Pomoćnici: Lešković (Zaprešić) i Šimrak (Bistra)

BREGANA: Otmačić, I. Andabak, Grdanjski (od 53. Ovčarić), A. Andabak, Dolić (od 89. Radovanić), Sokolović (od 76. Milković), Jurković, Kasalo, Vlašić, Župančić, Tančak

Trener: Marko Vlašić

KRAŠIĆ: Šimatić, Joha, Ćuk (od 60. J. Penić), Ferenčić, M. Penić, Šimecki, Vrbetić, Petković, Prstac, Novosel, Tuček

Trener: Tibor Kuzman

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Bregana)

Domaćini su cijelu utakmicu bili bolja momčad te su se prilike redale ispred gostujućih vrata. No, sve do deset minuta prije kraja ponajviše zbog domaće neprecinosti na semaforu je pisalo 0:0. Tada se u jednoj gužvi najbolje snašao Vlašić i postigao gol vrijedan tri boda.

Dinamo (O) - Rakitje 3:3 (1:1)

Kelečić dominirao

OKIĆ – Igralište Dinama

Sudac: Radišić

Pomoćnici: Žiljak (oba iz Zaprešića) i Filipčić (Ključ Brdovečki)

Strijelci: 1:0 I. Kelečić(3), 1:1 Martinčević(37), 1:2 Horvat(54), 2:2 Ž. Staničić(56), 2:3 Horvat(58), 3:3 I. Kelečić(62)

DINAMO OKIĆ: Juraj, Miković, Kanazir (od 64. Volarić), Ž. Stanešić, Smoljo (od 64. Nevrkla), Bubanović, B. Kelečić, Župan (od 68. Pavlak), Obradović, Tomašević, I. Kelečić

Trener: Siniša Rudar

RAKITJE: Divković, Matić, Boras, I. Nujić (od 58. Mikulin), Horvat, I. Pavić, Martinčević (od 86. Jozić), A. Pavić, Dorotić, Hlevnjak, K. Nujić

Trener: Tomislav Kakuk

Igrač utakmice: Ivan Kelečić (Dinamo)

Sa šest viđenih golova najsretniji mogu biti malobrojni gledatelji na Okiću. Za domaćine se najviše istaknuo Kelečić s 2 postignuta gola, dok je tu ulogu kod gostiju preuzeo Horvat. Drugi dio susreta bio je posebno efikasan, u razmaku od 54. do 62. minute mreže su se tresle čak 4 puta.

Novaki – Dinamo (J) 4:2 (1:2)

Obrat na kraju

NOVAKI – ŠRC Novaki

Gledatelja 80

Sudac: Gvozdanović (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Šestak (Smerovišće) i Krcivoj (Vranov Dol)

Strijelci: 0:1 Pučić(11), 0:2 Knjaz(35), 1:2 Đumlija(38), 2:2 Pokrajčić(69), 3:2 Nemet(86), 4:2 M. Bungić(89)

NOVAKI: Jelić (od 46. Rašić), M. Vrkić (od 46. Pokrajčić), Jakešević, Podnar, Petrović (od 60. Matek), P. Bungić, Đumlija, M. Bungić, T. Bungić, Menet, Genus

Trener: Kristijan Cesarec

DINAMO JAKOVLJE: Peremin, M. Grgec, Fekeža, Malić, I. Krsnik, Solenički, Knjaz, Tomić, Hanzec, Pučić, D. Grgec

Trener: Marijan Martinko

Crveni karton. Krsnik

Igrač utakmice: Tomislav Bungić (Novaki)

Loše prvo poluvrijeme koštalo je domaćine minusom od jednog gola, iako su gosti mogli otići na odmor i s 0:2 da Đumlija nije u 38. minuti bio precizan. U drugom poluvremenu druga priča. Na terenu postoji samo jedna momčad, ona domaća, te Pokrajčić u 69. vraća rezultat na početak. Potpuni obrat događa se u zadnjih pet minuta kada Nemet i Bungić osiguravaju jedanaestu prvenstvenu pobjedu Novaka.

