Dinamo (J) – Novaki 3:1 (1:1)

Dobro krenuli pa stali

JAKOVLJE – Igralište Dinama

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Strijelci: 0:1 Gotovac(34), 1:1 Kovačiček(45 – 11m), 2:1 Šimunić(49), 3:1 Kovačec(86)

DINAMO JAKOVLJE: Grgec, Kukec, Gulić, Jelić, Kovačiček, Eršek, Kovačec, Jedvaj (od 69. Borovec), Solenički, Šipek, Šimunić

Trener: Adam Mijatović

NOVAKI: Cerle, Živković, Žagar (od 69. Pirih), Lešković, Bura, Gerenčer, Šoštarić (od 53. Petković), Valek, Mujić (od 74. Vidak), Guštin, Gotovac (od 66. Bungić)

Trener: Zvonko Rudelić

Igrač utakmice: Ivica Jelić (Dinamo)

Poraz igrača Novaka na gostovanju kod lidera prvenstva. Gosti su dobro otvorili susret i vodili golom Gotovca iz 34. minute. No, izjednačenje stiže nesretno za igrače Zvonka Rudelića u posljednjim trenucima prvog dijela kada je s bijele točke precizan Kovačićek. U drugom dijelu kvalitetniji domaćini preuzimaju konce igre u svoje noge te postižu još dva gola za konačnih 3:1.

Sloga (B) – Bregana 0:1 (0:0)

Župančić presudio

BREZJE – Igralište Sloge

Sudac: Golub (Guci)

Strijelci: 0:1 Župančić(75)

SLOGA BREZJE: Jelić, R. Karabelj (od 89. Dankić), Sabljić, Jurić, Lovrić, H. Struhak, D. Karabelj (od 87. Bikić), Burnik (od 80. Jankavić), Vrdoljak (od 85. P. Vrkić), D. Struhak (od 81. Kriste), Dejanović

Trener: Dragutin Kuhtić

BREGANA: Vitko, I. Andabak, Dam. Celizić (od 52. Ivandić), Nider, A. Andabak, Makarun, Župančić, Kos (od 90. Šeperić), Ovčarić, Berisha, Grdanjski (od 90. A. Horvat)

Igrač utakmice: Ivan Kos (Bregana)

Jedan gol je bio dovoljan igračima Bregane za osmu pobjedu u sezoni. Pogodak vrijedan troboda djelo je Župančića koji se u 75. minuti najbolje snašao nakon „slobodnjaka“ Kosa i glavom pospremio loptu iza leđa Jelića.

Dinamo (O) – Rakitje 2:2 (0:1)

Domaćin uščupao bod

KOZLIKOVO – ŠRC Kozlikovo

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Strijelci: 0:1 Biškupić(33), 0:2 Biškupić(69), 1:2 Obradović(75), 2:2 M. Mesić(84)

DINAMO OKIĆ: Valenčić, Ž. Stanešić, Rubinić, Kalingar, Falica, Bubanović, T. Mesić (od 83. J. Stanešić), Obradović, Nevrkla (od 46. M. Mesić), Kelečić, Župan (od 69. Fumić)

Trener: Zlatko Peršin

RAKITJE: Divković, Horvat, D. Martinčević, Nujić, Biškupić (od 71. Novački), K. Martinčević, Pavić (od 81. Dorotić), Ladan, Martinović, Golub, Hlevnjak

Trener: Ivan Balaško

Crveni karton: Nujić(89), Kolinger(90), Divković(90)

Igrač utakmice: Goran Obradović (Dinamo)

Mirnu prednost od dva gola imali su igrači Rakitja sve do 75. minute zahvaljujući raspoloženom Biškupiću koji je u svakom poluvremenu po jednom poslao loptu iza leđa domaćeg vratara Valenčića. No, u zadnjih 15 minuta domaćini su golovima Obradovića i rezerve Mesića uspjeli doći do vrijednog boda protiv drugoplasirane momčadi lige.

