Pomoćnici: Podolšak (Ključ Brdovečki) i Golub (Guci)

Strijelci: 0:1 D. Karabelj(54), 1:1 Softić(84)

BESTOVJE: Mesec, K. Gržan (od 46. Baksa), Kurtušić (od 46. K. Barun), Pavlović, Avsec, Šarić (od 75. Ovčariček), Mikek, Selimović (od 46. Mih. Barun), Lukač (od 46. Sastić), Borić, Softić

Trener: Vlado Gržan

SLOGA BREZJE: Mijić, R. Karabelj, Kriste, Hajtok, Dejanović, Lovrić, Jurić (od 83. Palačković), Mlinar (od 87. Burnik), D. Karabelj (od 83. P. Vrkić), Borak, Bukvić (od 65. Jankavić)

Trener: Dragutin Kuhtić

Igrač utakmice: Tomislav Mesec (Bestovje)

Podjela bodova u Bestovju, ali su gosti bili bliži pobjedi. Epitet igrača utakmice pripada domaćem vrataru Mesecu koji je u nekoliko navrata sjajno spašavao svoja vrata od povećanje prednosti gostiju iz Brezja koji su poveli golom Karabelja početkom nastavka. Izjednačenje je stiglo u 84. minuti kada Softić pogađa za podjelu bodova.

Bregana – Pušća 4:2 (2:0)

Hat trick Berishe

BREGANA – Igralište Bregane

Gledatelja 80

Sudac: Milašinčić (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Grdaković (Zdenčina) i Krešić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Berisha(20), 2:0 Berisha(40), 2:1 Bitići(55), 2:2 Nemčić(62), 3:2 Ovčarić(70), 4:2 Berisha(80)

BREGANA: Kupres, Grdanjski (od 84. Kovačić), A. Andabak, I. Andabak, Dumić, Sokolović, Ivančić, Jurković, Vlašić, Berisha, Ovčarić, Šaldić (od 58. Župančić)

Trener: Damir Kovačić

PUŠĆA: Mihalinac, Bačan, T. Peharec, Bernardić, I. Peharec, Ban, Studak, Bzik, Bitići, Mrkonjić, Nemčić

Trener: Dragutin Barbić

Crveni karton: Studak(85)

Igrač utakmice: Sokol Berisha (Bregana)

Berisha je hat – trickom sam pobijedio goste iz Pušće. Gosti su na poluvrijeme otišli s dva gola minusa da bi početkom nastavka Bitići i Nemčić doveli utakmicu u egal. No, bolji domaćini ponovno ubacuju u brzinu više te trećim golom Berishe i prvim Ovčarića jesen zaključuju pobjedom.

Krašić - Rakitje 1:1 (1:0)

Ipak iščupali bod

KRAŠIĆ – Igralište Krašića

Gledatelja 60

Sudac: Novak (Pušća)

Pomoćnici: Mandić i Knez (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Novosel(25), 1:1 Ladan(52)

KRAŠIĆ: Šimatić, K. Penić, Potočnjak, Ferenčić, Mar. Penić, Mat. Penić, Petković, Tukić, Novosel, Ilijanić

Trener: Damir Katovčić

RAKITJE: Divković, Vrdoljak (od 37. Miholić), Golub, Ladan Nuić (od 37. Martinčević), Biškupić, Horvat, Draclin, Balaško, Katušić, Hlevnjak (od 62. Sinković)

Trener: Ivica Mihina

Igrač utakmice: Josip Tukić (Krašić)

Domaćini sa samo deset igrača uspijevaju ostaviti bod u Krašiću. Brojčano slabiji krašićani su čak i poveli golom Novosela, ali su gosti nakon odbijanca i topovskog udarca Ladana u 52. minuti došli do izjednačenja i taj rezultat se više nije mijenjao.

