KOŠARKA - SENIORI – KUP – 1. kolo Samobor - Savia 81:52 (39:32)

Na kraju ih razbili

SAMOBOR: Samardžić 8, Močan 8, Gionechetti 5, Pižeta 2, Hrvoj 12, Jurčević B. 11, Begić 6, Nakić 6, Gašparac, Vlajčić 13, Jurčević P., Ćorić 10. Trener: Milan Ličina

SAVIA: Mrđenović 6, Mulalić, Kovačević 6, Gajić, Šaronja 13, Nogić 1, Brlobuš 6, Perica 2, Lukačić 12, Bošnjak 6. Trener: D. Živković

Novaci u B-1 ligi, ekipa Savie iz Siska, za koju igra popriličan broj bivših prvoligaških igrača, početkom utakmice iznenadila je Samoborce i u osmoj minuti vode visokih desetak razlike. Do kraja četvrtine Samoborci odlično odigravaju presing po cijelom terenu i serijom od 14 koševa preokreću rezultat u vodstvo od četiri razlike. Mnogo mlađi i fizički spremniji Samoborci polako ostvaruju sve veću prednost, da bi u zadnjoj četvrtini potpuno pretrčali i razbili protivnike s tridesetak koševa razlike.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću centri Vlajčić s 13 i Hrvoj s 12 koševa, a odlično ih je upošljavao bek Borna Jurčević s 11 koševa. Kod Savie najviše su pokazali bek Šaronja s 13 i centar Lukačić s 12 koševa.

KOŠARKA - Kadeti – I. HRL – kvalifikacije Samobor – Šanac 115:58 (57:31) Samobor – Dubrava 14:124 (7:71)

U borbi za 7. mjesto

SAMOBOR: Belamarić, Andrašić, Sladić, Mandalinić 6, Dragozet 18/2, Imbert 20, Levanić 9/5, Rendulić 0/2, Džimbeg 7, Vranić 17, Šuvaković I. 6, Šuvaković K 32/5. Trener: Marin Sedlar

Samoborci su u prvoj utakmici iskoristili pomalo umor Karlovčana odigravši vrlo dobro cijelu utakmicu zonski presing po cijelom terenu i na kraju slavili s visokom pobjedom. Pobjedi Samoboraca najviše je doprinjeo Karlo ŠuvakoviĆ ostvarivši "triple double" s 32 koša 15 skokova i 11 ukradenih lopti. Uz njega odlično su odigrali Imbert s 20, Dragozet s 18 i Vranić s 7 koševa. Kod Šanca, iako cijelu utakmicu udvajan s dvojicom Samoboraca, istakao se učinkovitošču bek Lipak s 26 koševa.

U drugoj utakmici Samoborci, već dosta umorni, namjerili su se na najbolju ekipu u Hrvatskoj, za koju igra i nekoliko kadetskih reprezentativaca, ne pruživši gotovo nikakav otpor, predavši se gotovo bez borbe u prvoj četvrtini. Ovom pobjedom Dubrava je izborila pravo da se bori u I. HRL od 1. do 6. mjesta, dok Samoborcima nakon jedne pobjede i jednog poraza ostaje za odigrati vrlo jaku I. HRL za borbu od 7. do 14. mjesta.

KOŠARKA - Kadeti – Turnir Mihoja 2009. Samobor – Auto Lim Lak 78:58 (31:29) Jelenje Dražice – Samobor 65:55 (31:30)

Šuvaković igrač turnira

SAMOBOR: Belamarić 5/0, Mandalinić 7/6, Dragozet 2/4, Imbert 17/3, Levanić 6/4, Sladić 2, Džimbeg, Vranić 6/9, Šuvaković I. 8/2, Šuvaković K. 25/27. Trener: Marin Sedlar

Za ulazak u finale Samoborci i Karlovčani odigrali su prvo poluvrijeme vrlo borbeno i u egalu. Početkom treće četvrtine Samoborci igraju više nego dobro zonski presing i čine veliku seriju od dvadesetak koševa i već tada rješavaju pitanje pobjednika. U pobjedi Samoboraca najviše su pokazali nezaustavljivi snažni centar Karlo Šuvaković s 25 koševa, 17 skokova i 11 ukradenih lopti. Vrlo dobro mu je asistirao prodorni bek Imbert sa 17 koševa.

