Botički za tri boda

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Mandić (Zaprešić)

Pomoćnici: Novak (Pušća) i Krešić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Bagarić(22), 2:0 Bagarić(42), 2:1 V. Stunja(46), 3:1 A. Batarilo – Čerdić(61), 3:2 B. Botički(90)

NOVAKI: Rašić, Matek, M. Vrkić, Lešković, Đumlija, Hus, Anić, Gotal, Bagarić (od 86. Bagarić), A. Batarilo – Čerdić, Avsec

Trener: Boško Resanović

MLADOST KLINČA SELA: Bilibrk, Palčić, Matulin, Sirovica (od 67. Stić), Z. Botički, J. Stunja, B. Botički, V. Stunja, Smoljo (od 61. Hodak), Kelečić, Nikolić

Igrač utakmice: Zvonimir Anić (Novaki)

Zahvaljujući dva gola Bagarića domaćini na poluvrijeme odlaze s 2:0. Odmah na startu nastavka Stunja smanjuje na 2:1, ali Batarilo – Čerdić nakon sat vremena igre ponovno vraća vodstvo domaćina u sigurne vode. Konačni rezultat u zadnjim trenucima susreta postiže Bitički te Novaki upisuju 12 pobjedu u sezoni.

Rakitje – Dinamo (O) 1:1 (0:0)

Zaslužili više od boda

Sudac: Kovačić (Zagreb)

Pomoćnici: Bošnjak i Žiljak (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 D. Martinčević(57), 1:1 B. Kelečić(77)

RAKITJE: Divković, Dorotić, Martinović, Hlevnjak, Golub, Nujić (od 80. Balaško), Jozić, D. Martinčević, Biškupić, K. Martinčević, Horvat (od 90. Sinković)

Trener: Ivan Balaško

DINAMO OKIĆ: Rački, P. Razum (od 46. P. Španić), Mačešić, Stanečić (od 60. Župan), Vrančić (od 46. Nevrkla), Falica, Mesić, Obradović, Valečić, Kelečić, Kanazir

Trener: Siniša Rudar

Igrač utakmice: Goran Horvat (Rakitje)

Domaćini bolja momčad, ali su ih neiskorištene prilike koštale pobjede. Mreže se tresu tek u nastavku, prvo je iz slobodnog udarca s 25 metara Martinčević spremio loptu iza leđa Račkog, a gosti su pak dvadesetak minuta kasnije brzom kontrom i golom Kelečića stigli do pomalo nezasluženog boda.

Croatia (P) – Bregana 2:1 (0:0)

Barbić eurogolom ugasio nadu

POJATNO – Igralište Croatie

Sudac: Belan (Novaki Petrovinski)

Pomoćnici: Golub (Guci) i Grdaković (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Džanko(69), 1:1 Vlašić(77), 2:1 Barbić(88)

CROATIA POJATNO: Colarić, Barbić, Brlek, Đurinski, Šporečić (od od 80.Gačarić), Rendulić, Pokupec, Stiperski, Džanko, Mrkonjić, Barlafe

Trener: Branislav Sladović

BREGANA: Vitko, Prelec (od 77. A. Horvat), Radovanić, Nider (od 46. Maršanić), A. Andabak, Ivančić, Makarun, Dumić, Vlašić, Sokolović, Tolić (od 46. Župančić)

Igrač utakmice: Ivan Colarić (Croatia)

Vratar domaćina je proglašen igračem utakmice i to sve govori o ovoj utakmici. Gosti su promašili cijeli niz prilika (najviše Vlašić i Tolić), a domaćini su ono malo šansi koje su imali pospremili iza leđa Vitka. Za 1:0 je pogodio Džanko, poravnao je 10 minuta kasnije Vlašić, a pobjedu predposljednjoj Croatiji donosi Barbić eurogolom par minuta prije kraja.