Mladost (L) - Novaki 0:1 (0:0)

Gol za bod

LUKA – Igralište Mladosti

Sudac: Jeleč

Pomoćnici: Grubač (oba iz Zaprešića) i Jankavić (Jagnjić Dol)

Strijelci: 0:1 Petković(79)

MLADOST LUKA: Masnjak, Petek, Vitković, Pirički, Kahlian, Cvok (od 10. Kreševac), Horvat, Kajfeš, Kompresak, Borovšak, Katić

Trener: Stjepan Horvat

NOVAKI: Rašić, Genus (od 64. Barač), Matek (od 46. Kondić), Jurić, Petrović, Đumlija, Petković, Bajan, Ilikić (od 41. Batarilo – Čerdić), Nemet, F. Popović (od 26. I. Popović)

Trener: Boško Resanović

Igrač utakmice: Petković (Novaki)

Za 9 pobjedu u jesenskom dijelu igračima Novaka bio je dostatan samo jedan gol. Taj gol djelo je Petkovića koji je bio precizan u 79. minuti. Tom pobjedom Novaki su zasjeli na četvrto mjesto tablice.

Nakon petnaestog kola, polovice odigranih utakmica, vodi Vatrogasac (Z) s 40 bodova, drugi je Dinamo (O) s 36, Bregana je treća s 32 bodova, četvrti su Novaki s 28 bodova, šesto je Bestovje s 27, dok je Rakitje na trinaestom mjestu s 12 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 15. kolo

Mladost (O) – TOP 2:3 (0:0)

Pobjedom na prvo mjesto

OSTRNA – Igralište SRC Mladost

Sudac: Koprić (Potočec)

Pomoćnici: Prepolec (Pokasin) i Borković (Domagović)

Strijelci: 0:1 Krnjić(61), 0:2 Dakić(75), 0:3 Jordan(77), 1:3 Bekavac(87), 2:3 Bekavac(90)

MLADOST OSTRNA: Klišanić, Bekavac, Paurević, Kostić, Krupčević, Kuhar, Tadić (od 70. Bogović), Vučilovski, Kovač, Pokrajčić, Obradović (od 80. Posavac)

Trener: Mario Kršek

TOP: Bugarin, I. Meglajec (od 80. Jakopec), Hodak (od 46. Žižić), G. Meglajec (od 83. Maceković), Klingor, Vukas (od 46. Krnjić), Vranešić, Dakić (od 81. Skukan), Žlender, Vratarić, Jordan

Trener: Milan Končarević

Igrač utakmice: Marijan Jordan (TOP)

Pobjedom u Ostrni, gosti iz Kerestinca na zimski su odmor otišli s prvog mjesta. Trobod su igrači TOP–a zaslužili igrom u nastavku kada su postigli tri gola. Seriju je glavom otvorio Krnjić, a slijedili su ga Dakić i Jordan koji su u razmaku od dvije minute (od 75. do 77) osigurali pobjedu. Domaćini su u zadnjim trenucima samo kozmetički poboljšali konačni rezultat koji konačno glasi 2:3.

Zrinski Tehnovent – Jamnica 1:3 (1:2)

Ištuk preslab za goste

FARKAŠEVAC – Igralište Široki grm

Sudac: Ptičar (Kloštar Ivanić)

Pomoćnici: Bugarinović (Graberje) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 0:1 Mraković(11), 1:1 Ištuk(20), 1:2 Mraković(35), 1:3 Mraković(55)

ZRINSKI TEHNOVENT: Herceg, Lehpamer, Novoselec (od 75. Bekiri), Šicl, Hržić (od 75. Vrančić), Žganjer, Radovanić (od 65. Draclin), Mihelčić (od 75. Radek), Ištuk, Mataušić (od 85. Horvat), Jagodić

Trener: Damir Dragozet

JAMNICA: Sabljić, Krpan, Tuka, Kvesić, Patljak, Mihelčić, Kelava, Anić, Šimanović, Mraković, Janječić

