Pomoćnici: Polunić (oba iz Kerestinca) i Boras (Rakitje)

Strijelci: 0:1 Petković(24), 1:1 Berisha(37), 1:2 Ferenčić(47), 2:2 Berisha(89)

BREGANA: Vitko, Dolić, A. Andabak (od 58. Jurković), I. Andabak, Dumić, Ivančić, Vlašić, Berisha, Nider (od 75. Šaldić), Sokolović, Župančić

KRAŠIĆ: Šimakić, Vrbetić, K. Penić, Tuček, M. Penić, Sajin (od 76. Turkić), Šelebaj (od 90. Ćuk), Novosel, Prstac, Petković, Ferenčić

Trener: Damir Katovčić

Igrač utakmice: Sokol Berisha (Bregana)

Krašić odnosi bod iz Bregane ponajviše zbog grešaka domaćeg vratara Vitka čije su poklone iskoristili Petković i Ferenčić. Gosti su dva puta imali prednost, ali su domaćini u svojim redovima imali Berishu, koji sa svoja dva gola nije dopustio da svi bodovi odu iz Bregane.

Bestovje – Zaprešić 1:4 (1:2)

Derbi prekosavskim susjedima

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Milanšić

Pomoćnici: Solinečki (oba iz Jaske) i Grdaković (Zdenčina)

Strijelci: 0:1 Mi. Martinko(18), 0:2 Ivanić(23), 1:2 Mikek(41), 1:3 Zekić(68), 1:4 Haramina(85)

BESTOVJE: Antolić, Sastić (od 46. Šarić), Avsec (od 62. Selimović), Pavlović, K. Barun (od 76. Kurtušić), Đaković (od 76. Lukač), Mikek, Fadljević (od 46. Bećirović), Borić, Baksa, Softić

Trener: Vlado Gržan

ZAPREŠIĆ: Pavlečić, Petričević, Jukić (od 46. Franjković), Kartelo, Habijan, Ištuk (od 56. Zekić), Mi. Martinko (od 84. M. Brezak), R. Brezak, Ivanić (od 79. Tomičić), Haramina, Brekalo

Trener: Darko Mašić

Igrač utakmice: Željko Haramina (Zaprešić)

Derbi kola pripao je igračima Zaprešića koji su se lagano prošetali Bestovjem. Stanje na semaforu u 18. minuti je promjenio Martinko na 0:1, a pet minuta kasnije Ivanić udvostručuje prednost gostiju. Mikek je pred kraj poluvremena donio nadu domaćinima u povoljan rezultat koja je splasnula u nastavku kada loptu iza leđa Antolića šalju Zekić i Haramina za konačnih 1:4.

Novaki – Pušća 5:2 (1:2)

Na krilima Batarilo–Čerdića

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Vujčec (Klinča Sela) i Pirša (Zdenčina)

Strijelci: 0:1 T. Bernardić(14), 1:1 A. Batarilo–Čerdić(35), 1:2 T. Bernardić(41), 2:2 A. Batarilo–Čerdić(54), 3:2 A. Batarilo–Čerdić(65), 4:2 Ilikić(68), 5:2 Petković(79)

NOVAKI: Đurin, Genus (od 80. Čović), Živković (od 76. Osojnik), Jurić, Đumlija, F. Popović (od 58. M. Vrkić), Bajan, Petković, A. Batarilo–Čerdić, Nemet (od 85. Turnjić), Ilikić (od 82. I. Popović)

Trener: Kristijan Cesarec

PUŠĆA: Vugec, T. Peharec (od 75. Božić), Gorupec), K. Bernardić, M. Bernardić, Ban, Studak, Sinković, Bitići (od 68. Nemčić), Mrkonjić, T. Bernardić (od 70. Perajica)

Trener: Dragan Barbić

Igrač utakmice: Ante Batarilo–Čerdić (Novaki)

Batarilo–Čerdić je u prvom dijelu dva puta morao anulirati prednost gostiju za koje je pogađao Bernardić. U nastavku je Bernardić stao, a Batarilo – Čerdić još jednom pogodio za 3:2. Tada je i on stao, ali su posao uspješno za domaćine završili Ilikić i Petković za četvrtu pobjedu Novaka u sezoni.

