Pomoćnici: Filipčić (Ključ Brdovečki) i Rukšač (Jakovlje)

Strijelci: 0:1 Nujić(41), 0:2 Biškupić(90)

SLOGA BREZJE: Mijić, R. Karabelj (od 46. Jankavić), Kriste (od 65. Sabljić), Lovrić, Dejanović, H. Struhak (od 87. P. Vrkić), D. Karabelj, Vrdoljak (od 46. D. Struhak), Borak, Jurić, Bukvić

RAKITJE: Divković, Draclin, D. Martinčević (od od 90. Novačić), Nujić, Biškupić, K. Martinčević, Barun, Pavić (od 14. Barun), Dorotić (od 15. Horvat), Golub, Hlevnjak

Trener: Ivan Balaško

Crveni karton: Divković(14), Sabljić(80)

Igrač utakmice: Ivica Biškupić (Rakitje)

U susjedskom dvoboju gostima odlaze svi bodovi iako su 60 – ak minuta igrali s igračem manje. Divković je u 14. minuti „pocrvenio“, ali to igrače Rakitja nije spriječilo da na poluvrijeme otiđu golom prednosti (strijelac Nujić u 41. minuti). Sve dileme o pobjedniku riješene su u zadnjim minutama kada Biškupić pogađa za konačnih 0:2.

Bregana – Bestovje 3:4 (2:1)

Hadrović za tri boda

Sudac: Gvozdanović (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Grdaković (Zdenčina) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 1:0 Grdanjski(8), 2:0 Beriša(27 – 11m), 2:1 Đaković(34), 2:2 Večerić(55), 3:2 Ovčarić(56), 3:3 Avsec(58), 3:4 Hadrović(76)

BREGANA: Vitko, Babojelić (od 46. I. Andabak), Celizić (Od 46. Komerički), Makarun, Dumić (od 46. Ivandić), Ivančić, Kos, Ovčarić, Berisha, Grdanjski (od 64. Sokolović)

BESTOVJE: Reberović, Avsec, Selimović, Pavlović, Đaković, Šarić (od 60. Ovčariček), Sastić (od 64. Tucak), Večerić (od 85. Makek), Hadrović (od 89. Francetić), Borić (od 80. Stojanović), Bećirović

Crveni karton: Šeperić(66), Avsec(80)

Igrač utakmice: Marko Hadrović (Bestovje)

Iako su dva puta imali rezultatsku prednost (2:0 u 27. i 3:2 u 56. minuti) igrači Bregane su nakon posljednjeg sučevog zvižduka ostali praznih ruku. Gosti iz Bestovja su uspjeli nadoknaditi sve rezultatske minuse, a u zadnjih 15 minuta ostalo im je i snage za konačni preokret kada igrač utakmice Hadrović šalje loptu iza Vitka za konačnih 3:4.

Krašić – Novaki 5:1 (3:0)

Još da ni bilo punoga Meseca...

KRAŠIĆ – Igralište Krašića

Sudac: Ešegović (Brdovec)

Pomoćnici: Kožarec (Domaslovec) i Solenički (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Prstac(2), 2:0 Tuček(8), 3:0 Tuček(35), 3:1 Bajan(49 -11m), 4:1 Prstac(56), 5:1 Burja(80)

KRAŠIĆ: J. Penić, Bakarić (od 57. Severinac), K. Penić (od 65. Novosel), Ferenčić, Šimecki, M. Penić, Tukić, Petković, Tuček (od 63. Burja), Prstac, Novosel

Trener: Damir Katovčić

NOVAKI: Mesec, Gotovac, Vidak (od 83. Vrkić), Živković, Bura, Đumlija, Valek (od 67. Lešković), Guštin, Bungić (od 86. Pirih), Bajan, Jandrečić (od 86. Vuković)

Trener: Zvonko Rudelić

Igrač utakmice: Mario Prstac (Krašić)

Uvjerljiva pobjeda Krašićana mogla je biti izraženija da gosti nisu imali na golu raspoloženog Meseca koji je spriječio nekoliko izglednih prilika domaćina. Domaćini su već do poluvremena imali sigurnih 3:0; u nastavku je prvo Bajan s bijele točke smanjio na 3:1, ali bolja momčad na terenu do kraja susreta još 2 puta šalje loptu gostiju za visokih 5:1.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 1. kolo

