STOLNI TENIS - 1. kolo 3. stolnoteniske lige Srednja Hrvatska

Samoborci bolji od susjeda

9. listopada odigrana je utakmica 1. kola 3. stolnoteniske lige Srednja Hrvatska. Samobor je kao gost igrao protiv Svete Nedelje 2 i pobijedio sa 4:3.

Samobor je igrao u sastavu Hrvoje Mihalić, Hrvoje Nesanović i Krunoslav Znika. Svaki igrač je imao jednu pobjedu i jednu izgubljenu, no par u sastavu Mihalić i Nesanović je bio bolji od para T. Turk i M. Jagušt 3:1.

2. kolo se igra 31.10., a Samobor je opet gost u Zagrebu kod Frima 2.

K.Z.

KOŠARKA - Kadeti – tradicionalni turnir Dan neovisnosti

Samoboru najviše postolje

SAMOBOR - ŠANAC 70:33 (34:19)

SAMOBOR: Belamarić 3, Mandalinić 15, Dragozet 17, Imbert 8, Levanić 5, Rendulić 2, Džimbeg 2, Vranić 2, Šuvaković I. 4, Šuvaković K. 12. Trener: Marin Sedlar

ŠANAC: Lukačić S. 6, Šimunić 9, Lipak 9, Katić, Kos, Lukačić K. 4, Đurčević, Smajli, Pastuhović 5, Japec, Kasunić. Trener: V. Đukić

PETRINJA - SAMOBOR 56:75 (32:35)

SAMOBOR: Belamarić, Mandalinić 6, Dragozet 14, Imbert 6, Levanić 4, Rendulić, Džimbeg, Vranić 2, Šuvaković I. 13, Šuvaković K. 30. Trener: Marin Sedlar

PETRINJA: Sarač, Stapar 21, Cindrić, Ivančan, Celčić, Kett 12, Orečić, Bogdanić, Maretić, Tonković 7, Pešut, Mazalin 16. Trener:

U prvoj utakmici turnira kadeti Petrinje pobijedili su ekipu Šanca iz Karlovca s desetak razlike. U drugoj utakmici turnira Samoborci su već pomalo umornu ekipu Šanca dobili više nego uvjerljivo s 37 razlike. U toj utakmici istakli su se učinkovitošću Samoborci Dragozet sa 17 i Mandalinić s 15 koševa, te centar Karlo Šuvaković s "double" učinkom od 12 koševa i 18 skokova.

U trećoj utakmici, koja je ujedno odlučivala o prvom mjestu, sastale su se ekipe Petrinje i Samobora. Kadeti Petrinje odigrali su u prvoj četvrtini odličnu obranu, zonski presing, ukravši Samoborcima čak 12 lopti i stekli prednost od 13 koševa. Do kraja poluvremena Petrinjci gube snagu za presing, a Samoborci, predvođeni odličnim Karlom Šuvakovićem, koji kupi lote pod oba koša kao na traci, te snažnim prodorima na zicer poentira bez promašaja, uspostavljaju ravnotežu.

Drugo poluvrijeme Samoborci igraju još žešće i u obrani i u napadu, što domaćini više ne mogu pratiti.

Na kraju uvjerljivom pobjedom Samoborci osvajaju prvo mjesto na tradicionalnom turniru kadeta u Petrinji, koji se organizira svake godine povodom Dana neovisnosti Republike Hrvatske.

U pobjedi Samoboraca, uz najučinkovitijeg Karla Šuvakovića s 30 koševa i čak 26 skokova, istakli su se učinkovitoščću Dragozet sa 14 i Ivan Šuvaković s 13 koševa.

Kod Petrinjaca odlično je odigrao bek Stapar s 21 košem.