KOŠARKA - SENIORI – LJETNA LIGA – 2. kolo GORICA - SAMOBOR 65:68 (24:31)

Šilobod i Gašparac za pobjedu

SAMOBOR: Močan 2, Gionechetti 6, Šilobod 12, Hrvoj 10, Matić 2, Nakić 13, Gašparac 20, Milković 3, Vlaić. Trener: Ante Mršić

GORICA: Šuker 7, Habljak, Gazić, Lekić 5, Lasić 3, Džapo, Crnjak 8, Vodopija, Dmitrović 6, Puljak 23, Dvorneković 4, Stipanović 9. Trener: Silvije Jenkač

Nakon 5 minuta igre i vodstva Gorice od 12 prema 4 Samoborci su odlično odigrali zonski presing po cijelom terenu i serijom od 16 koševa do kraja prve četvrtine ostvaruju solidnu prednost od desetak koševa. Stečenu prednost Samoborci, predvođeni organizatorom igre Gašparcem, uspješno brane do polovice zadnje četvrtine. Tada se dogodio mali zastoj u napadu Samoboraca i domaćini smanjuju na samo 1 koš minutu prije kraja. Ipak, Samoborci Šilobod i Gašparac efektnim koševima održavaju tri razlike, a zadnji napad Goričana za tricu i eventualni produžetak Samoborci odlično brane i zasluženo odnose bodove s vrućeg terena u Velikoj Gorici.

Kod Samooraca istakli su se učinkovitošću Gašparac s 20, Nakić s 13 i Šilobod s 12 koševa. Kod Gorice odlično je odigrao centar Puljak s 23 koša.

Sudac: Lukšić (Gradići)

Pomoćnici: Grgurić (Brdovec)i Rukšač (Jakovlje)

Strijelci: 0:1 Benković(17), 1:1 Sastić(20), 1:2 Ivančević(45), 1:3 Mesić(59), 1:4 Topalović(86)

SAVA STRMEC: Vargić, Drenški, Golemović, Rogić, Sastić, Blažević, J. Matošević, Kočnar, M. Matošević, Borevac (od 56. Kukolja), Gavran (od 71. Šoštarić)

DUGO SELO: Ratkajec, Falčević, Maros, Beraković, Mornar, Mamuza, Ivančević, Mesić (od 74. Filipović), Benković (od 35. Vujić), Živčić (od 84. Pintar), Topalović

Trener: Miroslav Škrlec

Igrač utakmice: Dino Ivančević (Dugo Selo)

Domaćini su samo u prvom dijelu uspjeli oponirati lideru prvenstva iz Dugog Sela. Gosti vode pogotkom Benkovića iz 17. minute, ali Sastić ubrzo vraća stvari na početak. Ključan detalj dogodio se u zadnjim trenucima prvog dijela kada gosti ponovno dolaze u vodstvo i tu lome utakmicu. U nastavku Vargić je još dva puta morao po loptu u mrežu. Ovim porazom Sava je ostala na četrnaestom mjestu, ali nije uspjela pomoći samoborcima u borbi za vrh tablice.

Sokol - Samobor 0:4 (0:1)

I šesta uzastopno

VELIKA LUDINA – Igralište Športski park Tratinčica

Sudac: Holsinger (Petrinja)

Pomoćnici: Bintempo i Vukasn (oba iz Siska)

Strijelci: 0:1 Grgečić(6), 0:2 Grgečić(66), 0:3 Novak(67), 0:4 Novak(74)

SOKOL: Moguljak, Marđetko (od 46. Blažević), Cvitanović, Oštrec, Faltis, Gospočić, Abramović, Nežić (od 46. Pleteš), Kamenščak, Ivanović, Cvišić

Trener: Krešimir Rede

SAMOBOR: Štefković, Zeman, Hainešek, Novak, Raić, Frajt, Brujić, Horvat, Mišura (od 76. Kožul), Grgečić (od 72. Barun), Kasalo (od 65. Čejvan)

Trener: Zdenko Jedvaj

Igrač utakmice: Luka Novak (Samobor)

Šesta uzastopna pobjeda Samoboraca postignuta je u Velikoj Ludini gdje su gosti lagano i uvjerljivo slavili. Već u 6. minuti vodu na mlin Samobora usmjerio je Grgečić, a isti igrač u 66. postiže svoj drugi pogodak. Samo minutu kasnije Novak pogađa za konačni raspad domaćina i 0:3. Desetak minuta kasnije Novak je još jednom precizan (treći gol u 2 utakmice) za konačnih 0:4.

Nakon 28. kola vodi Dugo Selo sa 60 bodova, drugi je Samobor s 55, dok je Sava na četrnaestom mjestu s 32 boda.

KYOKUSHI KARATE - 7. J. & S. Speed kup

Solidan nastup Samoboraca

8. svibnja održano je sedmo po redu natjecanje u mađarskom gradiću Tarjanu. Na natjecanju je nastupilo 360 natjecatelja iz Mađarske, Slovačke i Hrvatske. Nastupile su i četiri male karateke iz KK Mladost Samobor, predstavljajući, uz članove KK Dugo Selo i KK Moslavina Kutina, Republiku Hrvtasku.

Patrick Belak, Dominik Kralj i Fran Lukšić uspjeli su se plasirati u četvrtfinale svojih kategorija. Nažalost, bolji plasman je ovaj puta izostao, no sam plasman u četvrtfinale je velik rezultat za njih.

David Fabek osvojio je prvo mjesto u svojoj kategoriji, dominirajući kroz sve borbe. Odličnim borbama pobjeđivao je svoje protivnike te na kraju uspio osigurati najvišu stepenicu pobjedničkog postolja.