Trener: Jasmin Ganić

Igrač utakmice: Marcel Mraković (Jamnica)

Deveti poraz u 15 utakmica (uz 4 pobjede) jesenski je rezime momčadi iz Farkaševca s kojim nisu sigurno zadovoljni. Novi poraz su ubilježili ovo kolo kada je sve bodove odnjela momčad Jamnice koja je u napadu imala raspoloženog Mrakovića koji je tri puta poslao loptu iza Hercega. Jedini gol za domaćine djelo je Ištuka iz 20. minute koji se najbolje snašao u gužvi ispred Sabljića.

Klas - Klokočevac 3:1 (2:0)

Praznih ruku kući

MIĆEVEC – Igralište Klasa

Sudac: Rašić (Zaprešić)

Pomoćnici: Škrlin (Bistra) i Župan (Jakovlje)

Strijelci: 1:0 Serdar(12), 2:0 Spasenić(34), 2:1 M. Bošnjak(72 – 11m), 3:1 Serdar(74)

KLAS: Reberniščak, Šunjić, Fistrić, Hlevnjak, Balić, Kundih, Sprčić, Orešković (od 60. Celčić), Serdar, Spasenić (od 81. Klišenić)

Trener: Damir Dittrich

KLOKOČEVAC: Poljak, M. Bošnjak (od 78. Kušter), Dam. Celizić (od 73. Remus), Dan. Celizić, Salopek, Janžić, K. Bošnjak (od 61. Kulašević), Kos (od 70. Bošnjaković), Beloša (od 61. Gestić), Matijaščić, Ćosić

Trener: Franjo Šeperić

Igrač utakmice: Serdar (Klas)

Pobjeda momčadi iz Mićevca bila je u pitanju samo dvije minute, kada su gosti iz Klokočevca golom Bošnjaka (s kreča) stigli do 2:1. No, ubrzo je Serdar svojim drugim golom okončao rezultatsku neizvjesnost i poslao goste kući praznih ruku.

Nakon petnaestog kola, polovice odigranih utakmica, vodi TOP s 33 boda, drugi je Savski Marof s 32, dvanaesti je Klokočevac s 17, dok je Zrinski Tehnovent na petnaestom mjestu s 14 bodova.

KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 7. kolo Fortuna – Samobor 68:77 (25:35)

Na vrijeme smirili živce

SAMOBOR: Češkić 11, Močan 6, Gionechetti, Jurčević, Hrvoj 4, Mofardin 16, Vlajčić, Nakić 6, Gašparac 20, Begić 4, Han 10, Ćorić. Trener: Milan Ličina

FORTUNA: Reljanović 4, Papak 3, Divković, Bogut, Jurić 5, Miketa 3, Bahtijarević, Knajter, Milačić 14, Jovanović 27, Kešina 5, Prskalo 7.

Trener: Goran Perić

Samoborci su ušli vrlo disciplinirano u igru vrlo čvrstom obranom čovjeka, a u napadu preko razigravača Gašparca dolaze u lagane koš situacije, tako da na poluvremenu imaju solidnu prednost od 10 koševa. Drugo poluvrijeme Samoborci nastavljaju u istom ritmu i krajem treće četvrtine imaju 18 koševa prednosti 29:47. Tada su se samo minutu, dvije opustili, što domaćini kažnjavaju sa 4 trice i 4 uzastopna pogođena slobodna bacanja nakon nepotrebne tehničke Nakića i Mofardina, mada nakon očitog prekršaja, tako da se domaćini vraćaju u igru samo sa 4 koša zaostatka.

Ipak, zadnju četvrtinu Samoborci smiruju živce i ne dozvoljavaju domaćinima da smanje prednost na manje od 6 koševa. Ovom pobjedom Samoborci su se učvrstili na petom mjestu i spremni su da u subotu, u 17 sati na domaćem terenu uz podršku publike, nanesu vodećoj ekipi Mladost iz Zagreba prvi poraz nakon 7 uzastopnih pobjeda.

