedeljski Vikinzi djeluju tek šest mjeseci i najmlađi su klub na hrvatskoj sceni američkog nogometa u flag verziji pa je plasman u finale međunarodnog turnira jake konkurencije bio neočekivan i nevjerojatan uspjeh.

Turnir se igrao u subotu, 6. studenoga, na terenima NK Blata, a sudjelovalo je 7 ekipa, od čega dvije iz Slovenije. Svetonedeljčani su igrali u skupini sa Zaprešić Saintsima, Koper Piratesima i Ogulin Knightsima, dok su drugu skupinu činili Zagreb Capitols, Ljubljana Silverhawks i Split Seawolves. Vikinzi su prvu pobjedu upisali protiv ogulinskih Vitezova u napetom dvoboju, koji je završio rezultatom 18:14. Na krilima prve pobjede ušli su u utakmicu protiv Pirata iz Kopra te ih s lakoćom svladali 45:12. Sa starim rivalima i prijateljima, zaprešićkim Svecima, odigrali su 24:12.

Finalni ogled, protiv Zagreb Capitolsa, kluba s drugim najdužim stažem u Hrvatskoj, odigrao se u lošim uvjetima, a završio je 36:26 za Capitolse.

Velik uspjeh koji su ostvarili svetonedeljski Vikinzi duguju napornim treninzima i trudu te najviše timskom duhu koji vlada među igračima. Ovaj rezultat tek je prvi koji najavljuje niz pobjeda mladog i ambicioznog tima Sveta Nedelja Vikingsa!

Na krilima ovog uspjeha Vikingsi ujedno pozivaju i sve starije od 17 godina koji su zainteresirani za ovaj sport da se učlane u svetonedeljski klub. Informacije se mogu dobiti na Facebook stranici Vikingsa ili na 098/183-7373.

I.H.

KYOKUSHINKAI KARATE - Ususret 15. Memorijalu Branka Bošnjaka

Kruna rada svih ovih godina

Tradicionalno natjecanje u kyokushin karateu Memorijal Branka Bošnjaka održat će se i 15. godinu zaredom. Memorijal se održava u spomen članu KK Mladost Samobor koji je izgubio život u obrani suvereniteta Republike Hrvatske. Branko Bošnjak bio je dugogodišnji član KK Mladost Samobor, natjecatelj, trener, mentor mnogih tada mladih generacija karateka te je bio pripadnik specijalne jedinice policije MUP-a RH, popularnih Alfi.

Prvo natjecanje održano je 1995. godine, samo 3 mjeseca nakon njegove pogibije. Tada skromno natjecanje održano je u dvorani OŠ Bogumila Tonija, a nastupilo je svega 16 natjecatelja iz Mađarske, Slovenije i Hrvatske, koji su se za titulu najboljeg borili u jednoj, apsolutnoj kategoriji. Pobjednik natjecanja bio je mađar Fris Ferenc, koji je u finalu pobjedio tada mladadog domaćeg natjecatelja Krunu Garašića.

Prošle su mnoge godine ovog natjecanja te tako obojica prvih finalista memorijala sada na ovom turniru imaju svoje natjecatelje koji se bore za titulu najboljeg. Kroz godine natjecanje je raslo, a organizatori, skupina entuzijasta, marljivo su radili na organizaciji i promociji memorijala. Uspjeh je dolazio te su tako na samoborska borilišta kročili veliki i slavni europski borci, osvajači europskih i svjetskih medalja.

Ovogodišnji memorijal je kruna rada svih ovih godina te će tako na njemu nastupiti najpoznatiji europski kyokushin borci današnjice - dvostruki viceprvak svijeta i višestruki europski prvak Litvanac Donatas Imbras, svjetski prvak i višestruki europski prvak Mađar Gabor Rosza, svjetska prvakinja i osvajačica nekoliko medalja s europskih prvenstava Szepesi Chenge, višestruka osvajačica europskih medalja Edit Abraham, te mnogi drugi.

Organizatori natjecanja ove godine pripremili su pravi mali spektakl te će publika uz pregršt odličnih borbi i tameshiwari (razbijanje dasaka) imati priliku vidjeti i brojne zanimljive demonstracije kyokushin karatea i demonstraciju specijalaca ATJ Lučko.

Nastupit će sedamdesetak natjecatelja iz deset država Europe: Ukrajine, Mađarske, Bugarske, Litve, Rumunjske, Poljske, Francuske, Švedske, Grčke te, naravno, zemlje domaćina, Hrvatske. Posebnu čast i pozornost memorijalu podarili su članovi odbora Europske kyokushin organizacije, koji će prisustvovati natjecanju.