Bestovje – Croatia (P) 3:0 (0:0)

Croatia stradala

BESTOVJE – ŠC Bestovje

Gledatelja 60

Sudac: Milašinčić (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Bošnjaković (Kerestinec) i Gregorić (Gornji Desinec)

Strijelci: 1:0 Bećirović(83), 2:0 Bećirović(84), 3:0 Pavlović(86)

BESTOVJE: Mesec, Srebačić, A. Šarić (od 85. Karažinec), Pavlović, Mikek, Đaković, T. Gašpert (od 76. Lukač), Avsec, Bećirović, Borić (od 65. Makek), Softić

Trener: Vladimir Gržan

CROATIA POJATNO: Reberski, Barbić, I. Hudina, H. Popović, Kramarić, Gačarić, Kuš, Milić, Antolić (od 65. Porodec), Lučić, Brlek

Trener: Stjepan Žagmeštar

Igrač utakmice: Enis Bećirović (Bestovje)

Predposljednja momčad lige držala je „nulu“ sve do 83. minute. Tada su domaćini u razmaku od tri minute postigli isto toliko golova za uvjerljivo slavlje. Kod domaćina je ponovno bio najbolji Bećirović s 2 postignuta pogotka (kao i u prošlom kolu protiv Sloge).

Nakon 22. kola vodi Vrh s 53 boda, drugi je Dinamo (J) sa 46, Bregana je četvrta s 37 koliko imaju i peti Novaki. Bestovje je dvanaesto s 26, dok je Rakitje na trinaestom mjestu s 25 bodova.

KARATE - 10. Udine karate Trophy - Udine, 19. travnja

Srebro i bronca za Samoborce

18. i 19. travnja diljem Europe održan je velik broj karate turnira koje su karatisti iskoristili za provjeru trenutne forme prije nadolazećeg EP, koje će se održati od 8. do 10. svibnja u Zagrebu.

Turnir je okupio 630 natjecatelja iz 10 država (Engleska, Slovenija, Srbija, Hrvatska, Austrija, Češka, Slovačka, Rumunjska, Italija). Samoborske mlade snage su se i sa ovog turnira vratile s dva odličja.

Križan Pezer je u kategoriji juniora -55 kg osvojio drugo mjesto, dok je Renato Brković u kategoriji juniora +76kg osvojio broncu.

Zrinka i Zrin Pezer, Antonio Tančak, Martina Matulić te Sara Sirovica ovaj put su ostali bez medalja, ali svojim nastupima nisu razočarali. Naime, svi su redom izgubili svoje borbe zbog prejakih kontakata.

I.H.

KARATE - Naši karatisti nastupili na tradicionalnom turniru KK Nedelišće

Samoborcima 7 medalja

Mladi samoborski karatisti 18. su travnja u velikom broju nastupili na tradicionalnom turniru Karate kluba Nedelišće. Rezultatima mogu biti zadovoljni, pogotovo obzirom na činjenicu da je borbena ekipa otputovala u nešto mlađem i neiskusnom sastavu.

U katama su nastupili ipak iskusniji natjecatelji pa je bilo i nešto više odličja. Srebrom se okitio Toni Vuković, kao i ekipa učenika (Komes, Vuković, Ećimović), dok je bronca pripala Luciji Razum (mlađe kadetkinje), Lani Kovačić (mlađe učenice) te Luki Ećimoviću (mlađi kadeti).

Mladi kataši radili su vrlo dobro te naznačili podizanje forme pred prvenstvo Hrvatske koje ih čeka za mjesec dana u Osijeku. Odličan nastup u Nedelišću imale su Mirna Imprić i Lucija Razum, koje su pokazale da se ozbiljnošću i pravom pripremom od njih mogu očekivati pravi rezultati u budućnosti.

U borbama se mogla vidjeli srčanost i borbenost mladih Samoboraca, a to zalaganje urodilo je plodom. Leon Kovačić zazuzeo je 3. mjesto u konkurenciji mlađih kadeta do 53 kilograma, dok je Emil Vrkljan isto ponovio u kategoriji učenika preko 45 kilograma.

Treba spomenuti da je čak 7 natjecatelja za dlaku gubilo borbe za broncu te su time naznačili da uz još malo treninga i iskustva možemo očekivati nove medalje u njihovim vitrinama.