Mladost (KD) – Bestovje 3:2 (1:0)

Nisu nizdržali

KRAJ DONJI – SRC Bili brig

Sudac: Blažeić

Pomoćnici: Jelač i Podolšek (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Sutlar(5), 1:1 Selimović(74), 2:1 Košutić(80 – 11m), 2:2 Borić(84), 3:2 Košutić(87)

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, Dujmović (od 46. Horvat), Juratovac, Cimperšak, Šakanović, Merkl, Marković (od 75. M. Frkanec), Vulić, Košutić (od 90. I. Frkanec), Jakolić, Sutlar

Trener: Vlado Komar

BESTOVJE: Rebrović, Baksa, Selimović, Đaković, Kurtušić, Šarić, Mikek, Đukić (od 66. Borić), Bećirović, Lukić, Softić (od 5. Makek)

Crveni karton: Sutlar(80)

Igrač utakmice: Krešimir Košutić (Mladost)

Minimalni poraz igrača Bestovja u Kraju Donjem. Sutlar je otvorio seriju pogodaka već u 5. minuti i tih se 1:0 održalo sve do posljednjih 15 minuta kada kreće niz pogodaka. Selimović je prvo poravnao na 1:1, ali je Košutić s dva gola (jedan s bijele točke) poništio Borićev gol i domaćinu donio pobjedu za učvršćenje na sredini tablice.

Nakon 28. kola vodi Vatrogasac (Z) sa 71 bodom, drugi je Dinamo (O) sa 60, četvrta je Bregana sa 48 bodova, šesto je Bestovje sa 45, Rakitje je osmo sa 40, dok su Novaki na devetom mjestu s 39 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 28. kolo

Naftaš Ivanić – Zrinski Tehnovent 1:0 (0:0)

Bašić presudio

IVANIĆ GRAD – Sportski park Zelenjak

Sutkinja: Šekerija (Zagreb)

Pomoćnici: Dolibašić (Novo Čiće) i Bilić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 D. Bašić(84)

NAFTAŠ IVANIĆ: Ćorković, Lukec, Vidović, Samardžić, Troha, Petrović, Maras, D. Bašić, M. Bašić, Škulec, Antolković (od 46. Radoš)

Trener: Dario Bašić

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Dekalić, Ištuk, Ramić, Brdarić (od 87. Bekiri), Mandir, Mihelčić, Murić, Mujić, Mataušić, Žganjer

Igrač utakmice: Davor Bašić (Naftaš Ivanić)

Sve do 84. minute mreže su u Ivaniću mirovale i gosti su džepu imali vrijedan bod za nastavak serije dobrih rezultata. Ipak, tada domaći trener – igrač Dario Bašić na asistenciju svog prezimenjaka Marija pogođa za minimalnih 1:0.

Klokočevac – Mladost (O) 2:0 (1:0)

Vrijedna pobjeda

Sudac: Pajač (Donje Orešje)

Pomoćnici: Kašnar (Paukovec) i Bugarinović (Graberje)

Strijelci: 1:0 M. Bošnjak(10), 2:0 Celizić(70 – 11m)

KLOKOČEVAC: Poljak, Salopek, Celizić, Kušter, Janjić, Sokolović, M. Bošnjak (od 90. Žabčić), Ćosić, Matijaščić (od 90. Petrić), Brajković (od 85. K. Bošnjak), Beloša (od 60. Kulašević)

MLADOST OBREZINA: Klišanić, Lažnjak (od 73. Bekavac), Paurević, Kovačić, Trupčević, Posavac, Kular (od 73. Vidaković), G. Ivanušić (od 66. M. Ivanušić), Kostić, Vučilovski, Obradović (od 80. Kovač)

Trener: Josip Palovec

Igrač utakmice: Marko Brajković (Klokočevac)

Vrijedna pobjeda domaćina kojom su se dva kola prije kraja konačno odlijepili s posljednjeg, 16. mjesta 180 minuta prije kraja natjecanja. Igrači Klokočevca su u „plusu“ već od 10. minute kada s ruba 16 – erca pogađa Bošnjak za 1:0. Gosti su najbliže izjednačenju bili u drugom dijelu kada Paurević vara Poljaka, ali njegov udarac završava na okviru domaćih vrata. Potvrda troboda stiže u 70. minuti, precizan s kreča bio je Celizić nakon što je gostujući vratar Klišanić srušio Kulaševića u svom šesnaestercu, a sudac Pajač opravdano pokazao na najstrožu kaznu.

