Na krilima Vlašića

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Jurić (Pribić)

Pomoćnici: Grdaković (Zdenčina) i Rončević (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Vlašić(26), 0:2 Vlašić(31), 0:3 Vlašić(39 – 11m), 1:3 Bećirović(89), 2:3 Selimović(90 – 11m)

BESTOVJE: Antolić, Baksa, Ovčariček (od 46. Selimović), Pavlović, Kurtušić (od 46. Borić), Đaković, Mikek, Lukač (od 46. Bećirović), Sastić, I. Matijević (od 46. Makek), Šarić (od 40. Softić)

BREGANA: Ibrahimović, Prelec, Nider, I. Andabak, Makarun, Ivančić (od 83. A. Horvat), Dolić, Dumić (od 70. Radovanić), Vlašić, Tolić, Grdanjski (od 66. Župančić)

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Bregana)

Igrači Bregane uzvratili su u Bestovju istoimenim domaćinima za poraz na otvorenju sezone u prvom kolu. Sve je već bilo riješeno u prvih 45 minuta kada je sjajni Vlašić tri puta matirao Antolića (jednom s bijele točke). Domaćini su pred kraj susreta preko zamjena Bećirovića i Selimovića došli samo do minimalnog poraza.

Dinamo (O) - Novaki 2:0 (0:0)

Nisu izdržali

KOZLIKOVO – Igralište Dinama

Sudac: Jeleč

Pomoćnici: Grubač (oba iz Zaprešića) i Ruškač (Jakovlje)

Strijelci: 1:0 Obradović(83), 2:0 Lukić(90)

DINAMO OKIĆ: K. Španić, Stanečić (od 46. P. Španić), Mačešić, Bukanović, Smoljo (od 59. Pavlak), Falica, Župan, Vrančić (od 70. Lukić), Obradović (od 90. Hlebić), Mesic, Kelečić

Trener: Siniša Rudar

NOVAKI: Rašić, Živković (od 81. Popović), Đumlija, Petrović (od 70. Nobilo), Marković, Oroz, Bajan, Petković, Ilikić, Nemet, Kondić (od 23. Avsec)

Trener: Boško Resanović

Igrač utakmice: Tihomir Mesic (Dinamo)

Gosti su bunkerom pokušali doći do boda i do tog uspjeha ih je dijelilo samo sedam minuta. Ipak, udarcem iz daljine u 83. ih je načeo Obradović i potvrdu pobjede domaćina donio je Lukić u sudačkoj nadoknadi.

Pušća - Rakitje 0:1 (0:0)

Pjevajući iz Pušće

PUŠĆA – Igralište Pušće

Sudac: Gvozdanović (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Grdaković (Zdenčina) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 0:1 Horvat(78)

PUŠĆA: Mihalinec, Bzik (od 59. Bačan), Peharec, M. Bernardić, Ban (od 75. Filković), Sinković, Brlek, Bitići, Nemčić (od 75. Kuharić), T. Bernardić, Peharec

Trener: Borislav Perica

RAKITJE: Divković, Vrdoljak, Martinović, Sinković (od 46. Dorotić), Nuić, Martinović, Horvat (od 90. Kezić), Jozić (od 85. Debeljak), Ladan, Golub, Hlevnjak

Trener: Ivica Mihina

Igrač utakmice: Horvat (Rakitje)

Do vrijedne pobjede kojom su se ipak malo odlijepili od dna ljestvice došli su igrači Rakitja na gostovanju u Pušći. Jedini strijelac gola vrijednog tri boda bio je Horvat u 78. minuti.

Nakon šestnaestog kola vodi Vatrogasac (Z) s 43 boda, drugi je Dinamo (O) s 39, treća je Bregana s 35, četvrti su Novaki s 28 bodova, šesto je Bestovje s 27, dok je Rakitje na dvanaestom mjestu s 15 bodova.

KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 19. kolo Mladost – Samobor 83:51 (44:34)

Ovaj put bez iznenađenja

SAMOBOR: Samardžić, Močan 5, Gionechetti, Šilobod, Hrvoj 3, Jurčević 2, Han, Nakić 11, Gašparac 9, Begić 11, Češkić 4, Vlajić 6. Trener: Milan Ličina

MLADOST: Katura 20, Rogić 18, Petrić 12, Kraljević 8, Sertić 4, Poljak 3, Lebo 2, Mamić, Buva 12, Ćutuk, Bubalo 4, Jurković. Trener: Srećko Medvedec

Protiv prvoplasirane ekipe Mladosti Samoborcima nije uspijelo napraviti još jednom iznenađenje kao u prvom dijelu prvenstva, kada su im nanijeli poraz. Još do 15. minute bilo je sve u igri i izjednačen rezultat 30:30. Međutim, krajem prvog poluvremena domaćini serijom od deset koševa stvaraju solidnu prednost. Treću četvrtinu obje ekipe promašuju puno zicera, ali ipak Samoborci i tu dionicu gube s 12:6. Zadnju četvrtinu Samoborci jednostavno nemaju želju kao što su imali u prethodnim utakmicama za preokrenuti 16 koševa minusa, tako da na kraju Mladostaši uvjerljivom pobjedom potvrđuju prvo mjesto lige. Kod Samoboraca jedini dvoznamenkasti su bili Nakić i Begić, oba s po 11 koševa. Kod Mladosti istakli su se učinkovitošću Katura s 20 i Rogić s 18 koševa.