S.S.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 22. kolo

Zrinski Tehnovent – Sloga (K) 2:3 (1:2)

Složno protiv domaćina

FARKAŠEVAC – Igralište Široki grm

Sudac: Pajač (Donje Orešje)

Pomoćnici: Kašnar (Paukovec) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Kovačević(17), 0:2 Karašić(25), 1:2 Hržić(40), 1:3 Vorel(77), 2:3 R. Blažević(90)

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Lehpamer, Novoselec, Jagodić, Vrančić, Hržić, Celizić, R. Blažević, Mataušić (od 72. Draclin), Jagodić, M. Blažević

Trener: Damir Dragozet

SLOGA KRIŽ: Družinec, Sokolić, Vorel, Đerek, Korman, Konjug (od 46. Bosankić), Bradić, Karašić, Kovačević, Pleteš, Ivanović

Trener: Krešimir Rede

Igrač utakmice: Zoran Vorel (Sloga)

Manjak standardnih prvotimaca osjetio se na izvedbi i na rezultatu u utakmici u kojoj su gosti svih 90 minuta kontrolirali igru i bili u sigurnoj rezultatskoj prednosti. Nakon 25 minuta igre igrači Sloge imali su dva gola prednosti, a malu nadu prije odmora za domaćine je vratio Hržić 5 pogodivši za 1:2. Gosti su trobod osigurali desetak minuta prije zadnjeg sučevog zvižduka (Vorel), a Blažević je u zadnjim trenucima samo kozmetički popravio stanje na semaforu.

Dinamo Hidrel - Klokočevac 1:3 (1:0)

Dinamo bez struje

NOVO ČIĆE – Igralište Dinamo Hidrela

Gledatelja 40

Sudac: Tičar (Kloštar Ivanić)

Pomoćnici: Marčetić (Zagreb) i Baršun (Dugo Selo)

Strijelci: 1:0 Z. Rožić(30), 1:1 Matijaščić(68), 1:2 Gestić(70), 1:3 Celizić(79)

DINAMO HIDREL: Pereković, Milanščak, Klasnić (od 64. Harambašić), Pavličić, Z. Rožić, Kelava, Malbaša, J. Rožić, Jankeš (od 80. B. Varivoda), J. Varivoda, Bejić

Trener: Zoran Tomčić

KLOKOČEVAC: Čalić, Petrić (od 80. Sokolović), Celizić, Ramić, Janjić, Janžić, Ivančić, Kos, Matijaščić, Brajković, Beloša (od 66. Gestić)

Trener: Franjo Šeperić

Igrač utakmice: Damir Celizić (Klokočevac)

Igrači Klokočevca nastavljuju s sjajnim igrama u proljetnom dijelu. Samo za usporedbu, Bijeli golubovi su u 15 jesenskih kola skupili 13 bodova, a u sedam proljetnih su ubrali već 17. Za novu pobjedu bio je ključan završni dio susreta u kojem je domaći vratar Pereković tri puta kapitulirao – strijelci su bili Matijaščić, Gestić i Celizić koji je priču u Novom Čiću zaključio goom u 79. minuti.

TOP - Klas 1:0 (1:0)

Konačno u pobjedničkim vodama

KERESTINEC– Igralište TOP - a

Sudac: Matić (Zaprešić)

Pomoćnici: Koprić (Potočec) i Gradinščak (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Jakopec(18)

TOP: Husak, Hodak, Puntarec (od 70. Vratarić), Vranešić (od 46. Klingor), G. Meglajec, Jakopec (od 58. Rašić), Vukas (od 56. Salopek), Biškupić (od 75. Ilikić), Žižić, I. Meglajec, Jordan

Trener: Ivan Delibos

KLAS: Šunjić, Fistrić, Caganić, Hlevnjak, Mandić, Spasenić, Čužić, Celčić, Kazić, Bedeković, Rebernišak (od 57. Klišenić)

Trener: Josip Rulek

Igrač utakmice: Tomislav Jakopec (TOP)

Nakon tri kola bez punog plijena, Kerestinčani se vraćaju u pobjedničke vode. Protiv igrača iz Mićevca bio je dovoljan samo jedan pogodak kojeg je već nakon 18 minuta igre postigao Jakopec s 20 – ak metara udaljenosti.