Sloga (O) – Bestovje 4:0 (1:0)

Lako protiv neraspoloženih gostiju

OREŠJE – ŠRC Orešje

Sudac: Blažević

Pomoćnici: Mandić i Žiljak (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Bistrički(40), 2:0 Herceg(64), 3:0 Bačić(85), 4:0 Herceg(87)

SLOGA OREŠJE: Žoglev, Barić (od 90. Pušelj), Dančulović, Marić, Pilić, Maršanić (od 46. Bačić), Boc (od 89. Džepina), Stojanović, Herceg, Bistrički (od 82. Alkar), Sapanjoš

Trener: Mladen Oršiček

BESTOVJE: Antolić, Selimović (od 71. Ovčariček), Šarić, Pavlović (od 46. Đaković), Baksa, Čakarić, Sastić (Od 46. Avsec), Mikek, Letinčić, Borić, Bećirević (od 62. Lukač)

Igrač utakmice: Nenad Herceg (Sloga)

Uvjerljiva pobjeda Sloge Orešje protiv neraspoloženih gostiju. Domaćini koji se nalaze u donjem dijelu tablice do poluvremena su vodili 1:0 golom Bistričkog, a u nastavku su Bačić s jednim i Herceg s 2 gola potvrdili visoko slavlje igrača iz Orešja.

Nakon 12. kola vodi Dinamo (J) s 29 bodova, drugo je Rakitje s 26, treća je Bregana s 25 bodova, Bestovje je deveto sa 17, dok su Novaki jedanaesti s 15 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 12. kolo

TOP – Sloga (K) 0:2 (0:0)

Derbi na stranu gostiju

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Kešer (Zaprešić)

Pomoćnici: Jeleč (Zaprešić) i Špoljar (Bistra)

Strijelci: 0:1 Korman(61 – 11m), 0:2 Fešta(80)

TOP: Bugarin, Filipi, G. Meglajec, Vratarić, Lisec (od 76. Radonić), Fabek, Beg (od 58. Skukan), Vukas (od 58. Puntarec), I. Meglajec, Jordan

SLOGA KRIŽ: Moguljak, Podgorski, Vorel, Sokolić, Korman, Konjug, Bosankić, Bubenik, Marjanić (od 56. Fešta), Kovačević, Karašić (od 52. Pletaš)

Trener: Željko Bradić

Igrač utakmice: Korman (Sloga)

Nakon četiri pobjede prekinuta je serija dobrih igara igrača iz Kerestinca. U derbiju 12. kola svi bodovi odlaze na stranu igrača Sloge koji su mrežu Bugarina tresli u nastavku susreta. Za 0:1 pogađa Korman u 61. minuti s kreča, a feštu za goste osigurava Fešta desetak minuta prije kraja susreta.

Klokočevac – Vrh 1:1 (1:0)

Gosti došli do zraka

Sudac: Jakopic (Kreča Ves)

Pomoćnici: Vuković (Sveti Ivan Zelina) i Borković (Domagović)

Strijelci: 1:0 Gestić (41 – 11m), 1:1 Šturlan(75)

KLOKOČEVAC: Đurđević, Bošnjak, Ćosić, Janžić, Janjić, Lehpamer (od 80. Sokolović), Beloša (od 65. Kušter), Gestić, Vlašić, Brajković, Matijaščić

VRH: Cingulin, Pušek, D. Lacković, Jurešić, Šturlan, Dašić, F. Lacković, Grgec, Špiček (od 54. Pucko), Ječmenjak, Bilić

Trener: Marijan Martinko

Igrač utakmice: Jurica Gestić (Klokočevac)

Prvi remi u sezoni igrači Klokočevca ostvarili su tek u 12. kolu. Početno vodstvo domaćinu donosi Gestić s bijele točke nakon što je Matijaščića u gostujućem 16 – ercu nepropisno zaustavio Lacković. U nastavku gosti dolaze do zraka, ali i do izjednačenja golom Šturlana u 75. minuti.