Klokočevac – Vatrogasac 2:3 (1:2)

Merkl odnio bodove

Sutkinja: Jurinić (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Golub (Guci) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Kušter(5), 1:1 Pažin(26), 1:2 Krznarić(45 – 11m), 2:2 Kulašević(57), 2:3 Merkl(83)

KLOKOČEVAC: Poljak, Bošnjak (od od 46. Grgičić), Žabčić, Janžić, Lehpamer, Kušter, Bašić (od 46. Gestić), Vlašić, Kulašević (od 80. Janjić), Beloša, Galinec

VATROGASAC ZDENCI: Gelo, M. Pažin, Katušić, Šekrst (od 85. Prelec), Krznarić, Ištuk (od 65. Kožul), Ivanic (od 74. Žulj), Skender, Ma. Pažin, Merkl, Samardžija

Igrač utakmice: Krešimir Merkl (Vatrogasac)

U prvom ovosezonskom nastupu pred svojim gledateljima igrači Klokočevca su upisali minimalni poraz. Kušter je već u 5. minuti iz gužve pogodio za 1:0, ali su gosti do poluvremena okrenuli prednost u svoju korist. Kulašević u 57. nakon nabacivanja Vlašića vraća rezultatsko stanje na početak, ali igrač utakmice Merkl pred kraj susreta usmjerava sve bodove prema Zdencima.

TOP – Klas 3:0 (2:0)

Sigurno otvaranje

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Gledatelja Radišić

Sudac: Grubač (oba iz Zaprešića)

Pomoćnici: Novak (Pušća)

Strijelci: 1:0 Fabek(28), 2:0 Žlender(36), 3:0 Lisec(88)

TOP: Husak, Filipi, Puntarec (od 59. Ćosić), Hržić, Lisec, Fabek, I. Meglajec, Žlender, Skukan (od 72. Radonić), Jordan (od 77. Jakopec)

KLAS: Reberniščak, Rihtar, Čužić, Petić (od 71. Orešković), Caganić, Kundih, Kazić, Spičić, Serdar (od 75. Devedžić), Vidović (od 82. Bedeković), Spasenić

Trener: Damir Dittrich

Igrač utakmice: Matija Lisec (TOP)

Sigurno otvaranje prošlogodišnje drugoplasirane momčadi lige. Kerestinčani su već nakon pola sata igre imali 2 gola „plusa“ za što su najzaslužniji Fabek i Žlender. Pobjedu je u 88. minuti zapečatio Lisec eurogolom s 20 – ak metara udaljenosti.

Naftaš – Zrinski Tehnovent 4:1 (2:1)

Bašić i Vidović precizni

IVANIĆ GRAD – Sportski park Zelenjak

Sudac: Jertić (Velika Mlaka)

Pomoćnici: Šimunović (G. Lomnica) i Mustapić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 D. Bašić(8), 1:1 Ramić(13), 2:1 D. Bašić(45), 3:1 Vidović(54), 4:1 M. Bašić(74)

NAFTAŠ: Jelušić, Vuković, Cvetko, Troha, Samardžić, Lasić (Od 46. Božić), Vidović, M. Bašić (od 85. Škulec), Trivunov, Peh, D. Bašić

Trener: Dario Bašić

ZRINSKI TEHNOVENT: Levak (od 78. Herceg), Petrić, Koletić, Ramić, Šicl (od 80. M. Jagodić), Mandir, Kovačević, Sikirić, Murić (od 63. Mujić), Mataušić (od 76. Dekalić), D. Jagodić (od 65. Draclin)

Igrač utakmice: Dario Bašić (Naftaš)

Visok poraz igrača iz Farkaševca u Ivanić Gradu. Domaći trener/igrač Dario Bašić svoj prvi gol postiže u 8. minuti, ali Ramić samo pet minuta kasnije pogađa za 1:1. U zadnjoj minuti prvog dijela Bašić je drugi put precizan za 2:1. U drugom dijelu Marijan Bašić i Vidović su precizni po jednom za konačnih 4:1.

