KYOKUSHIN - Prvenstvo Hrvatske u katama – Sisak 2010

Fortis Samobor - najuspješniji!

U subotu, 20. 03. 2010. u Sisku je održano Prvenstvo Hrvatske u katama pod okriljem Hrvatskog kyokushinkai saveza, a uz domaćinstvo KK Croatia Sisak.

Natjecanje se odvijalo u ukupno 8 kategorija u tri razine po zahtjevnosti kata. Najuspješniji su bili natjecatelji Kyokushin karate kluba Fortis Samobor sa ukupno osvojenih 6 medalja, po dvije zlatne, srebrne i brončane medalje.

Uspješan je bio i drugi samoborski klub u ovom savezu, KKK Bregana DIV, sa osvojene 4 medalje: dvije zlatne te po jedna srebrna i brončana. Uspjeh nije izostao niti u nastupu klubova iz Svete Nedelje koji su osvojili po tri medalje: klub KKK Domenica Sveta Nedelja osvojio je dva zlata i jednu broncu, a klub KBKK Mass' Oyama iz Strmca osvojio je jedno zlato i dva srebra.

Više o ovom natjecanju te o ostalim aktivnostima samoborskih i svetonedeljskih klubova Hrvatskog kyokushinkai saveza pogledajte na www.kyokushinkai.hr te www.kkk.hr.

C KATE

Stariji kadeti, juniori i seniori (1979. - 1996.)

U znaku domaćina

U srijedu, 31.03.2010. godine odigrana je druga utakmica 10. kola 3. hrvatske stolnoteniske lige Srednja Hrvatska. Samobor kao domaćin, u sastavu K. Znika (1), H. Mihalić (1) i D. Librić (1), je igrao protiv STK Jaske i pobijedio s 4:0. Gosti iz Jaske se nisu najbolje snašli na početku meča. Kod 1:0 za samoborce D. Librić u petom setu 11:9 dobiva I. Majcunića, sve kasnije je proteklo u znaku domaćina. Svi igrači su dobili po jedan meč i dobiven je par. Drugi vikend se igra 11. predzadnje kolo, samoborci idu u goste u Remete i Zabok.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 19. kolo

Novaki – Rakitje 1:1 (0:0)

Bratski i dobrosusjedski

NOVAKI – Igralište Novaka

Sutkinja: Budimir

Pomoćnici: Grubač (obje iz Zaprešića) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 0:1 K. Martinčević(79), 1:1 Đumlija(90)

NOVAKI: Rašić, M. Marković, Gotal (od 73. F. Popović), Živković, Petrović, Đumlija, Bajan, Petković, Oroz (od 59. A. Batarilo – Ćerdić), Nemet (od 75. Ilikić), Avsec (od 48. Bagarić)

Trener: Boško Resanović

RAKITJE: Divković, Vrdoljak, Ladan, Martinović, Golub, Hlevnjak, Jozić (od 61. Dorotić), D. Martinčević, Nuić, K. Martinčević, Horvat (od 86. Kezić)

Trener: Ivica Mihina

Crveni karton: K. Martinčević(80), Dorortić(88), Živković(88)

Igrač utakmice: Miroslav Đumlija (Novaki)

U susjedskom susretu podjela bodova. U prvom poluvremenu bez izraženijih prilika na obje strane, dok u nastavku gosti kreću odlučnije te nakon nekoliko promašenih „zicera“ Martinčević deset minuta prije kraja pogađa za 0:1. Pri proslavi pogotka Martinčević dobiva drugi žuti te domaćini s igračem više kreću na bod koji im spretnim udarcem iz gužve donosi Đumlija u zadnjim trenucima utakmice.

Bestovje – Dinamo (J) 2:2 (1:0)

Dinamovci se spasili u zadnji tren

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Gvozdanović (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Grdaković (Zdenčina) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 1:0 Borić(27), 1:1 M. Grgec(75), 2:1 Bećirović(77), 2:2 M. Grgec(87)

BESTOVJE: Rebrović, Baksa, Šarić (od 60. Kurtušić), Borić (od 78. K. Gržan), Bećirović (od 85. Herceg), Đaković, Mikek, I. Matijević (od 73. Makek), Selimović, Lukač, Softić

DINAMO JAKOVLJE: D. Grgec, Kukec, Gulić, Jelić, Malić, Kovačiček, Kovačec, Eršek (od 68. M. Grgec), Pučić, Hanzec, Solenički (od 83. Gorjan)

Trener: Adam Mijatović

Igrač utakmice: Branimir Selimović (Bestovje)

Borić je u 27. minuti pogodio za minimalnu prednost Bestovja i taj je rezultat bio na snazi sve do 15 minuta prije kraja. Tada zamjena Grgec pogađa za 1:1, ali domaćini ubrzo preko Bećirovića ponovno vode. Ipak, raspoloženi Grgec svojim drugim golom u zadnjim trenucima nastavka donosi svakome po bod.