Vatrogasac (Z) – Zrinski Tehnovent 3:1 (1:1)

Pažina preokrenuo

ZDENCI – Igralište Vatrogasca

Sudac: Čužić

Pomoćnici: Miličević (oba iz Velike Gorice) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 0:1 Koletić(33), 1:1 Marijan Pažin(43), 2:1 Marijan Pažin(68 – 11m), 3:1 Đurđević(72)

VATROGASAC: Gelo, Kanižić, Žulj, Marko Pažin, Samardžija, Skender, Šekrst (od 74. Kožul), Đurđević, Marijan Pažin, Ivanić (od 28. Horvat; od 87. Brdarić)

Trener: Davor Orsag

ZRINSKI TEHNOVENT: Levak, Petrić, Mataušić (od 80. Trnar), Ramić, Dekalić, Kovačević, Šicl, D. Jagodić (od 74. M. Jagodić), Bošnjak, Blažević, Koletić

Igrač utakmice: Marijan Pažin (Vatrogasac)

Koletić je za Zrinski lijepo pogodio u 33. minuti i zabrinuo sedamdesetak domaćih navijača. Vatrogasci iz Zdenaca su preko Pažina do poluvremena uspjeli anulirati prednost gostiju, a isti igrač u nastavku u potpunosti preokreće rezultat u domaću korist. Potvrdu troboda za zdenčane donosi Đurđević u 72. minuti.

Nakon 12. kola vodi Dinamo Hidrel s 29 bodova, drugi je BSK s 27, TOP je treći s 22 boda, Zrinski Tehnovent je petnaesti s 8, dok je Klokočevac na šestnaestom mjestu sa 7 bodova.

JUDO - Memorijal Josipa Potneka – Osijek, 30. listopada

Iskazali se i najmlađi

U subotu, 30. listopada, u Osijeku je, u organizaciji Judo kluba Mladost održan 5. po redu Memorijal Josipa Potneka, u čast tragično preminulog mladog osječkog judaša. Među 450 natjecatelja iz 31 kluba iz Mađarske, Srbije i Hrvatske, nastupili su i judaši i judašice Judo kluba Samobor i tom prilikom ostvarili solidan uspjeh.

Uzrasne kategorije bile su prilagođene najmlađima, ali nedostatak iskustva i nedovoljno sna tog jutra utjecali su na rezultate. Od najmlađih, rođenih 2002. i kasnije, najviše su pokazali Ivan Ištuk, osvojivši zlato, i Bruno Babić, koji se okitio broncom. Od dječaka i djevojčica rođenih 2000. i 2001. godine zlato je osvojila Marija Lindić, srebro Filip Šipek i Helena Vuković, a broncu Borna Ivošević i Lorena Štengl.

Filip Šipek se okušao i u starijem godištu, među rođenima 1998. i 1999. godine, i osvojio je zlato. Već tradicionalno finale između sestara Bortas u ovom je godištu dobila Dora, a Marta se zadovoljila srebrom. Srebro je osvojio i Ante Vukres, a bronce Dominik Jurković i Josip Garašić.

Po prvi puta su se za nastup u uzrastu mlađih kadetkinja odlučile sestre Bortas i ponovo su došle do finala. Ovog puta Marta je u finalu pobijedila Doru. Josip Garašić, Lucija Ivošević i Katarina Lucija Vuković su natjecanje završile na 3. mjestu. U uzrastu kadetkinja broncu je osvojila i Sara Šipek.

S 19 osvojenih medalja Judo klub Samobor ekipno natjecanje je završio na 4. mjestu, iza OJK Beograd, domaćina i judaša iz Vinkovaca.

