Biškupić za tri boda

RAKITJE – Igralište Rakitja

Sudac: Jurčić (Pribić)

Pomoćnici: Golub (Guci) i Ivančić (Jaska)

Strijelci: 0:1 Bernardić(23), 1:1 G. Horvat(49), 1:2 Studak(51), 2:2 Biškupić(76), 3:2 Golub(90)

RAKITJE: Duvnjak (od 46. Divković), Golub, Vrdoljak, Balaško, Hlevnjak, Nijuć (od 61. Brekalo), G. Horvat, Pavić, Biškupić, K. Martinčević, D. Martinčević

Trener: Tomislav Kakuk

PUŠĆA: Mihalinec, T. Peharec, K. Percela, I. Peharec, Studak, Ban, F. Bernardić, Mrkonjić, Bitići (od 80. R. Percela), M. Bernardić, T. Bernardić

Trener: Dragutin Barbić

Igrač utakmice: Ivica Biškupić (Rakitje)

Domaćini su se dva puta vadili i stizali vodstvo dobre momčadi Pušće da bi onda u zadnjim trenucima susreta golom Goluba došli i do pobjede. Najzaslužniji je trobod momčadi Rakitja je Biškupić koji je prvo iz „slobodnjaka“ s 30 metara izjednačio na 2:2 da bi u posljednjim trenucima igre njegov udarac i odbijanac golmana Mihalineca Golub pospremio u mrežu za 3:2.

Bregana – Bestovje 1:2 (1:0)

Nisu zabili pa su primili

BREGANA – Igralište Bregane

Gledatelja 80

Sudac: Grdaković (Zdenčina)

Pomoćnici: Bošnjaković (Kerestinec) i Rešetar (Samobor)

Strijelci: 1:0 Sokolović(25), 1:1 Bećirović(62 – 11m), 1:2 Matijević(83)

BREGANA: Vitko, Dolić, Radovanić, Andabak, Babojelić, Ovčarić, Ivančić (od 65. Maršanić), Benković, Sokolović, Jurković, Grdanjski (od 70. Šaldić)

Trener: Damir Kovačić

BESTOVJE: Antolić, Lukač, Šarić (od 76. M. Makek), Barun (od 65. Srebačić), Matijević, Avsec, Mikek, Sastić, Bećirović, Borić, Softić

Trener: Vladimir Gržan

Igrač utakmice: Enis Bećirović (Bestovje)

Kad ne zabiš – primiš, staro je nogometno pravilo koje se vidjelo na djelu i u ovoj utakmici. Domaćini su promašili previše prilika (prednjačio je Ovčarić) da bi izbjegli poraz iako su golom Sokolovića vodili. Gostima su bodove na otvorenju sezone donjeli Bećirović s kreča i Matijević desetak minuta prije kraja susreta.

Novaki – Dinamo (O) 3:1 (1:1)

Oporavili se od šoka

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Bionda

Pomoćnici: Grubač (oba iz Zaprešića) i Rukšač (Jakovlje)

Strijelci: 0:1 Ž. Stanečić(5), 1:1 Petković(32), 2:1 Bajan(61), 3:1 Nemet(62)

NOVAKI: Đurin, Vrkić, Genus, P. Bungić (od 89. Jurić), Podnar, F. Popović (od 46. Đumlija), Bajan (od 63. Psarić), Petković, T. Bungić, Nemet (od 80. I. Popović), Ilikić (od 66. M. Bungić)

Trener: Kristijan Cesarec

DINAMO OKIĆ: Novosel, Ž. Stanečić (od 89. Fumić), Kelečić (od 72. Razum),Tomašević, Vrančić (od 60. Smoljo), Bubanović, Kanazir, J. Stanečić, Obradović (od 83. Tomašević), Valečić, Kelečić

Trener: Siniša Rudar

Igrač utakmice: Zolik Nemet (Novaki)

Gosti iz Okića već u 5. minuti dolaze u prednost golom Stanečića. Domaćine je to „šokiralo“ te tek nakon pola sata igre uspijevaju doći do izjednačenja s kojim se odlazi na predah. U nastavku pobjednik je odlučen u razmaku od samo jedne minute. Prvo Bajan u 61. pogađa za 2:1, a samo minutu kasnije igrač utakmice Nemet povisuje na konačnih 3:1.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 1. kolo

Klokočevac – Sava (D) 0:1 (0:1)

POplava u Klokočevcu

KLOKOČEVAC – Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Sudac: Bugarinović (Graberje)

Pomoćnici: Ptičar (Kloštar) i Borković (Domagović)

Strijelci: 0:1 Olovec(40)