Kroz godine memorijal su prepoznale i državne institucije te su tako ministarstva Vlade RH dala svoja pokroviteljstva nad ovim natjecanjem. Pokrovitelji ovogodišnjeg natjecanja su Ministarstvo znanosti obrazovanja i športa, Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, Ministarstvo unutarnjih poslova, ministar Tomislav Karamarko, Grad Zagreb, Grad Samobor i Samoborski športski savez.

Uz organizatora natjecanja KK Mladost Samobor, suorganizator je Udruga veterana SJP Alfa.

15. Memorijal Branka Bošnjaka održat će se u subotu, 13. studenoga, u novoj Sportskoj dvorani Samobor (kod srednjih škola). Početak natjecanja je u 14.00 sati, a ceremonija otvorenja u 16:00 sati, kada će na video zidu biti prikazan kratak film o životu Branka Bošnjaka. Više informacija o natjecanju može se potražiti na web stranici Hrvatskog kyokushin karate saveza www.kyokushin.hr.

I.H.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 1. kolo Jaska – Samobor 53:64 (25:26)

Rendulić serijom do pobjede

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 1. kolo
Jaska – Samobor  53:64 (25:26)

SAMOBOR: Guberina 2, Marković, Vrbančić, Antunović 2, Srabotnak, Korade 4, Borić 2, Pukšar, Džimbeg 15, Čižmešija 9, Sladić 9, Skok 3, Rendulić 18; Trener: Nenad Tišma

JASKA: Radečić, Fratrić, Najdenac, Rubinić, Bingula 32, Meašić, Golub 4, Šeferić, Meštrić 15, Pavlović 2, Majcunić, Miljković; Trener: Renato Majcunić

Mlađi kadeti Samobora u 1. kolu 1. županijske lige startali su s pobjedom i to na gostujućem terenu u Jaski. Prvo poluvrijeme Jaskanci drže priključak preko svog najboljeg igrača Bingule koji postiže 20 koševa od 25 svoje ekipe.

Drugo poluvrijeme Samoborci u obrani malo bolje udvajaju najboljeg igrača Jaske, a u napadu se razigrao Rendulić koji serijom pogodaka odljepljuje svoju ekipu na desetak razlike. Do kraja utakmice Samoborci uspješno brane prednost za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Rendulić s 18 koševa i 14 skokova te Džimbeg s 15 koševa, 14 skokova i 12 ukradenih lopti.

Kod Jaske odlično su odigrali Bingula s 32 i Meštrić s 15 koševa.

ŠKOLSKI SPORT - RUKOMET - Natjecanje osnovnih škola Samobora i Svete Nedelje

Bogumilac najbolji

30. listopada održano je i prvo školsko gradsko natjecanje u novoj sportskoj dvorani u Rudama. Čast su imale rukometašice, učenice svih šest osnovnih škola Grada Samobora i Grada Svete Nedelje. Nakon uzbudljivih susreta po grupama ulazak u finale izborile su ekipe OŠ Bogumila Tonija i OŠ Samobor. U vrlo dinamičnoj i zanimljivoj utakmici ovaj put bolje su bile i osvojile prvo mjesto učenice OŠ Bogumila Tonija, koje su rezultatom 13:9 nadigrale suparnice iz OŠ Samobor, kojima je tako pripalo drugo mjesto.

U utakmici za treće mjesto bolja je bila ekipa OŠ Rude koja je rezultatom 9:5 nadigrala ekipu OŠ Sveta Nedelja.

Peto mjesto pripalo je ekipi OŠ Mihaela Šiloboda iz Svetog Martina pod Okićem, koja je bila bolja od ekipe OŠ Milana Langa iz Bregane.

Na županijskom natjecanju tako će nas predstavljati ekipa OŠ Bogumila Tonija iz Samobora.

Z.F.

FOTO: ŠŠD Lob - Dora Trošelj, Petra Lucević, Petra Prodanović, Klementina Kos, Sara Stilinović, Rebeka Meglić, Nola Jandrečić, Mia Ivanušević, Nives Modrić, Dunja Koletić, Ivana Belamarić, Martina Krčmar, Zlatka Dubić i Ivana Rubinić; Voditeljica ekipe: Ismeta Čerkez

STOLNI TENIS - 3. kolo 3. Hrvatske stolnoteniske lige - regija srednja Hrvatska

Bez problema protiv Dugorešana

5. studenoga odigrana je prva utakmica 3. kola 3. Hrvatske stolnoteniske lige regija srednja Hrvatska. Samobor je kao domaćin igrao protiv pomlađene ekipe Duge Rese 2. i bez većih problema uvjerljivo slavio sa 4:0.

