Fino ih posložili!

BREZJE – ŠRC Brezje

Sudac: Pavić (Kerestinec)

Pomoćnici: Krešić (Samobor) i Šestak (Smerovišće)

Strijelci: 0:1 Kurtušić(11 – 11m), 0:2 Bečirović(29), 0:3 Borić(33), 0:4 Bečirović(35), 1:4 R. Dejanović(49), 2:4 Borak(69), 2:5 Đukić(76)

SLOGA BREZJE: Jelić, R. Karabelj, Kriste, Jurić, Lovrić, D. Struhak (od 46. Dankić), D. Karabelj (od 75. Bikić), M. Vrdoljak, Borak, Jankavić (od 57. Sabljić), R. Dejanović

Trener: Dragutin Kuhtić

BESTOVJE: Rebrović (od 64. Antolić), Baksa, Ovčariček, Pavlović, Đaković, Šarić, Mikek, Lukač, Bečirović (od 46. Stojanović), Borić (od 46. Đukić), Kurtušić (od 46. Makek)

Trener: Vladimir Gržan

Igrač utakmice: Mato Pavlović (Bestovje)

U susjedskom susretu svi bodovi odlaze u Bestovje. Gosti su već do poluvremena uvjerljivom igrom i golovima Bečirovića (2), Kurtušića i Borića „pobjegli“ na visokih 0:4. U nastavku domaćini malo umanjuju minus sa semafora na 2:4, a Đukić u 76. postavlja konačnih 2:5.

Pušća – Bregana 3:1 (1:1)

Dva komada za 6 minuta

PUŠĆA – Igralište u Pušći

Sudac: Blažević

Pomoćnici: Zajec i Jeleč (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Brlek(22), 1:1 Župančić(23), 2:1 Bzik(56), 3:1 Bitići(56)

PUŠĆA: Mihalinec, Nemčić (od 46. Božić), Gorupec, T. Bernardić, M. Bernardić, Ban, Studak, Bitići, Perica, Peharec, Brlek

Trener: Borislav Perica

BREGANA: Vitko, Prelec, Nider, A. Andabak, I. Andabak, Makarun, Horvat, Vlašić, Župančić, Šeperić, Tolić

Trener: Franjo Šeperić

Igrač utakmice: Zvjezdan Brlek (Pušća)

Četvrti uzastopni poraz upisala je momčad Bregane i tako sezonu završila na šestom mjestu iako su dugo vremena bili na visokoj trećoj poziciji. Brlek je nakon 22 minute igre doveo domaćina u rezultatski plus koji je trajao samo minutu kada Župančić pogađa za 1:1. U drugom dijelu igrači Pušće u razmaku od 6 minuta dva puta tresu mrežu Vitka, a iz tog se minusa bregančani nisu mogli vratiti.

Rakitje – Krašić 2:1 (1:0)

Iz penala u 89. minuti

RAKITJE – Igralište Rakitja

Sudac: Podolšak (Zdenci)

Pomoćnici: Novak (Pušća) i Čunović (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Biškupić(27), 1:1 Horvat(56), 2:1 Jozić(89 – 11m)

RAKITJE: Divković, Dorotić, Martinović (od 63. Josipović), Sinković (od 46. Martinčević), Nujić, Biškupić (od 90. Raić), Horvat, Jozić, Golub, Hlevnjak (od 75. I. Ačkar)

Trener: Ivan Balaško

KRAŠIĆ: Šimatić, Penić, Potočnjak, Ferenčić, Šimecki, Severinac (od 68. Bakarić), Tukić (od 68. Novosel), Petković, Tuček, Prstac, Burja

Trener: Damir Katovčić

Igrač utakmice: Ivica Biškupić (Rakitje)

Tek u posljednjim trenucima igrači Rakitja došli su do oproštajne pobjede golom Jozića s 11 metara. Domaćine u prednost 1:0 dovodi Biškupić nakon pola sata igre, a gosti se u egal vraćaju početkom drugog dijela. Taj rezultat vrijedi sve do pred kraj susreta kada Jozić donosi sretnu, trinaestu pobjedu u sezoni.