Sloga (B) - Rakitje 4:1 (2:1)

Bodovi ostali u Brezju

BREZJE – ŠRC Brezje

Sudac: Novak (Pušća)

Pomoćnici: Mandić i Žiljak (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Mlinar(4), 1:1 D. Martinčević(28 – 11m), 2:1 D. Struhak(45), 2:1 Mlinar(46), 4:1 R. Karabelj(65)

SLOGA: Fabijan, R. Karabelj (od 85. Gundić), Krista, Bikić, M. Vrdoljak, Hajtok, Palačković (od 84. Burnik), D. Struhak (od 66. Jankavić), D. Karabelj, Mlinar, P. Vrkić

Trener: Dragutin Kuhtić

RAKITJE: Divković, Golub, K. Vrdoljak, D. Martinčević, I. Nuić, I. Biškupić (od 59. Keleković), Hlevnjak (od 70. Iviček), G. Horvat, Mikulin (od 89. Pejić), Martinčević, Balaško (od 68. Pozderac)

Trener: Tomislav Kakuk

Igrač utakmice: Branko Mlinar (Sloga)

U susjedskom obračunu uspješniji su bili igrači Sloge, rezultatom 4:1. Već u 4. Mlinar pogađa za rano vodstvo domaćina koje je anulirao Martinčević s bijele točke. U zadnjoj minuti prvog dijela jedanaesterac je i za domaćine za koje je siguran bio Struhak. U nastavku još jednom Mlinar i Karabelj završavaju priču u Brezju.

Nakon sedmog kola vodi Vatrogasac (Z) s 19 bodova, druga je Bregana sa 16, peto je Bestovje s 13 bodova, Novaki su sedmi s 12, dok je Rakitje na jedanaestom mjestu sa 6 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 7. kolo

TOP – Naftaš Ivanić 0:1 (0:0)

Pali na kraju

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Šekerija

Pomoćnici: Dragila i Rožić (svi iz Buševca)

Strijelci: 0:1 Lončarić(87)

TOP: Žilić, I. Meglajec, Vidmar (od 46. Puntarec), G. Meglajec, Vranešić, Žižić, Hodak (od 46. Divjak), Vratarić, Skukan (od 46. Žlender), Dakić, Jordan

NAFTAŠ IVANIĆ: Ćorković, Eldić, Nadarević (od 60. Pejić), Stanić, Samardžić, Božić (od 46. Popović), Sokec, Bašić, Crnogaj, Lončarić, Vuković

Trener: Mijo Katić

Igrač utakmice: Andrija Lončarić (Naftaš Ivanić)

Gosti su došli u Kerestinec nadajući se bodu, a nakon zadnjeg sučeva zvižduka odnose puni plijen. Domaćini su bili bolja momčad, stvarali prilike, ali im je falilo realizacije. Gosti su do pobjede došli u 87. minuti nakon što je Lončarić precizno izveo slobodni udarac s dvadesetak metara.

Zrinski Tehnovent – Ostrna 0:1 (0:1)

Nadmudrio ih Mudrić

Sudac: Ptičar (Kloštar Ivanić)

Pomoćnici: Pankretić (Velika) i Drkulec (Lučenica)

Strijelci: 0:1 Mudrić(41 – 11m)

ZRINSKI TEHNOVENT: Herceg, Hržić, Ištuk (od 55. Vrančić), Šicl, M. Jagodić, Mihelčić (od 59. Radovanić), Blažević, Draclin (od 66. Radek), Mataušić (od 78. Bekiri), Žganjer, D. Jagodić

OSTRNA: Mandić, Boščić (od 55. Višić), Radović, Nestić, Tomašić, Mandić, Funtek, Bordak, Maksimović (od 21. Miškić), Mudrić, Majić

Trener: Veljko Bertak

Igrač utakmice: Vladimir Funtek (Ostrna)

Gosti rijetko s igrališta Široki grm odnose sve bodove, ali se u sedmom kolu baš to dogodilo. Jedini pogodak djelo je Mudrića koji je bio precizan s bijele točke u posljednjim minutama prvog dijela. Kod domaćina je bilo premalo raspoloženih igrača da bi se rezultat mogao popraviti te su Farkaševčani upisali četvrti ovosezonski poraz.