Bregana – Mladost (L) 2:0 (1:0)

Uz malo sreće do tri boda

Sudac: Pavić (Kerestinec)

Pomoćnici: Boras (Rakitje) i Oslaković (Domaslovec)

Strijelci: 1:0 Vlašić(15), 2:0 Župančić(78)

BREGANA: Ibrahimović, Prelec, Radovanić (od 60. Kovačić), Andabak, Makarun, Nider, Ivančić, Grdanjski (od 70. Razum), Vlašić, Sokolović, Župančić (od 80. Horvat)

MLADOST LUKA: Masnjak, Županec (od 20. Stiperski), Vuković, Pirički, Kajfeš, Kahlina, Tresk, Petrin, Katić, Kreševac, Petek

Trener: Stjepan Horvat

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Bregana)

Domaćini su uz dosta sreće stigli do pobjede nad gostima iz Luke. U 15. minuti Vlašić je iz kornera pogodio za 1:0 kraj uspavanog gostujućeg vratara Masnjaka. Tm se rezultatom otišlo na odmor iako su gosti do poluvremena čak dva puta gađali okvir gola Bregane. U nastavku se igra na sredini terena, a potvrda pobjede dolazi u 78. minuti kada Župančić postiže pogodak za 2:0.

Nakon devetnaestog kola vodi Vatrogasac (Z) sa 47 bodova, drugi je Dinamo (O) sa 43, treća je Bregana s 38 bodova, Novaki su četvrti s 29, Bestovje je sedmo s 28, dok je Rakitje na trinaestom mjestu sa 17 bodova.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 17. kolo RK Rudar - RK Kozala 33:34 (19:19)

Poraz izrežirali suci

Rudari su doživjeli poraz od solidne ekipe Kozale, ponajviše zahvaljujući čudnovatim odlukama sudačkog para Prelogar - Kopač. To ne umanjuje uspjeh ekipe Kozale, koja je odigrala dobru utakmicu, ali svojim odlukama u posljednjoj minuti suci su direktno utjecali na ishod utakmice. Naime, u 60. minuti pri rezultatu 33:33, igrač Kozale radi grubi prekršaj na Fabekoviću koji se je u tom trenutku nalazio u skok šutu na sedam metara od linije gola. Suci isključuju igrača Kozale, ali ne dosuđuju očiti sedmerac za Rudar iz samo njima znanih razloga. Rudari ne uspijevaju realizirati napad i gosti 15 sekundi prije kraja imaju priliku da u posljednjem napadu osiguraju pobjedu. To im uspijeva iz sedmerca dosuđenog 3 sekunde prije kraja utakmice, a njega su vidjeli samo Prelogar i Kopač. Nakon Bedekovčine, ovo je još jedna gruba greška sudaca na štetu Rudara pa je sreća što izgubljeni bodovi nisu bitni za opstanak u drugoligaškom društvu.

Sama utakmica bila je izuzetno zanimljiva i puna rezultatskih preokreta, kao i uvijek kada igraju ekipe Rudara i Kozale. Po prikazanom, neriješeno bi bio najrealniji ishod.

RK Rudar: P. Fresl, V. Jurinović 3, N. Holetić, F. Kumrle 4, S. Šujster 3, J. Cvetković 1, H. Štibohar 14, Z. Fabeković 3, J. Kerepčić, M. Vitko, D. Trčak 5, M. Kuhar, I. Malenica, A. Guliš. Trener: K. Hofer.

