NOGOMET - KUP Nogometnog središta Samobor, 2. kolo Sava Strmec - Samobor 2:1

Uspješna uvertira

STRMEC - SC Lazina. Gledatelja 250. Sudac: Kožarec (Domaslovec). Pomoćnici: Oslaković (Domaslovec) i Jankavić (Jaganjić Dol)

STRIJELCI: 0:1 – Grgečić (11), 1:1 – Stričević (15), 2:1 – Blažević (52)

SAVA STRMEC: Mohler, Golemović, Rogić, Blažević, T. Čakanić, Rasi (od 46. Sastić), Stipić (od 73. Šoštarić), Kočnar (od 50. Šikić), Šimecki (od 65. J. Matošević), Stričević, Gavran. TRENER: Siniša Krajač

SAMOBOR: Ilić, Zeman, Čaluk, Novak, Kumerički, Frajt, Hržić, Kasalo (od 55. Prelec), Mišura, Grgečić (od 46. Tolić), Pavlović (od 42. Kožul). TRENER: Zdenko Jedvaj

IGRAČ UTAKMICE: Boris Stričević

Drugo kolo "samoborskog kupa" ponudilo je jednu atraktivnu utakmicu u kojoj su sudjelovale dvije četvrtoligaške momčadi. Kod gostiju su nedostajali najiskusniji igrači (Raić, Puškarić, Hainešek, Horvat), no samoborska "mladost" ponudila je odličnu partiju protiv ipak malo iskusnijih igrača Save, koji su na kraju većom željom došli do željene pobjede. Grgečić je u 11. minuti svladao Mohlera i doveo goste u prednost. Četiri minute kasnije igrači Save postigli su pogodak preko Stričevića iz akcije koje se ne bi posramile puno bolje i višerangiranije momčadi. Do kraja poluvremena valja spomenuti odličan udarac Grgečića kojeg je obranio odlični Mohler. U 52. minuti Blažević se domagao lopte na dvadesetak metara, "zabija" se u šesnaesterac, elegantno zaobilazi Ilića i dovodi Savu u vodstvo.

Do kraja utakmice valja spomenuti neiskorištenu priliku Šikića kod domaćina, te odličan udarac Hržića koji bi završio pod gredom da se nije umješao Mohler. Ova utakmica je bila dobra uvertira za sljedeću nedjelju, kada Sava ponovno ugošćuje Samobor, ovaj put puta u prvenstvu.

Ivan Vlašić

KOŠARKA - Seniori – prijateljska utakmica Samobor – Mladost 67:82 (36:39)

Trčanje nadvisilo rutinu

SAMOBOR: Pižeta 10, Jurčević B. 9, Gionechetti 3, Šilobod 5, Hrvoj 10, Kotlar, Begić 5, Jurčević P. 2, Gašparac 3, Vlajčić 7, Matić 2, Ćorić 11. Trener: Milan Ličina

MLADOST: Mamić 2, Roglić 10, Petrić 10, Kraljević 10, Novak 9, Poljak 18, Lebo 4, Benković, Buva 4, Lovrić 3, Bubalo 2, Jurković 10. Trener: S. Medvedec

Košakaši Samobora solidno su odigrali prvu četvrtinu koju dobivaju uglavnom na rutinu protiv dosta mlađe ekipe Mladosti, novog A-2 ligaša, tj. druge ekipe prvoligaša Cedevite. Međutim, do poluvremena trenutno trkački spremnija ekipa Mladosti sustiže Samoborce, a do kraja utakmice i uvjerljivo slave s 15 koševa.

Kod Samoboraca solidno su odigrali Ćorić s 11, te Hrvoj i Pižeta, oba s 10 koševa. Kod gostiju istakao se učinkovitošču bek Poljak s 18 koševa.

U utorak, 29. rujna, u 21:20

RUKOMET - 2. HRL – zapad, 1. kolo Sesvete – Rudar 31:33 (15:14)

Dobar početak Rudara

Rukometaši Rudara pobjedom su započeli novu sezonu u 2. HRL - zapad. U prvom kolu Rudari su gostovali kod novajlija u ligi ekipe Sesveta, koja je u sezonu ušla s neskrivenim ambicijama za osvajanjem prvog mjesta. Iako su nastupili bez ozlijeđenog Zorana Fabekovića i još uvijek neregistriranog Vedrana Jurinovića, a s petoricom kadeta u sastavu, Rudari su prepoznatljivom borbenošću i upornošću iznenadili samouvjerene domaćine. Za utakmicu, u kojoj ni jedna ekipa nije ostvarila prednost veću od tri zgoditka razlike, možemo reći da je bila krajnje neizvjesna i uzbudljiva. Domaćini su poveli i održavali prednost od 1-2 zgoditka razlike, da bi Rudari sredinom prvog poluvremena preokrenuli rezultat i poveli 9:7. Nakon time-outa, domaćini preokreću rezultat i na poluvrijeme odlaze s minimalnom prednošću 15:14. I u drugom poluvremenu domaćini održavaju prednost od 1-3 gola razlike sve do rezultata 28:28, nakon kojeg Rudari prelaze u vodstvo koje ne ispuštaju do kraja utakmice. Imali su domaćini priliku za izjednačenje pri rezultatu 32:31, ali je njihov udarac sa 7 metara završio u stativi, što Rudari koriste te svojim 33. zgoditkom rješavaju pitanje pobjednika. U redovima Rudara izvrsnu igru pružio je Hrvoje Štibohar postigavši 14 zgoditaka (7 sa 7 metara), a njemu uz bok bio je i mladi Erik Fresl s 8 postignutih zgoditaka, od čega 7 u drugom poluvremenu.

Iako u izvještajima rijetko spominjemo suce i suđenje, ovoga puta moramo pohvaliti suce utakmice, Marijana Karaulu i Tomislava Matića za fer i korektno suđenje. Ostvarenom pobjedom Rudari su si u mnogome olakšali prvenstveni start, jer i sljedeće kolo gostuju kod iskusne ekipe Bedkovčine, koja također slovi kao jedan od favorita za osvajanje prvog mjesta i koja je u 1. kolu u gostima pobijedila Ivanić.

RK Rudar: P. Fresl, V. Kušička 6, N. Holetić, V. Skendrović, S. Šujster 1, J. Cvetković, D. Jagodić, H. Štibohar 14, M. Štajnkler, D. Trčak, P. Fresl, J. Štajnkler 3, M. Kuhar, E. Fresl 8. Trener: Kruno Hofer.