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 12. kolo

Sava – Stupnik 1:2 (1:0)

Dotukao ih Pišković

STRMEC – Igralište Lazina

Sudac: Budić

Pomoćnici: Nežić (oba iz Vrbovca) i Matijaš (Sveti Ivan Zelina)

Strijelci: 1:0 Kukolja(19), 1:1 Štulec(79), 1:2 Pišković(87)

SAVA: Ilić, Kukolja, Drenški, Golemović, Čakanić, Bencalić, Prelec, J. Matošević (od 80. Filipović), Kočnar, M. Matošević, Gavran

Trener: Petar Ignjatić

STUPNIK: Hadžiselimović, Jurić, Mihaljević (od 64. J. Sikora), Božić, Batarilo, Šporčić (od 75. Kluk), Pišković, Čunčić, Štulec, Levanić, K. Sikora

Trener: Boris Perković

Igrač utakmice: Goran Pišković (Stupnik)

Sjajno su domaćini započeli susret protiv trećeplasiranog Stupnika – Kukolja je već u prvoj minuti svladao Hadžiselimovića za ranih 1:0. Do poluvremena obje momčadi imaju lijepe prilike za postizanje gola, ali mreže miruju. U nastavku na scenu stupaju pomoćni suci koji sa nekoliko dvojbenih odluka direktno utječu na igru. Prvo je poništen drugi gol Kukolje, a zatim gosti na sumnjiv način stižu do izjenačenja golom Štuleca u 79. minuti. No, to nije bila jedina loša vijest za Strmčane, u 87. Pišković šalje loptu iza Ilića te svi bodovi odlaze iz Lazine.

Samobor – Libertas 2:0 (0:0)

Bezopasni gosti

Sudac: Radišić (Zaprešić)

Pomoćnici: Dolibašić (Novo Čiće) i Marčetić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Grgečić(53), 2:0 Brujić(82)

SAMOBOR: F. Štefković, Frajt (od 63. Puškarić), Hainešek, Salopek, Ivkovčić, Novoselec, Kasalo (od 46. I. Štefković), Novak, Mišura, Grgečić, Brujić

Trener: Zdenko Jedvaj

LIBERTAS: Šakonjić, Mušunjac, Štimac, Curić, Šakić, Galešić, Ljubičić (od 60. Kumpf), Melnik, Frkat, Šimunović, Sertić (od 82. Lipovac)

Trener: Ivan Fumić

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Gosti iz Novske stigli su s naumom da odnesu bod iz Hebrangove i otpočetka su se svi igrači Libertasa postavili iza lopte. To je stvaralo dosta problema domaćinima koji u prvih 45 minuta nisu imali izraženiju priliku pred golom Šakonjića. U nastavku, kad se čuli već i prvi zvižduci, Brujić je sjajno uposlio Grgečića koji u situaciji „1 na 1“ ne griješi te Samoborci od 53. minute vode 1:0. Gosti su bili potpuno bezopasni prema naprijed, pa potvrdu desete prvenstvene pobjede lidera prvenstva donosi Brujić pred kraj susreta.

Nakon 12. kola vodi Samobor s 31 bodom, druga je Mladost (P) s 29, dok je Sava na desetom mjestu s 15 bodova.

KOŠARKA - Seniori – A2 liga - 4. kolo Moslavina – Samobor 93:103 (25:52, 82:82)

Slomili ih u produžetku

SAMOBOR: Bogut 6, Radičev 3, Gionechetti, Šilobod, Hrvoj 14, Bekavac 25, Matić, Nakić 24, Han 14, Begić 17, Levanić. Trener: Milan Ličina

MOSLAVINA: Musulin 7, Novota 5, Lukačević 16, Kovačević 17, Regina 1, Bušić 6, Božičević, Tolić, Garafolić 17, Ljoljić, Pavelić 14, Hezonja 10. Trener: T. Rupčić