KOŠARKA - Juniori – III. HRL – 5. kolo Sveti Petar – Samobor 61:37 (31:18)

Ravnopravni samo na početku

SAMOBOR: Kalafatić, Hribar, Vlašić A. 3, Kučko 2, Burić 15, Šandrk, Tokić, Jozić 2, Musović 3, Martinović 7, Vlašić F. 5, Knežić. Trener: Josip Vlah

SVETI PETAR: Hrnjak, Bazomović 6, Vukić 5, Birkić 8, Tomak, Fiolić 7, Ćosić 8, Lukač 6, Jurjević 16, Stingl 5. Trener: S. Svečak

Samo prvu četvrtinu juniori Samobora igraju ravnopravno u egalu. Nadalje domaćini, koji imaju prevlast u visini pod koševima, iz četvrtine u četvrtinu stvaraju sve veću prednost za zasluženu i uvjerljivu pobjedu. Kod Samoboraca samo Burić s 15 koševa uspijeva donekle parirati visokim centrima domaćina. Kod Svetog Petra najučinkovitiji je bio Jurjević s 16 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – I.HRL – 1. kolo Samobor – Petrinja 73:56 (48:19)

Zasluženo do prvih bodova

SAMOBOR: Srabotnak 2, Guberina 3, Mandalinić 10, Belamarić 10, Antunović, Levanić 18, Sladić, Džimbeg 6, Čižmešija, Šuvaković 21, Rendulić 3. Trener: Marin Sedlar

PETRINJA: Barut, Mitar, Tomušić, Josipović 2, Križanović J. 7, Aščić, Bogdanić 8, Mesek, Maretić 2, Križanović M. 2, Mazalin 35. Trener: Siniša Rogulja

Mlađi kadeti Samobora startali su odličnom igrom i uvjerljivom pobjedom u prvom kolu 1. mlađe kadetske lige protiv ekipe iz Petrinje. Najbolja petorka Samoboraca serijom pogodaka krajem prve i krajem druge četvrtine odlazi na visokih tridesetak koševa prednosti. U drugom poluvremenu rezerve Samobora nešto su pokvarile prednost, ali sve u svemu zaslužena pobjeda Samoboraca. Kod Samobora istakli su se učinkovitošću Šuvaković s 21 i Levanić s 18 koševa. Kod Petrinje gotovo sve koševe ubacio je Mazalin, ukupno 35 koševa.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 16. kolo

Zrinski Tehnovent – Sloga 1:3 (1:1)

Kovačević ugasio nadu

Sutkinja: Fiskuš (Potočec)

Pomoćnici: Đurašin (Vrbovec) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Jagodić(21), 1:1 Marjanić(26), 1:2 Kovačević(67), 1:3 Kovačević(76)

ZRINSKI TEHNOVENT: Herceg, Ramić (od 66. Lehpamer), Ištuk, Dekalić, Vrančić, Šicl, Mandir, Mihelčić (od 64. Blažević), Mujić, Mataušić, Jagodić (od 75. Bekiri)

SLOGA KRIŽ: Tišak, Remić (od 85. Oković), Voler (od 50. Malekinušić), Sokolić, Bosankić, Konjug, Korman, Karašić, Brdarić, Kovačević, Marjanić

Trener: Željko Bradić

Igrač utakmice: Zoran Kovačević (Sloga)

Domaćini u prednost dolaze golom Jagodića kojeg je poslužio Mujić. Marjanić pet minuta kasnije anulira vodstvo igrača Zrinskog te se tim rezultatom odlazi na odmor. U nastavku Kovačević s dva gola u razmaku od devet minuta gasi svaku nadu domaćih u povoljan rezultat i produbljuje im agoniju – Zrinski je predzadnji s bodom više od posljednje Jaske.