Jamnica - Klokočevac 5:2 (1:0)

Raspali se u nastavku

PISAROVINA – Igralište Jamnice

Sudac: Škrlin (Bistra)

Pomoćnici: Petrac (Velika Buna) i Župan (Jakovlje)

Strijelci: 1:0 Vračević(19), 2:0 Mraković(47), 2:1 Dam. Celizić(70 – 11m), 3:1 Anić(73), 4:1 Mraković(77), 5:1 Ban(80), 5:2 Kos(90)

JAMNICA: Sablić, Krpan, Tuka (od 89. Mihalić), Kvesić, Luketić, Janječić, Relota (od 78. Ban), Anić, Vračević, Mraković, Patljak (od 83. Šimunović)

Trener: Jasmin Ganić

KLOKOČEVAC: Čalić, Petrić (od 54. Kušter), Dan. Celizić (od 77. Šeperić), Sokolović, Janžić, Šeperić (od 78. Beloša), Dam. Celizić (od 71. Kulašević), Kos, Matijaščić, Brajković (od 51. Lehpamer), Ćosić (od 65. Bošnjak)

Igrač utakmice: Ivica Vračević (Jamnica)

U prvom poluvremenu izjednačena utakmice koju gosti iz Klokočevca gube samo s jednim golom razlike. U nastavku domaćini predvođeni Mrakovićem (dva gola) rade osjetniju razliku te su do kraja susreta postigli čak 5 pogodaka. Obraz gostiju barem malo su spasili Damir Celizić i Kos golovima u 70. i 90. minuti.

Nakon sedmog kola vodi Savski Marof s 15 bodova, druga je Sloga (K) sa 14, TOP je peti s 13 bodova, deseti je Zrinski Tehnovent s 9, dok je Klokočevac na trinaestom mjestu sa 7 bodova.

KOŠARKA - SENIORI – KUP – 2. kolo Sveti Petar - Samobor 75:67 (39:37)

Zakazali na kraju

SAMOBOR: Samardžić 21, Močan 2, Gionechetti, Pižeta 7, Hrvoj 9, Perović 2, Vlajčić 10, Jurčević P., Gašparac 5, Jurčević B. 5, Matić, Ćorić 6. Trener: Milan Ličina

SVETI PETAR: Kovačević 6, Burić, Brković 28, Sveček 6, Sušac, Rogošić 11, Jurić, Cota 3, Ćosić, Leko 21, Vrkljan. Trener: P. Cota

Polovicom prve četvrtine domaćini s tri uzastopne trice odlaze na 14 koševa prednosti. Nakon izmjena Samoborci igraju odličnu obranu bez primljenog koša i serijom pogodaka primiču se na svega koš zaostatka.

Druga i treća četvrtina igra se u egalu, uz vrlo čvrste obrane na obje strane. Početkom zadnje četvrtine Samoborci imaju najveću prednost od 7 koševa i tada, kad su mogli prelomiti utakmicu, promašuju četiri čista zicera. Tada domaćini serijom koševa odlaze na plus 5, a Samoborci odmah uzvraćaju i tri minute prije kraja imaju tri koša prednosti. Nažalost, Samoborci zadnje tri minute igraju izuzetno neučinkovito, bez ijednog ubačaja, a domaćini ubacuju čak 13 koševa za na kraju uvjerljivu i zasluženu pobjedu.

Kod domaćina izuzetno učinkovito su odigrali bek Brković s 28 koševa, od čega 5 trica, i krilo Leko s 21 košem, od čega 4 trice.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču bek Samardžić s 21 košem i centar Vlajčić s 10 koševa i 7 skokova. Ispadanjem iz kupa Samoborcima ostaje više vremena za popravak slabosti i pripreme za subotnju domaću utakmicu prvog kola A2 lige protiv Bosca iz Zagreba.

SENIORI – A2 LIGA – 1. kolovoz

Samobor - Bosco

Subota, 10. listopada, u 17 sati

NOGOMET - 4. HNL središte B – 10. kolo Sava – Samobor 1:2 (0:2)

Lokalni derbi Samoborcima

NOGOMET - 4. HNL središte B – 10. kolo
Sava – Samobor 1:2 (0:2)

STRMEC – SC Lazina

Gledatelja 300

Sudac: Ešegović

Pomoćnici: Grgurić (oba iz Brdovca) i Čunović (Zdenčina)

Strijelci: 0:1 Kasalo(20), 0:2 Puškarić(27), 1:2 Sastić(60 – 11m)

SAVA: Mohler, Drenški, Golemović, Rogić, Sastić (od 81. Rasi), Blažević (od 57. Šimecki), Čakanić, Ovčariček, Kočnar (od 46. Gavran), Šikić, Stričević

Trener: Siniša Krajač

SAMOBOR: Štefković, Zeman, Hainešek, Novak, Kasalo (od 75. Kumerički), Frajt, Puškarić (od 89. Tolić), Horvat, Mišura, Grgečić (od 59. Hržić)

Trener: Zdenko Jedvaj

Crveni karton: Zeman (Samobor)

Igrač utakmice: Filip Štefković (Samobor)

Lokalni derbi, odigran pred 300 gledatelja, otišao je na stranu gosta, ponajprije zbog dobre igre u prvom dijelu susreta, u kojem je stvorena prednost od dva gola.