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 1. kolo

Samobor – Jelačić 5:0 (2:0)

Pokazali tko je gazda

Sudac: Bizjak

Pomoćnici: Vuksan i Krnjic (svi iz Siska)

Strijelci: 1:0 Mišura(20), 2:0 Grubeša(27 – ag), 3:0 Brujić(63), 4:0 I. Štefković(75), 5:0 Grgečić(86)

SAMOBOR: F. Štefković, Frajt, Hainešek, Salopek (od 65. I. Štefković), Raić, Pavlović, Puškarić (od 42. Novak), Horvat (od 69. Kasalo), Mišura, Grgečić, Brujić

Trener: Zdenko Jedvaj

JELAČIĆ: Grahovac, Budimir, Kelava, Grubeša, Sever (od 71. Golubić), Matejčić, Matković (od 67. Bermanac), Buzov, Karlović, Mikulin, Novosel

Trener: Ivica Burić

Igrač utakmice: Antonio Mišura (Samobor)

Odmah u prvom kolu Samoborci su pokazali što im je cilj u ovoj sezoni. Uvjerljivom i efikasnom igrom gosti iz Vukovine su Hebrangovu ulicu napustili s 5 "komada" u mreži. Domaće su do pobjede nosili glavni igrači iz prošle sezone (Brujić – Grgečić – Mišura), jedan je još dodao povratnik Štefković, a jedan su gosti postigli sebi sami.

BSK Budaševo – Sava 0:2 (0:1)

Bencalić, Bencalić...

BUDAŠEVO – Igralište BSK - a

Sudac: Pavličić (Kutina)

Strijelci: 0:1 Bencalić(31), 0:2 Bencalić(82)

BSK: Lončar, Gec (od 86. Kovačević), Rastovski, Sigurnjak (od 90. Kotaranin), Ivanković, Horvat, Jurković, Rođak, Kominac, Kusuran, Cvišić

Trener: Dean Medarević

SAVA: Ilić, Kumerički (od 85. Tolić), Drenški, Rogić, Sastić (od 60. M. Matošević), Čakanić, Bencalić, J. Matošević (od 74. Koletić), Zeman, Kočnar, Gavran

Trener: Pero Ignjatić

Igrač utakmice: Miljenko Bencalić (Sava)

Gosti iz Strmca su na krilima Bencalića u prvom kolu upisali su sigurnu pobjedu od 0:2. Domaćini su imali veliku priliku u 14. minuti pri rezultatu 0:0, ali udarac s bijele točke nije iskoristio Kusuran. Gosti do poluvremena dolaze do minimalne prednosti (asistencija Gavrana Bencaliću), a u nastavku konačno riješenje dolazi desetak minuta prije kraja kada ponovno Bencalić koristi ubačaj Kumeričkog za svoj drugi gol.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – Dani košarke Karlovac 2010. Samobor – Duga Resa 75:34 (44:19) Samobor – Auto Lim Lak 83:41 (41:31)

Uzeli sve naslove osim tricaškog

KOŠARKA - Mlađi kadeti – Dani košarke Karlovac 2010.
Samobor – Duga Resa 75:34 (44:19)
Samobor – Auto Lim Lak 83:41 (41:31)

Na mlađekadetskom turniru nastupile su 4 ženske i 4 muške ekipe uz domaćina Auto Lim Lak, Delnice, Dugu Resu i Samobor. Turnir se trebao održati na otvorenom legendarnom košarkaškom igralištu u "Šancu", na kojem su igrale naše legende Gierga, Korać, Daneu, Kolaković, Kasun, a 1964. odigrala je utakmicu i NBA All Stars momčad predvođena u to doba s dva najveća igrača - Wiltom Chamberlainom i Billom Russellom. Nažalost, zbog mokrog i klizavog terena turnir je prebačen u obližnju dvoranu Grabrik.

U svojoj prvoj polufinalnoj utakmici, koja je odigrana ujutro, mlađi kadeti Samobora su više nego uvjerljivo svladali protivnike iz Duge Rese plasiravši se u finale. U toj utakmici istakli su se učinkovitošću Džimbeg s 28, Čižmešija s 13 i Šuvaković s 10 koševa.