Nakon 22. kola vodi Jelačić s 51. bodom, drugi je TOP sa 47, dok su Zrinski Tehnovent i Klokočevac na devetom i desetom mjestu sa po 30 bodova.

NOGOMET - 3. HNL zapad – 25. kolo Samobor – Vrapče 1:1 (1:0)

To je već za Vrapče!

SAMOBOR – Gradski stadion

Gledatelja

Sudac: Malekinušić (Osekovo)

Pomoćnici: Holsinger (Petrinja) i Vujić (Sisak)

Strijelci: 1:0 Miljković(17), 1:1 Jeleč(79)

SAMOBOR: Štefković, Belak (od 70. Krpan), Čakanić, Raić, Puškarić, Brujić, Karić (od 60. Luketić), Ašanin, Hasnek, Miljković, Kovačić (od 89. Mišura)

Trener: Stjepan Čordaš

VRAPČE: Šimunić, Horvat (od 65. Zeljković), Novosel, Miloš, Rahmanović, Mišković, Crnković, Cigrovski, Graf, Jeleč, Ištuk (od 61. Bljajić)

Trener: Denis Bezer

Igrač utakmice: Dinko Miljković (Samobor)

U utakmici protiv dobrog suparnika iz vrha tablice (Vrapče je treće), Samoborci su osvojili bod s kojim ne mogu biti nezadovoljni. Dobar ulazak u susret igrači Samobora su kapitalizirali u 17. minuti kada je Karić srušen na rubu 16 – erca, a Miljković iz „slobodnjaka“ snažno tuče te lovi vratara Šimunića na krivoj nozi. U prvih 45 minuta gosti nisu ni jednom opasno zaprijetili domaćoj momčadi. To se ne bi moglo reći za nastavak u koji (kvalitetniji) Vrapčanci ulaze angažiranije te nakon slobodnog udarca Jeleč neometan prihvaća loptu koja je prošla buket igrača te smireno pogađa za izjednačenje. U zadnjih 10 minuta domaćini i fizički padaju te gosti imaju nekoliko izglednih prilika za sva tri boda, ali je Štefković u nekoliko navrata spasio Samobor od novog poraza.

Nakon dvadesetpetog kola vodi Lučko s 57 bodova, drugi je Rudeš s 55, dok je Samobor na osamnaestom mjestu s 19 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 25. kolo Sava - Laduč 0:2 (0:0)

Pregazili ih k'o potočić

Gledatelja 150

Sudac: Šulentić

Pomoćnici: Mustapić i Merkaš (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Valenčak(89), 0:2 Valenčak(90 – 11m)

SAVA: Duspara, Gavran, Milečki (od 46. Kočnar), Drenški, Golemović, Dodig, Matošević (od 66. Kovačević), Delić, Sastić, G. Ovčariček, Rasi

Trener: Milan Končarević

METALAC: Križanec, Vučetić, Šikač (od 88. Čičko), Marković, Krznarić, Kikić, Hrlić (od 88. Turkalj), Leskovar, Žitković (od 84. Gorgijev)

Trener: Željko Radišić

Igrač utakmice: Danijel Valenčak (Laduč)

Iako je sve mirisalo na remi, gosti na kraju sigurno pobjeđuju s dva gola razlike. Sve se bitno dogodilo u zadnjih nekoliko minuta. Valenčak u 89. dovodi goste u minimalno vodstvo, a isti igrač iz najstrože kazne potvrđuje sva tri boda za goste iz Laduča.

Nakon dvadesetpetog kola vode Zelina i Mladost (P) sa po 61. bodom, dok je Sava na desetom mjestu s 32 boda.