Kasalo je iz prve prave prigode u 20. minuti (nakon kornera) doveo Samoborce u prednost, a sedam minuta kasnije prodor Grgečića po desnoj strani domaće obrane koristi Puškarić za 0:2. U nastavku domaćini preuzimaju konce igre te nagovještaj opasnosti pred Štefkovićevim vratima dolazi u 54. kada Stričevićeva lopta završava na prečki. Šest minuta kasnije Zeman dobiva crveni karton (zadnji igrač), a iz slobodnog udarca, koji je proizašao iz isključenja Mišuru, lopta pogađa u ruku u 16–ercu te lopta odlazi na "kreč" s kojeg je Sastić precizan za 1:2.

Do kraja susreta, iako su imali igrača više, domaćini nisu mogli do boda, a najbliže tome bili su dvadesetak minuta prije kraja, kada Gavranov „slobodnjak“ Štefković skida iz svojih rašlji.

Nakon desetog kola vodi Libertas s 22 boda, druga je Mladost (P) s 19, Samobor je peti s 18, dok je Sava na desetom mjestu s 13 bodova.

ATLETIKA - Izvrsni rezultati mladih atletičara AK Samobor 2007

Dolores Ćosić ponovno prva

Nakon ljetnih praznika za kojih se u klubu, pod vodstvom trenera Blaža Jankovića i nove trenerice Ane Vranić, intenzivno radilo, Atletski Klub Samobor 2007 nastupio je u Varaždinu, 26. rujna, u 5. kolu Hrvatske atletske lige sjever, i to ovaj puta s velikim brojem natjecatelja.

Mladi su samoborski atletičari postigli izvrsne rezultate.

Ponovo valja istaći Dolores Ćosić, koja je u bacanju vortexa osvojila 1. mjesto, s bačenih 38,41 m i postigla svoj osobni rekord, baš kao i Leon Koražija, koji je bacio vortex 38,44 i osvojio 3. mjesto. Tara Glaser osvojila je 3. mjesto na 300 m prepone u kategoriji starije kadetkinje.

Na 60 m su nastupile Ana Fresl, koja je osvojila 12. mjesto, Ozana Bedeničić bila je 17., Dora Španović 19. i najmlađa Barbara Račić 28.

Na 200 m nastupile su Lucija Žganjer (8. mjesto) i Emanuela Mažar, koja je bila 12.

Po prvi put je AK Samobor 2007 nastupio u disciplini dalj s platforme. Laura Marija Sebastijan je s 2,81 m bila 14., Ema Telišman 17. s 2,63 m, Dora Katušić 19. s 2,54 m i Ira Svea Čumbrek 21. s 2,35 m.

U bacanju vortexa prvi put je nastupila i Magda Relić osvojivši 6. mjesto i bacivši vortex 27,69 m, Hana Erbežnik bila je 12. s 16,04 m, a Barbara Oršić 13. s 9,12 m.

7. mjesto osvojile su limačice na 4x100 m u štafeti. Limači su poboljšali svoj osobni ekipni rezultat za 2 sekunde te osvojili 5. mjesto.

Na 60 m nastupili su Damjan Lacković (6. mjesto) i Marin Muheljić (8. mjesto).

Na 200 m Filip Kufrin osvojo je 5. mjesto, Antonio Jumić 12., a Lovro Kufrin, naš najmlađi limač, bio je 13.

Po prvi put klub je nastupio i u disciplini dalj s platforme u kategoriji limači, a Franko Stanić osvojio je 16. mjesto, s 2,80 m.

U vortexu je nastupio Luka Janković, koji je s bačenih 33,65 m poboljšao svoj osobni rezultat i osvojio 5. mjesto.

Naš mlađi kadet Matija Fabek na 300 m osvojio je 9. mjesto, a stariji kadet Antonio Žganjer po prvi puta je nastupio u disciplini 300 m prepone i osvojio 5. mjesto.

