Vatrogasac (K) – Zrinski Tehnovent 0:4 (0:1)

Kad krene Hainešeku...

KOBILIĆ – Igralište Vatrogasca

Sudac: Fiskuš (Potočec)

Pomoćnici: Pankretić (Velika) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Hainešek(37 – 11m), 0:2 Hainešek(57), 0:3 D. Horvat(72), 0:4 Hainešek(89)

VATROGASAC: Đurašin, Komadina, Sever, Gavran, Čavar, Medved, Ilikić, Maskalan, Komadina, Markelić, Huremović,

Trener: Romano Župetić

ZRINSKI TEHNOVENT: Žganjer, Lehpamer (od 68. Bekiri), Novoselac (od 40. Radovanić), M. Jagodić, Vrančić, Celizić, Mataušić (od 81. A. Horvat), Draclin (od 52. Šebek), Hainešek, D. Jagodić, Horvat

Igrač utakmice: Mario Hainešek (Zrinski Tehnovent)

Lagano određivanje posla za Farkaševčane u Kobiliću. Već davno otpisana domaća momčad nije imala šanse u susretu s raspoloženim gostima koje je predvodio Hainešek s tri pogotka dok je još jedan za uvjerljivih 0:4 dodao Danijel Horvat.

Rugvica – TOP 1:0 (1:0)

Torpedirao ih Fišter

RUGVICA – Igralište Rugvice

Sudac: Krečak (Zagreb)

Pomoćnici: Pajač (Donje Orešje) i Rozić (Buševec)

Strijelci: 1:0 K. Fišter(22)

RUGVICA: Ivančan, Radonić, Šimunec, Pališić, I. Fišter, Brtan, Krznarić (od 73. Lovrić), Bencak (od 65. Marić), Marelja, K. Fišter, Stipić (od 85. Petrović)

Trener: Ante Vucić

TOP: Husak, Klingor, G. Meglajec, Popović, Salopek, Žižić, Skukan, I. Meglajec, Jakopec, Rašić (od 67. I. Popović), Šarčević (od 46. Vratarić)

Trener: Ivan Delibos

Igrač utakmice: Kruno Fišter (Rugvica)

Obje momčadi su neopterećeno ušle u susret koji je obilovao s mnoštvom prilikama te je pukom nesrećom postignut samo jedan pogodak. Na žalost gostiju iz Kerestinca, ta jedna lopta je završila u njihovoj mreži, a strijelac pobjedničkog gola za domaćine je bio Fišter u 22. minuti.

Klokočevac – Savski Marof 3:1 (2:1)

Poravnali, pa preokrenuli

Sudac: Krasnić (Strmec)

Pomoćnici: Kakuk (Rakitje) i Borković (Domagović)

Strijelci: 0:1 Štrbac(20), 1:1 Brajković(30), 2:1 Matijaščić(40), 3:1 Matijaščić(89)

KLOKOČEVAC: Ćalić, Petrić, Dan. Celizić, Ramić, Ivančić, Janjić, Dam. Celizić (od 80. Šeperić), Kos, Matijaščić, Brajković (od 65. Kušter)

SAVSKI MAROF: Muratović, Lepesić, Rendulić, Mejdandžić, Brkljača, Šoštarić, Horvatek (od 52. Marković), Muškovec, Kuš, Štrbac, Ledinščak

Trener: Zlatko Fluka

Igrač utakmice: Mladen Matijaščić (Klokočevac)

Gosti su bolje otvorili utakmicu i nakon prve neiskorištene prilike u 17. minuti, iz druge u 20. pogađaju za 0:1. Nakon rezultatskog minusa domaćini se bude te do poluvremena u potpunosti okreću rezultat – prvo Brajković iz „slobodnjaka“ poravnava, a potom i Matijaščić udarcem s 20 metara čisti paučinu u Muratovićevim vratima. U posljednjim minutama susreta Matijaščić još jednim pogotkom zapečačuje domaći trobod.

Nakon dvadesetpetog kola vodi Jelačić sa 60 bodova, drugi je TOP s 50, Zrinski Tehnovent je osmi s 36, dok je Klokočevac na desetom mjestu s 34 boda.

NOGOMET - 3. HNL zapad – 29. kolo Samobor – Novalja 1:1 (1:0)

Ricardo odnio dva boda

Sudac: Boban

Pomoćnici: Jović i Mileusnić (svi iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 Ašanin(11), 1:1 Faccin Ricardo(85)

SAMOBOR: F. Štefković, Novak, Čakanić, Raić (od 51. Belak), Miljković, Puškarić, Brujić, Ašanin (od 85. I. Štefković), Hasnek, Mišura, Kovačić (od 73. Grgečić)

Trener: Stjepan Čordaš

NOVALJA: Šarić, Kristić, Škaričić, Nikolić (od 77. Vukić), Jureško (od 33. Uzunalić), Žgela, Tomić, Tucaković, Faccin Ricardo, Perčić

Trener: Ivica Datković

Igrač utakmice: Faccin Ricardo (Novalja)

