Pomoćnici: Kožarec (Domaslovec) i Munić (Bregana)

MLADOST: Knežević, J. Stunja, Matulin, Sirovica, Kelečić, Z. Botički, I. Botički (od 74. Rusnov), V. Stunja (od od 46. Stić), Smoljo (od 59. Matko), Vujčec, B. Botički

BESTOVJE: Avsec, Kraševac, Čakarić, Baksa, Lukač (od 69. Šarić), Sastić (od 89. Matek), Večerić, Hadrović, Matijević, Borić, Selimović (od 59. Bećirović)

Igrač utakmice: Ivan Botički (Mladost)

Novi remi Bestovja, već četvrti u osam kola, PA su po tome segmentu vodeći u ligi. Obje momčadi su imale po nekoliko izglednih prilika, ali se mreže (što zahvaljujući nepreciznosti napadača, ali i raspoloženosti vratara) nisu tresle.

Zaprešić – Novaki 1:2 (1:1)

Važna pobjeda

KUPLJENOVO – Igralište Zaprešića

Sudac: Benković (Zaprešić)

Pomoćnici: Jakovina (Progorje Brdovečko) i Žiljak (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Mujić(13), 1:1 Martinko(21), 1:2 Bajan(69)

ZAPREŠIĆ: Pavličić, Martinko, Skomrak, Kaurin (od 74. Cvetković), Franković, Brezak, Butek, Sakušak (od 59. Zekić), Percela, Petričević, Barun

Trener: Mario Lovrentijev

NOVAKI: Mesec - Grabovac, Piri (od 56. Petković), Živković, Bura, Lešković, Đumlija, Valek, Guštin, Mujić, Bajan, Bungić

Trener: Zvonko Rudelić

Igrač utakmice: Mićo Bajan (Novaki)

Važna, druga pobjeda u prvenstvu za momčad Novaka, ostvarena je protiv ekipe Zaprešića. Za goste je bila sretna 13. minuta kada Mujić pogađa za 0:1. No, domaćini već osam minuta kasnije preko Martinka poravnavaju stanje na semaforu. Gol vrijedan tri boda postiže Bajan dvadesetak minuta prije kraja susreta.

Dinamo (O) – Bregana 2:1 (1:0)

Povratak porazima

KOZLIKOVO – ŠRC Kozlikovo

Sudac: Bionda (Zaprešić)

Pomoćnici: Ešegović (Brdovec) i Marčetić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 T. Mesić(30 – 11m), 2:0 Obradović(68), 2:1 Ovčarić(72)

DINAMO OKIĆ: Juraj, Razum, Kanazir, Bubanović, Falica, Kalingar, T. Mesić, Obradović (od 80. M. Mesić), Valenčić (od 69. Pavlak), Kelečić, Nevrkla

Trener: Zlatko Peršin

BREGANA: Vitko, Tančak (od 77. Ivančić), Dam. Celizić, Andabak, Nider, Makarun, Ovčarić (od 81. Kostelac), Kos, Grdanjski (od 46. Ivandić), Beriša, Župančić

Igrač utakmice: Goran Obradović (Dinamo Okić)

Nakon tri uzastopna kola u kojima su upisali pobjedu, igrači Franje Šeperića se ponovno vraćaju porazima. Svi bodovi iz ove utakmice ostaju domaćinu koji je poveo nakon pola sata igre kada je Mesić iskoristio udarac s kreča, a na 2:0 u nastavku povisuje Obradović. Gosti ubrzo smanjuju na 2:1 (strijelac Ovčarić), ali do boda nisu uspjeli doći.

Jaska – Rakitje 1:0 (1:0)

Prvi poraz

JASTREBARSKO – Igralište na Centrali

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Pomoćnici: Mandić (Zaprešić) i Špoljar (Bistra)

Strijelci: 1:0 Lucić(20)

JASKA: Nežić, Aščić, Matešić, Kovač (od 46. Hasanović), Tomašević, Antunović, Lucić (od 85. Vulje), Všetečka (od 68. Gojšić), Šoić, Novosel

Trener: Branko Mlinar

RAKITJE: D. Barun, K. Barun, Dorotić (od 22. Martinčević), Nujić, Biškupić (od 85. Novačić), Valek, M. Barun, Ladan, Martinović, Golub, Pavić

Trener: Ivan Balaško

Igrač utakmice: Lucić (Jaska)

Prvi poraz igrači Rakitja doživjeli su na gostovanju u Jaski. Pojačani domaćin (došlo 5 novih igrača) uspješno je odoljevao napadima gostiju, a Lučić je u 20. minuti uspio matirati Baruna za konačnih 1:0.