Sava (D) - Klokočevac 2:1 (1:1)

Sava ipak preduboka

DRENJE – Igralište Save

Sudac: Petrac (Velika Buna)

Pomoćnici: Šimunović (Lomnica) i Bilić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Jakovina(13), 1:1 Gestić(15), 2:1 Jagustović(77)

SAVA DRENJE: Vukančić, Preskar, Muharemović, Gorgiev (od 50. Gerjević), Bručić, Ivančić, Vrhovski (od 75. Maričević), Jagustović, Jakovina, Žaohar, Olovec (od 65. Graf)

Trener: Miroslav Šorgić

KLOKOČEVAC: Čalić, Salopek, Dam. Celizić, Dan. Celizić, Janžić, Sokolović, Matijaščić, Kos (od 70. Bošnjak), Beloša (od 75. Kulašević), Gestić, Ćosić

Igrač utakmice: Mateo Jagustović (Sava Drenje)

Na otvaranju proljetnog dijela sezone igrači Klokočevca su upisali tijes poraz 1:2. Već u prvih 15. minuta mreže se tresu na obje strane – prvo Jakovina na asistenciju Jagustovića pogađa za 1:0, a odmah nakon toga Gestić izjednačava stanje na semaforu. Konačni rezultat postavio je igrač utakmice Jagustović preciznim slobodnim udarcem desetak minuta prije kraja susreta.

Ostrna - TOP 2:5 (2:1)

Pregazili ih u nastavku

VELIKA OSTRNA – Igralište Milan Cik

Sudac: Koprić (Potočec)

Pomoćnici: Dumić (Lomnica) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 0:1 Žlender(7), 1:1 Lovrić(12), 2:1 Majić(16), 2:2 Krnjić(46), 2:3 Jordan(60), 2:4 Krnjić(71), 2:5 Skukan(90)

OSRTNA: Stublić, Nuši, Lovrić (od 66. Sedlić), Funtek, Kažek, Mandić, Slišković, Nestić, Tkalček, Kosak (od 59. Tomić), Majić (od 56. Grgečić)

Trener: Veljko Bertak

TOP: Bugarin, I. Meglajec (od 72. Skukan), Puntarec (od 46. Maceković), G. Meglajec, Klingor, Vratarić, Lisec (od 46. Krnjić), Jakopec (od 46. Vranešić), Žlender, Vukas (od 46. Žižić), Jordan

Igrač utakmice: Krnjić (TOP)

Iako su poluvrijeme otišli s golom minusa, sjajna predstava igrača TOP – a u drugom dijelu zaslužna je za uvjerljivu pobjedu od 2:5. Ključni detalj bile su izmjene igrača koje su obavljene na poluvremenu jer su upravo rezervni igrači postigli čak 3 gola. Strijelce TOP – a je predvodio Krnjić s 2, dok su po jedan gol postigli Žlender, Jordan i Skukan.

Nakon šesnaestog kola vodi TOP s 36 bodova, drugi je Savski Marof s 35, trinaesti je Klokočevac s 17, dok je Zrinski Tehnovent na petnaestom mjestu s 14 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 18. kolo

Samobor – Laduč 5:1 (2:0)

Dva boda od vrha

Pomoćnici: Bontempo (Sisak) i Muža (Žabno)

Strijelci: 1:0 Grgečić(3), 2:0 Grgečić(44), 3:0 Mišura(48), 4:0 Grgečić(54), 4:1 Ostojić(89), 5:1 Horvat(90)

SAMOBOR: Štefković, Zeman, Hainešek, Novak, Raić, Pavlović, Puškarić, Horvat, Mišura (od 56. Brujić), Grgečić (od 75. Barun), Kasalo (od 65. Frajt)

Trener: Zdenko Jedvaj

LADUČ: Banić, Hutinski, Remenar, Šantalab, Marković, Andabak, Šoštarić, Ostojić, Muškovac, Peco, Žinberk (od 65. Borošak)

Trener: Miroslav Vuksanić

Igrač utakmice: Matija Grgečić (Samobor)

Proljetni dio prvenstva Samoborci su uspješno započeli pobjedom protiv slabe momčadi Laduča koja je i u prvom kolu pobijeđena sa 4 gola razlike (6:2). Domaćini u rano vodstvo dolaze golom Grgečića koji je i pred kraj poluvremena matirao Banića za 2:0 iako su gosti u međuvremenu tri puta opasno ugrozili Štefkovića te su bili blizu izjednačenja. U prvih 10 minuta nastavka pobjeda je osigurana lijepim volejem Mišure i hat – trickom Grgečića, a konačni rezultat su postavili Ostojić i Horvat. Kiksevima ostalih momčadi, ponajprije Libertasa i Dugog Sela (slijedeći protivnik), Samoborci su skočili na drugo mjesto. Vrh tablice im bježi 2 boda...