CHEERLEADING - klub Balans domaćin je 4. Državnom prvenstvu u cheerleadingu, pom pon i show plesu

Najbolje od najboljeg u Samoboru

Plesni klub Balans ove je godine na sebe preuzeo domaćinstvo 4. Državnog prvenstva Hrvatske u cheerleadingu, pom pon i show plesu. Pod nazivom Shooting Stars u novoj sportskoj dvorani u Samoboru tako će se 25. travnja okupiti 500 malih i velikih natjecatelja iz Koprivnice, Splita, Osijeka, Čakovca, Zagreba, Zadra i drugih gradova te gosti iz Italije. Očekuje se više od tisuću posjetitelja, koji će moći uživati u najboljem što mogu pružiti ove atraktivne, navijačke plesne discipline. Službeni početak predviđen je u 14 sati, a predstavnici svih timova biti će i službeno primljeni kod samoborskog gradonačelnika neposredno pred otvorenje Shooting Starsa. Organizator natjecanja je Hrvatski navijački, akrobatski i pom pon savez (HNAPS).

I.H.

RUKOMET - 2. HRL – zapad, 19. kolo RK Gospić - RK Rudar 19:34 (13:14)

Teže od očekivanog

U 19. kolu Rudari su gostovali kod posljednjeplasirane ekipe Gospića pa se očekivala sigurna pobjeda i nova dva boda. Počelo je dobro te, nakon početnih 3:3, Rudari stvaraju lijepu prednost i vode 10:5. No, tada slijedi pad u igri i domaćini uspijevaju izjednačiti rezultat na 10:10. Do kraja poluvremena Rudari uspijevaju stvoriti minimalnu prednost i na poluvrijeme se odlazi s vodstvom 14:13. Muke se nastavljaju i u drugom poluvremenu sve do 42. minute i rezultata 21:19 za ekipu Rudara. Sljedećih 18 minuta domaćini ne uspijevaju postići pogodak, a Rudari konačno realiziraju sve svoje prigode te ostvaruju visoku i zasluženu pobjedu od 15 pogodaka razlike. Osvojeni su značajni bodovi u borbi za 4. mjesto na prvenstvenoj ljestvici, a i rezultati ostalih konkurenata išli su na ruku ekipi Rudara.

Najefikasniji bio je Vanja Kušička postigavši 10 golova, a pratio ga je Hrvoje Štibohar s 8. U 20. kolu Rudari dočekuju ekipu Kvarnera Kostrene. Utakmica se igra u subotu, 25. travnja, od 19 sati i 30 minuta u dvorani škole Bogumila Tonija.

RK Rudar: P. Fresl 1, V. Kušička 10, G. Prosoli 1, V. Skendrović, S. Šujster 4, J. Cvetković, M. Štajnkler 3, H. Štibohar 8, Z. Fabeković 4, A. Tutavac, J. Kerepčić, J. Štajnkler 3, A. Guliš, F. Kumrle. Trener: K. Hofer.

M.Š.

RUKOMET - 2. HRL – zapad, 19. kolo ŽRK Izgradnja Zaprešić – ŽRK Samobor TO 24:23 (11:11)

Odlučio domaći pritisak na sutkinje

Kao što se i očekivalo, u derbiju ekipe Izgradnje i Samobora odigrale su tvrdu i neizvjesnu utakmicu. Od početka Samoborke su ušle hrabro i motivirano, sa željom da pobjede i čitavu su utakmicu imale laganu prednost. Domaći je sastav vodio samo 1:0 i krajnjim rezultatom. Iako je sastav Samobora Triglav Osiguranja bio oslabljen neigranjem Ivone Štrkalj, prvog srednjeg, sve je odlično funkcioniralo. Djevojke su uistinu sve dale od sebe i na visokom nivou igrale čitavu utakmicu te očitale i pravu rukometnu lekciju "legiji stranaca“ iz Zaprešića. Na žalost, pritisak domaće klupe i neprimjereno ponašanje domaćeg trenera i službenog predstavnika u zadnjih osam minuta odrazio se na do tada solidne sutkinje Krivačić i Rašić, kojima zaštitu nije pružio niti nadzornik utakmice, koji je neshvatljivo sve mirno promatrao. Nakon što su Samoborke vodile sa 4 pogotka razlike, taj pritisak rezultirao je čudnim odlukama kada su sutkinje tolerirale pogibeljne startove domaćih igračica ne sankcioniravši ih nikakvom kaznom. I u takvim uvjetima samoborske su se rukometašice borile do kraja. U zadnjoj minuti kod neriješenog rezultata nije sviran očigledan prekršaj pri šutu za vodstvo Samoborki, a Zaprešićanke u sljedećem napadu zabijaju i tu je priči bio kraj. Bez obzira na poraz, sve igračice i trenerica zaslužuju velike čestitke za prikazanu igru i borbenost a, nažalost, elementi koji nemaju veze s rukometom utjecali su na krajnji rezultat. Ambiciozni Zaprešić nastavlja utrku s Orijentom za naslov prvaka, a Samoborke su treće, što je i više od onoga planiranog i zacrtanog za ovu sezonu.