SPORT - Jedinstvena županijska liga – 19. kolo

Dinamo Hidrel - Klokočevac 1:1 (0:1)

Na kraju i malo sreće

NOVO ČIĆE – Igralište Dinamo Hidrela

Sudac: Rašić (Zaprešić)

Pomoćnici: Škrlin (Bistra) i Drkulec (Lučenica)

Strijelci: 0:1 Gestić(40), 1:1 Komljenović(56)

DINAMO HIDREL: Škrablin, Milanščak, Klasnić, Matković, Lovrić, Bejić, Varivoda, Jovanovski, Šagud (od 46. Lučić), Plepelić, Komljenović

Trener: Jakov Marković

KLOKOČEVAC: Poljak, Bošnjak, Dan. Celizić, Dam. Celizić, Petrić, Sokolović, Salopek, Kulašević (od 46. Brajković), Matijaščić (od 75. Beloša), Gestić, Ćosić (od 89. Kušter)

Trener: Željko Svilić

Igrač utakmice: Jurica Gestić (Klokočevac)

Dobra predstava igrača Klokočevca koji se iz Novog Čića vraćaju s bodom. Pred kraj prvog dijela Bošnjak probija desnu stranu, a njegovu povratnu loptu najbolje koristi Gestić za 0:1. U nastavku utakmice domaćini koji su u sredini tablice kreću po bod za koji u 56. minuti pogađa Komljenović. Isti igrač imao je do kraja susreta najveću priliku za domaćine, ali se na sreću gostiju mreža Klokočevca nije tresla.

TOP – Vrh 4:0 (1:0)

TOP za vrh!

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Šimunović (G. Lomnica)

Pomoćnici: Krečak (Zagreb) i Bilić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Jordan(43), 2:0 Vukas(53), 3:0 I. Meglajec(55), 4:0 Žlender(90)

TOP: Bugarin (od 89. Husak), Maceković (od 58. Lisec), Puntarec, Klingor, Vukas (od 56. Jakopec), Vratarić, Krnjić (Od 67. Skukan), Žižić, Žlender, I. Meglajec, Jordan

VRH: Cingulin, Franjić, T. Šimunić, Grgec (od 84. Kukec), Dasić, B. Franjo (od 68. Rod), Šturlan, Tomić, Strugar, M. Franjo (od 49. Ječmenjak), D. Šimunić

Trener: Petar Iskrić

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (TOP)

Gosti su pred domaćim napadima odoljevali sve do 43. minute kada udarac Jordana s više od 30 metara uz pomoć vratara Cingulina završava u mreži. U nastavku kerestinčani pokazuju zašto su na prvom mjestu tablice – uvjerljivom igrom ubrzo postižu dva gola za sigurno vodstvo, a u zadnjim trenucima susreta Žlender postavlja konačnih 4:0.

Zrinski Tehnovent – Savski Marof 0:2 (0:1)

Ipak pokleknuli

Sudac: Đurašina (Vrbovec)

Pomoćnici: Kašnar (Sveti Ivan Zelina) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Valenčak(32), 0:2 Sušak(60)

ZRINSKI TEHNOVENT: Herceg, Ramić, Ištuk, Vrančić, Šicl, Mandir, Mihelčić, Murić (od 58. Jagodić), Mataušić (od 75. Dekalić), Mijić, Blažević

SAVSKI MAROF: Hunjak, Brkljača, Ćorić (od 55. Mejdančić), Čičko, Sušak, Šunde, Valenčak (od 86. Vulić), Đeno (od 70. Ledinščak), Mujčin, Bjelobradić, Gondžić (od 46. Haramina)

Trener: Nenad Postružin

Igrač utakmice: Zdravko Sušak (Savski Marof)

Porazom od drugoplasiranog Savskog Marofa igrači Zrinskog su pali na posljednje, šestnaesto mjesto ljestvice. Kvalitetniji gosti su u svakom poluvremenu postigli po jedan zgoditak – Valenčak je u 32. na dodavanje Ćorića pogodio za 0:1, a potvrdu novog poraza za domaće donosi Sušak glavom nakon sata vremena igre.

Nakon devetnaestog kola vodi TOP sa 42 boda, drugi je Savski Marof sa 41, Klokočevac je četrnaesti s 18, dok je Zrinski Tehnovent na šesnaestom mjestu s 15 bodova.

KARATE - Prvenstvo Hrvatske za mlađe uzraste - Ploče, 27. ožujka

Srebro za Šogorića

27. ožujka je u Pločama održano Prvenstvo Hrvatske za mlađe uzrasne kategorije uz sudjelovanje 69 klubova i 465 natjecatelja iz svih krajeva Lijepe naše.

Nastupili su i najmlađi natjecatelji Karate kluba Samobor-Anindol, koji svojim nastupom nisu oduševili, ali niti razočarali.