Sava (S) – Stupnik 1:1 (0:1)

Svakome po poluvrijeme

STRMEC – SC Lazina

Sudac: Radišić (Zaprešić)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 0:1 Relota(39), 1:1 Gavran(60)

SAVA STRMEC: Vorgić, Kukolja, Drenški, Golemović, Rogić, Čakanić, Ovčariček, Stipić (od 46. Stričević), Kočnar, Šimecki (od 90. Borovec), Gavran (od 62. Matošević)

Trener: Siniša Krajač

STUPNIK: Lerga, Fabek (od 90. Bekić), Furić, Šavorić, Gotal, Levanić, Relota, Štulec, Šporčić (od 90. Šetka), Delač (od 64. Sikora)

Trener: Žarko Šetka

Igrač utakmice: Luka Gavran (Sava)

Podjela bodova pred 200–tinjak gledatelja na Lazini. Na poluvrijeme gosti odlaze zadovoljniji nakon što je grešku Rogića u 0:1 pretvorio Relota. U drugom poluvremenu inicijativa pripada domaćinu koji izjednačava rezultat u 60. minuti preciznim udarcem Gavrana s dvadesetak metara. Do kraja susreta mreže miruju te svakoj momčadi ostaje po bod za uvod u nastavak natjecanja.

Nakon osamnaestog kola vodi Libertas s 37 bodova, drugi je Samobor s 35, dok je Sava na osmom mjestu s 26 bodova.

KLIZANJE - Mirna Librić u Samoboru prezentirala svoj sport

Vrhunsko klizanje simpatične Mirne

Naša sugrađanka Mirna Librić, aktualna seniorska prvakinja Hrvatske u umjetničkom klizanju, održala je u subotu, 6. ožujka, kratak nastup pred prepunim klizalištem kod dvorane Samobor. Prisutni su mogli vidjeti vrhunsko klizanje, a simpatična Mirna zahvalila je svima na podršci i obećala još bolje rezultate.

TENIS - TK Bojan priprema humanitarni turnir za Udrugu Nova budućnost

Tenisom omogućiti normalno školovanje

Tenis klub Bojan organizira u subotu i nedjelju, 20. i 21. ožujka, završni turnir svoje klupske rekreativne lige. Ono što je posebnost ove završnice jest da je turnir humanitarnog karaktera. Naime, donacije prikupljene tijekom turnira namijenjene su djeci Udruge Nova budućnost, u cilju prikupljanja novaca za kupnju stvari potrebnih za školu (pernice, knjige, bilježnice...).

Također, TK Bojan već sedmu godinu zaredom organizira i ligu za rekreativce u parovima. Ovaj put ona počinje 1. travnja i igra se cijelu proljetno-ljetnu sezonu. U tijeku su i upisi u brojne proljetno-ljetne programe koje nudi TK Bojan, a posebna je zanimljivost da će se, s obzirom da tenis klub ove godine slavi prvo desetljeće postojanja, svakom djetetu koje upiše jedan od programa pokloniti teniski reket! Osim toga, TK Bojan organizira i tenis kamp za djecu preko Uskršnjih blagdana, od 5. do 11. travnja u Poreču.

Sve informacije o TK Bojan i njihovim programima mogu se naći na terenima kraj dvorane OŠ B. Tonija gdje je sjedište kluba ili na web adresi www.tenis-bojan.hr.

K.S.

RUKOMET - 2. HRL – zapad, 14. kolo RK Maksimir - RK Rudar 24:30 (13:11)

Važni bodovi s gostovanja

Rukometaši Rudara uvjerljivom pobjedom u gostima nad ekipom Maksimira razveselili su svoje vjerne navijače. Iako oslabljeni izostankom povrijeđenog Hrvoja Štibohara, Rudari su našli načina da dođu do značajnih bodova za nastavak drugoligaškog natjecanja. Prvo poluvrijeme nije nagovještavalo sretan završetak, jer su domaćini čitavo vrijeme imali prednost od 2-3 gola razlike. U nastavku utakmice, predvođeni odličnim Matijom Kuharom na golu, efikasnim Jurinovićem, Cvetkovićem i Fabekovićem, Rudari preokreću rezultat i zasluženo ostvaruju visoku i uvjerljivu pobjedu, čime su ekipu Maksimira još više prikovali na dno prvenstvene ljestvice.

U 15. kolu Rudari ugošćuju ekipu Kvarnera iz Kostrene i, ponove li igru protiv Maksimira, realno je očekivati nove bodove. Utakmica Rudar – Kvarner igra se u subotu, 13. ožujka, u dvorani škole Bogumila Tonija s početkom u 19 i 30 sati.

RK Rudar: P. Fresl, V. Jurinović 4, N. Holetić, F. Kumrle 1, S. Šujster 2, J. Cvetković 7, J. Kerepčić, M. Štajnkler 2, D. Trčak 1, M. Kuhar, E. Fresl 1, D. Jagodić 4. Trener: K. Hofer