Novaki – Mladost (L) 16:3 (8:1)

Otpisani samo s desetoricom

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Kovačić (Zagreb)

Pomoćnici: Gvozdanović (Jaska) i Čunović (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Đumlija(4), 2:0 Gotal(15), 3:0 Bagarić(22), 3:1 Vuković(23), 4:1 Bagarić(28), 5:1 A. Batarilo – Čerdić(32), 6:1 Bagarić(41), 7:1 A. Batarilo – Čerdić(43), 8:1 A. Batarilo – Čerdić(45), 9:1 S. Barač(47), 9:2 Pirički(49), 9:3 Vuković(55), 10:3 S. Barač(56), 11:3 Anić(58), 12:3 Bagarić(62), 13:3 Živković(66 – 11m), 14:3 Nemet(74), 15:3 Đumlija(79), 16:3 Đumlija(80)

NOVAKI: Vojvodić (od 46. Cerle), M. Vrkić, Lešković, Živković, Đumlija, Anić, Avsec (od 46. S. Barač), Gotal, Bagarić, Nemet, A. Batarilo - Čerdić

Trener: Boško Resanović

MLADOST LUKA: Masnjak, Halambek, Galić, Pirički, Kajfeš, Vuković, Horvat, Petek, Tresk, Petrin

Trener: Stjepan Horvat

Igrač utakmice: Petar Živković (Novaki)

Čak 19 golova vidjelo je pedesetak gledatelja u Novakima. Domaćini su se „ispucali“ na već otpisanim, posljednjeplasiranim gostima iz Luke koji su u Novake stigli s 10 igrača. U svakom poluvremenu mreža Masnjaka se tresla po osam puta, a najefikasniji u redovima domaćih bio je Bagarić s 4 gola te Batarilo – Čerdić i Đumlija s po 3 gola.

Nakon posljednjeg, 30. kola, prvak je Vatrogasac (Z) sa 77 bodova, drugi je Dinamo (O) sa 63, Bestovje je četvrto s 51 bodom, šesta je Bregana sa 48, Rakitje je osmo sa 46, dok su Novaki natjecanje završili na devetom mjestu sa 42 boda.

KOŠARKA - Seniori – Ljetna liga – 9. kolo Samobor – Bosco 88:67 (49:34)

Kratki za jednu pobjedu

SAMOBOR: Levanić 6, Moćan 2, Gionechetti 5, Šilobod 6, Hrvoj 6, Han 7, Matić 13, Nakić 13, Gašparac 11, Begić 7, Češkić 2, Ćorić 10. Trener: Milan Ličina

BOSCO: Reljanović 10, Gunjina 6, Anić 2, Pehar 10, Planinić 2, Žganec, Vlaho 11, Vukoja 8, Bubalo 8, Skelić 9, Komušanec 1, Stanić. Trener: Goran Perić

Samoborci su odigrali u najjačem sastavu više nego odlično i u obrani i u napadu, tako da već krajem poluvremena imaju 15 koševa prednosti. Početkom drugog poluvremena odlaze na dvadesetak razlike, koje gosti do kraja utakmice ne uspijevaju nimalo ugroziti. Pobjedi Samobora najviše su doprinijeli centri Matić i Nakić, oba s po 13 koševa, te razigravač Gašparac s 11 koševa i 8 preciznih asistencija. Kod gostiju iz Zagreba najučinkovitiji je bio Vlaho s 11 koševa. Ovom uvjerljivom pobjedom Samoborci su se, nažalost, oprostili od daljeg takmičenja. Naime, nedostaje im jedna pobjeda za dalje razigravanje među 4 prvoplasirane ekipe u final four-u, a koje će se održati u Križevcima.