Najbolji nastup imao je Leonard Šogorić, koji je u konkurenciji učenika preko 42 kg osvojio srebrnu medalju na svom prvom Prvenstvu Hrvatske. Imao je Leonard pet jakih mečeva u najbrojnijoj kategoriji, u kojoj je sudjelovalo 56 natjecatelja, a da je bilo samo malo više sreće srebrna medalja mogla je biti i zlatnoga sjaja.

Vrlo blizu odličja bili su Dorijan Romić, Paskal Šimenc i Emil Vrkljan, koji su dogurali sve do polufinala, u kojem su izgubili, a zatim kasnije i repasažnu borbu za treće mjesto. Šteta, jer su bili odlični, no pokazalo se da se mora puno toga posložiti da bi se ostvario dobar rezultat.

S mladim Samoborcima bili su treneri Vjekoslav Škreb i Davor Cipek.

Rezultati KK Bregana

Srebro za Anu Matijaščić

U Ploče je Goran Romić, trener Karate kluba Bregana, poveo 8 natjecatelja, a velik uspjeh ostvarila je Ana Matijaščić osvajanjem srebrne medalje u kategoriji mlađih kadetkinja do 55 kilograma.

Ana se borila izuzetno motivirano, taktički zrelo i malo je nedostajalo da završi sa zlatom oko vrata. Prvo kolo je bila slobodna, a zatim je nanizala tri pobjede protiv kvalitetnih protivnica. U finalu je bila potpuno ravnopravna s pobjednicom i nijanse su odlučivale o zlatnoj medalji.

Blizu medalje bile su Marina Bratanić i Tarja Horvat, koje su poražene u mečevima za treće mjesto u kategoriji mlađih kadetkinja do 45 kilograma.

Dobar nastup imao je i Martin Horvat, koji je poražen u četvrtfinalu kategorije učenika do 30 kg.

Bez medalje su ostali Paula Andričević i Mihael Matijaščić, iako su spadali među favorite u svojim kategorijama.

Prvi nastup na državnom prvenstvu imao je Patrick Fotak u kategoriji mlađih kadeta do 48 kg, a poražen je sudačkim preglasavanjem.

Najmlađa članica KK Bregana u Pločama bila je Elena Bratanić, koja je poražena od iskusnije i starije protivnice u prvom kolu. Elena će još dvije godine biti u ovoj dobnoj skupini pa će, s obzirom na svoje mogućnosti i zalaganje, sigurno već na sljedećem prvenstvu dominirati u ovoj kategoriji.

JUDO - Izvrsni rezultati Samoboraca na Judo kupu Maksimir 2010.

Ne treba brinuti za budućnost

27. ožujka je u dvorani Sutinska vrela održan Judo kup Maksimir 2010. U natjecateljskoj sezoni to je posljednji turnir prije regionalnih kvalifikacija za prvenstvo države za dječake i djevojčice rođene 1998., 1999. i 2000. godine, a ako se po jutru dan poznaje, Judo klub Samobor ne treba brinuti jer će imati dosta predstavnika na Prvenstvu Hrvatske u judu.

Zbog mladosti na tom se natjecanju ne može prijaviti Ivan Ištuk, ali kad doraste bit će zasigurno zapažen. On je u konkurenciji 15 dječaka svog godišta trijumfalno osvojio zlato.

Natjecatelji od kojih se očekuju vrijedni rezultati također nisu podbacili. Sestre Bortas su ponovo uzele zlato i srebro u svojoj težinskoj kategoriji, a Dora je ovog puta bila uspješnija od Marte. Helena Vuković i Lucija Ivošević izgubile su od iste protivnice iz Pule te su osvojile srebro i broncu. Enio Čavlović je izgubio u finalu i osvojio srebro. Filip Šipek u svojoj kategoriji te Dominik Jurković u svojoj, u izravnim su borbama pobijedili sve svoje najveće konkurente, a Josip Garašić i Ante Vukres su odmjerili snage u finalu u kome Josip pobjeđuje u posljednjoj sekundi. Listu kandidata za državno prvenstvo zaokružuju Borna Ivošević osvojivši srebro i Roko Adamec s broncom.

U konkurenciji mlađih kadetkinja nastupila je Katarina Lucija Vuković, koja je svoje konkurentice prisiljavala na pretjerano obrambenu taktiku koju su suci kažnjavali. U finale je ušla previše opušteno i nespretno izgubila od objektivno slabije protivnice.

Za natjecatelje slijede dva tjedna završnih priprema, a posljednje nedjelje uskrsnih praznika održat će se kvalifikacijsko Regionalno natjecanje za Prvenstvo Hrvatske u judu.