TOP – Savski Marof 2:0 (2:0)

Tri boda "za prestiž"

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sutkinja: Šulentić (Velika Gorica)

Pomoćnici: Šimunović (Lomnica) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 1:0 Skukan(4), 2:0 Vukas(21)

TOP: Bugarin, Lisec, Skukan (od 87. Dodig), Klingor (od 89. G. Meglajec), Vranešić, Krnjić (od 85. Maceković), Vukas, I. Meglajec, Žižić, Žlender (od 82. Jakopec), Jordan

SAVSKI MAROF: Belko (od 46. Habazin), Brkljača (od od 60. Haramina), Ćorić, Ledinščak, Šušak, Bjelobradić, Valenčak (od 78. Mejdančić), Đeno, Mujčin, Kušter, Gondžić

Trener: Davor Debogović

Igrač utakmice: Matija Lisec (TOP)

Sudar TOP–a i Savskog Marofa u ovom kolu trebao je odlučivati o putniku u viši rang natjecanja, ali su dva poraza i remi domaćina u posljednja 3 kola doveli do toga da se ovih 90 minuta igralo tek za prestiž. Taj „prestiž“ otišao je na stranu kerestinčana koji su ujerljivom igrom do poluvremena otišli na sigurnih 2:0. Strijelci za domaćine bili su Skukan već u 4. i Vukas u 21. minuti.

Nakon 28. kola vodi Savski Marof sa 65 bodova, drugi je TOP sa 61, Zrinski Tehnovent je dvanaesti s 33, dok je Klokočevac na petaestom mjestu s 31 bodom.

KOŠARKA - Juniori – Prijateljska utakmica Samobor – Zapruđe 68:71 (32:34)

Nešto kao "Kecman"

SAMOBOR: Vlašić A. 2, Kučko 24, Kalafatić 5, Tokić 29, Jozić, Musović, Vlašić F. 8, Šandrk. Trener: Josip Vlah

U vrlo zanimljivoj utakmici juniori Samobora sustižu do poluvremena manjak od desetak koševa iz prve četvrtine. U super uzbudljivom drugom poluvremenu Samoborci i ekipa Zapruđa izmjenjuju se u vodstvu uz čak 8 izjednačenja. Tada u samoj završnici bek Samoboraca Kučko s deset uzastopnih koševa dovodi Samoborce na najveću prednost na utakmici od 6 koševa 50 sekundi prije kraja. Samoborci su se tada već poveselili pobjedi, međutim gosti postižu svoje prve dvije trice na utakmici za izjednačenje i imaju zadnji napad samo pola sekunde prije kraja utakmice nakon brzopleto izgubljene lopte Samoboraca. Na svoje veliko veselje i razočaranje Samoboraca iz gotovo nemoguće situacije s centra postižu u svega pola sekunde i svoju treću tricu za pobjedu. Kod Samoboraca učinkovito su odigrali centar Tokić s 29 i razigravač Kučko s 24 koša.

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 10. kolo Samobor – Petar Zrinski 82:69 (29:43)

Preokrenuli minus 21!