Nakon 8. kola vodi Rakitje s 21 bodom, drugi je Dinamo (J) s 19, Bregana je šesta s 13 bodova koliko ima i sedmo Bestovje, dok su Novaki na trinaestom mjestu s 8 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 8. kolo

TOP – Mladost (O) 1:0 (0:0)

Teško, ali je ušla

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Grdaković (Donja Zdenčina)

Pomoćnici: Golub (Guci) i Čunović (Gornja Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Marijan(81)

TOP: Bugarin, Filipi, Puntarec (od 46. Klingor), Hržić, Marijan, Lisec (od 75. Kalman), Jakopec (od 46. Vukas), Beg (od 72. Radonić), Vratarić, I. Meglajec, Jordan

MLADOST OBREZINA: Orlovac, Ivanušić, Paurević, Vučilovski, Trupčević, Čabraja, Kuhar, Harmat (od 52. Kovačić), Bedeković, Lukačević (od 82. Vidaković), Marković

Crveni karton: Čabraja(77)

Igrač utakmice: Igor Marijan (TOP)

Nakon dva uzastopna poraza nogometaši iz Kerestinca ubilježili su minimalnu pobjedu pred 100–tinjak navijača. Gosti su došli s ciljem ne izgubiti i domaćini su se trebali dobro pomučiti da dođu u gol šansu. U 77. minuti Mladostaši ostaju s igračem manje, a to četiri minute kasnije koristi Marijan koji iz velike gužve pogađa za konačnih 1:0.

Zrinski Tehnovent – Vrh 1:1 (0:0)

Krenulo u drugom poluvremenu

Sudac: Jakopić (Kreča Ves)

Pomoćnici: Vuković (Sveti Ivan Zelina) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 1:0 Bošnjak(47), 1:1 Dašić(64)

ZRINSKI TEHNOVENT: Levak, Petrić, Blažević, Ramić, Šicl, Kovačević, Mandir, Murić, Bošnjak, Mataušić, Jagodić (od 80. Dekalić)

VRH: Cingulin, M. Grgec, Škrblin, Kukec (od 53. Strugar), Lackocić, Pušek, Dašić (od 80. D. Grgec), Knjaz, Franjo, Ječmenjak (od 63. Lackocić), Špiček

Trener: Marijan Martinko

Igrač utakmice: Marko Blažević (Zrinski Tehnovent)

Oba gola u Farkaševcu pala u drugom dijelu susreta. Domaćine u vodstvo u 47. minuti dovedi Bošnjak nakon asistencije Murića, a dvadesetak minuta kasnije poravnanje rezultata stiže iz slobodnog udarca kojeg je neobranjivo izveo Dašić. Do kraja susreta svaka momčad ima po jednu priliku, ali se rezultat ne mijenja.

Klokočevac – Gradići 1:5 (0:2)

U Klokočevcu ništa novo

Sutkinja: Jurinić (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Jelkeč (Zaprešić) i Drkulec (Lučenica)

Strijelci: 0:1 Hodak(32), 0:2 Gale(43), 0:3 Kriste(65), 0:4 Mostarlić(70), 1:4 Beloša(72), 1:5 Kriste(80)

KLOKOČEVAC: Đurđević, Bošnjak, Žabčić (od 74. Galinec), Beloša, Janjić, Lehpamer (od 46. Janjić), Ćosić, Gestić (od 89. Kušter), Vlašić, Kulašević (od 46. Brajković), Matijaščić

GRADIĆI: Pereković, Rajić, Cindrić (od 77. Radočaj), Žugaj, Kitanović (od 73. Vukušić), Hodak, Debijađi, Novoselac, Gale (od 63. Fridrh), Mostarlić, Kriste

Trener: Tomislav Lukšić (Gradići)

Igrač utakmice: Igor Mostarlić (Gradići)

Ništa novo u Klokočevcu. I u osmom nastupu igrači Ferde Kamenčića ubilježili su osmi poraz. Gosti iz Gradića su do poluvremena ubilježili solidnu prednost od 0:2, a do zadnjeg sučeva zvižduka Đurđević je još tri puta morao po loptu u mrežu. Počasni gol domaćina djelo je Beloše iz 72. minute.