KLOKOČEVAC: Čalić, Kušter (od 57. Petrić), Dan. Celizić, Ramić, Kos, Janjić, Dam. Celizić, Ćosić, Beloša (od 57. Sokolović), Brajković, Bošnjak (od 60. Šeperić)

Trener: Franjo Šeperić

SAVA DRENJE: Legan, Drenski, Preskar, Dugandžić, Rakelić, Ivančić, Georgijev, Bukovac (od 80. Gerjević), Jakovina (od 89. Vrhovski), Žanhor, Olovec (od 62. Marinčević)

Trener: Miroslav Šorgić

Igrač utakmice: Ivan Rakelić (Sava)

Slaba utakmica u Klokočevcu s koje gosti odnose sve u bodove. Gol vrijedan tri boda za Drenjane postigao je Olovec pred kraj prvog dijela, a nastavku su domaćini mlako pokušavali doći do boda pa se rezultat nije mijenjao.

TOP – Ostrna 3:1 (0:1)

Ipak slomili bedem

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Dolibašić (Staro Čiće)

Pomoćnici: Šimunović (Lomnica) i Bilić (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Mudrić(10), 1:1 Žlender(74), 2:1 Vratarić(80), 3:1 Vidmar(90)

TOP: Husak, I. Meglajec (od 75. Skukan), Puntarec (od 62. Klingor), Antunović, G. Meglajec (od 83. Gašpert), Dakić (od 72. Vrančić), Hodak (od 75. Rašić), Vratarić, Žlender, Vidmar, Jordan

Trener: Milan Končarević

OSTRNA: F. Mandić, Biščić, I. Mandić, Nestić, Domazet, Fundek, Knez, Tomašić, Rusan, Mudrić, Majić

Trener: Veljko Bertak

Igrač utakmice: Franjo Mandić (Ostrna)

Iznenađenje u Kerestincu je trajalo sve do 15 minuta prije zadnjeg sučeva zvižduka, no onda su domaćini ipak uspjeli probiti jaki gostujući bedem te kraja susreta čak tri puta pogoditi mrežu Mandića koji je unatoč tome zaslužio epitet igrača utakmice.

Sloga (K) – Zrinski Tehnovent 3:0 (1:0)

Triput Ovčariček

KRIŽ – Igralište Sportski park

Sudac: Petrac (Velika Buna)

Pomoćnici: Kakuk (Rakitje) i Rozić (Buševec)

Strijelci: 1:0 Ovčariček(39), 2:0 Ovčariček(62), 3:0 Ovčariček(70)

SLOGA: Mandić, Podgorski, Vorel (od 57. Konjug), Đerek, Korman, Renić (od 67. Sokolić), Bosankić (od 46. Kovačević), Bradić, Ovčariček, Pleteš, Marjanić

Trener: Krešimir Rede

ZRINSKI TEHNOVENT: Herceg, Hržić, Novoselec, M. Jagodić (od 46. Vrančić), Blažević, Radek, Radovanić (od 46. Bekiri), Žganjer, Matijaščić, Horvat, D. Jagodić

Trener: Damir Dragozet

Igrač utakmice: Damir Ovčariček (Sloga)

Ovčariček show je kući poslao Farkaševčane s tri lopte u mreži. Gosti nisu imali riješenja za najboljeg domaćeg igrača koji je za 1:0 pogodio pred kraj prvog poluvremena da bi u nastavku u razmaku od osam minuta potpuno uništio snove igrača Zrinskog o zadovoljavajućem rezultatu.

RUKOMET - Održan turnir u povodu 50 godina Rukometnog kluba Rudar

Siscia pobjednik turnira

Rukometni klub Siscia iz Siska pobjednik je prigodnog turnira održanog u povodu 50. obljetnice osnutka rukometnog kluba Rudar. U finalnoj utakmici Siščani su nakon bolje i uvjerljivije igre zasluženo pobijedili ekipu HRK Karlovac rezultatom 31:27, poluvrijeme 13:13. Iznenađenje turnira priredili su domaćini, igrači Rudara, koji su u utakmici za 3. mjesto minimalno, ali zasluženo, pobijedili prvoligašku ekipu Medveščak Konica Minolta rezultatom 31:30, poluvrijeme 13:13. U ovu utakmicu Rudari su ušli s daleko više želje i htijenja od svojih protivnika, što je na kraju rezultiralo i zasluženom pobjedom. Kod Rudara standardno su bili dobri Josip Štajnkler, Hrvoje Štibohar, Zoran Fabeković i Vanja Kušička, a prikazanim obranama na turniru Petar Fresl je pokazao da će biti veliko pojačanje za ovu mladu ekipu.