SAMOBOR: Ćorić 5, Belamarić, Rendulić, Mandalinić 13, Dragozet 1, Imbert 7, Levanić, Šuvaković K. 34, Džimbeg, Vranić 8, Šuvaković I. 2, Jardas 12. Trener: Mirko Mandalinić

PETAR ZRINSKI: Tkalčić, Drvenkar A., Kerepić 15, Jelen N. 5, Pakšac, Drvenkar M., Horvat, Hunjed 8, Juršetić 7, Trupeljak 30, Jelen M., Barišić 4. Trener: Jendriš

Kadeti Petar Zrinskog iz Vrbovca predvođeni odličnim Trupeljakom iznenadili su Samoborce i polovicom treće četvrtine imaju najveću prednost od 21 koša. Ipak, Samoborci se ne predaju i do kraja četvrtine preko snažnog centra Karla Šuvakovića smanjuju na podnošljivih 5 razlike. Do polovice zadnje četvrtine igra se u egalu, a kada su se kod Samoboraca uz Karla Šuvakovića razigrali još Mandalinić i Jardas, Samoborci serijom pogodaka odlaze na nedostižnih desetak razlike za zasluženu pobjedu.

Ovom pobjedom u zadnjem kolu lige Samoborci su potvrdili vrlo dobro drugo mjesto u 1. ligi Zagrebačke županije. Kod Samoboraca, uz odličnog Karla Šuvakovića s 34 koša, vrlo dobri su bili Mandalinić s 13 i Jardas s 12 koševa. Kod Vrbovčana istakli su se učinkovitošću Trupeljak s 30 i Kerepčić s 15 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – 10. kolo Samobor – Šanac 67:43 (36:20)

Namjestili nišanske sprave

SAMOBOR: Srabotnak, Belamarić 2, Crnica 3, Mandalinić 18, Sladić 6, Levanić 12, Rendulić 6, Džimbeg 6, Čižmešija, Šuvaković 14. Trener: Mirko Mandalinić

ŠANAC: Lukačić 14, Đurđević 2, Pastuhović 5, Lukačić K., Katić 6, Kasunić 7, Tvrdinić, Kos 9. Trener: V. Đukić.

Gosti iz Karlovca uspijevaju prvu četvrtinu održati u egalu jedino zahvaljujući desetak čistih promašaja Samoboraca na zicerima. U drugoj i trećoj četvrtini Samoborci su namjestili nišanske sprave i ostvaruju 27 koševa viška. Na kraju uvjerljiva pobjeda Samoboraca i potvrda prvog mjesta u zadnjem kolu razigravajuće lige za 7. do 12. mjesto, tj. ostvareno ukupno odlično 7. mjesto u 1. Hrvatskoj regionalnoj ligi za mlađe kadete. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Mandalinić s 18 i Šuvaković sa 14 koševa. Kod Šanca najučinkovitiji je bio Lukačić sa 14 koševa.

STOLNI TENIS - 2. Pozivni turnir STSZŠ

Solidni nastupi naših

U nedjelju, 30. svibnja, u dvorani Srednje strukovne škole u Velikoj Gorici održan je 2. Pozivni turnir Stolnoteniskog saveza Zagrebačke županije.

Od Samoboraca je u kategoriji najmlađih kadeta nastupio Grigor Ilić, a od mlađih kadeta Alan Hrastinski. U izuzetno jakoj konkurenciji naši su igrači iskazali borbenost i sportsko ponašanje, ali je bilo uočljivo njihovo natjecateljsko neiskustvo pa su obojica zauzela 8. mjesto.

Međutim sama činjenica da su ušli među osam najboljih u županiji pokazuje koliko su napredovali te da se u klubu s njima ozbiljno radi.

Od kadetkinja nastupile su Iva Horvat, koja je osvojila 3. mjesto, i Jelena Duvnjak, koja je bila 5. Djevojkama je ovo zadnji turnir u konkurenciji kadetkinja, jer od iduće godine ulaze u kategoriju juniorki.

AUTO MODELI - Grand Prix u Velikoj Gorici

Marko u hrvatskom vrhu

Samoborac Marko Cuculić postigao je izvrstan rezultat na europskom Grand Prix natjecanju off-road automodela na daljinsko upravljanje, koje je krajem svibnja održano na stazi u Velikoj Gorici.