U pobjedi Samoboraca istakli su se učinkovitošću Gašparac s 20 i Mofardin sa 16 koševa, 12 ukradenih lopti, efektnim blokadama i zakucavanjima. Odlično su odigrala i dva najmlađa igrača, još sedamnaestgodišnjaci Češkić s 11 i Han s 10 koševa. Kod Fortune bez greške je odigrao, a i vratio ih u igru nakon velikog minusa, visoki centar Jovanović s 27 koševa, od čega 4 trice i 9:9 slobodna bacanja, dok je potpuno zakazao veliko prvoligaško pojačanje iz Cedevite Milačić, pogodivši svoju prvu i jedinu tricu tek krajem utakmice.

KOŠARKA - Seniori II – 1. ŽL – 2. kolo Samobor II – Jaska 81:73 (42:31)

Desetak na početku, desetak na kraju

SAMOBOR II: Kocijan, Gionechetti 20, Ban, Kleščić I. 10, Šilobod 30, Geiger, Hetler 4, Nosetić, Kleščić V. 17, Oroz, Kudrna. Trener: Josip Vlah

JASKA: Stunja 1, Marečić 12, Horvat 5, Mačečević 6, Rošić 2, Bilić, Ljubetić 3, Barković 35, Vukšić 9. Trener: Stunja

Mlađi seniori Samobora odlično su ušli u utakmicu i s velikom borbenošću te preko razigranih Šiloboda i Gionechettia ostvaruju vrlo brzo prednost od desetak koševa, koje uspješno čuvaju gotovo do kraja treće četvrtine. Tada se kod Jaske razigrao najstariji i najiskusniji igrač Barković i s desetak uzastopnih koševa dovodi svoju ekipu u vodstvo od tri razlike. Zadnju četvrtinu Samoborci ponovo igraju dobro i s jednom serijom koševa vraćaju vodstvo koje rutinirano brane za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Šilobod s 30, Gionechetti s 20 i Kleščić Viktor sa 17 koševa. Kod Jaske najučinkovitiji je bio, već pomalo veteran, Barković s 35 koševa.

KOŠARKA - Kadeti – 1. HRL – 5. kolo Samobor – Rudeš 57:80 (29:35)

Izgubili 46 lopti!

SAMOBOR: Belamarić 2, Mandalinić 4, Dragozet 5, Imbert 2, Levanić 12, Rendulić, Džimbeg, Vranić, Šuvaković I. 9, Šuvaković K. 23. Trener: Marin Sedlar

RUDEŠ: Glavaš, Čipić 4, Bošnjak 16, Pleša 10, Matijašević 4, Buljan, Marić 2, Trogrlić 22, Kuzmić, Borić 3, Paleščak 15, Čutuk 4. Trener: Z. Bačurin

Kadeti Samobora, dok su imali snage, prvu četvrtinu igraju u egalu. Kako utakmica odmiče, fizički spremnija ekipa Rudeša obranom čovjeka po cijelom terenu oduzima Samoborcima sve više lopti i malo po malo povećava prednost za na kraju uvjerljivu pobjedu i potvrdu prvog mjesta bez poraza. U porazu Samoboraca, koji su izgubili na prevođenju nevjerojatnih 46 lopti, jedina svjetla točka je bio Karlo Šuvaković, koji i dalje nastavlja iz utakmice u utakmicu s trostruko dvostrukim učinkom od 23 koša, 10 skokova i 11 ukradenih lopti. Kod gostiju odlično je odigrao Trogrlić s učinkom od 22 koša.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. ŽL – 3. kolo Samobor – Petar Zrinski 94:24 (55:13)

Utakmica na plus 70

SAMOBOR: Guberina 2, Mandalinić 4, Šuvaković, Rendulić 4, Imbert 4, Levanić 14, Sladić 10, Džimbeg 2, Barišić 2, Belamarić 30, Srabotnak 22. Trener: Marin Sedlar