Sljedeću utakmicu Samoborke igraju protiv Dugog Sela i to u subotu, 25. travnja, od 17 i 30 u dvorani škole Bogumila Tonija.

ŽRK Samobor TO: A. Skendrović, A. Fofonjka 8, L. Kovačić, M. Balaško 2, M. Tomašković 4, M. Plazina 7, J. Mandić 1, M. Lustek, M. Šilobod 3, M. Gorenc, M. Kuzmić 2, M. Kozlovec, N. Uzelac, M. Dumić. Trenerica: D. Tunjić.

M.Š.

RUKOMET - Skupština RK Rudar u znaku 50. godišnjice postojanja i gradnje sportske dvorane

Ponosni slavljenik

Prije 50 godina, 17. travnja 1959. godine, službeno je osnovan RK Rudar iz Ruda. I upravo je taj datum odabran da se u 2009. održi redovna skupština ovog rukometnog kluba s kojim se ponosi cijelo mjesto i Grad Samobor. Kako i ne bi, kada su generacijama odgajali rukometaše i rukometašice i u njih usađivali taj sportski duh o kojem se danas često priča kada se govori da mlade treba odvući iz kafića ili s ceste. I to bi bilo dovoljno za pohvale, ali Rudari su uvijek težili višem i boljem, probijali se i u nemogućim uvjetima u više rangove natjecanja, a kada su i posrnuli nisu nikad pali, već su se iznova dizali. No, o toj bogatoj povijesti bit će više riječi 29. kolovoza kada će biti održana svečanost u povodu 50 godina rada i djelovanja Rukometnog kluba Rudar, na kojoj će biti predstavljena i njihova slavljenička monografija.

Kada smo napisali da su Rudari često radili u nemogućim uvjetima, htjeli smo istaknuti činjenicu da su Rudari i danas praktički podstanari, jer sve svoje prvenstvene utakmice igraju u Samoboru. Stoga i ne čudi da je gradnja sportske dvorane uz osnovnu školu i ovaj put bila tema svih izvješća i pozdravnih govora. Za razliku od prošlih godina, kada je dvorana bila tek lijepi san, na ovoj skupštini kluba moglo se o njoj govoriti s realnih temelja, jer su svega desetak metara dalje već vidljivi strojevi i radovi na čišćenju terena za novu dvoranu. Svečano polaganje kamena temeljca zakazano je u utorak, 21. travnja, točno u podne.

Dobre želje da se izgradnjom dvorane stvore uvjeti za još bolji i kvalitetniji rad, osobito s mladim kategorijama, izrekli su gosti skupštine – zamjenica gradonačelnika Grada Samobora Marica Jelenić, pročelnik Odjela za financije Roland Gajšak, tajnik Samoborskog športskog saveza Juro Horvat, ravnatelj Ustanove za upravljanje sportskim objektima Vladimir Čerkez, predsjednik Mjesnog odbora Rude Dražen Štengl, tajnik KUD-a Oštrc Josip Lebegner, rudarski župnik Božo Grbeš, a skupštini je nazočio i zamjenik gradonačelnika Tomislav Masten. Bili su tu i igrači svih generacija RK Rudara, od onih koji su igrali prve utakmice u travnju 1959. pa do onih koji tek uče prve rukometne vještine. Sve njih pozdravila je predsjednica kluba Tatjana Milek, istaknuvši da je 2008. godina bila jedna od najuspješnijih u povijesti kluba.

