KYOKUSHIN KARATE - Zemplen kup 2010

Sedam osvajača odličja

Na poziv mađarskog ogranka IKO Matsushima kyokushinkaikan organizacije, na Zemplen kupu 2010 u mađarskom gradu Satoraljaujhely, 27. veljače nastupili su članovi hrvatskog ogranka ove organizacije iz kyokushin karate klubova Bregana DIV, Domenica Sv. Nedelja i Fortis Samobor. Razmjere ovog natjecanja najbolje opisuje brojka od tristotinjak natjecatelja iz 29 mađarskih klubova te podatak kako su pored članova IKO Matsushime na natjecanju sudjelovali i natjecatelji iz klubova shinkyokushin organizacije. Natjecanje se održavalo u katama i borbama u kategorijama od kadeta do seniora, a naši su natjecatelji nastupali u borbama.

U kategoriji starijih kadetkinja, Nikol Bašić iz KKK Bregana DIV osvojila je drugo mjesto, a u kategoriji starijih kadeta nastupio je član istog kluba Josip Benković te osvojio treće mjesto. U srednjoj kategoriji mlađih juniora nastupili su Ante Bulaja i Emil Šikac iz KKK Domenica te Luka Sekelj iz KKK Fortis, koji je osvojio treće mjesto. U teškoj kategoriji mlađih juniora nastupio je Marko Koren iz KKK Fortis i osvojio treće mjesto, a iz istog kluba nastupio je i Lovro Mihelić u teškoj kategoriji starijih juniora.

Seniorske kategorije su bile podijeljene u tri grupe prema pojasevima. U najzahtjevnijoj A grupi nastupio je Damir Hodak, nosioc crnog pojasa 1. Dan iz KKK Bregana DIV, dok su naši natjecatelji u B grupi, koja predviđa natjecatelje do smeđeg pojasa, ostvarili najveći uspjeh. U srednjoj kategoriji nastupio je Vjekoslav Mezdić iz KKK Fortis te osvojio prvo mjesto. Zdravko Tivadar iz istog kluba nastupio je u teškoj kategoriji, a pored njega nastupili su i članovi KKK Bregana DIV i to Dario Šančić, koji je osvojio treće mjesto, i Krunoslav Zlodi, koji je osvojio prvo mjesto.

Sedmero osvajača odličja od ukupno dvanaest naših natjecatelja rezultat je koji na najbolji način predstavlja Hrvatski kyokushinkai savez, koji se i s posljednjeg inozemnog natjecanja vratio s nizom medalja.

U organizaciji Hrvatskog kyokushinkai saveza, u subotu, 6. ožujka, u dvorani Bogumila Tonija u Samoboru, održava se međunarodni kyokushinkai karate turnir pod nazivom Domenica 2010, na kojem će pored domaćih natjecatelja nastupiti i natjecatelji iz Mađarske, Poljske i Srbije. Turnir je otvorenog karaktera i boduje se za Hrvatsku kyokushinkai ligu u kategorijama limača, kadeta i juniora, a pored 18 kategorija ovih uzrasta, u dvije kategorije natjecat će se i seniori.

Pozivamo sve ljubitelje sporta, a naročito ljubitelje borilačkih sportova i kyokushinkai karatea da svakako dođu i uživaju u dobrim borbama te daju podršku našim natjecateljima. Natjecanje počinje u 10 sati s predviđenim trajanjem do 14 sati, a ulaz je slobodan.

Više informacija o aktivnostima klubova Bregana DIV, Domenica i Fortis te hrvatskog ogranka IKO Matsushima kyokushinkaikana, kao i o aktivnostima Hrvatskog kyokushinkai saveza, potražite na www.kyokushinkai.hr.

S.S.

KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 18. kolo Samobor – Fortuna 103:67 (54:33)

"Zakucali" goste iz Zaprešića

SAMOBOR: Samardžić 9, Močan 4, Gionechetti 6, Šilobod 16, Hrvoj 12, Han 5, Jurčević 8, Nakić 15, Gašparac 6, Begić 14, Češkić 8, Vlaić. Trener: Milan Ličina

FORTUNA: Miketa 7, Štih, Divković 6, Lopac, Jurić 29, Hegeduš 10, Bahtijarević 9, Pervan, Anzulović, Zekan 6. Trener: Marijan Štivojević

Odličnom obranom te kontroliranim i učinkovitim napadima Samoborci vrlo brzo stvaraju dvadesetak koševa prednosti. Početkom drugog poluvremena najbolja petorka Samoboraca radi seriju od 15 koševa, tako da Samoborci odlaze na četrdesetak razlike. Do kraja utakmice svi igrači dobivaju priliku te samo održavaju rezutat, tako da su gosti iz Zaprešića na kraju bili i sretni s ovako uvjerljivim porazom. Sama utakmica je obilovala atraktivnim zakucavanjima Samoboraca Gionechettija, Šiloboda i Nakića. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Šilobod s 16, Nakić s 15 i Begić s 14 koševa. Kod gostiju jedina svijetla točka bio je odlični Jurić s 29 koševa, od čega 5 trica.

KOŠARKA - Juniori – III. HRL – 4. kolo Samobor – Krapina 37:78 (14:31)

Nije proradio šut

SAMOBOR: Hribar 3, Kalafatić 11, Vlašić A. 3, Kučko 2, Knežić, Burić 4, Tokić 10, Jozić, Muslić, Musović 2, Vlašić F. 2, Šandrk. Trener: Josip Vlah

KRAPINA: Potrebić, Bigec 4, Štrok 6, Horvat, Krleža 14, Gregurović 7, Klasić 5, Poslončec 30, Vučajnr 2, Benc 10. Trener: G. Knežić

Prvo poluvrijeme juniori Samobora vrlo teško postižu pogotke protiv visoke ekipe iz Krapine te odlaze na poluvrijeme s manjkom od 17 koševa i nadom da će im krenuti šut u drugom poluvremenu. Nažalost, Samoborcima do kraja utakmice nije proradio šut, za razliku od gostiju kojima sve ulazi i na kraju uvjerljivo rješavaju susret i potvrđuju svoju prvu poziciju u ligi. Kod Samoboraca nešto bolji od ostatka ekipe bili su Kalafatić s 11 i Tokić s 10 koševa. Kod Krapine odličan, gotovo bez promašaja iz igre, Poslončec s 30 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. ŽL – 10. kolo Samobor – Gorica 99:36 (42:21)

Plus 63 u derbiju!

SAMOBOR: Srabotnak 10, Šuvaković 15, Sladić 13, Levanić 8, Rendulić 4, Džimbeg 9, Čižmešija 2, Belamarić 30, Mandalinić 8. Trener: Marin Sedlar

GORICA: Šojić 9, Skočibušić, Sindičić 2, Horaček 2, Žagar, Miličević 2, Grbavac 10, Pisačić 2, Bagarić 4, Tomić 5. Trener: Dražen Orešković

U desetom kolu sastale su se dvije prvoplasirane ekipe, tako da je susret odlučivao o prvoj poziciji. Mlađi kadeti Samoboraca odlično pripremljeni od trenera Sedlara za ovaj susret jednostavno su presingom i kontranapadima potpuno deklasirali Goricu i ponovno zasjeli na prvom mjestu.

U ekipi Samoboraca fenomenalno je odigrao Belamarić ubacivši 30 koševa. Uz njega odlični u obrani i napadu bili su Šuvaković s 15 koševa i 17 skokova te Sladić s 13 koševa i 11 skokova. Kod gostiju jedini dvoznamenkasti bio je Grbavac s 10 koševa.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 13. kolo RK Rudar – RK Bedekovčina 29:31 (11:18)