Bodove koji znače ostanak u ligi samoborci su prosuli u susretu s momčadi Novalje. Domaćine je u rano vodstvo doveo Ašanin koji je iskoristio Brujićevu asistenciji i lagano pogodio kraj Šarića. Taj rezultat je vrijedio sve do pet minuta prije kraja kada gosti preko Faccin Ricarda (najviši u skoku) izjednačuju. Dio odgovornosti možemo pripisati i sucima koji su propustili pokazati na bijelu točku za domaćine 2 puta: nakon prekšaja na Puškariću i igre rukom u gostujućem 16 – ercu, no zviždaljke su ostale nijeme. Kako su sve tri momčadi, izravni konkurenti Samoboru u borbi za treću ligu, u ovom kolu pobijedile tako je sada razmak do zone ostanka velikih 5 bodova. Isto je toliko kola do kraja, tako da je ostanak u ligi (gotovo) nemoguća misija...

Nakon dvadesetdevetog kola vodi Rudeš s 68 bodova, drugo je Lučko s 61, dok je Samobor na osamnaestom mjestu s 26 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 29. kolo Sava – BSK 2:1 (1:0)

Ipak je na kraju ušla!

Sudac: Petir (Kašina)

Pomoćnici: Piličić (Velika Mlaka) i Kos (Mraclin)

Strijelci: 1:0 Delić(42), 2:0 Rasi(65), 2:1 Smolčić(86)

SAVA: Duspara, Gavran, Drenški, Golemović, Sastić, Delić (od 82. Ročić), Matošević (od 69. Kočnar), Ovčariček (od 86. Dodig), Rasi, Rogić, Kovačević

BSK: Dolenčić, Šandor, Rešetar, Horvat, Roksandić, Pavlenić, Golić, Klarić (od 80. Tominac), Pernar (od 60. Smolčić), Kusuran (Od 75. Bublić)

Trener: Joso Milunić

Igrač utakmice: Robert Rasi (Sava)

Drugom pobjedom zaredom na domaćem travnjaku igrači Save zauzeli su zlatnu sredinu, deveto mjesto na tablici. Najbolji pojedinac u domaćim redovima, Rasi, je u 42. minuti gurnuo u priliku Delića koju ovaj nije promašio te se na odmor otišlo rezultatom 1:0. Sam Rasi je nakon 65 minuta igre povećao Savinu prednost na nedostižnih 2:0, a počasni pogodak za goste djelo je rezerve Smolčića.

Nakon dvadesetdevetog kola vode Zelina i Mladost (P) s po 73 boda, dok je Sava na devetom mjestu s 38 bodova.

KYOKUNSHIKAI KARATE - Mladen Šančić u Italiji osvojio treću ovogodišnju titulu

Mawashi geri za nokaut

U talijanskom gradu Pordenoneu 9. svibnja 2009. je održan IBK Italia Open 2009 za borce A i B kategorije. Hrvatski kyokushinkai savez predstavljali su Nenad Šančić, Damir Geušić, Jasmin Solaković i Tomislav Labaš. Naš najiskusniji predstavnik N. Šančić je nastupio u A kategoriji, dok su se Geušić, Labaš i Solaković natjecali u B kategoriji. Da je konkurencija bila brojna i jaka govori i činjenica da su ovaj puta sva tri naša predstavnika B kategorije do 90 kg morala pobijediti u tri borbe kako bi se plasirali u polufinale, što im je i uspjelo. Do finala se probio Geušić i neočekivanom pobjedom nokautom u prvoj rundi sve iznenadio!

Treba napomenuti da su se pravila ove škole kyokushinkaia posve približila onima K-1, jer je dozvoljen puni udarac šakom u glavu.

Pravi je spektakl osigurao Nenad Šančić, plasiravši se u finale fajter prve kategorije. Nakon odlične prve 3 minute protiv talijanskog predstavnika, suci dosuđuju produžetak od nove 3 minute. Poslije niza odličnih serija i izmjena udaraca s jedne i druge strane, Šančić uspijeva plasirati mawashi geri u glavu protivnika koji to ne uspijeva blokirati te je borba okončana teškim nokautom nakon 2 minute i 15 sekundi druge runde.

Ovo je treća pobjeda Nenada Šančića na europskim turnirima ove godine, a ovih dana slijedi Poljska Open 2009., nakon koje ovaj sjajni borac očekuje vrhunac svoje karijere – poziv na Svjetsko prvenstvo, koje će, kako najavljuju organizatori, nadmašiti i ono iz vremena Mas Oyame, koje je proslavilo ovaj stil.

D.P.

KYOKUSHINKAI KARATE - Samoborci nastupili u mađarskom Sopronu

Novi uspjeh Mladostaša

U mađarskom gradu Sopronu 9. travnja održano je natjecanje za mlađe uzraste djece te seniore.

U konkurenciji 240 natjecatelja iz 25 klubova Hrvatske, Slovačke i Mađarske nastupili su i dvoje seniorskih članova KK Mladost Samobor - Tihana Horkić i Damir Hodak.

Damir Hodak nastupao je u srednoj kategoriji (-80 kg), te nakon produžetaka tijesno izgubio od domaćeg predstavnika.

Tihana Horkić nastupala je u teškoj kategoriji (+65 kg) i osvojila srebrnu medalju.