KOŠARKA - Mlađi kadeti - 1. ŽL – 13. kolo Samobor – Ivanić 108 : 40 (62 : 32)

Uvjerljivo ih dotukli

SAMOBOR: Srabotnak 12, Belamarić 10, Antunović 5, Mandalinić 6, Sladić 8, Levanić 22, Skok 5, Džimbeg 8, Čižmešija 6, Šuvaković 26. Trener: Marin Sedlar

IVANIĆ: Dadić 12, Maronić 4, Oštrić 2, Borić, Silov, Božić, Vujanić 4, Turkalj 4, Pokrajac, Fugaš, Beljan 14. Trener: Aleksandar Đurić

Početkom druge četvrtine dovoljno je bilo par minuta dobre igre udarne postave mlađe kadetske ekipe Samoboraca da se odlijepe na trideset koševa prednosti. Drugo poluvrijeme nemoćni gosti ubacuju u igru svoju drugu postavu, koju su zamjene Samoboraca više nego uvjerljivo dotukli sa čak 68 koševa razlike. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Šuvaković s 26 i Levanić s 22 koša. Kod Ivanića najučinkovitiji su bili Beljan s 14 i Dadić s 12 koša. Ovom pobjedom mlađekadetska ekipa Samoboraca još više se učvrstila na prvom mjestu lige, ispred ekipa Jaske i Fortune iz Zaprešića.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 30. kolo

Jamnica – Zrinski Tehnovent 4:3 (1:1)

Četvrti put nije išlo

PISAROVINA – Igralište Jamnice

Sudac: Ptičar (Kloštar Ivanić)

Pomoćnici: Tišljar (Ivanić Grad) i Dolibašić (Novo Čiće)

Strijelci: 1:0 Kelava(13), 1:1 Murić(20 – 11m), 2:1 I. Patljak(51), 2:2 Mataušić(57), 3:2 Anić(63), 3:3 Mujić(67), 4:3 Mraković(78)

JAMNICA: Sablić, I. Patljak, M. Patljak, Kvesić, Krpan, Luketić (od 52. Špišić), Kelava, Tuka, Mraković, Anić, Mihalić (od 65. Krčelić)

Trener: Jasmin Ganić

ZRINSKI TEHNOVENT: Bekiri, Dekalić, Obri, Ramić, Šicl, Mataušić, Mihelčić, Murić, Mujić, Žganjer, Lovrić

Trener: Damir Dragozet

Igrač utakmice: Ivo Patljak (Jamnica)

U efikasnoj utakmici domaćini su postigli gol više te pobjeđuju 4:3. Gosti iz Farkaševca su se tri puta vraćali iz rezultatskog minusa, ali kada su igrači Jamnice preko Mrakovića u 78. minuti poveli po četvrti put, više nije bilo vremena i snage za novo poravnanje.

Klokočevec – Klas 2:1 (2:0)

Pobjedom se oprostili od lige

KLOKOČEVEC – Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Gledatelja 80

Sudac: Kašnar (Paukovec)

Pomoćnici: Škrlin (Bistra) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Salopek(17), 2:0 Gestić(44), 2:1 Spasenić(83)

KLOKOČEVAC: Poljak, Petrić, Celizić, Kušter (od 46. K. Bošnjak), Janjić, Sokolović (od 66. Kos), Gestić, Ćosić (od 75. Žabčić), M. Bošnjak (od 56. Velić), Kulašević (od 56. Lehpamer), Salopek

Trener: Ferdo Kamenčić

KLAS: Reberniščak, Šunjić, Rihtar, Klišenić, Hlevnjak (od 46. Serdar), Kundih, Vidović, Kazić, Bedeković, Špišić, Spasenić

Trener: Damir Ditrich

Igrač utakmice: Damir Celizić (Klokočevec)

Oproštaj od Jedinstvene lige pred domaćim navijačima igrači Klokočevca začinili su pobjedom od 2:1. Salopek i Gestić su pogocima u prvom dijelu odveli domaće na sigurnih 2:0, koje je tek pred kraj susreta uspio ugroziti Spasenić golom u 83. minuti. Momčad Klokočevca unatoč pobjedi ostala je na posljednjem, 16. mjestu, te joj sljedeće sezone predstoji natjecanje u 1. županijskoj ligi zapad.

