KOŠARKA - Juniori – II. HRL – 13. kolo Medveščak – Samobor 65:78 (32:36)

Otvorili si priliku za prvo mjesto

SAMOBOR: Vlašić A., Gionechetti 26, Bencek, Kocijan 4, Vlašić F., Geiger 6, Levanić 17, Stupar, Kleščić 21, Tadić, Kučko, Šuvaković 4. Trener: Josip Vlah

MEDVEŠČAK: Labaš 28, Kondić, Čačić 17, Lacić, Anić 4, Koprivnjak, Radović, Kos 2, Borovac 8, Blokar 4, Šverer 2. Trener: Marko Plavec

Nakon izjednačene igre u prvoj četvrtini domaćini početkom druge četvrtine vrlo dobro odigravaju zonski presing i serijom koševa odlaze na visokih 12 koševa prednosti. Nakon minute odmora Samoborci dogovorenim akcijama vrlo kvalitetno izigravaju zonski presing domaćina i serijom od 19:3 rješavaju poluvrijeme u svoju korist.

Drugo poluvrijeme još bolja obrana Samoboraca uz svega 7 primljenih koševa u trećoj četvrtini za vodstvo od dvadesetak koševa. Zadnju četvrtinu Samoborci unatoč velikoj želji domaćina za preokret vrlo rutinirano privode kraju za zasluženu pobjedu, kojom su Medveščaku preoteli drugu poziciju.

Uz očekivane sljedeće dvije domaće pobjede protiv Rudeša i Cedevite, Samoborci bi u zadnjem kolu protiv prvoplasirane ekipe Dubrave imali priliku sami odlučiti o prvaku lige. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Gionechetti s 26 i Kleščić s 21 košem. U obrani Samoboraca dominirao je centar Levanić sa 16 skokova, a uz to postigao i 17 koševa. Kod Medveščaka odlično je odigrao bek Labaš s 28 koševa.

U subotu, 16. svibnja, u 18:20

NOGOMET - 3. HNL zapad – 28. kolo Radnik – Samobor 0:1 (0:1)

Slamka spasa?

VELIKA GORICA – Igralište Radnika

Sudac: Bertol (Zagreb)

Pomoćnici: Knez i Rončević

Strijelci: 0:1 Hasnek(33)

RADNIK: Hadžić, Ožvald, Grlić, Bogović, Peić, Vučić, Sedmak, Raković (od 46. Pirša), Krajačić, Prelec (od 57. Kralj), Sabljak (od 46. Mazarekić)

Trener: Marijo Osibov

SAMOBOR: F. Štefković, Luketić, Novak (od 79. Grgečić), Čakanić, Raić (od 64. Kovačić), Miljković, Puškarić (od 58. Kumerički), Brujić, Belak, Hasnek, Mišura

Trener: Stjepan Čordaš

Igrač utakmice: Krešimir Hasnek (Samobor)

Samo jedan postignuti gol bio je dovoljan samoborcima za sva tri boda s kojima se vraćaju iz Velike Gorice. Pobjednički gol je djelo Hasneka koji je neobranjivo glavom pospremio ubačaj Novaka. Ovom pobjedom samoborci su se primaknuli na samo tri boda do trisa momčadi (Rudar, Maksimir i Istra) koje su bodovno poravnate (svi 28) i koje će odlučivati o ostanku ili „padu“ u četvrtu ligu.

Nakon 28. kola vodi Rudeš sa 65 bodova, drugo je Lučko sa 60, dok je Samobor na osamnaestom mjestu s 25 bodova.

TENIS - Otvoreno prvenstvo za djevojčice i dječake do 14 godina

Tena i Branko najbolji

U travnju je na terenima Tenis kluba Samobor 1890 održano Otvoreno prvenstvo u tenisu za djevojčice i dječake do 14 godina starosti. Ukupno je nastupilo 50-ero djece iz cijele Hrvatske.

Pobjednica turnira je Ivana Babić iz TK iTeama iz Zagreba, koja je u finalu bila bolja od Tene Kovačić iz TK iTeam 6:2, 6:3.

Pobjednik turnira je Branko Lončarević iz TK Victoria (Zagreb), koji je u finalu bio bolji od Huzjan Frana iz TK Zagi (Zagreb).

Pobjednici parova za dječake su domaći igrači Patrik Gulia i Davor Vukadin, koji su u finalu pobijedili par Stanec - Šeatović 6:2, 6:3.

Pobjednici parova za djevojčice su Ema Banić i Paula Benjak, koje su bile bolje u finalu od para Tomaić-Varat 6:2, 7:6(5).

Od Samoboraca na turniru su nastupili i Helona Hisenaj, Viktorija Horvat, Lucija Crnković, Sarah Puškaš i Filip Horvat.