Nakon 8. kola vodi BSK s 21 bodom, drugi je Naftaš Ivanić sa 16, peti je TOP s 13 bodova, Zrinski Tehnovent je petnaesti sa 6, dok je Klokočevac na šestnaestom mjestu s 0 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 8. kolo

Sava – Mladost (P) 1:1 (1:1)

Nisu pokleknuli

STRMEC – Igralište Lazina

Sudac: Filipčić (Ključ Brdovečki)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Horvatić (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 M. Matošević(21), 1:1 Borković(29)

SAVA: Ilić, Kumerički (od 36. Koletić), Rogić, Drenški, Čakanić, Bencalić, Prelec, J. Matošević (od 74. Milečki), Zeman, Kočnar (od 89. Tolić), Gavran

Trener: Petar Ignjatić

MLADOST PETRINJA: Kovačević, Belošić, A. Lovreković, Borković, Kunert (od 89. Marović), Bobinac (od 64. Jandrić), Lovrić, Jurić, Malbašić, Pavković (od 66. Marjanović), T. Lovreković

Trener: Dario Kovačević

Igrač utakmice: Miljenko Bencalić (Sava)

I u drugom uzastopnom susretu protiv momčadi s vrha tablice strmčani nisu pokleknuli te na Lazini ostaje bod. Domaćini su bolje otvorili susret i došli do vodstva od 1:0. Bencalić je u gostujućem 16 – ercu napravio „dar – mar“ i poslužio Matoševića kojem nije bilo teško pogoditi za slavlje 200 – tinjak domaćih navijača. No, gosti ubrzo izjednačuju preko Borkovića. Do kraja poluvremena (i susreta) obje momčadi su izjednačene u broju prilika, ali se rezultat više nije mijenjao. Najbliže golu igrači Save bili su nakon udarca Gavrana kojeg je krajnjim naporom zaustavio Kovačević.

Samobor – Bistra 6:2 (5:0)

Dobro zamutili Bistru

Sudac: Bizjak

Pomoćnici: Vuksan i Krnic (svi iz Siska)

Strijelci: 1:0 Mišura(10), 2:0 Mišura(18 – 11m), 3:0 Brujić(22), 4:0 Grgečić(33), 5:0 Brujić(43), 6:0 Novak(49), 6:1 Pustajec(86), 6:2 K. Hanžek(88)

SAMOBOR: F. Štefković, Frajt, Hainešek (od 46. Kasalo), Salopek (od 74. Brdarić), Raić, Novoselec, I. Štefković (od 57. Čejvan), Novak, Mišura, Grgečić, Brujić

Trener: Zdenko Jedvaj

BISTRA: Staniša, Heric (od 52. Pustajec), Brezak, Žigman, R. Hanžek, Kranjčić, Krstanović (od 46. K. Hanžek), Šteko, Babić, Škreblin, Poljski (od 52. Čekić)

Trener: Željko Lisičak

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Uvjerljivom izvedbom u prvih 45 minuta Samoborci su potpuno razbili loše goste iz Bistre. U prvih 20 – ak minuta domaćine je predvodio trokut Štefković – Mišura – Brujić koji su najavili visoku pobjedu golovima za 3:0. Za 4:0 je nakon pola sata igre pogodio Grgečić, a za petardu je do poluvremena zaslužan Brujić svojim drugim golom. Odmah početkom drugog dijela Novak šalje loptu iza leđa nemoćnog Staniše i tu su samoborci malo stali na loptu te gosti pred kraj susreta postižu dva počasna pogotka. Drugom uzastopnom pobjedom i rezultatima koji su im išli na ruku (remi Mladosti u Strmcu i poraz Stupnikaprotiv Savskog Marofa) igrači iz Hebrangove su se nakon 4. kola „odmora“ vratili na čelno mjesto lige.

Nakon 8. kola vodi Samobor s 19 bodova, drugi je Strmec (B) s 18, dok je Sava devetom mjestu s 11 bodova.