TOP – Mladost (O) 3:3 (2:2)

Remi najrealniji

KERESTINEC – Igralište TOP-a

Sutkinja: Koprić

Pomoćnici: Fiskuš (oba iz Potočca) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 1:0 Krnjić(5), 1:1 Obradović(6), 2:1 Žlender(16), 2:2 Obradović(34), 2:3 Orešković(56 – 11m), 3:3 Lisec(69)

TOP: Husak, Lisec, Skukan, Klingor, Vranešić, Krnjić, Vukas, I. Meglajec (od 46 G. Meglajec), Žlender, Maceković, Jakopec, Jordan (od 46. Puntarec)

Trener: Milan Končarević

MLADOST OBREZINA: Kapec, Kovačić, Posavec, Vučilović, Orešković, Kuhar, Vidaković, Bekavac (od 59. Čumpek), Smajić, Obradović

Trener: Josip Palorec

Igrač utakmice: Matija Lisec (TOP)

Sezonu u kojoj su dugo vremena figurirali kao mogući prvaci igrači TOP–a završili su remijem protiv Mladosti iz Obrezine. Krnjić je već u 5. minuti doveo domaćine u prednost, koje je bilo kratkog vijeka, jer je već u sljedećem napadu poravnao Obradović. Žlender u 15. pogađa za 2:1, ali do poluvremena ponovno Obradović vraća rezultat na početak. U nastavku Orešković s kreča gura goste prema sva tri boda, ali Lisec dvadesetak minuta prije kraja poravnava za najrealnijih 3:3.

Nakon posljednjeg, 30. kola, prvak je Savski Marof sa 71 bodom, drugi je Top sa 62, Zrinski Tehnovent je jedanaesti s 36, dok je Klokočevec je šestnaestom mjestu s 34 boda.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 34. kolo

Sava (S) – Libertas 0:0

Teško do gola

STRMEC – SC Lazina

Sudac: Bizjak

Pomoćnici: Bogović i Vuksan (svi iz Siska)

SAVA STRMEC: Mohler, Drenški, Golemović, Rogić, Sastić Blažević, J. Matošević, M. Matošević, Stipić, Ovčariček, Kočnar, Stričević

Trener: Zoran Vukelić

LIBERTAS: Šimunlija, Milanković, Vidković (od 77. M. Ljubičić), Melnik, Galešić, Curić, Sertić (od 70. Milašinović), Atlija, D. Ljubičić, Musić, Frkat

Trener: Đuro Petrinec

Igrač utakmice: Goran Ovčariček (Sava)

Domaćini su u ovoj utakmici tražili bod i nakon 90 minuta su ga i dobili – to im je osiguralo ostanak u ligi. To je i najvažnija vijest iz ove utakmice čija je važnost sputala domaćine koji su teško dolazili do Libertasovog gola, ali na sreću po njih ni igrači iz Novske nisu bili konkretniji u nastojanjima da postignu gol.

Mladost (P) – Samobor 1:1 (0:1)

Remi – realan ishod

PETRINJA – Gradski stadion

Sudac: Budić (Vrbovec)

Pomoćnici: Župan i Kovač

Strijelci: 0:1 Novak(36), 1:1 Korečić(66)

MLADOST PETRINJA: Kovačević, Martinaj (od 46. Bačan), Kolić, Kunert, Markanović, Korečić, Pavković (od 57. Osmanagić), Lovrić, Jandrić, Marjanović (od 46. Grubjelšić), Malbašić

Trener: Dario Kovačević

SAMOBOR: Štefković, Zeman, Hainešek, Novak (od 77. Kožul), Raić, Pavlović, Brujić, Horvat, Mišura (od 63. Čejvan), Grgečić (od 51. Kasalo), Frajt

Trener: Zdenko Jedvaj

Igrač utakmice: Marko Korečić (Mladost)

Svakoj momčadi je pripalo po poluvrijeme te je konačni remi i najrealniji rezultat. Gosti dolaze u minimalnu prednost nakon pola sata igre kada Novak koristi Mišurin odbijanac te smireno pogađa donji desni kut Kovačevićevog gola. Mladostaši nakon odmora pojačavaju te Korečić nakon sata vremena igre slalomom kroz obranu Samobora izjednačava rezultat na konačnih 1:1.