Nakon pauze za ručak i posjeta manifestaciji Dani piva 2010, u 18 sati Samoborci su odigrali finale protiv domaće ekipe Auto Lim Lak. Samoborci su u finalu prikazali još bolju igru s odličnim zonskim presingom u obrani te brzim kontranapadima i efektnim poentiranjima. Na kraju još jedna uvjerljiva pobjeda mlađih kadeta Samobora i osvojeno prvo mjesto u konkurenciji dječaka. U finalnoj utakmici istakli su se učinkovitošću Levanić s 18, Šuvaković s 15 te Džimbeg i Sladić s po 12 koševa. Uz osvajanje turnira Samoborci su imali i najboljeg igrača turnira Ivana Šuvakovića, najboljeg strijelca s 40 koševa iz dvije utakmice Ivana Džimbega i najvještijeg košarkaša Lovru Mandalinića, koji je prije finala u natjecanju u košarkaškim vještinama pobijedio sve svoje suparnike tako da je Samoborcima izmaklo jedino pobjedničko mjesto u natjecanju u tricama.

NOGOMET - Turnir nogometnih veterana Zrinski Tehnovent 2010

Naslov pripao Samoboru

Veterani NK Samobora pobjednici su turnira nogometnih veterana odigranog 28. i 29. kolovoza na terenima Nogometnog kluba Zrinski u Farkaševcu. Samoborci su u finalu s 3:1 pobijedili momčad Scout Horti. Treće mjesto pripalo je SRD Kladje, a četvrto Mladosti iz Domaslovca. Na kraju turnira nagrade najboljim momčadima i pojedincima uručili su gradonačelnik Samobora Krešo Beljak, njegova supruga Nikolina Beljak te zamjenik gradonačelnika Željko Stanec.

Za najboljeg golmana proglašen je Mario Stipić (Scout Horti), najbolji strijelac bio je Željko Išlić (Samobor), a za najboljeg igrača izabran je Ante Ištuk (Samobor). Na turniru je ukupno nastupilo šest momčadi (uz spomenute još su nastupili veterani Samoborskog Otoka i Zrinski Tehnoventa), koje su prvog dana razigravale po skupinama, a u nedjelju (29. kolovoza), odigrale završnicu.

KARATE - 25. Grado Open – Italija, Grado, 28. kolovoza

Ana Lenard brončana

S krajem ljeta približio se i kraj napornih ljetnih priprema natjecateljki i natjecatelja Karate kluba Samobor-Anindol koje su započele 12. srpnja. Dva treninga dnevno daju nadu i pobuđuju velik optimizam u redovima kluba te nitko ne sumnja da će naredna sezona biti vrlo uspješna i sportski plodonosna.

U prilog tome govori i nastup na prvom ovosezonskom natjecanju u talijanskom turističkom gradu Gradu. Na 25. po redu Grado Openu sudjelovalo je nešto više od 1000 sportaša iz 10 zemalja te je natjecanje bilo izuzetno kvalitetno, a za Samoborce jako korisno, bez obzira što se nije osvojilo više medalja. Medalje nisu ni bile prvi i najvažniji cilj, naročito kada se unaprijed znalo da talijanski suci nisu nimalo skloni strancima. Najvažnije je bilo da se u kvalitetnim sportskim nastupima osigura što više dobrih iskustava, koja su neophodna u ostvarivanju rezultata na najvećim sportskim natjecanjima, a to su europska i svjetska prvenstva.

Osim toga, još se u ovoj fazi treninga nije ušlo previše u karate treninge pa se osjećao umor i teške noge od iscrpljujućih treninga u teretani i na obroncima Samoborskog gorja.

Ana Lenard je u Gradu umalo stala na najvišu stepenicu u svojoj kategoriji (seniorke do 61 kg), a za to joj je trebalo samo malo više sreće. No, i ovako je Ana svojim nastupom pokazala da je jedna od najozbiljnijih kandidatkinja za odlazak u Beograd na svjetsko prvensvo krajem listopada.