Odličnom obranom i učinkovitim napadom Samoborci do poluvremena imaju ogromnih 27 koševa prednosti. Da je to bilo daleko od sigurne pobjede pobrinuli su se domaćini presing igrom po cijelom terenu, ali i Samoborci žureći sa šutiranjima u prvim sekundama napada. Iako je početkom zadnje četvrtine još uvijek bilo plus 17 za Samoborce domaćini uspijevaju uz dvije poklon lopte sudaca tri sekunde prije kraja iz teške pozicije tricom od table izjednačiti, a odmah potom poklon loptom Samoboraca imaju čak dva šuta za pobjedu koji, srećom za Samoborce, cure iz koša. U pet minuta produžetka ponovo, na nivou prvog poluvremena, odlična igra Samoboraca uz čak 21 postignut koš, što je ipak bilo previše za domaćine iscrpljene od stizanja rezultata.

U pobjedi Samoboraca istakli su se učinkovitošću Bekavac s 25, Begić sa 17, Hrvoj i Han s po 14 koševa, te igrač utakmice Nakić koji je ostvario triple-double učinak od 24 koševa, 16 skokova i 10 osvojenih prekršaja. Kod domaćina Moslavine odlično su odigrali Kovačević i Garafolić, oba s po 17 koševa.

Svetić i Tomazin mogli i bolje

Na 20. Svjetskom seniorskom prvenstvu u karateu, koje je održano u Beogradu, hrvatska karate vrsta osvojila je tri brončana odličja te time ostvarila povijesni uspjeh hrvatskog karatea. Ovo je do sada najveći zbir hrvatskih medalja osvojenih na seniorskim svjetskim prvenstvima, a za to su se pobrinule Mirna Šenjug (kate), Jelena Kovačević (borbe do 55 kg) te ženska borbena ekipa (Čelan, Saleš, Tubić, Martinović).

U Areni su nastupila i dva samoborska sportaša, Dario Svetić i Matej Tomazin, a oba su nakon pobjede u prvom kolu izgubila susret u drugim kolima.

Dario Svetić je u prvom meču pobijedio Rusa Pankratova rezultatom 3:2. Rus je poveo 2:0 da bi ga Dario iznenadio pred kraj meča, atraktivnim čišćenjem bacio na pod te preciznim ručnim udarcem zaradio tri boda koja su mu donijela pobjedu. U drugom kolu protiv Bugarina Dikova Dario gubi 0:6, što je naizgled visok poraz, ali razvoj situacije bio je na tatamiju drugačiji, budući da su suci išli na mlin Bugarinu te već na početku dosudili tri boda za nepostojeći udarac nogom u glavu. To je u potpunosti promijenilo ishod meča i poremetilo Svetićevu koncepciju borbe. Bugarin je stalno bio u defanzivi, ali je u konačnici pobijedio visokim rezultatom, što je izazvalo zgražanje hrvatskog stožera. Zbog ovakvih je borbi jasnije zbog čega se suci smatraju rak ranom karate sporta.

Obećavajući nastup imao je 20-godišnji student psihologije iz Samobora. Tomazin je nadvisio Nikaragvanca Mendozu (2:0), a potom je u šahu držao iskusnog Španjolca Martineza. Mladi Hrvat vodio je sve do 17 sekundi prije kraja borbe, kada je izjednačio Martinez, kojem je u jednominutnom produžetku suđeno sumnjivo zakucavanje za tri nedostižna boda.

U produžetku dolazi do jedne akcije te se Španjolcu sudi zakucavanje, kojim osvaja tri boda, što je za Mateja ipak bilo nedostižno. Stekao se dojam da samoborski reprezentativac može daleko više, ali za to treba puno više vjere u sebe te mora doraditi još neke tehničko-taktičke elemente. Budući da je još jako mlad (20 godina) ima vremena za otklanjanje nedostataka te će jednog dana sigurno biti nositelj kvalitete hrvatskog muškog karatea. Beogradski nastup bilo mu je pravo iskustvo kojim će svoju sportsku karijeru podići na višu razinu.

Mateja očekuju nastupi u mlađeseniorskoj konkurenciji, u kojoj pripada samom vrhu svjetskog karatea.