U konkurenciji 32 vozača iz Slovenije, Češke, Švicarske, Njemačke, Nizozemske i Hrvatske, Marko je odličnim vožnjama u kvalifikacijama izborio veliko finale i završio utrku na osmom mjestu.

U ovom uzbudljivom i vrlo zahtjevnom sportu, koji i kod nas stječe sve više poklonika, nastupili su najjači europski vozači pa je tim više ovaj uspjeh značajniji.

Inače, Marko je vodeći u off-road prvenstvu Hrvatske.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 32. kolo

Sava (S) – Mraclin 4:2 (3:0)

Furiozno od početka

STRMEC – SC Lazina

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Pomoćnici: Anić (Ivanić Grad) i Gašpar (Peskovec)

Strijelci: 1:0 Dandić(3 – ag), 2:0 Stričević(6), 3:0 Stričević(25), 4:0 M.Matošević(66), 4:1 Vojnović(68), 4:2 Vojnović(85)

SAVA STRMEC: Mohler, Drenški, Golemović, Rogić, Sastić, Blažević, Ovčariček, J. Matošević (od 61. Borevac), Stipić, M. Matošević (od 70. Kukolja), Stričević

Trener: Zoran Vukelić

MRACLIN: Zigman (od 12. Štuban), Ožvald, Marković (od 53. Krpačić), Dandić, Cvetnić, Cetić, Brebić, Škrinjarić, Rak, Vojnović, Golubić (od 16. Popović)

Trener: Mario Štoos

Igrač utakmice: Boris Stričević (Sava)

Furiozan start domaćina donio je Savi vodstvo od 2:0 već nakon 6 minuta igre. Prvi gol su si gosti postigli sami, a za drugi je s bijele točke precizan bio Stričević. Isti igrač u 25. povisuje na 3:0 za sigurnu prednost s kojom se odlazi na odmor. U nastavku se u listu strijelaca upisao i Matošević, a obraz gostiju malo je osvjetlio Vojnović s dva gola.

Bistra – Samobor 2:6 (1:5)

Prekasno im se razbistrilo

BISTRA – SC Bistra

Sudac: Blagić

Pomoćnici: Muža i Bogović (svi iz Siska)

Strijelci: 0:1 Brujić(9), 1:1 Poljski(18), 1:2 Grgečić(31), 1:3 Novak(33), 1:4 Mišura(35), 1:5 Brujić(40), 1:6 Mišura(48), 2:6 Poljski(55)

BISTRA: Staniša, Katić, Kranjčić, Jurešić, Ivanković (od 63. Krstanović), Šalamon, Hanžek, Škreblin, Poljski, Mamić (od 46. Škrlin), Kljajić (od 46. Herić)

Trener:

SAMOBOR: Štefković, Zeman, Hainešek, Novak, Raić, Pavlović, Brujić, Horvat, Mišura (od 64. Kasalo), Grgečić (od 46. Čejvan), Frajt (od 77. Barun)

Trener: Zdenko Jedvaj

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Uvjerljiva pobjeda Samobora u Bistri gdje su domaćini malo toga pokazali u utakmici koja im je važna zbog ostanka u ligi. Već do poluvremena prava kanonada udaraca prema domaćem vrataru Staniši koji je do 45 minute kapitulirao 5 puta. Gosti su pogotke ravnomjerno rasporedili, malo su iskočili Brujić i Mišura s 2 gola, a po jednom su bili precizni Novak i Grgečić. Kod domaćina je jedino nešto pokušavao Poljski čija su dvije lopte završile iza Štefkovića. Nažalost po Samoborce, Dugo Selo je u 32. kolu i matematički osiguralo 1. mjesto, dok su oni ovom pobjedom „zacementirali“ drugu poziciju na tablici.

Nakon 32. kola vodi Dugo Selo sa 72 boda, drugi je Samobor sa 65, dok je Sava na dvanaestom mjestu s 39 bodova.

