KYOKUSHIN - Slovakian Open, Wasabi kup

Terihaj zlatni i u Slovačkoj

19. lipnja održan je prvi Slovakian open Wasabi cup, nedaleko od gradića Komarno na samoj slovačko – mađarskoj granici. Na natjecanju je nastupilo stotinjak natjecatelja iz tridesetak klubova Hrvatske, Mađarske i Slovaćke a na natjecanju su nastupili kadeti, juniori i seniori C kategorije. KK Mladost predstavljali su seniori Mauro Tilić (laka), Krešimir Dumanovsky (srednja) i Kruno Terihaj (teška) pod vodstvom njihovog trenera senpaia Tihomira Garašića.

Mauru Tiliću i Krešimiru Dumanovkom ovo je bilo prvo natjecanje izvan granica Lijepe naše. Obojica su pružili dobru borbu, no nažalost, iskustvo njihovih protivnika je presudilo. Dovoljno govori i činjenica da su obojica bili najmlađi natjecatelji u seniorskoj kategoriji.

Kruno Terihaj odradio je svoje posljednje natjecanje u C kategoriji i to zaključio prvim mjestom, zlatnom medaljom. Ponovo je pokazao da se mukotrpan rad i trening isplatio te sa lakoćom pobjeđivao svoje protivnike.

ATLETIKA - Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za (mlađe) kadete i kadetkinje

Srebro za Filipa Koražiju

U Čakovcu je 19. i 20. lipnja održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje, te mlađe kadete i kadetkinje. AK Samobor 2007. ponosan je na svog člana Filipa Koražiju koji je osvojio 2. mjesto i srebrnu medalju na 300 m prepone. 4. mjesto u istoj disciplini osvojio je Antonio Žganjer. Također 4. mjesto osvojila je Dolores Ćosić na 80m prepone, a u istoj disciplini nastupile su Andreja Ladišić (5. mjesto), Ivana Skočibušić (12. mjesto) i Ozana Bedeničić (13. mjesto). U disciplini bacanja kugle Magda Relić osvojila je 8. mjesto a Leon Koražija 13. Filip Kufrin trčao je na 600 m i osvojio 7. mjesto, a Luka Janković 12. mjesto na 80 m prepone.

Na kraju su naše mlađe kadetkinje otrčale štafetu 4x 200m i zauzele 6. mjesto u državi.

STOLNI TENIS - 3. otvoreno prvenstvo Samobora na otvorenom

Opet slavio Vešligaj

U petak 18. lipnja održano je 3. otvoreno prvenstvo Samobora na otvorenom na igralištu u Lugu Samoborskom. Po treći puta za redom pobjednik je bio Danijel Vešligaj iz Zagreba, drugi je bio Držen Pavlin, treći Krunoslav Znika, četvrti Frančesko Glasnović.

Kiša koja je padala do sat vremena prije početka turnira prijetila je otkazivanjem turnira, no svi prisutni natjecatelji su na koncu mogli uživati u igri po grupama na suncu i vjetriću, a u razigravanju su uvjeti bili idealni, naravno na otvorenome.

Krunoslav Znika

STOLNI TENIS - Završno prvenstvo STK Samobora

Kvalitetno i borbeno

Tijekom prve polovice lipnja odigrano je završno prvenstvo STK Samobora. Nakon izrazito kvalitetnih i borbenih mečeva postignuti su ovi rezultati:

U kategoriji škole stolnog tenisa prvo mjesto je osvojio Roko Sedlar, druga je bila Zara Ilić, a treći Petar Znika. U kategoriji naprednih početnika prva Ida Pavlin, druga Lorena Puškarić i Klara Znika. U kategoriji mlađih rekreativaca pobjedu je bez izgubljenog meča odnio Kristijan Golubić ispred Svena Bosnara koji je u neizvjesnom meču pobijedio Frana Bartolića rezultatom 3:2. U kategoriji ml. kadeta i kadeta prvi je bio Dinko Šoić, drugi Alan Hrastinski i treći Vid Šoić. U kategoriji seniora i veterana prvi je bio Tomislav Medved, drugi Dražen Librić i treći Dražen Pavlin.

Priliku za novim dokazivanjem unutar Kluba, stolnotenisači će dobiti na Božićnom turniru. Do tada preostaje im trening, natjecanja i nadogradnja već stečenih vještina.