Do medalja su bili vrlo blizu Dario Svetić (seniori do 67 kg) i Matej Tomazin (seniori do 84 kg), koji još ni sada nisu svjesni koji je razlog njihovog poraza u susretu za broncu, ali iz gore navedenih razloga to nije najvažnije, iako se može reći da je šteta što se nisu okitili medaljom s obzirom da su pružili odlične mečeve i zaslužili medalju.

Dobar nastup u Gradu su imali i mlađahni seniori Haris Kovačević i Atonio Tančak, a solidni su bili i Nenad Vukobrat i Nikola Šoić, koji su izgubili od vrlo kvalitetnih suparnika.

U konkurenciji kadeta Zrin Pezer i Leon Kovačić su također izgubili u borbi za medalju nakon tri ostvarene pobjede i poraza u polufinalu te tako osvojili 5. mjesto.

U svakom pogledu, s nastupom u Gradu možemo biti vrlo zadovoljni, jer se nastupilo na turniru prve europske karate kvalitete, a samoboske karateke pokazale su da tu i pripadaju.

JUDO - Međunarodni judo kamp Selce 2010

Rezultat – pozivnice za Europu

Dio natjecatelja Judo kluba "Samobor s trenerima je od 15 - 21. kolovoza proveo u judo kampu u Selcu u kome se okupilo više od 250 judaša iz Brazila, Rusije, Bjelorusije, Ukrajine, Mađarske, Češke, Austrije, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske. Kamp su vodili Carloc Honorato, osvajač srebra na Olimpijskim igrama i 3. sa svjetskog prvenstva i Hedviga Karakas, aktualna europska i svjetska juniorska prvakinja. Treninzi su bili podijeljeni na dvije dobne skupine i održavali su se dva puta dnevno. Prema riječima trenera Josipa Šančića, samoborski judaši su odradili kamp na vrlo visokoj razini, te je to bio odličan uvod u novu sezonu u koju se ulazi s mnogo očekivanja.

Kamp je iskorišten i za sklapanje mnogih prijateljstava, a rezultat toga su i pozivnice za brojne turnire u Europi. Jedna od pozivnica je stigla i od judaša iz Čeljabinska, sibirskog grada od oko 2 milijuna stanovnika iz kojeg su mnogi ponajbolji ruski judaši.. Trener Judo kluba "Lokomotiv" Andrej sa svojim natjecateljima na povratku kući je odradio trening u borilačkoj dvorani OŠ Bogumila Tonija. Tridesetak samoborskih judaša i ruska ekipa su zajednički odradili vrlo zahtjevni trening, a na kraju su svi, i judaši i roditelji na tribinama, pljeskom zahvalili na prikazanom. Nakon treninga je nastavljeno druženje s Rusima, koji su slijedeći dan nastavili putovanje.

Početkom školske godine nastavljaju se redoviti treninzi, a prvo natjecanje je 18. rujna na velikom međunarodnom turniru u Splitu.

Vladimir Vuković

BICIKLIZAM - Posljednja utrka MTB Kupa Hrvatske

Turku novi svjetski bodovi i Kup Hrvatske

22. kolovoza održana je u Karlovcu posljednja utrka MTB Kupa Hrvatske koja se ujedno bodovala i za svjetske bodove.

U jakoj međunarodnoj konkurenciji najbolji samoborski biciklist Filip Turk osvojio je ukupno deseto mjesto u senorskoj konkurenciji.

S obzirom da je ispred njega od Hrvata bio jedino Đani Simčić iz Zagrebačkog Tuškanca, Filip je osvojio i prvo mjesto u Kupu Hrvatske za 2010. godinu.

Nakon pobjede na Državnom prvenstvu, pobjeda u Kupu došla je samo kao potvrda vrlo kvalitetnog Filipovog rada sa svojim trenerom ove godine.

Filipa u ovoj sezoni čeka još samo nastup na vrlo jakoj C1 utrci u Poljskoj koja je na rasporedu 18. rujna.

Osim Filipa, u kategoriji Kadeta solidan je bio Cepak Mario, koji je osvoji deseto mjesto.

Za pohvaliti je još i nastup najmlađih Šišmiša - Helene i Bartola, koji su uspjeli završiti još jednu utrku i to kao najmlađi u svojoj kategoriji.