Inače, Rudari su i u prvoj utakmici turnira protiv ekipe Siscie pružili dostojan otpor, ne dopuštajući renomiranom gostu da ostvari značajniju prednost, pa je tako u 46. minuti rezultat glasio 26:22 za goste iz Siska. Do kraja utakmice došla je do izražaja kvaliteta gostiju koji ostvaruju pobjedu od 8 golova razlike.

Najbolji strijelac turnira sa 16 postignutih zgoditaka bio je Dino Štrucelj iz HRK Karlovac. U izboru trenera za najboljeg vratara turnira proglašen je Matija Bilušić, također iz Karlovca, dok je za najboljeg igrača proglašen Tomislav Nuić iz RK Siscia. Pehare i prigodne plakete najboljim ekipama i pojedincima turnira uručio je prof. Juro Horvat, tajnik Samoborskog športskog saveza.

Rukometni klub Rudar još jednom se dokazao kao uspješan organizator i dobar domaćin, ali i dostojan protivnik na rukometnom terenu, što je vrlo dobra najava uoči skorašnjeg početka sezone u 2. HRL zapad, kada 19. rujna u prvom kolu Rudari gostuju kod Sesveta.

Bit će vrhunskog rukometa!

Ženski rukometni klub Samobor organizira 4. i 5. rujna tradicionalni turnir na kojem će svoje znanje i vještinu prezentirati mlade igračice Samobora te njihove protivnice iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine. Točnije, na turnir dolaze igračice prvoligaša Trešnjevke, selekcije Grada Zagreba, iz Slovenije članice Brežica i Kočevja, koje nastupaju u prvoj slovenskoj ligi, te Ljubuškog, kluba koji nastupa u prvoj ligi BiH-a.

Klubovi su podijeljeni u dvije grupe u kojima će igrati svatko sa svakim, potom će prvoplasirani u grupama igrati finale, a drugoplasirani utakmicu za treće mjesto. Turnir se održava u dvorani škole Bogumila Tonija, a pod pokroviteljstvom Grada Samobora i Zajednice športskih udruga i saveza Zagrebačke županije.

M.Š.

KYOKUSHIN KARATE - U Dugoj Uvali boravili članovi klubova Hrvatskog ogranka IKO Matsushima Kyokushinkai Kan

Puna uvala kyokushina

U Dugoj Uvali boravili su na Ljetnoj školi za djecu i mladež i članovi klubova Hrvatskog ogranka IKO Matsushima Kyokushinkai Kan, kojeg čine Kyokushin karate klubovi Fortis Samobor, Bregana DIV Bregana i Domenica Sveta Nedelja.

Treniralo se na dva natkrivena borilišta sa tatami podlogom na otvorenom te u šumi i na obali mora, sa sadržajima primjerenim dobi polaznika, a usvojena znanja nekolicina polaznika okrunila je višim pojasom. Pored karate treninga, treninga elementarnih oblika borenja, kondicijskih treninga i štafetnih igara, igrala se odbojka na pijesku, kupalo se, skakalo i borilo u moru, gradila piramida i igrao vaterpolo, vozile pedaline i štošta drugo. Polaznici su imali priliku za afirmacijom i kroz svakodnevne kreativne radionice te večernje aktivnosti kao što su Talent show, Lude frizure i tome slični sadržaji uz nezaobilazni plesnjak na kraju večeri. Time su se družili i sa svojim vršnjacima iz drugih grupa koje su u isto vrijeme boravili u Hostelu Cvrčak, a stariji su polaznici jednoj grupi proveli tečaj samoobrane te demonstrirali svoje umijeće lomljenjem dasaka i kamenja.

Umorni, ali i zadovoljni polaznici, kućama su se vratili puni pozitivnih dojmova, a na još jednu uspješno provedenu aktivnost u organizaciji njihovih klubova, svakako će ih prisjećati i oslikana stakalca sa karate motivima koje su njihove vrijedne ruke izradile na ovoj ljetnoj školi Kyokushin karatea. Više o ovoj i svim ostalim aktivnostima Kyokushin karate klubova Fortis, Bregana DIV i Domenica možete pogledati posjetom na web stranice: www.kyokushinkai.hr.