U finalu u kvalitetnoj i borbenoj utakmici s čvrstim obranama Samoborci i protivnici izmjenjuju se u vodstvu do pred kraj treće četvrtine kada Jelenje – Dražice ostvaruje prednost od 5 koševa. Do polovice zadnje četvrtine Samoborci sustižu prednost, ali tada već umorni od puta i prošle utakmice jednostavno su stali, te protivnici serijom od deset koševa zasluženo osvajaju turnir.

I u ovoj finalnoj utakmici ponovo je kod Samoboraca briljirao Karlo Šuvaković s 27 koševa i čak 19 skokova, a koji je ujedno i proglašen za najboljeg igrača turnira.

I.T.

KOŠARKA - Prvenstvo sportskih škola '97. – 1. HRL – 1. i 2. kolo Samobor – Gorica 35:31 (19:18) Zagreb CO II – Samobor 72:13 (32:11)

Umorni od pobjede

Samobor: Srabotnak 4/2, Čižmešija 2, Pavičić 2, Crnica, Savić 2, Škalec 2, Tadić, Zelić, Sladić 2/4, Borić 2/2, Guberina 3, Belamarić 16/5.

Trener. R. Levanić

Samoborci su u prvoj utakmici prikazali vrlo dobru igru protiv ekipe iz Velike Gorice. U zasluženoj pobjedi istakao se play Belamarić. Iako cijelu utakmicu udvajan s dvojicom protivničkih igrača, postigao je 16 koševa. Kod Gorice istakao se učinkovitošću Pisačić sa 14 koševa. U drugoj utakmici zaredom Samoborci već dosta umorni glatko su izgubili protiv odmorne ekipe Zagreba, kojima je to bila tek prva utakmica.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 2. kolo Bedekovčina – Rudar 25:24 (15:13)

Minimalan poraz

U nastavku natjecanja 2. HRL zapad Rudari su gostovali kod ambicioznog novajlije u ligi, ekipe Bedekovčine. Iako oslabljeni neigranjem prvog vratara Petra Fresla i ozlijeđenog Zorana Fabekovića, Rudari su pružili snažan otpor i bili na pragu osvajanja novih bodova. U završnici utakmice pri rezultatu 25:24 za domaćine, Rudari su imali dva napada koja, nažalost, nisu iskoristili pa je propuštena prilika da se s izuzetno teškog gostovanja donesu značajni bodovi.

Sam početak utakmice nije nagovještavao tako uzbudljivu završnicu. Domaćini su počeli furiozno i poveli 5:0, imali i 9:3, u čemu su im u mnogome pomogli igrači Rudara s nekoliko isforsiranih šuteva, a prvu obranu vratara Rudara bilježimo u 19. minuti utakmice. Do kraja poluvremena Rudari uspijevaju stabilizirati redove, mladi Ašanin brani nekoliko šuteva i poluvrijeme završava prihvatljivom prednošću domaćina 15:13. U drugom dijelu vodi se izjednačena borba, a sredinom poluvremena Rudari uspijevaju izjednačiti na 21:21. Nedostajalo je u tim trenucima malo više iskustva da se rezultat prelomi u korist Rudara, što iskusni domaćini koriste i opet rade prednost od tri pogotka razlike, odvajajući se na 24:21. U 59. minuti Rudari dolaze na pogodak zaostatka 25:24 i imaju napad, ali lopta odlazi u aut. U zadnjem napadu domaćini također griješe pa Rudari za zadnji napad imaju 12 sekundi. Trener Hofer poziva time-out, nakon kojeg odgovornost na sebe preuzima najiskusniji Hrvoje Štibohar, čiji šut iz teške pozicije zaustavlja vratar domaćih Granić.

Rudari s mladom ekipom, u kojoj je šest kadeta i čiji je prosjek 20,5 godina, mogu biti zadovoljni početkom sezone i na dobrom su putu da slože jaku ekipu pred kojom je lijepa budućnost.

U trećem kolu Rudari su domaćini momčadi Maksimira. Utakmica se igra u subotu, 3. listopada, u dvorani škole Bogumila Tonija, s početkom u 19 sati i 30 minuta.

RK Rudar: P. Fresl 1, V. Kušička 4, D. Trčak, E. Fresl 2, S. Šujster 3, J. Cvetković, M. Štajnkler 1, H. Štibohar 8 (4), M. Ašanin, D. Jagodić, J. Štajnkler 5, M. Kuhar, V. Skendrović, N. Holetić. Trener: K. Hofer.