Rudari poludjeli na suce

Stara sportska mudrost kaže da je najgore kada se nakon utakmice najviše priča o sucima. Nažalost, utakmica između Rudara i Bedekovčine dugo će se pamtiti zbog sedmerca kojeg su 55 sekundi prije kraja za goste svirali Predrag Krmek i Emilio Stančić (oba iz Rijeke) pri rezultatu 29:30. Cijela dvorana skočila je na noge pa su čak i redari imali posla da smire navijače, jer prema ocjenama i objektivnih promatrača taj sedmerac nije postojao. I gosti su poslije utakmice to priznali, ali upozoravali su da im nije suđen sedmerac u prethodnom napadu. Nakon što je Kušička realizirao taj sedmerac utakmica je bila riješena i vodeća momčad lige je iz Samobora odnijela važna dva boda u borbi za naslov prvaka.

Iako će Rudarima još neko vrijeme ostati gorčina zbog ove sudačke odluke koja je odlučila utakmicu, mora se reći da su se sami doveli u tu situaciju nakon loše igre u prvom poluvrememu, a da su igrači Bedekovčine znalački iskoristili sve prigode koje su im domaći igrači pružili. Rudar je dobro počeo i u 12. minuti vodio 6:3, no u sljedećih 18 minuta prvog dijela gosti su posložili redove, taj dio dobili 15:5, i upravo se tih 18 minuta pokazalo ključnima za pobjedu Bedekovčine. Bilo je to 18 minuta kada obrana Rudara nije funkcionirala, a iz grešaka u napadu rađale su se gostujuće kontre.

Drugi dio igrači Rudara odigrali su znatno bolje i polako sustizali goste, iako su u drugih 30 minuta imali čak 12 minuta isključenja naspram gostujućih 4 (od toga je zadnje isključenje gostiju bilo tek desetak sekundi prije kraja, kada je sve već bilo gotovo). Raspravu o sudačkom kriteriju, koji je išao na ruku gostima, moglo bi se potkrijepiti i podatkom da su za Bedekovčinu dosudili 9 sedmeraca, a za domaćine 4. Stoga je najefikasniji igrač utakmice bio dojučerašnji Rudar Vanja Kušička s 13 postignutih golova (od toga 7 iz sedmeraca). Kod domaćina 8 golova dao je Zoran Fabeković (4 iz sedmeraca), 4 gola djelo su Sandra Šujstera, a isto toliko postigao je i Vedran Jurinović, iako je u igru ušao tek u zadnjih 7 minuta.

Sljedeću utakmicu momčad Rudara igra u gostima protiv Maksimira, a potom 13. ožujka u goste stiže riječki Kvarner.

RK Rudar: F. Kumerle, V. Jurinović 4, N. Holetić, S. Šujster 4, J. Cvetković 2, H. Štibohar 3, Z. Fabeković 8, D. Trčak 3, P. Fresl, M. Štajnkler 2, M. Vitko, M. Kuhar, E. Fresl, D. Jagodić 3. Trener: Krunoslav Hofer

M.Š.

STOLNI TENIS - 8. kolo 3. hrvatske stolnoteniske lige - Srednja Hrvatska

Revanš nije uspio

26. veljače odigrana je utakmica 8. kola 3. hrvatske stolnoteniske lige Srednja Hrvatska.

Samobor kao domaćin, u sastavu K. Znika (1), H. Mihalić i H. Nesanović, igrao je protiv Frima 2 iz Zagreba i izgubio s 1:4. Tako se nije uspio revanširati za jesenski poraz od 0:4.

Početak je bio dosta napet. U prvom meču Mihalić gubi 2:3, Nesanović gubi 0:3, a Znika pobjeđuje 3:0. U igri parova nakon zaostatka 1:2 u setovima, Samoborci dolaze na 2:2 i 10:8. Ne uspijevaju se realizirati 4 meč lopte i zadnji set završava 13:15 za goste. Kod rezultata 1:3 za goste Mihalić opet gubi u petom setu 8:11 i konačni rezultat je 1:4 za goste.

9. kolo se igra 13.ožujka, a Samoborci gostuju u Velikoj Gorici i Dugom Selu.