Nakon posljednjeg, 34. kola, prvak je Dugo Selo sa 78 bodova, drugi je Samobor sa 69, dok je Sava na šestnaestom mjestu sa 40 bodova.

GIMNASTIKA - Dvije trenerice i jedna aktivna gimnastičarka GK Samobor postale nacionalne sutkinje

Pokazale zavidno sudačko znanje

Gimnastički klub Samobor može se pohvaliti s 3 nacionalne sutkinje u ženskoj sportskoj gimnastici. To su Aida Badić, Martina Bublić i Anamarija Kovačić. Iako su sudački seminar odslušale još prije godinu dana, iz tehničkih razloga organizatora - Hrvatskog gimnastičkog saveza, naše su dvije trenerice i jedna aktivna gimnastičarka jedva dočekale da pristupe ispitu prošle subote, 12. lipnja. Ispit je održan u SGC Aton u Nedelišću, a glavna je ispitivačica bila međunarodna sutkinja koja živi i radi u Ljubljani, Dunja Lederer. Ispitu je pristupilo 14 sutkinja iz Solina, Čakovca, Belog Manastira, Karlovca, Zagreba i Samobora.

Teorijski dio ispita sastojao se od ukupno 50 pitanja (FIG pravilnik – Pravilnik svjetske gimnastičke federacije, težine elemenata, posebni zahtjevi, odbici, izračun polazne ocjene...), a za prolaz je bilo potrebno riješiti 64% testa onima koji su prvi put pristupili ispitu za sutkinju, što je bio slučaj kod Anamarije Kovačić, koja je stekla status sutkinje-pripravnice, odnosno nacionalne sutkinje 4. kategorije. Aida Badić i Martina Bublić obnavljale su svoje sudačke licence i za višu sudačku kategoriju morale zadovoljiti najmanje 74% testa. No, osim teorijskoga testa trebalo je položiti i praktični dio koji se sastojao od ocjenjivanja 35 vježbi na spravama - 5 preskoka i po 10 vježbi na ručama, gredi i tlu, s time da se za 5 vježbi tražila polazna ocjena, a za preostalih 5 odbici). Za prolaz je bilo potrebno 70%, odnosno 80% uspješnosti na testu.

Obje su pokazale zavidno znanje i svaka je napredovala za jednu kategoriju: Martina Bublić licencirana je nacionalna sutkinja 3. kategorije, a Aida Badić licencirana je nacionalna sutkinja 2. kategorije.

K.K.

ATLETIKA - 7. Prvenstvo HALS-a u višeboju za limače i limačice

Pregršt medalja za AK Samobor 2007.

U subotu, 12. lipnja, u Novoj Gradišci je održano 7. Prvenstvo HALS-a u višeboju (troboj) za limače i limačice. Organizator je bio Atletski klub Nova Gradiška. U 10 sati na gradskom stadionu započelo je natjecanje u tri discipline: skok u dalj, bacanje vortexa i trka na 60 m te štafeta 4x100 m, koja je bila zasebna disciplina. Pravo nastupa su imali limači i limačice 1999. godište i mlađi, a prijaviti se moglo dvije ekipe u kojoj je moglo biti 5 natjecatelja. Bodovanje je bilo pojedinačno i ekipno, a bodovali su se po IAAF višebojskim tablicama. Zbrajanjem bodova po disciplinama dobivao se najbolji u troboju. Nastupilo je 86 natjecatelja.

Za AK Samobor 2007. u kategoriji limačica na 60 m Dolores Ćosić osvojila je brončanu medalju, a u bacanju vortexa zlato. Dora Španović bila je brončana u vortexu. Štafetu 4x100 m otrčale su Ana Fresl, Dora Španović, Emanuela Mažar, Dolores Ćosić i osvojile srebrnu medalju. U kategoriji limača na 60 m Damjan Lacković osvojio je brončanu medalju, u bacanju vortexa Leon Koražija osvojio je zlatnu medalju, a Luka Janković srebrnu. U štafeti dečki su osvojili 4. mjesto, a za treće plasiranima zaostali su samo 0,43 sek.