KARATE - 17. memorijalni karate kup Slavonski Brod 2010 - Slavonski Brod, 3. listopada

Vukobratu zlato u Brodu

Seniori Karate kluba Samobor-Anindol nastupili su 3. listopada na tradicionalnom 17. memorijalnom kupu u Slavonskom Brodu u sklopu kontrolnih turnira nacionalne selekcije pred predstojeće svjetsko prvenstvo koje će se održati u Beogradu od 27. do 31. listopada.

Ana Lenard se okitila brončanom medaljom u kategoriji do 61 kg, kao i Dario Svetić u kategoriji do 67 kg, dok je ovog puta najuvjerljiviji bio Nenad Vukobrat koji je slavio u konkurenciji do 75 kg. Matej Tomazin je diskvalifikacijom zbog prejakog udarca završio svoj nastup već u 1.kolu.

Vidjelo se u Brodu da je svima pomalo nedostajalo prave motivacije nakon emotivnog pražnjenja prošle subote na izbornom turniru u Samoboru, gdje su Svetić i Tomazin uspjeli osigurati svoje mjesto na tatamiju beogradske Arene. Ana Lenard i Nenad Vukobrat su još u igri za nastup u ekipnom dijelu svjetskog prvenstva, a konačnu odluku izbornici će donijeti nakon turnira Zlatne lige iduće subote u Salzburgu.

Zlato, srebro i bronca za karataše Bregane

Na 17. memorijalnom kupu u Slavonskom brodu članovi KK Bregana imali su vrlo dobar nastup i osvojili su tri odličja. Najuspješnija je bila Paula Andričević, koja je osvojila zlatnu medalju u kategoriji mlađih kadetkinja do 55 kg. Odličan uspjeh ostvarila je i Mateja Lučić osvajanjem srebrne medalje u kategoriji kadetkinja do 47 kg. Broncu je osvojio Mihael Matijaščić u kategoriji mlađih kadeta do 45 kg. Bez medalje su ovom prilikom ostale Marina Bratanić i Ana Matijaščić.

Do kadetskog prvenstva Hrvatske ostalo je nešto više od mjesec dana pa će biti dovoljno vremena da trener Goran Romić još kvalitetnije pripremi mlade sportaše za ovo važno natjecanje, koje će odlučivati o izboru reprezentacije za europsko prvenstvo u veljači 2011.

KARATE - Zagreb karate fest - Zagreb, 2. listopada

Zlatni Beketić Katanec

Natjecanje je u zagrebačkom Domu sportova okupilo 300 natjecatelja u konkurenciji mlađih uzrasnih kategorija iz 45 karate klubova iz Slovenije, BiH i Hrvatske. Karate klub Samobor-Anindol nastupio je sa svojim najmlađim članovima, kojima je ovo natjecanje ujedno prvi nastup na tatamiju nakon kraće ljetne stanke. U konkurenciji učenika, borbe -42 kg, Igor Katanec Beketić s lakoćom je deklasirao sve svoje protivnike te kroz 3 borbe došao do osvojenog 1. mjesta i zlatnog odličja. Vidjelo se da je Igor svoje slobodno vrijeme za ljetne praznike posvetio treninzima u klubu te na ljetnom seminaru u Selcu.

U konkurenciji mlađih kadeta -57 kg Emil Vrkljan osvojio je brončano odličje, dok je u kategoriji mlađih kadeta +57 kg Matej Štefanić osvojio srebrno odličje.

Korak do medalje u konkurenciji učenika bili su Luka Peles, Leonard Šogorić, Dorijan Romić i Ian Baždar, a u konkurenciji mlađih kadeta Leon Kramarić. Presudnu ulogu u njihovom dobrom nastupu imala je trema, što je i očekivano s obzirom da su posljednje natjecanje prije ljetnih praznika odradili u lipnju 2010. Mlađu ekipu KK Samobor Anindol očekuje niz domaćih turnira u ovom djelu kalendarske godine te s obzirom na rad i treniranje u klubu vjerujemo da još bolji rezultati neće izostati.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 2. kolo RK Rudar - RK Sesvete 30:21 (14:4)

Odlična premijera u novoj dvorani

U prvom službenom nastupu pred svojom publikom u novoj dvorani Rudari su pružili odličnu igru i visoko porazili skromne goste iz Sesveta. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvog poluvremena, koje su Rudari riješili u svoju korist rezultatom 14:4. Odlična obrana iz koje su sijevale kontre i polukontre bile su ključ uspjeha. U nastavku utakmice razlika je rasla i do 12 golova u korist Rudara, da bi gosti pred kraj susreta uspjeli smanjiti na konačnih 30:21 za ekipu Rudara.