Potvrdilo je to izvješće sportskog direktora Darija Gaće, koji je naveo da su sve selekcije, u kojima trenira i natječe se 150 rukometaša i rukometašica, ostvarile vrlo dobre rezultate i plasirale se u viši rang natjecanja. Prva ekipa je uvjerljivo slavila u 3. ligi – središte i plasirala se u 2. ligu – zapad, gdje je nakon proljetnog dijela natjecanja bila četvrta, samo četiri boda iza vodećeg Senja. Cilj je to četvrto mjesto zadržati do kraja sezone. Naglašeno je da je taj uspjeh ostvaren s igračima od kojih je većina ponikla u rudarskoj školi rukometa i igraju bez ikakve novčane naknade. Kadeti su se plasirali u 1. hrvatsku kadetsku ligu, što je velik uspjeh kada se zna da plasman u tu ligu nisu ostvarili brojni renomirani prvoligaški klubovi. Mlađi kadeti u 1. mlađoj kadetskoj ligi – zapad zauzimaju osmo mjesto. Iako su godinu dana mlađi od svih ostalih momčadi, imaju realne šanse ostvariti plasman u jedinstvenu 1. mlađu kadetsku ligu. Istodobno, mlađi kadeti igraju i međužupanijsku ligu, gdje su prvi sa samo jednim neriješenim rezultatom u 18 kola. Darijo Gaća istaknuo je da mlađi kadeti treniraju u gotovo nemogućim terminima u 21 i 22 sata, ali da je odaziv na treninge stopostotan.

Zapažene rezultate imaju i dječaci '98. godište, baš kao i dječaci koji su rođeni 2000. godine i mlađi. I djevojčice u svojim natjecanjima ostvaruju odlične rezultate na turnirima u mini rukometu. Sportski direktor Darijo Gaća istaknuo je vrlo dobru suradnju sa Samoborskim športskim savezom, Ustanovom za upravljanje sportskim objektima i s Mjesnim odborom Rude. Na kraju je naglasio da sportskih uspjeha ne bi bilo bez odličnog trenerskog kadra, kojeg čine bivši i aktivni igrači kluba - Kruno Hofer, Vladimir Šujster, Hrvoje Štibohar, Zoran Fabeković, Josip Štajnkler, Vanja Kušička i Ivan Prosoli. Klub će i dalje brinuti za stručno usavršavanje svojih trenera.

Na kraju je jednoglasno prihvaćeno ovo sportsko izvješće, baš kao i plan za 2009. godinu, te financijsko izvješće i plan koje je podnio Franjo Fresl.

U sklopu proslave najavljeno je održavanje turnira za veterane, veteranke i kadetkinje, a turnir za kadete već je održan u veljači ove godine. Početkom rujna planira se i turnir seniora, na kojem su već sudjelovanje načelno potvrdili prvoligaši Medveščak i Karlovac, a čeka se još i potvrda dolaska prvaka Hrvatske Zagreba Croatia osiguranja. Ovi uspjesi doprinijeli su i povećanju troškova natjecanja, a osobito prijevoza, ali sigurni smo da će taj entuzijazam i rad prepoznati sponzori i donatori, unatoč pričama o krizi i recesiji.

Mato Šipuš

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 21. kolo

Rakitje - Bregana 1:1 (1:1)

Dobrosusjedska podjela

RAKITJE – Igralište Rakitja

Sudac: Rašić

Pomoćnici: Lešković i Žiljak (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Tančak(5), 1:1 G. Horvat(45)

RAKITJE: Divković, Matić, Keleković (od 68. Brekalo), Boras, I. Nujić (od 68. K. Nujić), I. Pavić, D. Martinčević, A. Pavić, Dorotić, Hlevnjak, G. Horvat

BREGANA: Otmačić, Babojelić, Grdanjski (od 82. Ivandić), Andabak, Dumić (od 38. Ovčariček), Sokolović, Jurković, Kasalo, Vlašić, Župančić, Tančak

Igrač utakmice: Anto Pavić

Gosti dolaze u rano vodstvo, već u petoj minuti Tančak pogađa mrežu iza nemoćnog Divkovića. Domaćini se cijelo prvo poluvrijeme pokušavaju vratiti u egal i to im uspjeva u zadnjim trenucima poluvremena kada je Horvat bio priseban za, kasnije će se pokazati, konačnih 1:1.