BICIKLIZAM - Međunarodna brdsko biciklistička utrka u organizaciji BBK Šišmiš

Najveća MTB utrka ikad održana u Hrvatskoj!

U organizaciji Brdsko biciklističkog kluba Šišmiš iz Samobora u nedjelju, 30. svibnja, održana je vrlo jaka međunarodna brdsko biciklistička utrka u Samoboru. Utrka je bila prijavljena u kalendar Svjetske biciklističke federacije kao Class 1 utrka, što je rezultiralo iznimno jakom konkurencijom od 226 vozača iz gotovo cijelog svijeta. Tako su na prelijepoj samoborskoj stazi svoje fizičke i tehničke mogućnosti pokazali vozači iz SAD-a, Cipra, Brazila, Švedske, Estonije, Ukrajine, Njemačke, Austrije, Italije, Češke, Slovačke, Mađarske, Srbije i Hrvatske.

Kod muških seniora pobjedu je nakon 6 krugova odnio Ukrajinac Sergi Rysenko iz talijanske ekipe ISD Cycling Team. Iza njega na cilj su stigli Alexander Gehbauer iz Austrije te Brazilac Henrique Avancini, također iz ISD Cycling Teama. Najbolji hrvatski natjecatelj bio je Đani Simčić iz zagrebačkog Tuškanca na 16. mjestu, a samo 48 sekundi iza njega na cilj je kao 18. stigao Samoborac Filip Turk. U ovakvoj konkurenciji je to iznimno dobar rezultat.

Kod seniorki pobjedu je odnijela Amerikanka Mary McConnelough, koja je tako opravdala svoju 10. poziciju na svjetskoj rang listi. Druga je bila Barbara Benko iz Mađarske, a 3. Nataliya Krompets iz Ukrajine. Kod juniora pobjedu je odnio Anton Liyubuy iz Ukrajine, ispred sunarodnjaka Yevgena Lyvadnija i Mađara Petera Fenyvesija.

Bio je to vrhunski sportski događaj u Samoboru te definitivno, prema mišljenju svih natjecatelja i sudaca, najveća i najbolja MTB utrka ikad održana u Hrvatskoj. Organizatori iz BBK Šišmiš zahvaljuju natjecateljima, kao i svima koji su pomogli u organizaciji te sponzorima i ostalima, uz poziv na utrku dogodine.

ATLETIKA - 4. kolo HALS-a

Srebro za Antonija Žganjera

U organizaciji Atletskog kluba Međimurje 29. svibnja na stadionu SRC Mladost održano je 4. kolo Hrvatske atletske lige sjever. Natjecanje se održalo prema pravilima i propozicijama HAS-a i HALS-a. Sudjelovalo je 17 klubova iz regije s 361 natjecatelja i startnih mjesta.

AK Samobor 2007. uspješno je nastupio na atletskim borilištima. Damjan Lacković i Ana Fresl na 60 m u kategoriji limača i limačica osvojili su 3. mjesto. U istoj disciplini Franko Stanić bio je 6., a Ira Svea Čumbrek 10. Na 200 metara trčale su Arianna Dukić (11. mjesto), Emanuela Mažar (13. mjesto) i Dora Pavliša (20. mjesto). Od mlađih limača na 200 m nastupio je Antonio Jumić (16. mjesto) i Lovro Kufrin (20. mjesto). U skoku u dalj najbolja u klubu je bila Laura-Mirela Sebastjan s osvojenim 8. mjestom, dok je Dora Katušić bila 12. Za limače je nastupio Marko-Stipe Posavec (10. mjesto), dok je 130 g vortex bacala Hana Erbežnik i osvojila 8. mjesto. Štafetu 4x100 m limačice su završile na 5. mjestu, a limači na 6. mjestu.

Na 60 m nastupile su mlađe kadetkinje Ozana Bedeničić (15. mjesto) i Andrea Ladišić (18. mjesto), dok je mlađi kadet Filip Kufrin na 300 m dobio crveni karton te je diskvalificiran radi krivog starta.