Nakon minimalnog poraza u prvom kolu protiv Buja bila je ovo važna pobjeda za Rudare, kojima sada slijede dva teška gostovanja – protiv Dugog Sela i ZG Dubrave. Sljedeću utakmicu u svojoj dvorani rukometaši Rudara igraju 6. studenog protiv Maksimira.

RK RUDAR: A. Guliš, P. Fresl 2, V. Skendrović, S. Šujster 2, J. Cvetković, J. Kerepčić 3, H. Štibohar 12(1), Z. Fabeković 1, D. Trčak 1, P. Fresl, J. Štajnkler 4, M. Kuhar, E. Fresl 1, F. Kumerle, D. Jagodić 3, M. Štajnkler 1. Trener: K. Hofer.

RUKOMET - Nastup kadeta i mlađih kadeta RK Rudar

Pet utakmica, četiri pobjede

S natjecanjima su startali kadeti i mlađi kadeti RK Rudar. U 1. krugu natjecanja 1. HKRL, kadeti Rudara gostovali su u Varaždinu, gdje su na svom prvom gostovanju u novom rangu natjecanja ostvarili pobjedu i poraz. U prvoj utakmici protiv ekipe Međimurja Rudari su doživjeli najteži poraz u protekle dvije godine (23:36). Bila je to jedna od onih utakmica kada baš nikome u ekipi ne ide, a uz to napravljeno je previše tehničkih grešaka da bi konačni rezultat mogao biti povoljniji za Rudar. Nakon "ugodnog" razgovora u svlačionici, Rudari su u drugoj utakmici popravili dojam, pobijedivši nakon dobre i borbene igre solidnu ekipu Varteksa rezultatom 31:27. U četvrtak, 7. listopada, s početkom u 21 sat Rudari će u svojoj dvorani, u sklopu 1. kruga natjecanja, ugostiti ekipu Zagreba CO.

Mlađi kadeti Rudara iznad svih očekivanja započeli su natjecanje u 1. Hrvatskoj mlađoj kadetskoj rukometnoj ligi, regija Zapad. Premda u sastavu imaju samo trojicu igrača rođenih 1996. godine, a ostatak čine dječaci rođeni 1997. i 1998. godine, Rudari su u prve tri utakmice ostvarili isto toliko pobjeda te time ugodno iznenadili sve u klubu. Pobjedili su Ivanić (20:13), Trnje (25:22) i Sesvete (19:16). Priliku za novo dokazivanje mlađi kadeti Rudara imat će već naredni vikend, kada zajedno s ekipom Sesveta ugošćuju ekipe Umaga i Poreča. Domaćin 2. kruga je ekipa Sesveta.

KOŠARKA - Seniori – Kup Krešimira Ćosića – 2. kolo Samobor – Gorica 80:71 (51:37)

Furioznim startom riješili susret

SAMOBOR: Begić 10, Močan, Gionechetti 11, Šilobod 13, Hrvoj 10, Bekavac 9, Matić, Nakić 4, Gašparac 9, Radičev, Vlaić 12, Levanić 2.

Trener: Milan Ličina

GORICA: Habljak 6, Gazić 4, Vodopija 7, Bahun, Lasić, Džapo, Crnjak 23, Matulja 3, Dmitrović 11, Puljak 9, Dvorneković 6, Kuga 2.

Trener: Silvio Jenkač

Odličnih prvih deset minuta odigrali su seniori Samobora, uz čak 33 koša postignutih iz kontranapada nakon odlične obrane. Do polovice druge četvrtine Samoborci imaju 22 koša prednosti, tako da do kraja utakmice trener Samoboraca Milan Ličina daje priliku i igračima s klupe. Na kraju zaslužena pobjeda Samoboraca u kojoj su se istakli Šilobod s 13, Vlaić s 12 i Gionechetti s 11 koševa. Kod Gorice najučinkovitiji je bio Crnjak s 23 koša.