Rezultati:

H. Mihalić - D. Fudurić 3:0, K. Znika - I. Škrtić 3:2, S. Eskolić - I. Špehar 3:0, H. Mihalić; S. Eskolić - Škrtić; Špehar 3:0.

K.Z.

GIMNASTIKA - 3. kolo Kupa Hrvtaske - sjeverozapadna regija

7 zlata, srebro i bronca

U 3. kolu Kupa Hrvatske, održanom 23. listopada, u Zagrebačkom tjelovježbenom društvu Hrvatski sokol u Zagrebu, samoborske su gimnastičarke u C programu osvojile 3 ekipna i u svakoj kategoriji još pojedinačna 4 zlata, jedno srebro i jednu broncu.

U kategoriji mlađih kadetkinja najbolja je bila Ema Mihelić. Katja Žganjer Knežević plasirala se na 4. mjesto, Jelena Lesjak na 5., Dunja Šagud na 6. i Sara Petrićna 7. mjesto, a kao ekipa popele su se na 1. mjesto pobjedničkog postolja.

U kategoriji kadetkinja prvo je mjesto osvojila Lucija Nemanić, drugo Marija Sara Mihelić, Karla Kovačić bila je 6., a Dora Šagud 7. Ekipa kadetkinja osvojila je 1. mjesto.

U kategoriji juniorki 1. je mjesto osvojila Lucija Kirschenheuter, ispred Ane Friščić iz GK Vindija, a za kojom se na 3. mjesto plasirala Dora Živković, na 4. Paula Stier i 5. Helena Kovačić. I ekipa juniorki osvojila je 1. mjesto.

U kategoriji seniorki i dalje bez konkurencije zlatnim se odličjem okitila Anamarija Kovačić.

K.K.

GIMNASTIKA - 3. kolo Kupa Hrvatske - regija jug

Samoborke odlične u Splitu

31. je listopada 5 gimnastičarki GK Samobor nastupilo izvan konkurencije u 3. kolu Kupa Hrvatske - regija jug, u organizaciji GK Marjan iz Splita. Bila je to još jedna provjera forme samoborskih gimnastičarki prije državnog prvenstva u Karlovcu za mjesec dana.

Među 15 kadetkinja Lucija Nemanić bila je najbolja, prva, a Marija Sara Mihelić, osvojila je 4. mjesto s jednakim brojem bodova kao i trećeplasirana Dinka Basić Bekavac iz GK Salto iz Solina. U kategoriji juniorki nastupilo je samo 5 vježbačica, među kojima je Lucija Kirschenheuter izborila drugo mjesto, tek za pola desetinke boda zaostatka za prvom Karmen Vulić iz GK Marjan, koja bi joj mogla biti jedna od glavnih konkurentica u završnici Kupa Hrvatske.

U kategoriji mlađih kadetkinja među 22 vježbačice Ema Mihelić osvojila je 4. mjesto. Naša jedina seniorka Anamarija Kovačić ni u Splitu se nije imala s kime nadmetati, no lijepo je odradila svoje vježbe na sve četiri sprave. Kao i ostalim vježbačicama GK Samobor bila je to i prigoda da se vidi napredak i rezultati gimnastičara i gimnastičarki regije jug, a i ugodan susret s našom najboljom gimnastičarkom na tlu i gredi, dragom, jednostavnom i pristupačnom Tinom Erceg, koja je nakon svog jutarnjeg natjecanja, koje je kao i svima u A kategoriji bilo kontrolno natjecanje, odradila suđenje za B i C program.

Trenericama Martini Bublić i Aidi Badić, sutkinjama na ovome natjecanju te predsjednici GK Samobor Kristini Kirscheheuter, dobrodošlo je iskustvo u organizaciji natjecanja, s kakvim se, nažalost, ne susreću u svojoj regiji.

Deset dana prije nastupa naše su gimnastičarke prijavljene za natjecanje. Već sljedeći dan dobili smo bilten s popisom svih natjecatelja i trenera te popisa sudaca po spravama, njihovim e-mail adresama i brojevima telefona, s razrađenom satnicom za A, B i C program i predviđenom satnicom natjecanja. A kada smo nakon devetosatnog taljiganja brzim vlakom došli u Split, dočekao nas je i do Poljuda odvezao tajnik GK Marjan Ivo Borozan. Glavnu trenericu i trenericu hrvatske reprezentacije Magdu Ilić zatekli smo kako vodi brigu o smještaju ekipa u za njih predviđene prostorije, svlačionice. Treneri, suci, predsjednica Deni Borozan – svatko je odradio svoj dio posla i činili su se kao dobro uigrana ekipa – ističe predsjednica GK Samobor.