U ukupnom poretku limačica Dolores Ćosić osvojila je srebrnu medalju, Dora Španović bila je 5., Ana Fresl 10., Emanuela Mažar 16., Ema Telišman 23., Dora Pavliša 28., Lucija Milaković 34., Dora Katušić 39., Hana Erbežnik 40., dok Ira Čumbrek zbog ozljede nije mogla završiti višeboj.

U ukupnom poretku limača Damjan Lacković osvojio je 6. mjesto, Franko Stanić 8., Leon Koražija 9., Luka Janković 13., Marko Stipe Posavec 23., Luka Kovačić 34., Antonio Jumić 37., Lovro Domotorffy 38., Jurica Habek 40., a Lovro Kufrin 42. mjesto. U ekipnom poretku klub je u kategoriji limačica osvojio pehar za 2. mjesto i u kategoriji limača pehar za osvojeno 3. mjesto. Sljedeće natjecanje je pojedinačno Prvenstvo Hrvatske za mlađe i starije kadetkinje i kadete u subotu i nedjelju 19. i 20. lipnja u Čakovcu.

G.K. Jumić

KOŠARKA - Seniori – Ljetna liga – 8. kolo Križevci – Samobor 78:63 (37:33)

Nevjerojatan pad za uvjerljiv poraz

SAMOBOR: Levanić, Šilobod 12, Hrvoj, Han 2, Matić 7, Nakić 9, Gašparac 20, Begić 6, Vlaić, Ćorić 7. Trener: Milan Ličina

KRIŽEVCI: Jančijev 2, Buterin 1, Šiprak 12, Kuzmić, Čusek 15, Svoboda 19, Šarić 2, Jericha 9, Sedlar 6, Hrandek 12. Trener: M. Zirdun

Samoborci su prvo poluvrijeme odigrali vrlo dobro protiv čvrste ekipe Križevaca i otišli na odmor sa 4 koša minusa. Još na početku drugog poluvremena Samoborci imaju egal rezultat, ali tada slijedi nevjerojatan pad u igri s čak 12 izgubljenih lopti zaredom. Dotle domaćinima sve ulazi u koš i serijom pogodaka odlaze na nedostižnih dvadeset koševa prednosti, koje Samoborci u zadnjoj četvrtini tek nešto smanjuju za svoj uvjerljiv poraz. Kod Samoboraca uz najučinkovitijeg Gašparca, zadovoljili su i Šilobod s 12 koševa i Nakić s 9 koševa, ali i odličnom obranom od 10 skokova i čak 8 blokada. Kod Križevčana odlično su odigrali Svoboda s 19 i Čusek s 15 koševa.

Uspješan kraj sezone

Po 14. puta glavni grad Slovačke Bratislava bio je u subotu, 12. lipnja, domaćin Europskog karate kupa za mlade. Velika sportska dvorana Pasienky ugostila je 600 natjecatelja iz 70 klubova Češke, Slovačke, Mađarske, Ukrajine, Engleske, Latvije, Poljske i Hrvatske.

I ove godine, kao i u proteklim godinama, članovi Karate kluba Samobor Anindol nastupili su na spomenutom natjecanju.

U kategoriji kata pojedinačno nastupili su Toni Vuković (učenici) i Rebecca Smolčić (mlađe kadetkinje).

U kategoriji borbe pojedinačno nastupili su Jakov Bunjevac i Paskal Šimenc (mlađi kadeti +50 kg), Zrin Pezer (kadeti -52), Filip Kolarec i Leon Kovačić (kadeti -53 kg), Matej Frajt (kadeti +70 kg), Sara Sirovica (juniorke +59 kg) i Križan Pezer (junior -61 kg).