Stariji kadet Lovro Librić na 60 m osvojio je 8. mjesto, a Filip Koražija 12.

Iduće natjecanje je 10. listopada, na pojedinačnom prvenstvu HALS-a u Varaždinu.

Gordana Kosmat Jumić

RUKOMET - 2. HRL zapad, 3. kolo Rudar – Maksimir 33:24 (17:9)

Uvjerljivo protiv Maksimira

Rukometaši Rudara uvjerljivom pobjedom nad ekipom Maksimira razveselili su više od tri stotine gledatelja koji su željni rukometa došli na otvorenje nove rukometne sezone. Uvodna neizvjesnost trajala je nekoliko minuta u kojima su gosti uspjeli držati priključak do rezultata 3:3, kada Rudari predvođeni vratarom Petrom Freslom (do ozljede u 27. minuti najbolji pojedinac utakmice), rade seriju i poluvrijeme završavaju rezultatom 17:9. Izvrsna obrana, iz koje su sijevale brze kontre i polukontre te brzi protok lopte u napadu učinile su nemoćnom iskusniju i fizički dominantniju ekipu Maksimira.

U drugom poluvremenu Rudari su održavali prednost koja se nije spuštala ispod 5 golova razlike, a u jednom trenutku bilo je i visokih 10 golova razlike 32:22. U redovima Rudara standardno dobar bio je Hrvoje Štibohar, a veliku pomoć imao je u Vanji Kušički, Josipu Štajnkleru i vrataru Petru Freslu. Posebno poglavlje ovog izvješća zauzima mladi 17-godišnji Matej Štajnkler, koji je sa 7 postignutih zgoditaka i odličnom igrom u obrani oduševio mnogobrojno gledateljstvo.

Visokom pobjedom nad solidnom ekipom Maksimira, Rudari su potvrdili da rezultati s gostovanja u Sesvetama i Bedekovčini nisu slučajnost, već odraz kvalitete ovog mladog sastava. U 4. kolu Rudari gostuju kod ekipe Kvarnera u Kostreni i zadže li formu iz prva tri kola realno je za očekivati nove bodove.

RK Rudar: P. Fresl, V. Kušička 3, N. Holetić, F. Kumrle, S. Šujster 3, J. Cvetković, J. Kerepčić 2, H. Štibohar 11, M. Štajnkler 7, D. Trčak 1, P. Fresl, J. Štajnkler 4, M. Kuhar, E. Fresl 2. Trener: K. Hofer.

STOLNI TENIS - 7. međunarodno otvoreno prvenstvo Grada Samobora

Korak po korak prema vrhu

U novoj sportskoj dvorani u Samoboru 3. listopada održano je 7. međunarodno otvoreno prvenstvo Grada Samobora u stolnom tenisu pod pokroviteljstvom Samoborskog športskog Samobora i Grada Samobora. U 10. kategorija natjecalo se više od 130 natjecatelja iz Hrvatske i Slovenije. Nastupi 4. igrača hrvatske rang liste, reprezentativca i sudionika Olimpijskih igara u Pekingu Ronalda Ređepa, prvog igrača slovenske lige Uroša Slatinšeka, 5. igrača HSTS-a Tomislava Marakovića, 6. igrača HSTS-a Alena Jalžabetića, 16. Stipe Josipovića (prošlogodišnjeg pobjednika), 4. Ivanke Bilobrk, 9. Bojane Poljak govori o kvaliteti turnira.

Prilikom otovorenja turnira pozdravnu riječ uputio je dogradonačelnik Grada Samobora Željko Stanec.

U kategoriji seniora Grand prix 1. mjesto je osvojio Ronald Ređep iz Varaždina, 2. je bio Alen Jalžabetić iz STK Dugo Selo, 3. Uroš Slatinšek NTK Krka Novo Mesto, a 4. Tomislav Maraković iz Pule.

Od domaćih natjecatelja Iva Horvat bio je 4. u kategoriji kadeta, Matko Ladović 3. u kategoriji U 21, Dražen Librić 1., Dražen Pavlin 2., Krunoslav Znika 3. i Marijan Lehpamer 4. u kategoriji veterani 40-55 godina, a Dražen Librić 3. u kategoriji parova igrajući sa Stjepanom Brglezom.

Ovogodišnjom priredbom Samobor se svrstao u kategoriju jačih hrvatskih turnira, a već su počele pripreme za 8. OPS.