Sloga (B) - Bestovje 3:3 (2:3)

Nikome puni plijen

BREZJE – Igralište Sloge

Gledatelja 70

Sudac: Munić (Bregana)

Pomoćnici: Fresl (Samobor) i Krcivoj (Vranov Dol)

Strijelci: 1:0 D. Karabelj(7), 1:1 Softić(23), 2:1 H. Struhak(27), 2:2 Bećirović(44), 2:3 Bećirović(45), 3:3 R. Karabelj(47)

SLOGA BREZJE: Mijić, R. Karabelj (od 80. Gundžić), Kriste, Hajtok, Dejanović, Janković, H. Struhak (od 63. Palačković), D. Struhak, D. Karabelj (od 75. Bukvić), Borak, Mlinar

Trener: Rade Dejanović

BESTOVJE: Mesec, Srebačić, Šarić (od 60. Sastić), Pavlović, Mikek, M. Barun, Avsec (od 78. Makek), Matijević (od 55. Borić), Bećirović, Lukač (od 60. T. Gašpert), Softić

Efikasnih prvih 45 minuta moglo je zadovoljiti sedamdesetak gledatelja u Brezju. Domaćini su dva puta bili u rezultatskoj prednosti da bi ipak zahvaljujući 2 gola Bećirovića (u razmaku od jedne minute) na odmor otišli s minusom od jednog gola. No već u otvaranju nastavka Karabelj izjednačuje rezultat na 3:3. Toliko je i ostalo iako su obje momčadi imale svojih prilika za puni plijen.

Vatrogasac (Z) – Novaki 2:3 (1:1)

Bungić i Petrović okrenuli

ZDENCI – Igralište Vatrogasca

Sudac: Vujčec (Klinča Sela)

Pomoćnici: Grdaković (Zdenčina) i Šimrak (Bistra)

Strijelci: 0:1 Đumlija(13), 1:1 Sremić(45), 2:1 Pažin(69), 2:2 T. Bungić(70), 2:3 Petrović(79)

VATROGASAC ZDENCI: Jakolić, Pranjić (od 65. Tolić), Samardžija, N. Prskalo, Hrnjkaš, I. Prskalo, Pažin, Sremić, Vugrin (od 54. B. Pranjić)

Trener: Damir Šintić

NOVAKI: Jelić, Vrkić (od 72. Gotal), Vuković (od 75. Makek), Podnar, Đumlija, P. Bungić, M. Bungić, Petrović, T. Bungić, Nemet, Genus

Crveni karton: Pažin(80)

Igrač utakmice: Hrvoje Petrović (Novaki)

Zasluženo se igrači Novaki s teškog gostovanja vraćaju sa sva tri boda. Đumlija u 13. smiruje domaće kibice koje je na noge dignuo Sremić u zadnjim trenucima prvog dijela. Domaćini preokreću rezultat u 69. minuti kada je precizan bio Pažin. No, gosti ipak imaju snage za potpuni preokret te golovima Bungića i Petrovića dolaze do pobjede.

Nakon 21. kola vodi Vrh s 50 bodova, drugi je Dinamo (J) sa 46, Bregana je četvrta s 34 boda koliko imaju i peti Novaki, Rakitje je dvanaesto s 24, dok je Bestovje na trinaestom mjestu s 23 bodova.

RUKOMET - Derbi susret 2. rukometne lige – zapad

Pohod na Zaprešić

Ženski rukometni klub Samobor Triglav osiguranje poziva sve svoje navijače i ljubitelje rukometa da dođu i podrže ih u derbi susretu 19. kola 2. Hrvatske rukometne lige – zapad protiv Izgradnje iz Zaprešića. Utakmica će se igrati u Zaprešiću, u nedjelju 19. travnja, od 18 sati u dvorani kod nogometnog stadiona. Riječ je o susretu drugoplasirane i četvrtoplasirane ekipe na tablici. Naime, četiri kola prije kraja prvenstva vodi Orijent iz Rijeke s 32 boda, Izgradnja Zaprešić je druga s 30, a slijede Senia i Samobor TO koji imaju 29 bodova.