KOŠARKA - Kadeti – kvalifikacije za 1. HRL – 3. kolo Samobor – Cibona 84:70 (43:44)

Cibonu slomili zonom

SAMOBOR: Belamarić, Vranić 11, Mandalinić, Dragozet, Rendulić, Levanić, Imbert 21, Džimbeg, Ćorić 14, Šuvaković K. 30, Šuvaković I. 8. Trener: Marin Sedlar

CIBONA: Topić 18, Habazin, Kušec 11, Kumanović 6, Domini 4, Slavica 6, Čović, Kvesić 2, Anzulović 4, Đurinović, Arapović 19. Trener: J. Dulibić

U najtežoj utakmici kvalifikacija kadeti Samobora na početku utakmice brzom igrom iznenađuju Cibonu i vode 11 razlike. Ipak, Cibonaši brzo sređuju redove i utakmica se do poluvremena igra u egalu. U trećoj četvrtini Samoborci opterećeni prekršajima prelaze u obrani na zonu, na što Cibona nema protuigru i postiže tek 6 koševa, te se Samoborci odljepljuju na plus 12. Početkom zadnje četvrtine kadeti Cibone s 3 uzastopne trice prijete preokretom. Ipak, Samoborci odličnom obranom i serijom od 12 koševa ulaze u mirniju završnicu. Na kraju uvjerljiva pobjeda kadeta Samobora protiv Cibone. U pobjedi Samoboraca istakli su se učinkovitošću Karlo Šuvaković s 30 koševa i 15 skokova te Imbert s 21 i Ćorić s 14 koševa. Kod Cibone odlični su bili Arapović s 19 i Topić s 18 koševa.

KOŠARKA - Kadeti – kvalifikacije za 1. HRL – 4. kolo Samobor – Gorica 111:64 (57:39)

Samobor izborio 1. ligu!

KOŠARKA - Kadeti – kvalifikacije za 1. HRL – 4. kolo
Samobor – Gorica 111:64 (57:39)

SAMOBOR: Belamarić 2, Šuvaković K. 17, Mandalinić 3, Dragozet 18, Rendulić, Levanić, Imbert 28, Džimbeg 8, Ćorić, Vranić 17, Šuvaković I. 18. Trener: Marin Sedlar

GORICA: Bojić 2, Ehman 8, Pisačić 3, Šoić 2, Tomšić 2, Bušić 6, Dabčević 4, Mateković 12, Kušević 10, Mišerić 15. Trener: Davor Matković

Na početku utakmice gostima je sve ulazilo u koš za vodstvo od 8 koševa. Međutim, Samoborci vrlo brzo ulaze u svoj ritam, čvrstu obranu s polukontrama i do poluvremena imaju dvadesetak koševa prednosti. Do kraja utakmice Samoborci u još jačem ritmu potpuno deklasiraju Goričane i ostvaruju uvjerljivu pobjedu od 47 razlike. Ovom pobjedom kadeti Samobora i njihov trener Marin Sedlar ostvarili su svoj najveći uspjeh - ulazak u 1. HRL, najjaču kadetsku ligu u Hrvatskoj! U pobjedi Samoboraca istakla se učinkovitošću petorka Imbert s 28, Dragozet i Šuvaković Ivan s po 18, te Vranić i Šuvaković Karlo s po 17 koševa. Kod Gorice najučinkovitiji je bio Mišerić s 15 koševa.

FOTO: Kadeti KK Samobor - 1. HRL; Stoje: Mislav Rendulić, Ivan Džimbeg, Ivan Ćorić, Hrvoje Dragozet, Josip Vranić, Karlo Šuvaković, trener Marin Sedlar; Čuče: Bruno Levanić, Lovro Mandalinić, Ivan Šuvaković, Zvjezdan Imbert, Luka Belamarić

STOLNI TENIS - 8. međunarodno otvoreno prvenstvo Grada Samobora u stolnom tenisu

Pobjednički pehar Nevenu Samcu

Pod pokroviteljstvom Grada Samobora i Samoborskog športskog saveza 2. listopada je u novoj sportskoj dvorani u Samoboru održano 8. međunarodno otvoreno prvenstvo Grada Samobora u stolnom tenisu.