U nedjelju, 30. svibnja, nastupilo je 117 natjecatelja iz 13 klubova regije. Mlađa juniorka Tara Glaser osvojila je 5. mjesto u skoku u dalj sa 4,39 m. Mlađi junior Lovro Librić na 100 m bio je 5. s vremenom od 12,53 sekunde, a Antonio Žganjer u disciplini 300 m prepone osvojio je izvanredno 2. mjesto s vremenom od 46,45 sekundi. U disciplini 200 m starija juniorka Ida Dančulović osvojila je 5. mjesto s vremenom od 27,67 sekundi.

Sljedeće natjecanje je Troboj limača i limačica, a bit će održano 12. lipnja u Novoj Gradiški.

G.K. Jumić

JUDO - Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i mlađe seniore

Katarina Lucija Vuković ponovno prvakinja!

U organizaciji Zagrebačkog judo saveza u dvorani Sutinska vrela u nedjelju, 30. svibnja, održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i kadetkinje U-15 i Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore U-23. U kategoriji mlađih kadeta i kadetkinja nastupilo je 240 natjecatelja, a u kategoriji mlađih seniora i seniorki 156 natjecatelja. Natjecatelji JK Samobor ponovno su ostvarili zapažene rezultate. Katarina Lucija Vuković je drugu godinu zaredom postala prvakinja Hrvatske, ali sada u konkurenciji mlađih kadetkinja. U apsolutnoj kategoriji dobrom taktikom je daleko teže protivnice prisiljavala na borbu u parteru, gdje ih je spretnošću i snagom pobjeđivala zahvatom držanja. U finalnoj borbi je protivnicu u 20. sekundi bacila na ipon.

Lucija Ivošević je u travnju osvojila broncu u uzrastu djevojčica, a u dogovoru s trenerom Josipom Šančićem odlučila se na natjecanje i u uzrastu mlađih kadetkinja. Da je spremna za medalju vidjelo se u polufinalu, u kojem je vrlo tijesno izgubila. U borbi za 3. mjesto je iponom pobijedila protivnicu iz Duge Rese.

Treću medalju u vrlo jakoj konkurenciji osvojio je Matija Frlić u kategoriji mlađih seniora do 73 kg.

Čak petero samoborskih judaša je natjecanje završilo samo korak do medalje. Josip Garašić, Karlo Sklepić, Sara Šipek, Dea Haberle i Matej Tandarić izgubili su borbe za treća mjesta, s time da je Josip Garašić, kao i Lucija Ivošević, još natjecatelj u mlađem uzrastu.

Ekipno je JK Samobor osvojio 2. mjesto u uzrastu mlađih kadetkinja, a očekivanja za sljedeću godinu rastu, jer će još nekoliko izvrsnih natjecatelja prijeći iz kategorije dječaka i djevojčica u uzrast mlađih kadeta. Ovim prvenstvima i krajem školske godine smanjuje se broj natjecanja pa natjecateljima Judo kluba Samobor predstoje u sljedećim mjesecima turniri u Botincu, Sloveniji i Austriji.

GIMNASTIKA - 1. kolo Kupa Hrvatske - Zagreb, 29. svibnja

Samoborke dominantne

U subotu, 29. svibnja, gimnastičarke GK Samobor nastupile u 1. Kolu kupa Hrvatske u C programu, održanom u organizaciji ZTD-a Hrvatski sokol u Zagrebu.

Seniorka Anamarija Kovačić osvojila je zlatnu medalju. Juniorke su osvojile ekipno zlato, a pojedinačnim se zlatnim odličjem okitila izvrsna, stabilna, ujednačenih ocjena po spravama, Helena Kovačić (preskok 15.7, ruče 15.7, greda 15.5, tlo 15.5). Tek desetinku boda za njom, na 2. se mjesto plasirala Lucija Kirschenheuter, čiji je nastup do posljednjeg trena, zbog ozljede, bio upitan. Unatoč tome dominirala je na tlu, na kojem je ocijenjena ukupno najvišom ocjenom ovog natjecanja 15.9. Paula Stier osvojila je 5., a Dora Živković 6. mjesto.