I.H.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 2. kolo

Samobor - Dugo Selo 1:1 (1:0)

Nezadovoljstvo bodom

SAMOBOR – Gradski stadion

Sudac: Gulan

Pomoćnici: Vuksan i Kadečka (svi iz Siska)

Strijelci: 1:0 Puškarić(14), 1:1 Mesić(49)

SAMOBOR: Štefković, Zeman, Hainešek, Novak (od 84. Kumerički), Raić, Frajt, Puškarić, Horvat, Mišura, Grgečić (od 80. Čejvan), Pavlović

Trener: Zdenko Jedvaj

DUGO SELO: Ratkajec, Mornar (od 46. Nežić), Maros (od 84. Falčević), Tulić (od 64. Blažević), Lešković, Mamuza, Beraković, Mesić, Benković, Živčić, Ivančević

Trener: Miroslav Škrlec

Igrač utakmice: Ivan Puškarić (Samobor)

Premijera novoobnovljenje momčadi pod vodstvom trenera Jedvaja nije prošla očekivano, jer je samo jedan bod ostao u Hebrangovoj. Domaćini su od početka nametnuli svoj ritam te Puškarić nakon 14. minute igre diže publiku na noge golom za 1:0. Gosti se u igru vraćaju lijepim golom Mesića (rašlje) početkom nastavka, a do kraja susreta domaćini su promašivali iz situacija koje je teže promašiti nego pogoditi, a uz goste je bila i stativa nakon ubacivanje Puškarića.

Sava (S) – Strmec (B) 2:1 (2:1)

Strmčani ipak bolji od Strmca

STRMEC – SC Lazina

Gledatelja 350

Sudac: Milanšić (Jaska)

Pomoćnici: Kovač (Velika Mlaka) i Merkaš (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Bistrički(15), 1:1 Blažević(25), 2:1 Kočnar(32)

SAVA STRMEC: Mohler, Gavran, Filipović (od 46. Sastić), Drenški, Golemović, Blažević, Čakanić, Stipić, Kočnar, M. Matošević, Šimecki (od 15. J. Matošević)

Trener: Siniša Krajač

STRMEC BEDENICA: Ladić, Bistrički (od 79. Mahnet), Pozder, A. Herceg, Novacki, Gorički, Bedeković, Marković (od 46. Horvat), Brnjak (od 46. Benko), M. Herceg, Krkalo

Trener: Ivica Antolić

Igrač utakmice: Ivan Mohler (Sava)

Pred lijepim brojem gledatelja Strmčani su pobjedom otvorili nastup na svojoj lazini na koju se vraćaju nakon 3 godine igranja u Farkaševcu. Iako su gosti golom Bistričkog iz 15. minute došli prvi u vodstvo, a još su ri tom rezultatu imali nekoliko prilika za povečanje prednosti (koje je sjajno obranio Mohler) domaćini na odmor odlaze s prednošću od 2:1, stijelci su bili Blažević i Kočnar. Pred kraj utakmice domaćini su mogli potvrditi trobod, ali su u razmaku od samo nekoliko sekundi dva puta gađali okvir vratiju te se rezultat s poluvremena nije mijenjao.

Nakon drugog kola vodi Stupnik sa 6 bodova koliko ima i druga Mladost (P), Samobor je na četvrtom mjestu sa 4, dok je Sava na 12. mjestu s 3 boda.

ATLETIKA - Sve je spremno za 14. Žumberačku utrku

Maratonci dolaze...

U Sošicama će se u subotu 5. rujna po 14. puta okupiti maratonci iz cijele Hrvatske, ali poneki i iz Slovenije, Mađarske, BiH i još pokoje nama susjedne zemlje. Vrijedno je istači da se utrka u Sošicama boduje među 10 najelitnijih cestovnih natjecanja za Hrvatsku Cestovnu Ligu, zajedno sa Zagrebačkim i Plitvičkim maratonom, polumaratonima u Varaždinu, Gorici i Sinju. Sošice sa svojih dvjestotinjak stanovnika su najmanje mjesto koje ulazi u ovu za cestovno trčanje najvažniju ligu. Svakako je za to zaslužna i dobra organizacija domaćina, ali i uspjeh koji Atletski klub Žumberak postiže u cestovnom trčanju i njenom razvoju od samih početaka. Spomenimo da je A.K.Žumberak proteklih 5 godina na čelu cestovnog kupa u kategoriji atletičara.

I ove je godine za sve sudionike osiguran besplatni autobus iz Zagreba, okrjepa za trkače tijekom trčanja, nagrade za sve sudionike i posebna priznanja za one najbolje. Nakon natjecanja za sve sudionike je osigurana večera.

Staza od Radatovića do Sošica duga 15,5 km ubraja se zbog svoje valovite konfiguracije u jednu od težih cestovnih trka kod nas, no priroda koja je okružuje i planinski ugođaj pomažu zaboraviti na kilometre koje još treba priječi.