U 10 kategorija natjecalo se više od 200 natjecatelja iz Hrvatske i Slovenije. U kategoriji seniora/ki Grand Prix nastupio je Uroš Slatinšek, prvak Slovenije i osvajač ovogodišnjeg Poreč opena 2010., koji je nakon velike borbe sa šesnaestim igračem Hrvatske Tomislavom Marakovićem iz Pule i poraza 3:2 zauzeo treće mjesto.

Neven Samac iz varaždinskog STK Igea Željezničar lakše je došao do finala i pobjedom osigurao trijumf na 8. OPS 2010.

Od domaćih igrača, kojih je nastupilo 20-ak, valja izdvojiti 1. mjesto Silvia Mucka u kategoriji 1-5 invalida i treće mjesto Hrvoja Mihalića u kategoriji do 21. godine.

GIMNASTIKA - 2. kolo Kupa Hrvatske – Nedelišće, 2. studenoga

Bogata berba medalja

Gimnastičarke GK Samobor u 2. kolu Kupa Hrvatske, održanom 2. studenoga u SGC Aton u Nedelišću, osvojile su sve što se osvojiti moglo. Ukupno 13 medalja u višeboju na četiri ženske sprave - preskoku, ručama, gredi i tlu!

U kategoriji mlađih kadetkinja prvo je mjesto osvojila Ema Mihelić (ukupno 62.2 boda; po spravama 15.4, 15.6, 15.7, 15.5); drugo Jelena Lesjak (60,5 - 5.2, 15.2, 15.1, 15) i treće Dunja Šagud (60.4 - 15.5, 15, 14.9, 15), a njihovu ekipnom prvom mjestu pridonijele su i Katja Žganjer Knežević (59. 5 - 15.3, 15.5, 14, 14.7) i Sara Petrić (59.1 - 14.9, 15.1, 14.1,15.4).

Među kadetkinjama 1. je bila Lucija Nemanić (62.1 – 15.4, 15.5, 15.5, 15.7); 2. Marija-Sara Mihelić (61.6 – 15.7, 15.2, 15.1, 15.6), a 3. Karla Kovačić (59.4 - 15.8, 14.9, 13.9, 14.8). I kadetkinje su osvojile ekipno prvo mjesto, a četvrta članica njihove ekipe bila je Dora Šagud (56,4 – 14.3, 14.1, 13, 15).

Najbolja juniorka bila je Lucija Kirschenheuter (62.8 – 15.6, 15.7, 15.7, 15.8), za njom Paula Stier (60.4 – 15.2, 15.2,14.3,15.7) te Helena Kovačić, za koju se do posljednjeg trenutka nije znalo hoće li nastupiti budući da je dva tjedna izostala s treninga zbog bolesti (59.5 – 15, 15.4, 14, 15.1). Da bi kao ekipa osvojile zlatnu medalju pridonijela je Dora Živković (59.2 – 14.8, 15, 14.1, 15.3).

U kategoriji seniorki, bez konkurencije, zlato je osvojila Anamarija Kovačić (60.2 – 14.9, 15.6, 14.7, 15).

Samoborske su vježbačice još jedamput dominirale gimnastičkim bojnim poljem i u svim kategorijama pojedinačno osvojile sva tri mjesta na pobjedničkom postolju te zlatno seniorsko i 3 zlatna ekipna odličja. Izvrsne komentare i pohvale dobile su i vježbačice i trenerice Martina Bublić, Aida Badić i Andreja Ivić od sutkinja Lajle Pintar (sudila gredu) i Tanje Delladio (sudila ruče, a po njoj je nazvan element na dvovisinskim ručama – skok rukama s niže na višu pritku) te trenerice i koreografkinje Tatiane Goverdovskaie. U pauzi prije proglašenja rezultata iskorištena je prilika za slikanje s Tijanom Tkalčec, koja se upravo bila vratila sa Svjetskog kupa u Ostravi s osvojenom zlatnom medaljom na preskoku, na kojem je i Robert Seligman osvojio zlatnu medalju na konju s hvataljkama, i dodijelila natjecateljima medalje za prva mjesta.