U kategoriji kadetkinja Marija-Sara Mihelić osvojila je 2., a Lucija Nemanić 3. mjesto. Karla Kovačić bila je 7., iako je prema procjeni trenerice i ostalih gimnastičarki trebala dobiti puno bolju ocjenu za preskok. Dora Šagud osvojila je 10. mjesto, a ekipno su osvojile 2. mjesto i srebrnu medalju.

U kategoriji mlađih kadetkinja 1. je mjesto osvojila Ema Mihelić. Katja Žganjer Knežević zauzela je 6., Sara Petrić 7. i Dunja Šagud 9. mjesto. I one su ekipno bile najbolje i to za punih 8 bodova ispred drugoplasirane ekipe GK Novog Zagreba i čak 26 bodova ispred trećeplasirane ekipe GK MZ Macan iz Čakovca.

K.K.

KARATE - Europsko prvenstvo regija – Varšava, 29.svibnja

Samoborke brončane

U glavnom gradu Poljske 29. je svibnja održano 8. po redu Europsko prvenstvo regija u karateu. Ono je svojevrsni sljednik europskog klupskog prvenstva, a uvedeno je kao službeno prvenstvo Europske karate federacije s obzirom na opredjeljenje Europske Unije te tendencije podjele starog kontinenta na regije.

Iako je to za nas dosta čudan princip sportskog natjecanja, u zemljama poput Italije, Francuske, Turske, Španjolske i drugima vrlo su jaka i aktivna regionalna natjecanja koja imaju visok stupanj autonomnosti.

Prema pravilima EKF-a naša zemlja ima pravo sudjelovanja s dvije ekipe pa je tako u Varšavi Hrvatska nastupila s dvije regije - Primorsko–goranskom i Zagrebačkom regijom.

Ekipa u sastavu Jelena Kovačević, Ema Aničić, Azra Saleš i Ivana Bebek zastupala je Primorsku-goransku regiju u borbama ekipno, a Zagrebačku regiju je prestavljao Karate klub Samobor-Anidol u sastavu Ana Lenard, Maja Lenard, Ana Marija Čelan i Sara Sirovica.

Zagrebačka regija je imala predstavnike i u muškoj konkurenciji, borbe ekipno te u katama ekipno – žene i muškarci.

Djevojke u katama u sastavu Vlatka Kiuk, Marijana Kiuk i Petra Krivičić osvojile su sjajno treće mjesto te time na početku natjecanja razveselile hrvatski tabor. Djevojke su pokazale sjajne izvedbe kate i visoku kvalitetu.

Muškarci su nakon pobjede u 1. kolu protiv Talijana izgubili od ekipe makedonskog Skopja.

Djevojke Primorsko-goranske regije izgubile su već u 2. kolu, nakon slobodnog 1. kola, od turske ekipe Ege.

Borbena ženska ekipa Zagrebačke regije, nakon slobodnog 1. kola, pobjedom u 2. kolu dobro je, s 2:1, otvorila natjecanje protiv favoriziranih Ruskinja.

U trećem kolu stradale su predstavnice Srbije (Vojvodina), koje su poražene sa čistih 2:0.

U polufinalnom susretu protiv Grkinja nakon regularnog dijela i rezultata 1:1 prišlo se borbi kapetana u tzv. ekstra meču, u kojem su Grkinje imale više sreće, ali i veliku naklonost sudačke ekipe.

Kroz repasažni susret za treće mjesto turska ekipa Marmara, predvođena legendom ženskog karatea Aras, morala je priznati da su Samoborke bolje i kvalitetnije. Pobjeda od 2 :0 bila je čista i melem na ranu nakon izgubljenog polufinalnog susreta.