PETAR ZRINSKI: Premzl 1, Topalović 6, Uzjak 7, Popović, Maršalek, Drvenkar, Lanović 4, Majić, Jularić 2, Pavić, Horvat, Rodman 4. Trener: Damir Fašajić

Mlađi kadeti Samobora i dalje nastavljuju s odličnim igrama, tako da je ovaj puta stradao, više nego uvjerljivo sa čak 70 razlike, Petar Zrinski iz Vrbovca. Samoborci već na poluvremenu imaju 42 koša prednosti, a u drugom poluvremenu zamjene igraju isto odlično tako da gosti očekuju samo što brži kraj utakmice. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću bekovi Belamarić s 30 i Srabotnak s 22 koša. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Uzjak sa 7 koševa.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 17. kolo

Samobor – Mladost (P) 3:1 (2:0)

Na kraju ipak zadovoljni

SAMOBOR – Gradski stadion

Sudac: Budić

Pomoćnici: Nežić (oba iz Vrbovca) i Čunović (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Mišura(6), 2:0 Kasalo(31), 3:0 Puškarić(51), 3:1 Jandrić(90 – 11m)

SAMOBOR: Štefković, Zeman, Hainešek, Novak, Raić, Pavlović (od 80. Hržić), Puškarić, Horvat, Mišura, Grgečić (od 68. Tolić), Kasalo (od 56. Frajt)

Trener: Zdenko Jedvaj

MLADOST PETRINJA: Kovačević, Toljan, Klečić, Medarić (od 46. Turkan), Cvetnić, Jandrić, Jakoljević (od 64. Matanović), Čehok, Lovreković, Markanović, Eberl

Trener: Dario Kovačević

Igrač utakmice: Antonio Mišura (Samobor)

Samoborci polusezonu koja se može ocijeniti kao (relativno) uspješnom završavaju pobjedom od 3:1 protiv Mladosti iz Petrinje. Mišura je već u 6. prvi put matirao Kovačevića da bi na 2:0 povisio Kasalo nakon pola sata igre. Početkom nastavka Puškarić je riješio sve dvojbe oko pobjednika, a konačan rezultat je postignut u zadnjim trenucima susreta kada je Jandrić bio precizan s bijele točke.

Libertas - Sava 0:2 (0:1)

Lako protiv jalovih domaćina

NOVSKA – Gradski stadion

Gledatelja 250

Sudac: Čunčić (Kuče)

Pomoćnici: Mustapić (Velika Gorica) i Horvatić (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Gavran(8), 0:2 Šimecki(61)

LIBERTAS: Šimulija, Milanković, Štimac, Čurić, Topalović, Atlija, Gelo (od 51. de Oliveira), Alijagić (od 60. Frka), Trutić, Vodanović, Rajs

Trener: Đuro Petrinec

SAVA: Mohler, Kukolja (od 28. Matošević), Golemović, Rogić, Blažević, Čakanić, Ovčariček, Stipić, Kočnar (od 60. Stričević), Šimecki (od 62. Rasi), Gavran

Trener: Siniša Krajač

Igrač utakmice: Luka Gavran (Sava)

Iznenađenje u Novskoj! Sigurna pobjeda Strmčana i to protiv momčadi koja je još u prošlom kolu osigurala naslov jesenskog prvaka. Gavran je već u 8. minuti iskoristio poklon domaće obrane za 0:1, a konačni rezultat je nakon sat igre postavio Šimecki. Domaćini su jalovo napadali te gosti nisu imali problema oko čuvanje rezultatske prednosti.

Nakon sedamnaestog kola, polovice odigranih utakmica, vodi Libertas s 37 bodova, drugo je Dugo Selo s 34, Samobor je četvrti s 32, dok je Sava na osmom mjestu s 25 bodova.