U iznimno jakoj konkurenciji kadeta u kategoriji -53 kg Leon Kovačić osvojio je 1. mjesto i zlatno odličje, dok je Filip Kolarec bio 3. Leon je do finala stigao kroz 3 uzastopne pobjede te je u finalu pobijedio slovačkog reprezentativca, predstavnika Slovačke s posljednjeg europskog prvenstva, Michaela Garaja iz karate kluba Farmex Nitra. Slovački reprezentativac bio je vidno umoran iz prethodne borbe koju je imao protiv našeg Filipa Kolarca, kojeg je vrlo tijesno (4:3) pobijedio u polufinalnoj borbi. Filip nakon tijesnog poraza u polufinalu pobjeđuje slovačkog predstavnika i osvaja 3. mjesto. Svakako za čestitati, no možemo žaliti za "samoborskim" finalom, s obzirom da je Filip do te polufinalne borbe bio vrlo uvjerljiv i jednostavno nepobjediv.

U kategoriji borbi juniorki +59 kg Sara Sirovica osvojila je 3. mjesto. Saru je od finala udaljila mađarska predstavnica Zsofia Tornyossy vrlo tijesnom pobjedom u produžetku borbe. Naime, Sara je u posljednjim sekundama regularne borbe pri vodstvu (4:3) bila neoprezna i zadobila bod te je borba završila neriješeno. U produžetku borbe mađarska predstavnica ponovno uspijeva napraviti bod prednosti te kontrolirano privodi borbu kraju, čime osigurava finale. Sara je u repasažnoj borbi s lakoćom pobijedila slovačku predstavnicu te zauzela 3. mjesto. Šteta, jer s obzirom na iskustvo i kvalitetu Sara je trebala biti pobjednica kategorije na 14. izdanju ovog prestižnog natjecanja.

Za još jedno samoborsko finale pobrinuo se Križan Pezer u kategoriji juniora -61 kg. Križan je dominantno pobijedio kroz 3 borbe sve svoje protivnike, no engleski predstavnik Kirton Jay bio je toga dana prejak za sve svoje suparnike pa tako i za našeg Križana. Osim osvojenog 2. mjesta i srebrnog odličja za Križana je finalna borba bila odlično iskustvo više u sportskoj karijeri, s obzirom da hrvatski natjecatelji nemaju često priliku susretati se s engleskim sportašima, osim na europskim i svjetskim prvenstvima.

Uz malo više sportske sreće medalju su mogli u Bratislavi osvojiti Toni Vuković, koji je u kategoriji učenika kate pojedinačno osvojio 5. mjesto, te Jakov Bunjevac, koji je u kategoriji mlađih kadeta +50 kg također osvojio 5. mjesto, izgubivši repasažnu borbu za brončano odličje.

Na 14. Europskom karate kupu za mlade uz gore spomenute natjecatelje bili su treneri Davor Mrzak i Davor Cipek.

Ovim natjecanjem članovi KK Samobor Anindol završili su iznimno uspješnu natjecateljsku sezonu 2009./2010.

Do početka nove, koja započinje krajem kolovoza, članovi kluba provodit će pripreme na vanjskim terenima u Samoboru i fitness klubu te na 10-dnevnim ljetnim pripremama u srpnju u Selcu.

Jesen se očekuje s velikim optimizmom, a ne treba sumnjati da će to biti još jedna uspješna sezona.

S.S.

Okvir

Skupljanje iskustva za karateke Bregane

U Bratislavi je nastupilo i 5 članova Karate kluba Bregana, ali se osjetio izostanak nekoliko iskusnijih natjecatelja pa se mladi borci prvi puta vraćaju bez medalje s europskog kupa. Najbliži odličju bio je Mihael Matijaščić, koji je u kategoriji mlađih kadeta izgubio meč za treće mjesto. Iskusni Ivan Bilić imao je dobar nastup, ali ipak nije prošao predstavnika Slovačke pa je ostao bez prilike za medalju. Paula Andričević je pobijedila jedan meč, ali je kasnije poražena u drugom kolu. Ana Matijaščić i Marina Bratanić su poražene u prvom kolu.

Nakon kraćeg odmora počinju pripreme za jesenski dio sezone, u kojem će najvažnija natjecanja biti prvenstva Hrvatske za kadete, juniore i mlađe seniore.