ATLETIKA - Prvenstvo Hrvatske u višebojima

Dolores Ćosić zlatna!

U organizaciji AK Nedelišće i u suradnji s Hrvatskim atletskim savezom održano je 21. i 22. svibnja, na stadionu SRC Mladost u Čakovcu, Prvenstvo Hrvatske u višebojima.

Prvi dan su nastupili limači i limačice u četveroboju, koji se sastoji od 60 m, skoka u dalj, vortexa i 400 m. Za AK Samobor 2007. kategorija limačice natjecala se Dolores Ćosić, koja je u konačnici osvojila 1. mjesto! Arianna Dukić bila je 12., a Dora Pavliša 15. Limače su predstavljali Damjan Lacković (8. mjesto), Marin Muheljić (11. mjesto) i Franko Stanić (12. mjesto).

Sve ostale kategorije natjecale su se u subotu i nedjelju zbog većeg broja disciplina. Mlađi kadeti Filip Kufrin i mlađa kadetkinja Andrea Ladišić nastupili su u petoboju (60 m, skok u dalj, vortex, 80 m prepone, 600 m), a u ukupnom poretku Andreja je osvojila 8. mjesto, dok je Filip bio 12.

U osmoboju (100 m, skok u dalj, kugla 5 kg, 400 m, 110 m prepone, skok u vis, koplje 700 g, 1000 m) nastupio je Lovro Librić i osvojio 5. mjesto.

Naredno natjecanje je 4. kolo HALS-a 29. i 30. svibnja u Čakovcu.

G.K. Jumić

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 9. kolo Jaska – Samobor 49:93 (18:45)

Zatrpali im koš

SAMOBOR: Belamarić 2, Imbert 20, Vranić 29, Dragozet 14, Levanić 13, Jardas 6, Šuvaković I., Šuvaković K., Mandalinić 9. Trener: Marin Sedlar

JASKA: Popović 2, Sirovica 9, Joksimović 9, Bingula 1, Katovčić 2, Agostini, Brbot, Golub, Majcunić 22, Bastašić 4, Lisec. Trener: Renato Majcunić

Kadeti Samobora odlično odigravaju obranu te preko raspoloženih Vranića i Imberta trpaju koš domaćina i već na poluvremenu imaju tridesetak koševa prednosti. Drugo poluvrijeme Samoborci više ne igraju tako agresivno u obrani, ali u napadu i dalje vrlo precizno pogađaju koš Jaske te na kraju više nego uvjerljivo rješavaju utakmicu u svoju korist. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Vranić s 29 i Imbert s 20 koševa. Kod Jaske najučinkovitiji je bio Majcunić s 24 koša.

Kadeti Samobora u 10. kolu igraju u SD Samobor protiv KK Petar Zrinski u nedjelju, 30. svibnja, u 12:20 sati.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – 9. kolo Zapad – Samobor 57:94 (28:53)

Potvrda liderske pozicije

SAMOBOR: Srabotnak 4, Šuvaković 37, Sladić 10, Levanić 16, Čižmešija 4, Džimbeg, Belamarić 11, Mandalinić 12. Trener: Marin Sedlar

ZAPAD: Pavić 9, Slaviček 4, Šunjić, Macner 14, Tucman 10, Smolčić 13, Planinić, Laco 2, Kozina 5. Trener: T. Zauher

Mlađi kadeti Samobora predvođeni fenomenalnim Šuvakovićem i igrajući odlično zonski presing obranu po cijelom terenu već krajem prve četvrtine ostvaruju dvadesetak koševa prednosti. Do kraja utakmice igraju u istom tempu te na kraju uvjerljivo dobivaju još jednu utakmicu u gostima za potvrdu vodeće pozicije u ligi.

Kod Samoboraca briljirao je Šuvaković pohvatavši gotovo sve lopte u obrani i napadu te ostvarivši triple-double učinak od 37 koševa, 22 skoka i 14 ukradenih lopti. Uz njega vrlo dobro je odigrao i Levanić sa 16 koševa. Kod Zapada najučinkovitiji je bio Macner sa 14 koševa.

U 10. kolu Samobor dočekuje momčad Šanca u nedjelju, 30. svibnja, u 10:20 sati u novoj sportskoj dvorani.

KARATE - Croatia Cup - Trnsko, 22. svibnja

Pregršt medalja za Samoborce

U sportskoj dvorani Trnsko 22. svibnja je održan 19. po redu tradicionalni međunarodni turnir Croatia Cup, koji je okupio 430 sportaša iz 13 europskih zemalja. Mladost samoborskog karate kluba se vrlo dobro snašla u takvoj konkurenciji te je osvojeno ukupno čak 15 odličja u vrlo jakoj međunarodnoj konkurenciji.

Valja napomenuti da je Sari Sirovici te Ani i Maji Lenard ovo bio zadnji kontrolni nastup pred europsko regionalno prvenstvo na koje putuju u četvrtak, 27. svibnja, zajedno s aktualnom europskom seniorskom doprvakinjom Ana Marijom Čelan.

U KK Samobor-Anindol s pravom očekuju da će široka lepeza kvalitete u budućnosti iznjedriti niz europsklih i svjetskih medalja, a to je ono što je ovaj sportski kolektiv krasilo unazad 10-ak godina.