Sve atraktivnija je u posljednje vrijeme i dječja trka koja se provodi u Sošicama u vrijeme dok atletičari odlaze na startne pozicije i pripremaju se za početak natjecanja. Mladi budući atletičari trče na dionicama od 200 do 1000m i dolaze ne samo sa područja Žumberka već i mnogih okolnih mjesta. Protekle su godine najveće uspjehe odnijeli upravo mladi atletičari iz Vrbovca. A lijepa je i gesta Hypo-banke koja se već niz godina brine da osigura odgovarajuće poklone za sve sudionike dječjih trka.

Na kraju upućujemo i poziv organizatora svima onima koji se i sami osjećaju spremni za ovu stazu da se mogu i sami bez prethodnih najava uključiti na natjecanje. Potrebno je doći u Sošice najkasnije do 13:45 bilo svojim ili organiziranim prijevozom. Sve dodatne informacije mogu se naći i na stranici kluba www.akzumberak.hr.

Treba na kraju zahvaliti i općini Žumberak i Sportskom Savezu Zagrebačke Županije, Pioniru Zagreb, Betonu Lučko, Autosalonu E.T.T Karlovac i dr. što su pomogli u ostvarenju ovog sportskog događaja, a organizatorima želimo lijepo vrijeme i uspješno natjecanje.

Boris Smičiklas

KYOKUSHIN KARATE - Članovi KK Mladost na tradicionalnoj ljetnoj školi

Naučili lekcije, zaradili pojaseve

Od 23. do 28. kolovoza održana je tradicionalna ljetna škola. Ove godine ljetovali smo na novoj, boljoj lokaciji, u Dugoj Uvali koja se nalazi u Istri. Smještaj je bio organiziran u hotelu s tri zvijezice (hotelu Croatia), te smo ostali ugodno iznenađeni ponudom hotela i ljubaznim osobljem koje je ispunjavalo sve naše zahtjeve.

Među 58 polaznika treninga ljetne škole našlo se i 27 karateka iz K.K. Mladost Samobor, te smo tim brojem bili najbrojniji klub, a ovogodišnju ljetnu školu kao i mnogo godina do sada vodio je shihan Furko Kalman 7. DAN iz Mađarske.

Treninzi su se održavali po ustaljenom rasporedu, tri puta dnevno. Ujutro se trčalo i šprintalo, radile su se kate i bunkai (primjena kate). Podnevni trening bio je posvećen ido kihonu (kyokushin tehnici kroz stavove) i katama, dok smo navečer imali borbene treninge. Za djecu i početnike su bile organizirane posebne grupe.

Jedan od večernjih treninga vodio je naš član senpai Kruno Garašić, a to je bio trening samoobrane. Senpai Kruno Garašić djelatnik je Ministarstva unutarnjih poslova, Odjela za neposrednu zaštitu osoba – bodyguard-a. Demonstrirajući obranu od napada nožem, pištoljem, palicom i napada golim rukama, u ovom treningu uživali su najmanji polaznici ljetne škole, no ipak su zaključak i poruka ovog treninga preneseni svima, a pogotovo najmlađima, da je ipak najbolje izbjeći bilo kakav konflikt.

Također jednim večernjim treningom počastio nas je i sensei Tibor Agocs, izbornik mađarske seniorske reprezentacije, jedne jedne od najtrofejnijih reprezentacija u svijetu. Trening se sastojao od borbenih kombinacija, udaranja po vrećama i borbe.

U trenucima odmora između treninga naši najmlađi članovi uživali su u zabavnom parku prepunom igara predviđenom za njih (mini golf, trampolin, odbojka...), a uz nezaobilazno kupanje na plaži i vožnju pedalinama tu je bilo i kupanje na bazenu koji je također u sklopu hotela.

Zadnjeg dana ljetne škole održan je ispit za više pojaseve. Ispit je bio na izuzetno visokom i zahtjevnom nivou, a razlog leži u tome što je shihan Kalman član svjetske ispitivačke komisije (jedan od svega šestorice), te je naš klub bogatiji za nekoliko KYU i jedan DAN pojas, te je tako Damir Hodak uspješno položio za crni pojas 1. DAN.

Naši najmlađi članovi polagali su dječje MON pojaseve pred članom ispitne komisije HKKS-a, senseiom Vladimirom Šintićem. I oni su bili uspješni te je svih šestoro uspjelo položiti novi, viši pojas.

Ovim putem želimo čestitati svim našim članovima na novim pojasevima i nadamo se da ćemo iduće godine na ljetnoj školi sudjelovati u još većem broju.